Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Vse o T-2 IP televiziji
france
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 17. Okt 2006 ob 15:49
T-2: Že imam
Paket: 1024/256
Kraj: Ljubljana

Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a france » 12. Feb 2008 ob 14:02

Gledam, da bi nabavil LCD TV. V trgovinah, kjer sem bil imajo le kabelsko TV, ne pa IPTV, zato si ne predstavljam, kako to zgleda.

Vem, da vas je nekaj, ki imate oba priklopa, torej T2 in kabel. Torej, zanima me, kako prikaže LCD zaslon T-2 IPTV programe v primerjavi z povprečnim kablom? Boljše? Slabše? Bolj spackano? Manj spackano?
Predvsem me zanimajo Slo 1, Slo 2, POP, A kanal.

Aja, če kdo pozna trgovino, kjer se da videt na LCD-ju T-2 IPTV, se priporočam.

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a shorto » 12. Feb 2008 ob 14:36

Načeloma je slika veliko lepša, razen na TV SLO1 in TVSLO2. Samo so krivi RTV-jovci in ne T-2, tako ga g. Paško oblublja da bo čez čas zelo lepa sliak tudi na teh treh (TVSLO3 še zdraven :P) kanalih.

Ugavnem tak bom reku če se ti gre zaradi kvalitete, še posebej za slovenske kanale potem je IPTV veliko bolš. Še posebej ker je POPTV na FullHD (1920x1080) testu že kake 2 meseca, kar pomeni da bo tudi POPTV HD kmalu v shemi ;).

Uglavnem jst sm na začetku mel Telemach in T-2 in sem Telemach odjavil po 2h dneh :P.

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a lazyass » 12. Feb 2008 ob 14:38

Ker bo še kar nekaj časa SDTV v večini proti HDTV, ti priporočam bolj plasmo (kakšen panasonic full hd za 1300€) kot lcd to velja tako za kabelsko kot za IPTV, razen če kupuješ lcd 700€ ;)
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a BOBI » 12. Feb 2008 ob 14:45

Sam ima LCD in sem z sliko na IPTV zadovoljen! Za plasmo se nisem odločil, ker hočem da ima slika ki jo gledam ostrino in ne da je zasenčena ;-)
Manjši problem je pri RTV programih, pa še to samo pri določenih oddajah, za kar so sami krivi, v bodoče se bo pa tudi to poštimalo!

france
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 17. Okt 2006 ob 15:49
T-2: Že imam
Paket: 1024/256
Kraj: Ljubljana

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a france » 12. Feb 2008 ob 14:52

shorto napisal/-a:Ugavnem tak bom reku če se ti gre zaradi kvalitete, še posebej za slovenske kanale potem je IPTV veliko bolš. Še posebej ker je POPTV na FullHD (1920x1080) testu že kake 2 meseca, kar pomeni da bo tudi POPTV HD kmalu v shemi ;).
Ja, zaradi kvalitete.
Trenutno imam na starem televizorju oboje. Primarno gledam IPTV, CATV imam za backup in zaradi Športkluba ter teleteksta. V trgovinah, kot sem že napisal, vidim le CATV, ki je na meji sprejemljivosti, odvisno od programa (recimo Paprika je bila prav grozljiva). Zato me zanima, kako se obnese T-2 s svojo kompresijo.

Še podvprašanje, kaj pa digitalni CATV programi preko DVB in T-2?

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a lazyass » 12. Feb 2008 ob 14:55

shorto napisal/-a: Zato me zanima, kako se obnese T-2 s svojo kompresijo.
Pri T-2 ni kompresije :)
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

france
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 17. Okt 2006 ob 15:49
T-2: Že imam
Paket: 1024/256
Kraj: Ljubljana

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a france » 12. Feb 2008 ob 15:00

lazyass napisal/-a:
shorto napisal/-a: Zato me zanima, kako se obnese T-2 s svojo kompresijo.
Pri T-2 ni kompresije :)
Seveda je. Taka, kot jo naredijo na viru.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Feb 2008 ob 15:05

Pri T-2 ni dodatne kompresije, tko je mišljeno.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 12. Feb 2008 ob 15:07

Tudi sam imam LCD in sem izz sliko IPTV-ja zelo zadovoljen, kar pa ne drži za Siolov IPTv, kjer je slika grozna (sluzasta) Pri Siolu je bolj priporočljiva Plazma ali pa, kar stari dobri CRT.
Slika


Lp, Kitl

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Feb 2008 ob 15:21

Tudi plazma je precej boljša na T-2. To ti lahko potrdim tudi jaz, ki imam Panasonica za čez cel zid. Res pa je, da je zid bolj majhen. :(
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 12. Feb 2008 ob 15:25

Ha ha ha. Ravno to sem ti hotel napisati, če imaš majhen zid. Je LCD, kar vredu pa še greje se ne tako hudo.
Slika


Lp, Kitl

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 12. Feb 2008 ob 15:58

Tudi na CRT je boljša slika. Ni primerjave. 8)
Optika 100/10

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a andrejs » 12. Feb 2008 ob 18:25

france napisal/-a: Aja, če kdo pozna trgovino, kjer se da videt na LCD-ju T-2 IPTV, se priporočam.
Preveri kakšne TV-je imajo na T2-ju na sedežu firme, pomoje sigurno kakšen LCD ali plazmo pa boš v živo videl kako deluje IPTV.
lazyass napisal/-a:Ker bo še kar nekaj časa SDTV v večini proti HDTV, ti priporočam bolj plasmo (kakšen panasonic full hd za 1300€) kot lcd to velja tako za kabelsko kot za IPTV, razen če kupuješ lcd 700€ ;)
Samo pri plazmah moraš paziti ker imajo ponavadi 100% višjo porabo elektrike kot LCD v enaki velikosti.
france napisal/-a: Še podvprašanje, kaj pa digitalni CATV programi preko DVB in T-2?
Ker ponavadi vsak operater predaja sliko dalje takšno kot jo dobi ni bistvenih razlik v kvaliteti med IPTV in DVB-C. Trenutni vidim prednost pri DVB-C samo v širšem izboru STB-jev in določenih funkcijah katere IPTV (še) ne omogoča, pa omejitev v številu televizorjev saj pri uporabnikih kateri še ne moremo imeti optike.
Navadni Nimda napisal/-a:Tudi na CRT je boljša slika. Ni primerjave. 8)
Sam uporabljam malo starejši CRT (sicer flat, 100Hz in ostalo (včasih bil celo TV leta) in za trenutni digitalni TV ne potrebujem boljšega. Ko bo pa ta spustil dušo pa bo prišel sigurno LCD (samo takrat bodo pomoje že lokalne televizije oddajale v full HD, kaj šele ostalo)
Slika

Taj
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 12. Nov 2006 ob 19:37
T-2: Že imam
Paket: 20/1
Kraj: Lj-okolica

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a Taj » 12. Feb 2008 ob 18:49

andrejs napisal/-a:
france napisal/-a: Aja, če kdo pozna trgovino, kjer se da videt na LCD-ju T-2 IPTV, se priporočam.
Preveri kakšne TV-je imajo na T2-ju na sedežu firme, pomoje sigurno kakšen LCD ali plazmo pa boš v živo videl kako deluje IPTV.
lazyass napisal/-a:Ker bo še kar nekaj časa SDTV v večini proti HDTV, ti priporočam bolj plasmo (kakšen panasonic full hd za 1300€) kot lcd to velja tako za kabelsko kot za IPTV, razen če kupuješ lcd 700€ ;)
Samo pri plazmah moraš paziti ker imajo ponavadi 100% višjo porabo elektrike kot LCD v enaki velikosti.
france napisal/-a: Še podvprašanje, kaj pa digitalni CATV programi preko DVB in T-2?
Ker ponavadi vsak operater predaja sliko dalje takšno kot jo dobi ni bistvenih razlik v kvaliteti med IPTV in DVB-C. Trenutni vidim prednost pri DVB-C samo v širšem izboru STB-jev in določenih funkcijah katere IPTV (še) ne omogoča, pa omejitev v številu televizorjev saj pri uporabnikih kateri še ne moremo imeti optike.
Navadni Nimda napisal/-a:Tudi na CRT je boljša slika. Ni primerjave. 8)
Sam uporabljam malo starejši CRT (sicer flat, 100Hz in ostalo (včasih bil celo TV leta) in za trenutni digitalni TV ne potrebujem boljšega. Ko bo pa ta spustil dušo pa bo prišel sigurno LCD (samo takrat bodo pomoje že lokalne televizije oddajale v full HD, kaj šele ostalo)
enkrat poleti ko sem bil tam, ko so nam predstavlali IPTV so nas peljali v sobo, kjer imajo tako plasmo da dol padeš...ogromna

maxmagnus
Guru
Prispevkov: 943
Pridružen: 7. Jul 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum

Re: Primerjava CATV/IPTV na LCD TV

Odgovor Napisal/-a maxmagnus » 12. Feb 2008 ob 20:06

shorto napisal/-a:Ugavnem tak bom reku če se ti gre zaradi kvalitete, še posebej za slovenske kanale potem je IPTV veliko bolš. Še posebej ker je POPTV na FullHD (1920x1080) testu že kake 2 meseca, kar pomeni da bo tudi POPTV HD kmalu v shemi ;).
Full HD = 1080p
A to naj bi pomenilo, da naj bi POP TV začel tudi odajati v 1080p? A maš kakšen link za to novico?

Da bi Pop tv, ki je ena bedna firma, ki je šele pred kratkim začela oddajaji v SD digitalni tehniki prek satelita, odajala v bližnji prihodnosti v 1080p standardu, se mi zdi skoraj neverjetno... 720p oz. 1080i mogoče nekoč, 1080p je pa za njih sajns fikšn...

Odgovori