Daljinski upravljalnik

Vse o T-2 IP televiziji
drejko78
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 4. Jan 2008 ob 13:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH: 10 sinhrono
Kraj: Ljubljana

Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a drejko78 » 18. Feb 2008 ob 11:36

Mogoče ste tudi vi prišli do tega, da je čisto preveč daljinskih upravljalnikov ... TV, DVD, VHS, set-up box, Hi-Fi in podobno. Jaz imam že kar malo preveč daljincev. Zato sem razmišljal o nakupu kakega all-in-one univerzalnega daljinca. Največji problem je, da vsak seveda ni dober. To pa zato, ker je IP-TV set-up box (Motorola) dokaj specifična naprava, poleg tega pa imam Xoro DVD, ki pa tudi ni dosti pogost na univerzalnih daljincih.

Tako sem prišel nekako do spoznanja, da potrebujem bolj boljši daljinec, ki ima tudi možnost učenja posebnih funkcij.

Zanima me, ali kdo od vas uporablja kak poseben univerzalni daljinec, ki mu "potegne" tudi Motorolin set-up box?

Razmišljal sem o kakem Logitech Harmony 525 ali 555, mogoče celo Kameleon, ali kak boljši Philipsov model. Kake so izkušnje s temi? Napišite kako pozitivno ali slabo lastnost teh univerzalnih daljincev. Lahko pa tudi kak drug predlog.
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a andrejs » 18. Feb 2008 ob 13:09

osebno uporabljam harmony 525 vse kar sem priklopil gor deluje je pa res da če ne uporabiš osnovnih nastavitev za posamezno napravo da imaš kar nekaj dela da ga skonfiguriraš. Uporabljam ga pa za TV, DVD, DVD-RRecorder, AV Reciver, 2x STB (DVB-C) in še za Playstation bi ga lahko (če bi seveda PS uporabljal kot media player).
Zelo uporabno je da si lahko narediš ukaz kateri se sproži ob pritisku tipke kateri je sestavljen iz kombinacije večih tipk ali pa za krmiljenje več naprav hkrati z eno tipko.
Slika

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 18. Feb 2008 ob 16:34

Imam Motorolo, Xoro DVD recorder in Harmony 525. Vse deluje brez težav. Harmony lahko krmili VSE naprave, ki jih sicer krmilimo z IR daljinci. S PS3 pa je manjši problem, ker naprava ne sprejema ukazov preko IR ampak preko Bluetooth. Ampak tudi to so menda že rešili z USB IR adapterjem, ki ga priklopimo na PS3.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a mahi » 19. Feb 2008 ob 08:32

Ali Harmony zna krmiliti tudi Aminota?
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Feb 2008 ob 08:37

Menda se ga da tudi sprogramirati za neznane kode.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a mahi » 19. Feb 2008 ob 08:46

JE to komplicirano? Vzame veliko časa?
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a andrejs » 19. Feb 2008 ob 09:25

Da se ga sprogramirati na vse kode.

Tistih katerih ne moreš nastaviti preko priloženega programa pač sprogramiraš z obstojčim daljincem.
Kako to zgleda ??
- harmony ima na spodnjem delu senzor za sprejem IR signala
- ko želiš sprograirati signal vzameš v roke starega daljinca ga usmeriš proti harmony senzorju in na starem pritisneš željeno tipko
- tako si harmony zapomni točno kodo katero dobi iz daljinca

Čas učenja recimo 30 sekund na tipko (seveda za tiste katere ne najde sam iz baze naprav na internetu)

Sem pa imel pred leti enega philipsovega univerzalca kateri se je programiral samo preko takšnega sistema. Dela je sicer več ampak si pa lahko na vsako tipko nastavil kaj si želel.
Zadnjič spremenil andrejs, dne 19. Feb 2008 ob 09:28, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a mahi » 19. Feb 2008 ob 09:27

Torej pomeni da za delo z Aminotom ga moramo ročno sprogramirat. Ne najde sam kod na internetu?
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a andrejs » 19. Feb 2008 ob 09:36

Za aminota nebi vedel ker ga nimam
Bom pa zdaj harmoniya priklopil pa da vidimo če ga ima kode za aminota noter
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a andrejs » 19. Feb 2008 ob 12:47

Priklopi in preveril
pod cabel/satelite reciver-digital set top box najdeš proizvajalca AMINO potem pa tak moreš ročno vpisati tip kot primer kako se vpiše pa je naveden aminet 110.

Tako bi zadeva morala delovati brez problema
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 19. Feb 2008 ob 13:45

Harmony dela z Aminotom...je pa treba mal delaye potweakat da bolje prime.
Slika Optika od 30.5.2008

drejko78
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 4. Jan 2008 ob 13:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH: 10 sinhrono
Kraj: Ljubljana

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a drejko78 » 19. Feb 2008 ob 19:54

Vidim, da ste se res lepo razgovoril, tako da sem zvedel že skoraj vse. Vidim da je Harmony kar dobra izbira ...

Imam pa še eno vprašanje. Imam LCD TV z več vhodi (AV, HDMI in drugo). Ko programiraš daljinca lahko nastaviš "glej TV". To pomeni, da more prižgat TV (če še ni, in ga dat na AV1 [v mojem primeru]) prižgat Motorolo set-up box. Zdej pa ne vem kako to funkcionira, če potem kliknem glej DVD, ali potem on ve, da če je na glej TV, da more zamenjat vhod in ga recimo premaknit 5x dol po seznamu (primeroma) na HDMI1? In potem če iz nastavitve DVD greš na TV, da potem premakne vhod signala nazaj 5x po seznamu gor? To vprašam zato, ker originalen daljinec od LCD TV nima gumba, ki bi kar direkt menjal iz AV1 na HDMI1 ... torej mora tudi univerzalen to naredit po korakih, kot mu jih uporabnik določi? Torej daljinec mora biti cel čas usmerjen v naprave, da poštima vso vklapljanje in premikanje po menijih ... kaj pa če slučajno kej pride vmes, med tem ko se sprehaja po meniju za spremembo vhoda signala? Pol bi rekel, da se mu mal zmeša, ker daljinec ne bo vedel, da ni tko kot bi moralo biti.

Ali se motim? Sem mal zakompliciral, ane? Upam, da ste vsaj razumel kaj sem hotel povedati oz. vprašati ;)
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a andrejs » 19. Feb 2008 ob 23:55

nisi zakompliciral samo dobro razmišljaš

Sam ga še nisem čisto do konca skonfiguriral trenutno imam naslednje opcije
- vse naprave delujejo z daljincem
- od tistih poslastic kot so glej tv in podobno pa še nisem nastavil vsega trenutno imam 3
- Glej TV
- Glej DTV (preko digital boxa od kabelske)
- Poslušaj Radio
Moram pa se sedaj še spraviti in sprogramirati makroje za DVD in DVD Rekorder

1. Ko izberem Glej TV mi prižge TV na klasične programe preko vgrajenega tunerja, zraven mi prižge AV Reciver in ga nastavi na TV vhod
2. Če bi pri tako prižganem TV-ju sedaj preklopil na DTV mi samo preklopi na AV2 kjer je priklopljem, zraven prižge STB in na AV reciverju spremeni na ustrezni vhod
3. Če bi ponovno preklopil na klasični TV mi izklopi AV vhod na TV-ju, preklopi AV reciver in izklopi STB
4. Če bi pritisnil tipko Puslušaj radio pač ogasne TV in STB in AV reciver prestavi na FM Tuner

Ko sem malo testiral DVD mi je normalno menjaval AV vhode na TV-ju. Čeprav je pri meni bilo lažje izvedljivo ker ne izbiram AV avoda po sistemu menija kot si ga opisal. Pri meni na originalnem daljincu se pač AV vhodi preklapljajo z tipko TV/AV in potem dalje z eno od barvnih tipk katere se uporabljajo za krmiljenje teleteksta. Tako je na originalnem daljincu pač potrebno za pravilno izbiro pritisniti dve tipki. Je pa čarovnik za nastavitve tako pameten da ko mu dodaš noter naprave katere uporabljaš te potem vpraša na kateri vhod je kaj priklopljeno. Tako sem potem pri meni v ročnih nastavitvah tipk našel funkcije AV1,AV2, AV3 in AV4 čeprav teh tipk na daljincu sploh ni. Če uporabljam samo harmony se nisem naletel na to da bi delal napačno, ko pa sem vmes uporabil originalnega je pa nastal problem.
V akem primeru imaš pa na daljincu tipko HELP, sicer traja nekaj časa ampak ko se prebiješ čez vsa vprašanje je stanje spet normalno.
Vprašanja zgledajo pa tako:
- je TV prižgan (d/n)
- je TV na pravilnem AV vhodu (d/n)
- je STB vključen (d/n)
- je AV Reciver vključen (d/n)
- je AV reciver na pravem vhodu (d/n)
-- itd .....

Po vsakem pritrdilnem odgovuru se pač premakne na naslednjega, če pa je odgovor nikalen pač proba napako popraviti in te po poslani komandi iz daljinca vpraša če je napaka popravljena, če še vedno ni potem pač pošlje novo komando in te ponovno vpraša če je vredu, pač tako dolgo dokler mu ne zmanjka vprašanj ali pa rečeš da je napaka odpravljena.
Točno kako se bo obnašal z izbiro AV vhoda pri tebi pa ti ne bi vedel kaj več napisati.

Še večji problem v tvoji obliki izbire nastane če bi imel na TV priključene gor več kot dve video napravi, saj v tem primeru ko mu rečeš naj gre iz recimo DVD-ja na IPTV se mora premakniti za 3 korake, če pa bi hotel iti na IPTV recimo iz video vhoda kjer imaš gor VCR pa bi se mogel prmakniti samo z 1 korak. (včasih ima harmony več funkcij za tvojo napravo kot je tipk na daljincu torej mogoče pozna kodo za direktni preklop na AV3 ali pa na HDMI, v tem primeru mu ne rabiš delati komande za preklop v obliki ko se z smernimi tipkami sprehajaš po meniju)

PS: bom videl če bom slučajno imel kaj preveč časa in se mi bo dalo sprogramirati daljinca za krmiljenje fotrovega TV-ja. Na tem TV-ju pa preklaplaš med video vhodi na način da vsakokrat ko stisneš tipko AV se premakne izbor za ena naprej tako potem kroži med (TV-AV1-AV2-S-Video-VGA-TV) podobni primer se zna zgoditi tukaj. ker če želim na vhod AV2 moram pritisniti nKrat tipko za AV izbor katera pa se razlikuje odvisno od tega na katerem vhodu trenutno imaš TV
Slika

CO2kie
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 20. Jan 2008 ob 19:54
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a CO2kie » 20. Feb 2008 ob 18:01

mene pa zanima kakšna je koda za tole HD motorolo ker jo hočem krmilit preko tv daljinca. hvala

drejko78
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 4. Jan 2008 ob 13:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH: 10 sinhrono
Kraj: Ljubljana

Re: Daljinski upravljalnik

Odgovor Napisal/-a drejko78 » 20. Feb 2008 ob 18:50

andrejs: torej če te prav zastopim potem daljinec harmony je sposoben marsičesa, le pametno ga je potrebno sprogramirat. pa seveda ko ga enkrat uporabiš, pospraviš vse ostale daljince v omaro in jih ne jemlješ ven, dokler se ti harmony ne pokvari (upaš seveda da ne kmalu) ... he he
Slika

Odgovori