[Za novince] - optika, IPTV, VLC

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 15. Jul 2008 ob 08:28

Pri routerjih je toliko težav, kolikor je routerjev, od neugodne konfiguracije stavbe (železobeton), motnje cordless telefona, mikrovalovka, pa še kaj se najde. Zato poskusi, če le moreš, narediti povezavo preko kabla, wireless internet ti bo zanesljivo delal brez problema. Sicer pa je o tej težavi že odprt topic na forumu, veliko je o tem pisal Gulikoža, malo pobrskaj.
Slika

Deficon
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 11. Jul 2008 ob 15:14
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Deficon » 17. Jul 2008 ob 00:17

kaj si nor 1 min pa je že delala televizija. hvala za vodič :D
Slika <-- čakal 75 dni!

asdf
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 22. Jul 2008 ob 21:53
T-2: Že imam

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a asdf » 22. Jul 2008 ob 22:22

Em, mene pa nekej zanima, če mogoče kdo ve

Imam tv kartico od pinnacla (PCTV tuner kit for windows vista). Ko sm uporabljal Visto je delal vse tko k more, zato ker je v Visti program Windows Media Center, ki ga dobiš tudi zraven kartice. Zdej sm pa spet naložil nazaj XP-je in nikjer ne dobim Media Centra za XP-je, zato bi rad naštimal TV preko VLC-ja (preko tv kartice!). Zdej me zanima, kako naj usposobim VLC al pa če predlagate kakšen program, ki bi bil primeren za gledanje TV-ja na računalniku ?

TV drugače lahko gledam preko programa Power Cinema, ampak začne po dveh minutah slika štekat, kar je preveč moteče.

Hvala za odgovore.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a KoMar » 22. Jul 2008 ob 22:23

Kaj bi ti rad v bistvu? Ker VLC se ne uporablja za gledanje TVja prek kartice, ampak za gledanje TVja prek IPTV. Verjetno si malo zgrešil temo, če ne celo forum :jao:

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Jaka » 26. Jul 2008 ob 13:46

Jaz se zdaj malo igram z vlc-jem in opažam, da lahko na vsakem programu spreminjam podnapise jih je več na voljo od Madžarskih do Arabskih. Potem zvok lahko spreminjam od Madžarščine do Poljščine. Tega na Motoroli ne moram delat.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Jaka » 26. Jul 2008 ob 14:00

Pri mediaset programih lahko na vlc-ju izklopiš sinhronizacijo.

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a gr » 26. Jul 2008 ob 17:53

Jaka, kakšne IP-je imaš za Mediaset programe? Meni tisti iz playliste (npr. udp://@239.1.1.123:5000 za Italia 1) ne delujejo.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Jaka » 26. Jul 2008 ob 18:55

Ja nimajo vsi filmi dva kanalna zvoka pri MediaSetu.

strumf666
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 20:40
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 20/4 + ipTV
Kraj: Krško

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a strumf666 » 27. Jul 2008 ob 15:30

Imam optiko, uporabljam clarkconnect na ruterju in mi le-ta ne prepušča (ali jes ne znam nastavit) multicasta za ipTV gledat. Glede na moje bolj pomanjkljive izkušnje, me zanima, kako/če se da to nastavit.

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 28. Jul 2008 ob 15:56

Kot sem že v uvodnem topicu napisala, se pri IPTV izogibajte routerjev. Eno je dostop do interneta, drugo je IPTV. Priklopi direktno, če si naročen na IPTV, je na vsakem portu IPTV. Torej ne vem, zakaj po vsej sili posiljujete routerje s TV signalom in potem je cel kup težav. :nevem:
Slika

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a buneech » 28. Jul 2008 ob 15:58

Zaradi tega, da nam ne brska po PC-jih vsak, ki ima malo preveč časa. ;)
strumf666 napisal/-a:Imam optiko, uporabljam clarkconnect na ruterju in mi le-ta ne prepušča (ali jes ne znam nastavit) multicasta za ipTV gledat. Glede na moje bolj pomanjkljive izkušnje, me zanima, kako/če se da to nastavit.
Poglej malo po temi IPTV na računalniku, zgoraj je v razglasu ali pa če klikneš na tale link.
Verjetno je kaj z igmpproxy treba nastavit, preveri malo v tej temi, je bilo že kar dosti napisano glede linux routerjev.
Trolling is a art.

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 28. Jul 2008 ob 16:25

Pri stotinah milijonov računalnikov po vsem svetu, je res zanimivo, kaj se najde na računalniku povprečnega uporabnika. Malo piratskih filmov, muzike, kakšen program, pri moški populaciji med 14 in 25 in med 55 in 70 še prOn. Poslovnih računalnikov, računalnikov, na katerih so določeni osebni podatki, tu pa se strinjam, ni pametno priklapljati na tovrstna omrežja. IMHO, imeti računalnik, na katerem mi je vseeno, če kdo brska po njem, pa vse deluje kot je treba, imam raje kot komplicirane požarne zidove, routerje, pri katerih rabiš nekaj ur, da delujejo(ali pa tudi ne :!: ), skratka, nisem SOVA, da bi morala ne vem kako skrbeti za varnost. Zadeve, za katere ne maram, da imajo dostop nepooblaščene osebe, pa so bodisi na zunanjem disku ali na SD kartici.
Sicer pa, kakor komu paše.
Slika

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a buneech » 28. Jul 2008 ob 16:28

Dobro povedano, samo še vedno rajši vidim, da mi nihče ne stika po privatnih in po (morebitnih) službenih zadevah, sploh pa ne, da bi se kaj špilal okoli certifikatov...:)
Trolling is a art.

strumf666
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 20:40
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 20/4 + ipTV
Kraj: Krško

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a strumf666 » 29. Jul 2008 ob 00:47

vijavaja napisal/-a:Kot sem že v uvodnem topicu napisala, se pri IPTV izogibajte routerjev. Eno je dostop do interneta, drugo je IPTV. Priklopi direktno, če si naročen na IPTV, je na vsakem portu IPTV. Torej ne vem, zakaj po vsej sili posiljujete routerje s TV signalom in potem je cel kup težav. :nevem:
IPTV imam priklopljeno direktno na drugo mrežno, ampak bi se rad izognil uporabi dveh mrežnih kartic, ruterju se pa ne mislim odpovedat. Če ne bo šlo s clarkconnectom, bom pa zamenjal distribucijo.
Hvala za odgovore, grem brat IPTV na računaniku.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 29. Jul 2008 ob 08:28

Dve možnosti sta, da gre IPTV preko routerja:
1. igmpproxy (kompajlaš na linuxu oz. je že vključen v nekatere firmware (dd-wrt?, tomato?)), deluje na optiki in vdsl2
2. multicast bridge (opisan v tej temi, deluje na vdsl1, vdsl2 in optiki. Pri vdsl1 rabiš v routerju dodatno mrežno ali poseben VLAN (na *wrt routerjih), ki jo daš na TV port. Tak bridge se prav tako da postaviti kjerkoli teče kak spodoben *nix (tudi na *wrt če imaš ssh dostop in ustrezne utilse).
Slika Optika od 30.5.2008

Zaklenjeno