[Za novince] - optika, IPTV, VLC

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
buhica
Model
Prispevkov: 265
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:46
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+1HDTV+1TV+telefon

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a buhica » 8. Avg 2008 ob 17:36

markomik: In kaj bi ti rad z (zame še vedno debilnim oziroma provokativnim) vprašanjem, ki nima nobene osnove (T-2 uradno sploh ne ponuja IPTV preko računalnika, še manj pa podpira "krajo" streamov za katere nisi plačal naročnine) rad dosegel ???

Tvoje obnašanje v bistvu potruje samo to, da bi ti kao gospodiču kvazi dali še en kanal brez streama, da boš kradel še naprej, namesto (kot vsak z malo soli v glavi) bil tiho in se malo znašel vsaj dokler je stvar delujoča...

Sorry, po domače so zame taka vprašanja kot je bilo tvoje eno veliko mešanje DREKA... :evil: :evil: :evil:
Pa sem le dočakal optični dan, datum zapisan v zgodovino - 20.10.2008...

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 9. Avg 2008 ob 15:40

@buhica, zmerjanje ljudi z debili ne bo prav nič pripomoglo h kvaliteti tega foruma (morda bi ponovno prebral pravila). Kar pa se tiče praznega kanala, pa... naj se znajde vsak o svoje. Kako streamati TV program na prazen kanal, o tem namenoma nisem pisala, ker se tudi meni osebno ne zdi pošteno, da si je možno ogledovati nekaj, česar nisi plačal.
@ Mark, hvala za predavanje iz slovenščine. Iz mojih postov je moč razbrati, da z maternim jezikom resnično nimam težav. Termin "dokler" pomeni natanko to, kar sem zapisala. Traja, dokler traja, torej ni nobenega zagotovila, da na dan X VLC ne bo prenehal delovati; oziroma povedano drugače, prikrita grožnja, da lahko nekega lepega dne tudi preneha delovati. Moram reči, da so na Siolu bistveno bolj tolerantni. In končno, ne izlijte z umazano vodo tudi otroka.
N.B. Tovrstno polemiko končujem.
Slika

matevzp
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 00:15
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10 + telefon + IPTV

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a matevzp » 9. Avg 2008 ob 23:00

ojla, upam da ne motim burne slovnične razprave - me zanima nekaj glede vlcja z routerjem vmes. sam imam namreč linksysa wrt54g in me zanima, če se komu sanja(od tistih, ki jim je to z linksysvim navadnim firmwareom uspelo), kaj sem pozabil odkljukat/naštimat:

- port forward mam naštiman udp 5000 na pravi ip
- odkljukal naj ne filtrira multicasta

ko zaženem playlisto v vlcju, mi gre čez celega in mi izpisuje sledeče:

Unable to open 'udp://@239.1.1.4:5000'
Unable to open 'udp://@239.1.1.200:5000'
Unable to open 'udp://@239.1.1.172:5000'
Unable to open 'udp://@239.1.1.171:5000'
Unable to open 'udp://@239.1.1.26:5000'
....

in tako dalje...

any ideas ka sm pozabil nardit?

se opravičujem, če sem kaj pozabil prebrat(sem se dejansko potrudil prebrat vseh 13 strani ampak možno da sm kej spustil)

Hvala!

EDIT: Problem je v visti :jao: na XPjih deluje - magični plan je sicer zapisan na strani št. 5.

Za ponovitev:

prebereš prvi post na strani 1.
naštimaš lepo VLC na port 5000 in force ipv4
greš v admin panel od linksysa, naštimaš port forward UDP 5000 na željeni ip, greš v "security" in pobrišeš kljukico pred "Filter multicast"(vse to se dogaja v original firmwaru linksysa wrt54G(brez L - verjetno je tam podobno(?))
dol potegneš seveda playlist in ga zaženeš v VLCju

Edino to me moti, da zadeva rahlo kocka(zaradi linksysa, ker brez routerja vmes nima problemov tako da ne bo kdo to spet obešal na HD kot napaka na centrali :beri: )

Hvala tistemu, ki je povedal za tistile "filter multicast" :pivo:

LP
Slika

markomik
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 13. Sep 2007 ob 23:07
T-2: Že imam
Paket: Optika 20/20 + TV

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a markomik » 10. Avg 2008 ob 14:37

buhica napisal/-a:markomik: In kaj bi ti rad z (zame še vedno debilnim oziroma provokativnim) vprašanjem, ki nima nobene osnove (T-2 uradno sploh ne ponuja IPTV preko računalnika, še manj pa podpira "krajo" streamov za katere nisi plačal naročnine) rad dosegel ???

Tvoje obnašanje v bistvu potruje samo to, da bi ti kao gospodiču kvazi dali še en kanal brez streama, da boš kradel še naprej, namesto (kot vsak z malo soli v glavi) bil tiho in se malo znašel vsaj dokler je stvar delujoča...

Sorry, po domače so zame taka vprašanja kot je bilo tvoje eno veliko mešanje DREKA... :evil: :evil: :evil:
Dragi gospodič dosegel ne bi rad nič, rad pa bi izvedel, če misli T2 v bližnji prihodnosti ponuditi naročnikom en prazen kanal na katerem si lahko streamamo svoje posnetke s počitnic, praznovanj, itd... Glede kraje streamov te ne razumem čisto dobro, morda bi bilo na mestu da mi bolj podrobno razložiš?
P.S. Glede mešanja dreka...vsakemu svoje.

matevzp
Znanec
Prispevkov: 55
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 00:15
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10 + telefon + IPTV

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a matevzp » 10. Avg 2008 ob 18:57

še eno vprašanje glede VLCja

kličem na HD, in mi model reče, da je nelegalno uporabljat. potem me da na hold, in mi reče, da lahko vlečem (spraševal pa sem zato, ker je na vlcju boljša slika k na motorola-tvkarta-comp kombinaciji(logično) )

kaj je torej "uradno" mnenje t-2 glede tega? nimam nobene zamere al pa kej ampak me dejansko zanima :nevem:
Slika

buhica
Model
Prispevkov: 265
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:46
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+1HDTV+1TV+telefon

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a buhica » 10. Avg 2008 ob 20:47

Slika
markomik napisal/-a:Dragi gospodič dosegel ne bi rad nič, rad pa bi izvedel, če misli T2 v bližnji prihodnosti ponuditi naročnikom en prazen kanal na katerem si lahko streamamo svoje posnetke s počitnic, praznovanj, itd...
Pa sem le dočakal optični dan, datum zapisan v zgodovino - 20.10.2008...

Upor
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 26. Jul 2008 ob 16:57
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Upor » 11. Avg 2008 ob 13:40

Živjo folk

Dejte meni nekaj povedat kaj je narobe, če uporabljaš VLC in gledaš tv na računalniku, če že plačuješ programsko shemo oz TV vmensik,... za eno tv. Sej razen da 2€ za vsak naslednji tv vmesnik. Kot so al ste mi rekli T2jevci če imaš sam svoj tv umesnik potem ti ni treba plačevati najemnine oz imaš enega univerzalnega na računalniku SAM POGOJ JE DA IMAŠ 1 T-2 TV.

Pa nikar ukol govort :namrec: :namrec: :namrec: :namrec: čene bomo kmal nekje v :jao: :jao: :jao: :jao:

Mem grede Tv vmesniki majo majhno napakico (ko pride do Timeouta, mu moraš izključiti napajanje da se ponovno začne povezovati, namesto da na vsakih 30 sek ali 1 min samodejno poveže in sinhronizira. Tako pride do tega če pade link oz izključiš link ali modem. )

poiuztrewq

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 11. Avg 2008 ob 19:16

Če izključiš modem, STB zamrzne sliko in nadaljuje s prikazom, čim se modem spet postavi... :nevem:

Upor
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 26. Jul 2008 ob 16:57
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Upor » 11. Avg 2008 ob 23:28

Potem pa :nevem: kaj STBju mede. Je bla včeraj kakšna luna?

poiuztrewq

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 12. Avg 2008 ob 00:16

Luna je bila sigurno... je še vedno...

djz3l3
Uporabnik
Prispevkov: 43
Pridružen: 26. Dec 2007 ob 16:09
T-2: Že imam
Paket: 20/2 + 2×IP TV + IP TEL

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a djz3l3 » 23. Avg 2008 ob 00:14

Mene pa zanima če mi bo deloval stream iz vlcja na stb preko sledečega omrežja( glej sliko spodaj) :beri:
Imam vdsl 2 8/1MB NET, 2×IPTV, 1×IPTEL.
Torej v računalniku imam eno mrežno kartico in prek te imam net in iptv preko vlc-ja.(nič ne preklapljam vse dela istočasno prek enega kabla) Tako je na 2 pc-jih + 1 laptop. VSI 3-JE računalniki so priklopljeni na switch switch pa v lan 4.

Aja lan 3 je bil nekoč za switch oz net in lan 4 za iptel ker pa mi je lan3 skurilo pa nisem še zamenjal modema imam pač iptel priklopljen na switch.

Torej zanima me ali bi mi na točno takem omrežju deloval stream na stb? Ali bi moral kašne kable preklapljat? Potrebujem še kakšno mrežno kartico?

Slika

Tuki je link od slike
http://shrani.si/f/o/ue/4k6R20Zj/omrezje.jpg
Slika

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 23. Avg 2008 ob 05:55

IMHO, malo si zgrešil temo, ta je namenjena optiki, ti imaš pa očitno VDSL. Res si se potrudil s temi slikcami, pa se ti ne zdi, da bi porabil bistveno manj časa, če bi enostavno poskusil. Kako streamati z VLCjem, je zapisano v vodiču v tej temi. Pa da se ne boš preveč "trudil" -;) z iskanjem, navajam:
Prav nobene težave ni z materialom, ki je bil posnet z VLCjem in mpg fajli. Za material, posnet z VLCjem, je postopek naslednji:
File ->Open File, izberemo posnetek, npr. če bi si želeli ogledati posnetek, omenjen pod tč. 2.3 (pomagamo si z gumbom Browse) -> E:\ videos\file1.ts, obkljukamo Stream/Save, označimo Settings. Odpre se nam novo okno, obkljukamo UDP in vpišemo IP praznega TV kanala, OK in še enkrat OK. Trenutno je prazen kanal TV Petelin (239.1.1.157), v večernih urah pa še običajno Parlamentarni kanal (239.1.1.11). Sicer se pa pomikamo po PL, če imamo srečo, bomo našli kakšen prazen kanal. Lahko pa preverimo tudi na View ->Stream and Media Info, zavihek Statistics, če je kanal prazen, morajo vsi parametri kazati 0.
.
Večji problem bo, kako najti prazen kanal. TV Petelin in Parlamentarni (sedaj SLO3) že dolgo nista več prazna. T-2 pa o možnosti, da bi oddajal prazen kanal, noče nič slišati, za razliko od SIOLa, ki menda še vedno oddaja t.im. testni kanal.
Slika

Shenkey
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 24. Avg 2008 ob 00:29
T-2: Že imam
Paket: 10/10 FTTH

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Shenkey » 24. Avg 2008 ob 00:34

Imam problem, da jaz nimam računalnika priključenega direkno v milan modem, ker imamo priklopljene 4 računalnike na omrežje in imam moj računalnik tudi priklopljen na router zaradi file-sharing in LAN.

Problem je pa v tem da ko vse naštimam kliknem da se mi odpre VLC, a slike in zvoka ni od nikoder:

Slika

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 24. Avg 2008 ob 09:35

@ Shenkey
Najprej, prisrčno dobrodošel na forumu. :)
Na tvoje vprašanje je cel kup odgovorov, v iskanje vpiši "VLC router" (mišljeno kot iskalna fraza, torej brez navednic), pa boš dobil cel kup uporabnih odgovorov. Ni vrag, da ti eden ne bo rešil težav.
Slika

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a nemo » 24. Avg 2008 ob 10:07

Shenkey napisal/-a:Imam problem, da jaz nimam računalnika priključenega direkno v milan modem, ker imamo priklopljene 4 računalnike na omrežje in imam moj računalnik tudi priklopljen na router zaradi file-sharing in LAN.

Problem je pa v tem da ko vse naštimam kliknem da se mi odpre VLC, a slike in zvoka ni od nikoder:
Osnoven problem je ponavadi usmerjevalnik: če ne prepušča multicasta in niso prav naštimani port forwardi potem vlc za usmerjevalnikom ne dela. Po dosedanjih izkušnjah delajo predvsem usmerjevalniki, ki imajo firmware tomato.
Plačaš 100, dobiš 90.

Zaklenjeno