[Za novince] - optika, IPTV, VLC

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Mar 2008 ob 19:45

Res je NOD32 je zakon to je edini licenčni program, ki ga uporabljam :lol:
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a madpanter » 3. Mar 2008 ob 20:15

No je kdo odkril kak v temu glupemu smart securty odkleneš firewall za TV da normalno deluje :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 3. Mar 2008 ob 20:20

:idea:
Zadnjič spremenil Slowhand, dne 16. Feb 2011 ob 03:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Heca ni več !

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a madpanter » 3. Mar 2008 ob 20:25

mnja sej bo treba pa dat f-secure gor ce ze imam moznost imet orginalnega
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Mar 2008 ob 20:46

kitl napisal/-a:Res je NOD32 je zakon to je edini licenčni program, ki ga uporabljam :lol:
Na moji mašini so pa edini programi, ki jih uporabljam, licenčni. :D
Optika 100/10

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a borut » 3. Mar 2008 ob 21:05

Navadni Nimda napisal/-a:Jaz imam pa NOD32 - dela kot puščica. :razz:
meni tudi.. Jest ga ne menjam.. :mrgreen:
Slika

RB
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 11. Jun 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: TV+Telefon+net
Kraj: Lucija

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a RB » 10. Mar 2008 ob 22:17

Glede na prvi post, ki ga je zelo dobro pripravila vijavaja, me zanima, če kdo zna povedat, kako iz računalnika, preko VLC-ja, STB-ja v TV spravit vsebino DVD-ja. Sam sem vstavil DVD v predvajalnik, naredil po recepturi vijavaje, a se ni zgodilo nič. Edino kar mi je uspelo, je bilo predvajanje posameznih video.vob datotek. Filma v celoti nisem uspel zagnat. Ali kdo pozna postopek?
Avi mi je uspelo skupaj s podnapisi spravit na TV, vendar pa je kvaliteta tako boga, da je za moj okus to neuporabno (disinhroniziran zvok in slika, popačenja slike na spodnjem delu ektrana, in še ...

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a nemo » 11. Mar 2008 ob 21:24

Še vprašanje omrežnega brezveznika. VLC mi odlično dela, če je LAN kabel potegnjen direktno iz optičnega stikala. Sedaj bi ga rad usposobil še na PCju, ki ga imam v sobi, kamor gre en kabel, ki je vtaknjen v usmerjevalnik, za njim pa sta dva računalnika. Če prav razumem TV ne gre prek usmerjevalnika, tako da se nima smisla ukvarjati z odpiranjem portov ipd. Ali bi šlo tako, da pred usmerjevalnik dam še eno stikalo, od tam pa en kabel v usmerjevalnik (za internet), drugi pa bi šel direktno v PC in bi bil za gledanje TV? Novih kablov ne bi rad vlekel, pravzaprav jih niti ne morem, vsaj ne brez večjega vrtanja ...
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 11. Mar 2008 ob 21:28

dalo bi se tak naredit :)
ali drugače povedano, v teoriji je to kar si napisal čisto možno ;)

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a nemo » 11. Mar 2008 ob 21:57

Pa v praksi? Če ima kdo enostavnejšo rešitev, se seveda priporočam!
Plačaš 100, dobiš 90.

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 16. Mar 2008 ob 21:59

Glede na prvi post, ki ga je zelo dobro pripravila vijavaja, me zanima, če kdo zna povedat, kako iz računalnika, preko VLC-ja, STB-ja v TV spravit vsebino DVD-ja. Sam sem vstavil DVD v predvajalnik, naredil po recepturi vijavaje, a se ni zgodilo nič. Edino kar mi je uspelo, je bilo predvajanje posameznih video.vob datotek. Filma v celoti nisem uspel zagnat. Ali kdo pozna postopek?
Avi mi je uspelo skupaj s podnapisi spravit na TV, vendar pa je kvaliteta tako boga, da je za moj okus to neuporabno (disinhroniziran zvok in slika, popačenja slike na spodnjem delu ektrana, in še ...
Najprej hvala za pohvalo ;-), potem pa še odgovor:
Narediš takole: File->Open Disc (črka pogona v katero si vstavil DVD plošček, n.pr. F:) -> Stream/Save -> Settings, odpre se okno za izhodne parametre, obkljukaj Play Locally (da boš lahko nadziral DVD [menuji, jezik, audio]), potem obkljukaj še UDP, vnesi cifre praznega kanala,od tod dalje pa kot je že opisano. Deluje, preverjeno!
Slika

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 16. Mar 2008 ob 22:17

nemo napisal/-a:Še vprašanje omrežnega brezveznika. VLC mi odlično dela, če je LAN kabel potegnjen direktno iz optičnega stikala. Sedaj bi ga rad usposobil še na PCju, ki ga imam v sobi, kamor gre en kabel, ki je vtaknjen v usmerjevalnik, za njim pa sta dva računalnika. Če prav razumem TV ne gre prek usmerjevalnika, tako da se nima smisla ukvarjati z odpiranjem portov ipd. Ali bi šlo tako, da pred usmerjevalnik dam še eno stikalo, od tam pa en kabel v usmerjevalnik (za internet), drugi pa bi šel direktno v PC in bi bil za gledanje TV? Novih kablov ne bi rad vlekel, pravzaprav jih niti ne morem, vsaj ne brez večjega vrtanja ...
Najbočj enostavna rešitev je, da iz usmerjevalnika narediš stikalo Načelno gre takole: na usmerjevalniku izklopiš DHCP server, kabel, ki gre z milana pa preklopiš iz WAN v LAN port.
Slika

RB
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 11. Jun 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: TV+Telefon+net
Kraj: Lucija

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a RB » 17. Mar 2008 ob 09:43

...
Najprej hvala za pohvalo , potem pa še odgovor:
Narediš takole: File->Open Disc (črka pogona v katero si vstavil DVD plošček, n.pr. F:) -> Stream/Save -> Settings, odpre se okno za izhodne parametre, obkljukaj Play Locally (da boš lahko nadziral DVD [menuji, jezik, audio]), potem obkljukaj še UDP, vnesi cifre praznega kanala,od tod dalje pa kot je že opisano. Deluje, preverjeno!
Vijavaja, ti si moja rešiteljica. Hvala ti 100X - deluje!!!

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a nemo » 17. Mar 2008 ob 13:52

vijavaja napisal/-a:
nemo napisal/-a:Še vprašanje omrežnega brezveznika. VLC mi odlično dela, če je LAN kabel potegnjen direktno iz optičnega stikala. Sedaj bi ga rad usposobil še na PCju, ki ga imam v sobi, kamor gre en kabel, ki je vtaknjen v usmerjevalnik, za njim pa sta dva računalnika. Če prav razumem TV ne gre prek usmerjevalnika, tako da se nima smisla ukvarjati z odpiranjem portov ipd. Ali bi šlo tako, da pred usmerjevalnik dam še eno stikalo, od tam pa en kabel v usmerjevalnik (za internet), drugi pa bi šel direktno v PC in bi bil za gledanje TV? Novih kablov ne bi rad vlekel, pravzaprav jih niti ne morem, vsaj ne brez večjega vrtanja ...
Najbočj enostavna rešitev je, da iz usmerjevalnika narediš stikalo Načelno gre takole: na usmerjevalniku izklopiš DHCP server, kabel, ki gre z milana pa preklopiš iz WAN v LAN port.
Aha, to bi šlo. Seveda pa to ni trajna rešitev, če hočem imet usmerjevalnik. Moram vsakič, ko hočem gledat TV, preklapljat in klikat. Vsekakor hvala.
A kakšnega usmerjevalnika, ki bi mu lahko dopovedal, da naj port X pusti pri miru in ga ne routa ampak samo switcha, ni? Moj ima sicer nekakšno DMZ, ampak ta ne pomaga. Ker se sedanjemu usmerjevalniku nekako izteka življenje, bi ga zamenjal ...
Plačaš 100, dobiš 90.

jahn
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 17. Mar 2008 ob 19:13
T-2: Še nimam

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a jahn » 17. Mar 2008 ob 19:27

lep pozdrav vsem!
pohvala za tale forum in se posebej za tale sticky post, je ravno to kar sem iskal.


Trenutno sicer še nimam t-2, je pa optika ze potegnjena in je priklop ze možen. Ker pa bo potrebno prej se speljati napeljavo po stanvanju me zanima sledeče (prebral sem tudi iptv post, samo žal nisem razbral , kar me zanima):
Dobrota optike je tudi to, da lahko gledamo različne TV programe, enega prek STB v dnevni sobi, drugega n.pr. na enem računalniku in tretjega na drugem računalniku, pa še istočasno lahko uporabljamo internet.
1. Ker bi imel v isti sobi internet in TV(na PCju) a to pomeni, da gre oboje lahko po istem kablu ali se zahtevata ločena kabla in 2 mrežni kartici (ki ju raje napeljem sedaj, kot pa čez 1 mesec še enkrat vse razkopat in vrtat). En kabel bi seveda pomenilo, da dela oboje hkrati brez vsakokratnega menjanja nastavitev (ipjev, gw....)

2. Če bi hotel imeti en tv v drugi sobi a je to mozno gledat tudi tam, če imaš naročen samo 1 tv paket - seveda ne oboje na 1x (to mi je jasno, da bi bila goljufanje). Če se izkaže po nekaj mesecih, da hočemo večkrat gledati tv istočano (eni na pc eni na tv) bi naročili še en tv paket kasneje.

3. A napeljavo lahko naredis sam (lepo po kanalckih) - kaksen kabel potem kupis? Ali pa to obvezno delajo monterji od t-2?


Če bi kdo vedel, se zahvaljujem za odgovor!

lp

Zaklenjeno