[Za novince] - optika, IPTV, VLC

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
RB
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 11. Jun 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: TV+Telefon+net
Kraj: Lucija

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a RB » 17. Mar 2008 ob 21:46

Ja, žal sem bil prehiter, ko sem se pohvali s tem, kako vse lepo deluje. V resnici pa mi pri predvajajnju DVD-ja preko VLC-ja na TV ni uspelo spravit čez podnapisov. V settingsih sem nastavil overlay oziroma prekrivanje, pa nič in tudi če to ni bilo označeno, podnapisov ni bilo. Kaj mi je narediti?

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 18. Mar 2008 ob 08:18

Obžalujem, vendar res ne deluje. Na računalniku dela, pri streamanju pa žal ne. Kar je sicer čudno, verjetno manjka kakšen kodek.
Zadnjič spremenil vijavaja, dne 18. Mar 2008 ob 09:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 18. Mar 2008 ob 08:55

@jahn
Prosim, še enkrat dobro :beri: moj post.
Odgovorila bom najprej na zadnje vprašanje.
Optični kabel pripelje v stanovanje monter T-2, ki tudi namesti optični modem. Optike torej ne polagaš sam. Lahko povem iz lastnih izkušenj, da so naredili zelo lepo, kabel speljali v kanal fi 5mm, tako da sploh ni moteče. Verjetno pa bo potreben kakšen preboj, zato se moraš sam odločiti, kje boš imel modem. Pogoj je, da je blizu električni priključek 230V. Od modema dalje gre povezava preko UTP kablov. To polagaš sam. Tudi tu je dobro, da se odločiš, kje boš kaj imel in položiš UTP kable še pred prihodom monterja. Kable je najbolje kupovati na metre, posebej če boš stvari peljal na daljše relacije. Monter pa ti bo rade volje na kable pritrdil konektorje (rabiš posebne klešče).

Drugo vprašanje: kakor se odločiš. Tudi o tem sem pisala. Nastavitve so potrebne samo na event. drugi mrežni, prva deluje brez slehernih nastavitev. Vklopiš in deluje.

Pa še nekaj: če imaš naročen TV, lahko gledaš televizijo samo na enem TV aparatu, ker je zadeva vezana na STB, ali drugače povedano, kolikor TV aparatov, toliko STB.
Slika

jahn
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 17. Mar 2008 ob 19:13
T-2: Še nimam

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a jahn » 19. Mar 2008 ob 19:39

@vijavaja

hvala za odgovore.

Uporabniški avatar
Pekl
Faca
Prispevkov: 145
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Nova Gorica

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Pekl » 19. Mar 2008 ob 23:54

vijavaja napisal/-a: 2.4. Pretok (streaming) videa in avdia iz računalnika na STB
2.4.1. Video
Ena od simpatičnih možnosti je pretok na STB. Že kar v uvodu naj povem, da STB ni nadomestek za DVD (divx) predvajalnik. Prav nobene težave ni z materialom, ki je bil posnet z VLCjem in mpg fajli. Za material, posnet z VLCjem, je postopek naslednji:
File ->Open File, izberemo posnetek, npr. če bi si želeli ogledati posnetek, omenjen pod tč. 2.3 (pomagamo si z gumbom Browse) -> E:\ videos\file1.ts, obkljukamo Stream/Save, označimo Settings. Odpre se nam novo okno, obkljukamo UDP in vpišemo IP praznega TV kanala, OK in še enkrat OK. Trenutno je prazen kanal TV Petelin (239.1.1.157), v večernih urah pa še običajno Parlamentarni kanal (239.1.1.11). Sicer se pa pomikamo po PL, če imamo srečo, bomo našli kakšen prazen kanal. Lahko pa preverimo tudi na View ->Stream and Media Info, zavihek Statistics, če je kanal prazen, morajo vsi parametri kazati 0.
Jaz imam sicer T-2 preko VDSLa... vendar pa sem IPTV priklopil preko Switcha na računalnik in STB. Zajem (snemanje z IPTV recorderjem in VLCjem) mi je uspel. Posnamem lahko MPG (TS ali PS). Poskušal sem tudi streamanje na STB, vendar mi na TVju (STBju) na prostem kanalu ne dela... nekaj se sliši ...slika tudi kdaj preskoči... je pa negledljivo... je to problem, ker nimam optike? Čeprav se mi zdi čudno, da bi bilo to odvisno od optike... saj je le povezava iz mojega računalnika na STB... torej povezava je po UTP kablu in preko switcha... si prav razlagam?

LP, Pekl

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Mar 2008 ob 08:23

Ja je problem ker nimaš optika, saj ti na T-2 linijo odpremo za to kar si naročil, če pa začneš preko računalnika in tv-vmesnika gledat tv bi mogla biti linija bolj odprta in ker ni ti enostavno odreže en stream in zato je slika na tv ali računalniku negledljiva.
lp

Uporabniški avatar
Pekl
Faca
Prispevkov: 145
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Nova Gorica

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Pekl » 20. Mar 2008 ob 08:56

Negledljiva je na STBju samo v primeru, ko streama iz računalnika (s pomočjo VLCja) na STB. Ko gledam TV prek računalnika in STBja pa več ali manj deluje super. Problem je samo v prenosu posnetega videa iz računalnika na STB - tako kot je napisano na začetku tega posta. Žal bi, če bi bilo možno, se takoj naročil na optiko od TV, vendar so v Novi Gorici še problemi s tem.... takoj, ko bo možno, bom prešaltal na optiko... tako, da moram zdaj shajati z VDSL...

Pekl

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Mar 2008 ob 09:02

jao relacija VLC-STB-TV, žal ti tukaj ne znam svetovat, ker žal tega še nisem poskusil
lp

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 20. Mar 2008 ob 09:30

Solidno streamati gre edino DVDje, vse ostalo je potrebno rekodirati kar pa ne deluje čisto ok.
Raje kupi rabljenega XboXa za 100EUR :D
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Pekl
Faca
Prispevkov: 145
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Nova Gorica

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Pekl » 20. Mar 2008 ob 10:51

In kaj bi rešil z XboXom? Samo zaradi DVD playerja ali zaradi diska, ki je na XboXu, na katerega lahko potem preko mreže posnameš
datoteke, ki jih potem predvajaš na TV?

Sam sicer imam DVD player priključen na TV, kar pa pomeni, da moram v vsakem primeru nek posnetek na računalniku posneti na DVD,
ga odnesti na DVD player in predvajati... samo sem se hotel izogniti posrednemu mediju... verjetno bi to rešil z XboXom ker ima notranji HDD?

Si prav predstavljam?

LP, Pekl

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 20. Mar 2008 ob 10:55

xbox ima mrežo, vrti iz mrežnih diskov dejansko karkoli želiš (dvd, divx, xvid, tudi mkv če ni hd...), tako da posrednega medija ne rabiš. Tudi T-2 vrti če želiš ;)
Slika Optika od 30.5.2008

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 20. Mar 2008 ob 13:58

Je pa res, da je po svoje bolj udobno prekonvertirati posnetek v mpeg PS(mpg), posneti na plošček in z daljincem iz fotelja upravljati s posnetkom kot pa tekati iz kabineta v dnevno sobo. Za konverzijo uporabljam program MPEG_Streamclip. Uporabo programa sem, že zaradi reda na forumu, prilepila tukaj http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t=188
Slika

poiuztrewq

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 29. Mar 2008 ob 09:15

gulikoza napisal/-a:xbox ima mrežo, vrti iz mrežnih diskov dejansko karkoli želiš (dvd, divx, xvid, tudi mkv če ni hd...), tako da posrednega medija ne rabiš. Tudi T-2 vrti če želiš ;)
Kaj pa namenski network playerji, je kdo že preskušal kakšno napravo ki podpira veleopevani Windows Media Connect (kot recimo omenjeni xbox)?

LPd

lapan
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 7. Jun 2006 ob 21:40
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a lapan » 29. Mar 2008 ob 15:30

Pozdravljeni!

Jst mam željo gledat IN snemat iptv na računalniku, zdej bi pa rabu vašo pomoč glede načina povezave. V nadaljevanju je shema kako imam sedaj povezano.

Če še kaj pomaga: PC2 in LCD TV sta povezana s dvi-hdmi kablom, motorola in lcd tv pa s scartom. Najraje bi vidu,
če bi lahk gledau tv prek pc2, ker je dost močnejši od pc1, da bi lažje snemal oddaje... A se da to uredit na način, da nebi rabu še en kabel vlečt od switcha skoz steno, ker so že zdej 2 kabla pod zaključno letvico.
Zadnjič spremenil lapan, dne 5. Apr 2008 ob 10:18, skupaj popravljeno 1 krat.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 29. Mar 2008 ob 17:05

A si na optiki ali kaj ker tam ko maš napisan router je po moje modem za VDSL ali milan če si na optiki.

Zaklenjeno