Windows Media Center in IPTV

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Windows Media Center in IPTV

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 29. Jun 2010 ob 08:51

Po dveh neprespanih nočeh (microsoft bugs :owned: ) sem tudi jaz presedlal iz VLC-ja na WMC (Win7 x64) in moram reč da ko je vse zrihtano je super zadeva :car:

Za tiste ki imate probleme (ob predpostavki, da je pravilno nameščen dvblink):

Če vas meče ven iz WMC-ja:

-zbrišite vse v mapi C:\programdata\microsoft\ehome (prikazane morate imeti skrite datoteke)

Če imat probleme s predvajanjem filmov/mp3-jev (ob predpostavki, da imate vse kodeke) re-inštalirate media center in medija player ( :namrec: nastavitve, kanali, linkani EPG-ji, vse se vam zbriše s tem postopkom):

-greste v control panel (win7) -> Programs and Features -> "Turn Windows features on or off" (v levem okencu) -> razširite "Media Features" -> odkljukajte "Windows Media Center" in "Windows Media Player" -> ok -> restart

Ko reštarta ponovite postopek samo, da nazaj obkljukate oba. To je meni rešilo probleme.

Obvezna uporaba K-lite codecs ali Shark007 codecs!

V Siol forumu je uporaben vodič za nastavitev WMC-ja (za tiste ki ne veste) "google it"

Edina zadeva kar me moti je, da je potrebno nastavljat zoom (scaling) ročno (se pravi tisti 4-je zumi), ker WMC nima auto scaling signala 4:3 -> 16:9 kot je to na TV-ju preko STB-ja. Ali obstaja kaka varjanta za to? Ali je nekako možno shranit recimo za vsak kanal posebej zoom? Mogoče kak plugin? mogoče v ffdshow?

3buson
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 14. Jun 2010 ob 22:00
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 + Telefon + 2x TV

Re: Windows Media Center in IPTV

Odgovor Napisal/-a 3buson » 22. Jul 2010 ob 15:24

Anyone? :(

KTr1sk
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Mar 2008 ob 15:17
T-2: Še nimam
Kraj: ok. Celja

Re: Windows Media Center in IPTV

Odgovor Napisal/-a KTr1sk » 6. Mar 2013 ob 15:45

THUG_LIFE napisal/-a:Evo postopek:


1. Inštaliraš TVxb program
link: http://www.tvxb.com/download/TVxb-2.0009.exe

2. Potem si povlečeš TVxb.ini
link: http://t-2.rula.net/download/file.php?id=601

3. zamenjaš TVxb.ini
C:\ProgramData\TVxb\ini

PS: ProgramData je skrita datoteka
SlikaSlika

4. zaženeš Download Guide (TVxb)
SlikaSlika

5. Ko program zaključi, odpreš Media center
V media centru greš pod:
- Task -> settings -> TV -> Guide -> Edit channels -> klikneš na kanal -> Edit listings - tukaj pa poiščeš epg kanal. EPG kanal je brez cifre spredaj!
Slika]SlikaSlikaSlika
super opisano, hvala samo ne najdem
1. Inštaliraš TVxb program
link: http://www.tvxb.com/download/TVxb-2.0009.exe
stran ne obstaja več, ima kdo kje na disku datoteko
TVxb-2.0009.exe
ker je nikjer na netu ne najdem, hvaaaaaaala

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Windows Media Center in IPTV

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 6. Mar 2013 ob 16:40

Uporabi raje od smartyja epg graber na http://iptvslo.codeplex.com/

KTr1sk
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Mar 2008 ob 15:17
T-2: Še nimam
Kraj: ok. Celja

Re: Windows Media Center in IPTV

Odgovor Napisal/-a KTr1sk » 6. Mar 2013 ob 17:02

to je ok, samo v MulticastTV mi deluje oz tam znam to uporabit, kaj pa v media center, kako tam to dodam? hvala

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Windows Media Center in IPTV

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 6. Mar 2013 ob 17:58

Rabiš dvblink for iptv, ki je za plačat in pol je neki takega https://sites.google.com/site/siolmedia ... dia-center

KTr1sk
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Mar 2008 ob 15:17
T-2: Še nimam
Kraj: ok. Celja

Re: Windows Media Center in IPTV

Odgovor Napisal/-a KTr1sk » 6. Mar 2013 ob 20:21

ja DVBlink IPtv pa to imam in dela tv samo ne uspe mi EPG...zato bi prosil za TVxb če še ima kdo, ker pravijo da dela
blackmack napisal/-a:Jap z TVxb lahko brez problema spraviš EPG V MC. windows media center
ker samo EPG mi še manjka...hvalaa

damac
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 30. Jan 2012 ob 13:47
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika

Re: Windows Media Center in IPTV

Odgovor Napisal/-a damac » 9. Apr 2013 ob 15:27

Ena možnost je da uporabniš program SmartyEPG_v2.1.2. Ga odpreš in obkljukaš programe katere bi rad imel v media centru (pozoren bodi da izbereš pravi časovni pas. Za zimski čas mislim, da je +2 za letni +1). Shraniš nastavitve in kreiraš opravilo. Ko imaš oravilo narejeno ga zaženeš in program bo naredil datoteko xml. To xml datoteko si v prvem delu, ko si shranil nastavitve tudi povedal kje jo boš imel. Skratka, ko dobiš to datoteko xml (recimo da ji je ime tvguide.xml) jo skopiraš v imenik od DVB Linka (če je privzeta namestitev se nahajajo te datoteke v C:\ProgramData\DVBLogic\dvblink\xmltv). S tem korakom si dal datoteko tvguide.xml na voljo DVBlink-u. Ker DVBLink vsake nekaj ur preveri vsebino te mape je najbolje, da narediš restart računalnika. Po restartu računalnika zaženi DVB Link Configuration --> Channels --> EPG Sources. Tukaj lahko povežeš programe in EPG. Ko končas shraniš in naredi ponovni restart računalnika, da DVBLink zagrabi nove nastavitve. Postopek avtomatiziraš tako, da vsak dan zamenjaš datoteko v C:\ProgramData\DVBLogic\dvblink\xmltv in boš imel vedno ažuren EPG. Če nekako v Media Centru ne boš imel EPG-ja naredi ponovi rescan kanalov.

To je to nakratko :)

Odgovori