IPTV in MediaPortal

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
matjazr
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 19:27
T-2: Že imam
Paket: 100/10 T4

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a matjazr » 27. Jan 2009 ob 15:35

dejsnko mi t2 TV že špila v MP...sedaj me zanima samo še spored za omenjeno TV
Slika

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a gr » 27. Jan 2009 ob 16:44

Yankee napisal/-a:Nikakor mi ne rata nastaviti pravilne ure programov.
VASkO napisal/-a:v import EPG v tv server konfiguraciji nastavi čas na 0 (če maš na 1)
Kje se ta številka nahaja??
Ali je to v WebEPG Config.exe v GrabDays polju kjer je sedaj nastavljeno na 2??
V TV server konfiguraciji:
Slika

lapan
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 7. Jun 2006 ob 21:40
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a lapan » 27. Jan 2009 ob 17:05

Prosim, če nekdo napiše natančen postopek kako zrihtati EPG; se pravi kaj je treba narediti v tv-server configuration pa v WebEPG-config. Hvala

Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Yankee » 27. Jan 2009 ob 17:59

Najlepša hvala GR

Za postopek je pa meni nekako tako ratalo seveda vsa navodila sem našel v te temi

1. Narediš novo mapo "Si" v c:\program Files\Team Media Portal\Media Portal\WebEPG\grabbers\
2. sem notri posnameš play listo http://t-2.rula.net/download/file.php?id=399 kijo je pripel "gr" na 12sti strani
3. Odpreš WebEPG-conf ki ga najdeš v c:\program Files\Team Media Portal\Media Portal\ mapi
- spodaj desno izbereš v polju Source TV Server in v Country izbereš Slovenija
- Pritisneš gumb "Import" kateri ti importira programe iz play liste, ko ti to naredi pritisneš še gumb Auto Map in zadeva se ti zmapira, nekatere programe moraš ročno zmapirati (ne me spraševati zakaj ne zmapira vseh ker mi ni jasno ??)
- Ročno mapiraš tako da levo izbereš ustrezen program in desno pritisneš gumb z tremi pikami, tu poiščeš Slovenijo in spodaj ustrezni program ki si ga prej izbral.
- Ko zmapiraš vse programe pritisneš še gumb SAVE in zapreš WebEPG-conf.
4. Poženeš WebEPG (Najdeš ga v MediaPortal mapi), ta potegne spored in ga shrani pod C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Team MediaPortal\MediaPortal\xmltv\tvguide.xml ali C:\Program Data\Team MediaPortal\MediaPortal\xmltv\tvguide.xml (pod Visto)
5. V TV-Server konfiguraciji spodaj vklopiš plugin XMLtv, spodaj se ti prikaže XMLtv kjer določiš pot do tvguide.xml, pod jezičkom Mappings pritisneš gumb load/refresh in potem še gumb Save. Pod jezičkom Settings zdaj pritisneš gumb Import in mora importat spored v bazo, spodaj v Import status report vidiš če ti je kaj naredilo.
Dobro je tudi da pred pritiskom Import gumba spremeniš še Apply timezone compensation... na -1 da ne bo zamika v uri sporedov.

Zadeva bi morala delovati vsaj meni je, in se lepo zahvaljujem vsem za pomoč.

Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Yankee » 27. Jan 2009 ob 18:04

Meni pri snemanju slika zelo šteka (sicer tudi drugače samo pri gledanju vendar precej manj) ali je to mogoče vzrok v preslabi mašini
Athlon 2800+
2GB RAM
Nvidia GeForce FX 5600

Instalirane pa imam XPje in na njih server in Client MediaPortal.

matjazr
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 19:27
T-2: Že imam
Paket: 100/10 T4

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a matjazr » 28. Jan 2009 ob 12:46

Yankee če si prebral poste od 1 naprej si ugotovil, da za HD tudi IPTV potrebuješ vsaj dvojedrnik in coreavc kodek...
Slika

Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Yankee » 28. Jan 2009 ob 12:47

Ali nima noben problemov z štekanjem slike

Naložen imam
Elecard MPEG2 Decoder and Streaming PlugIn for WMP codek za TV
power DVD in njegove kodeke za gledanje DVDjev
in zraven še CoreAVC codek za HD ki pa ga sploh še nisem probal gledat.

Mogoče je res preslaba konfiguracija računalnika.

Tole sem pisal ravno ko mi je Matjazr pisal.

Problem se mi pojavi pri gledanju navadnih programov oz se cukanje zelo poveča pri snemanju navadnih programov (HD sploh še nisem probaval)
Je pa očitno da bo precej bolje pri novi plati in procesorju ki bo precej novejši.

poiuztrewq

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 28. Jan 2009 ob 13:49

Ja ja, jaz mam Athlon64 3000+, integrirano grafično in 1.5G rama in mi šteka mediaportal pri predvajanju SDTV programov, medtem ko mi v FripTV ali VLCju stvar deluje brez težav.

Še bolje, v VLC sem celo uspel, da mi gladko predvaja 720p video.

LPd

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a gr » 28. Jan 2009 ob 14:00

Mogoče je pa disk počasen/fragmentiran/poln? dpavli, če še nisi, poskusi začasno onemogočiti timeshifting.

poiuztrewq

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 28. Jan 2009 ob 14:18

Jaz sem tudi sumil na timeshifting, pa se mi zdi da je že itak onemogočen, ker mi ga nikjer ne ponuja.

Disk ni tako poln, Diskeeper pa pridno skrbi zanj...

Kje izklopim timeshift? Nekaj sem že gledal, pa ne vem. Se mi zdi da bi moral bit izklopljen, no.

Hvala
Denis

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a gr » 28. Jan 2009 ob 16:46

TV Server configuration - General settings - Timeshifting jeziček.
Na sosednjem jezičku imaš še EPG, ki ga tudi lahko ukineš, ker v IPTV streamu itak ni EPG podatkov. Pa še pod TV Channels - TV EPG Grabber izključi, če bo kaj pomagalo.

matjazr
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 19:27
T-2: Že imam
Paket: 100/10 T4

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a matjazr » 28. Jan 2009 ob 21:09

Yankee napisal/-a:Najlepša hvala GR

Za postopek je pa meni nekako tako ratalo seveda vsa navodila sem našel v te temi

1. Narediš novo mapo "Si" v c:\program Files\Team Media Portal\Media Portal\WebEPG\grabbers\
2. sem notri posnameš play listo http://t-2.rula.net/download/file.php?id=399 kijo je pripel "gr" na 12sti strani
3. Odpreš WebEPG-conf ki ga najdeš v c:\program Files\Team Media Portal\Media Portal\ mapi
- spodaj desno izbereš v polju Source TV Server in v Country izbereš Slovenija
- Pritisneš gumb "Import" kateri ti importira programe iz play liste, ko ti to naredi pritisneš še gumb Auto Map in zadeva se ti zmapira, nekatere programe moraš ročno zmapirati (ne me spraševati zakaj ne zmapira vseh ker mi ni jasno ??)
- Ročno mapiraš tako da levo izbereš ustrezen program in desno pritisneš gumb z tremi pikami, tu poiščeš Slovenijo in spodaj ustrezni program ki si ga prej izbral.
- Ko zmapiraš vse programe pritisneš še gumb SAVE in zapreš WebEPG-conf.
4. Poženeš WebEPG (Najdeš ga v MediaPortal mapi), ta potegne spored in ga shrani pod C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Team MediaPortal\MediaPortal\xmltv\tvguide.xml ali C:\Program Data\Team MediaPortal\MediaPortal\xmltv\tvguide.xml (pod Visto)
5. V TV-Server konfiguraciji spodaj vklopiš plugin XMLtv, spodaj se ti prikaže XMLtv kjer določiš pot do tvguide.xml, pod jezičkom Mappings pritisneš gumb load/refresh in potem še gumb Save. Pod jezičkom Settings zdaj pritisneš gumb Import in mora importat spored v bazo, spodaj v Import status report vidiš če ti je kaj naredilo.
Dobro je tudi da pred pritiskom Import gumba spremeniš še Apply timezone compensation... na -1 da ne bo zamika v uri sporedov.

Zadeva bi morala delovati vsaj meni je, in se lepo zahvaljujem vsem za pomoč.
ne samo to ni res...sem šel po zgornjih navodilih....
Slika
ja ko stisnem import se zgodi =0 ....ni mi jasno...sem kaj zaj?
Slika

titu
Faca
Prispevkov: 192
Pridružen: 12. Apr 2006 ob 22:37
T-2: Že imam
Kraj: M. Sobota

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a titu » 28. Jan 2009 ob 21:20

Spodaj desno, pri Source klikni na jeziček in spremeni MediaPortal v TV Server...
Slika

poiuztrewq

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 28. Jan 2009 ob 21:38

gr napisal/-a:TV Server configuration - General settings - Timeshifting jeziček.
Na sosednjem jezičku imaš še EPG, ki ga tudi lahko ukineš, ker v IPTV streamu itak ni EPG podatkov. Pa še pod TV Channels - TV EPG Grabber izključi, če bo kaj pomagalo.
Nimam možnosti izključit timeshiftinga, imam zgolj 5 parametrov za nastavit (velikosti datotek, čas čakanja,...)

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a gr » 29. Jan 2009 ob 00:39

Velikost 0, min in max število datotek 0? Je bilo zadnjič, ko si poskušal z različnimi filtri kaj razlike?

Odgovori