IPTV in MediaPortal

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
THUG_LIFE
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 9. Sep 2007 ob 12:30
T-2: Že imam
Paket: 10/10 FTTH + 2TV + TEL
Kraj: Kranj - Planina
Kontakt:

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a THUG_LIFE » 13. Apr 2009 ob 19:16

Najlepša hvala GR

Za postopek je pa meni nekako tako ratalo seveda vsa navodila sem našel v te temi

1. Narediš novo mapo "Si" v c:\program Files\Team Media Portal\Media Portal\WebEPG\grabbers\
2. sem notri posnameš play listo download/file.php?id=399 kijo je pripel "gr" na 12sti strani
3. Odpreš WebEPG-conf ki ga najdeš v c:\program Files\Team Media Portal\Media Portal\ mapi
- spodaj desno izbereš v polju Source TV Server in v Country izbereš Slovenija
- Pritisneš gumb "Import" kateri ti importira programe iz play liste, ko ti to naredi pritisneš še gumb Auto Map in zadeva se ti zmapira, nekatere programe moraš ročno zmapirati (ne me spraševati zakaj ne zmapira vseh ker mi ni jasno ??)
- Ročno mapiraš tako da levo izbereš ustrezen program in desno pritisneš gumb z tremi pikami, tu poiščeš Slovenijo in spodaj ustrezni program ki si ga prej izbral.
- Ko zmapiraš vse programe pritisneš še gumb SAVE in zapreš WebEPG-conf.
4. Poženeš WebEPG (Najdeš ga v MediaPortal mapi), ta potegne spored in ga shrani pod C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Team MediaPortal\MediaPortal\xmltv\tvguide.xml ali C:\Program Data\Team MediaPortal\MediaPortal\xmltv\tvguide.xml (pod Visto)
5. V TV-Server konfiguraciji spodaj vklopiš plugin XMLtv, spodaj se ti prikaže XMLtv kjer določiš pot do tvguide.xml, pod jezičkom Mappings pritisneš gumb load/refresh in potem še gumb Save. Pod jezičkom Settings zdaj pritisneš gumb Import in mora importat spored v bazo, spodaj v Import status report vidiš če ti je kaj naredilo.
Dobro je tudi da pred pritiskom Import gumba spremeniš še Apply timezone compensation... na -1 da ne bo zamika v uri sporedov.

Zadeva bi morala delovati vsaj meni je, in se lepo zahvaljujem vsem za pomoč.

Tuki je 2. postopek narobe napisan, sm notri ne daš (play listo) ampak bi mogu dat (WebEPG grabber) datoteko ki jo je pripel Vasko na 4 strani. Samo žal ta link ne deluje več.

Zdej bi pa jst prosu če lahko kdo to datoteko pripne na forum.



Hvala

LP, Žiga

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a gr » 13. Apr 2009 ob 19:47

Priložena sta grabberja za T-2 (verjetno ni najbolj ažuren) in posebej še za rtvslo, ker imajo opis vsebine, ki ga t-2 nima.
Priponke
rtvslo.xml
(925 bajtov) Prenešeno 590 krat
tv_t-2_net.xml
(5.21 KiB) Prenešeno 609 krat

THUG_LIFE
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 9. Sep 2007 ob 12:30
T-2: Že imam
Paket: 10/10 FTTH + 2TV + TEL
Kraj: Kranj - Planina
Kontakt:

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a THUG_LIFE » 14. Apr 2009 ob 14:01

Super, dela tko k more.

Hvala gr

LP, Žiga

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 14. Apr 2009 ob 20:11

a mogoče kdo ve - če snemam karkoli na Kanalu A z media portalom ne posname nič. Katerikol drugi program snema normalno. Ne jav nobene napake, enostavno je not med posnetimi vsebinami pač tisto kar naj bi se posnelo, ko klikneš se ne zgodi nič (ker ni nič posneto seveda)

Ima mogoče kdo kakšno idejo? Al pa ma prakso s tem?

MisterM
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 8. Sep 2008 ob 13:38
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a MisterM » 15. Apr 2009 ob 14:48

Dule 17, imaš pa nenavaden problem. Ti timeshift deluje normalno? Če ja, potem ti priporočam, da v TVserver configuration še enkrat nastaviš lokacije, kamor se ti bo shranjeval posneti TV program... iz osebnih iskušenj toplo priporočam namensko particijo za "timeshift" kot za "recorded".

Kako pa kaj ostalim delujejo HD kanali? Meni odlično delujeta MelodyZenHD in LuxeTVHD, infotv pa žal ne. V primeru, da bi želel kak HD kanal naročiti, bi ga lahko spremljal preko mediaportala?

LP,

MisterM

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 15. Apr 2009 ob 15:45

Ja zdej sem ugotovil da timeshift tut ne dela. Bo zgleda treba popravt, sam ne vem kje se lotit. Kakšna ideja? Pa kaj si točn mislil s to particiji - diska al česa?

HD kanali men delajo, razen Vooma. Je sam zamrznjen k kakšen svinjski kotlet v spodnjem predalu domačega zamrzovalnika. Se pa res nisem dosti ukvarjal s tem, me pa res mot tale snemanje.

Kaj si točno mislil s tem da bi ga naročil in gledal prek media portala? Kar vem deluje brez da naročiš...

MisterM
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 8. Sep 2008 ob 13:38
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a MisterM » 16. Apr 2009 ob 15:18

Živjo Dule,

Namenska particija za Timeshift je priporočena tudi s strani avtorjev. Sam sem ustvaril 20Gb particijo namenjeno Timeshiftu, in 50Gb namenjeno posnetim progamom. Za rešitev tvojega problema bi ti pa priporočal naslednje korake:

1. Odpri "TVServer configuration" in poglej, kaj imaš nastavljeno za "default" lokacije za timeshift in recorded. Če tega nisi posebej nastavljal, mislim da je navadno nekje na C:\Program Files\Team Mediaportal\ ali pod Documents&Settings\All Users\Team Mediaportal (govorim na pamet, tako da me ne drži za besedo).

2. Pojdi na te lokacije in jim pobriši vsebino. Če imaš posnetega kaj pomembnega, vsebino shrani na drug disk. Obenem poglej, koliko je na particiji, kjer se te lokacije nahajajo, prostega prostora. Posnete vsebine lahko hitro zapolnijo prostor.

3. Vklopi TV in poizkusi, ako ti deluje Timeshift. Če ta deluje, bi moralo delovati tudi snemanje.

4. Ustvari si namenski particiji za ti dve lokacji, in jih nastavi v TVServer configuration. Tako boš imel sicer skupno manj prostora za ostale vsebine, se ti pa ne bo dogajalo, da bi se zaradi obsežnega timshift bufferja ali posnetih vsebin zabasal disk.

Veliko sreče, pa sporoči kako je šlo.

P.S. S HD kanali se bom očitno še moral igračkat s kodeki. Kolikor mi je znano, se oddajajo zakodirani v MPEG2. Tukaj pa trpi moja bakrena 10/2 povezava in željno čakam na prihod optike v staro ljubljano ;)

frogi0
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 18:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a frogi0 » 1. Maj 2009 ob 18:30

matjazr napisal/-a:no meni je očitno nekaj uspelo...Slika
ne štekam pa zakaj napiše No signal....
Do tu je vse ok - nekako mi je ratalo.
Dejansko zadeva dela, če izklopim Windows Firewall, vendar pa tega ne bi naredil.
Ali se da v Windows Firewall vpisati kakšne exceptions, da bi pokril samo to, kar rabim za gledanje ip-tv-ja?

Hvala!

poiuztrewq

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 1. Maj 2009 ob 20:37

5000 udp + dostop aplikaciji TVServer.exe

LPd

matjazr
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 19:27
T-2: Že imam
Paket: 100/10 T4

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a matjazr » 5. Maj 2009 ob 14:26

imam eno vprašanje...se komu zgodi, da se mu po določenem času (včasih je to lahko 1 ura, včasih minutka) enostavno mediaportal sesede...večkrat to zgleda tako, da zvok zablokira, včasih pa se po cca 10sekundah kom. restarta...zadeva se dogodi edino ob uporabi s t2 TV
Slika

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 23. Maj 2009 ob 21:39

Ma slučajno kdo idejo kaj bi blo to - men je pod TV servers enostavno likvidiral elecard kartico in enostavno zdej nimam več tunerja. Prej je vse delal ok, potem so se začel problemi s timeshiftingom, no zdej je pa enostavno šla kartica. Verjetno je opcija enostavno še enkrat naložit, sam se mi res ne da, ko ostalo tko lepo špila.

prej mi je delal EPG, tv, snemanje, itd, razen Kanala A, no zdej je pa enostavn vse šlo. Se da tv tuner kako dodat naknadno? Elecard in ostal šrot je naištaliran.

Ma kod idejo?

MisterM
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 8. Sep 2008 ob 13:38
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a MisterM » 25. Maj 2009 ob 10:30

Dule - uninstall, re-install... Za zagotovitev optimalnega delovanja je to še zmeraj idealna rešitev. Mediaportal je zasnovan na .NET-u in lahko hitro začne stavkat, sploh ko se pojavijo še kakšne druge .NEt aplikacije. Da pa ti ne bo treba vsega ponovno nastavljati, lahko pred odstranitvijo Portala v Configuration in TVServer Configuration enostavno shraniš nastavitve, da ne bo poseg tako zelo boleč.

LP,

M.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 25. Maj 2009 ob 19:23

Sem vmes že ugotovu napako, sam sem, majmun kakršn sm, pobrisu elecard kartico in zdej za vraga je ne sprav več skup. Problem je bil v IPju, sql je gonu drug IP, ker sem js, opica, vmes htpc nastavu na fiksn IP, lepo tak "easy to remember" in seveda, ni več delal tv server. Pa nism bil tok brihtn, oz bil en tolk k lesen tič, da bi prej pregledu v čem je problem.

Pobrisu vse, reinstall, uninstall,...ma zdej že tolk problemov da sem se odloču o prilki izvest clean install celga sistema. Sploh več ne vem kaj dela in kaj ne, tko da hvala za pomoč vseen.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 20. Jun 2009 ob 13:54

ma kdo mogoče za prodat polno delujočega daljinca za media portal, al pa če kdo ve kater bi deloval 100%.

mam sicer enga, sam ne dela ravn vse. kkšna ideja?

hvala

MisterM
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 8. Sep 2008 ob 13:38
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a MisterM » 22. Jun 2009 ob 12:18

Dule, kateri daljinec pa imaš? Sam uporabljam Logitechov Harmony 555, katerega signal sprejema Soundgraphov iMON, ki je bil že vgrajen v ohišje. Za uporabo vseh gumbov pa sem uporabil luškano program IR Server Suite (poišči na forumu MediaPortala). Delujejo vsi gumbi brez težav.

LP,

M.

Odgovori