IPTV in MediaPortal

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 18. Avg 2009 ob 11:57

Te plošče ne boš noter dobil, ker ni prostora, raje poskusi če že gledaš kaj tako malega MB INTEL i945GC + iAtom 330 DualCore 1.6MHz, je zelo dodra zadevca za tako malo ohišje.
lp

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 18. Avg 2009 ob 14:07

ah, problem je da to že mam. Sej ta plata je microATX, tko k piše v specifikaciji kaj lahko notr zložiš.

To bi mogl it po mojem?

sam zgleda ne bo šlo, zdej šele vidm - 65x311x241 :hmm:

bedno :jao:

Ok, ma kdo kakšen pasiven napajalnik? al pa tak da se vklaplja po potrebi ventilator?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 18. Avg 2009 ob 14:17

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n ... htjar.html

S tem alhko brez težav računalnik poganjaš do 450W ;) samo je malo drag :D

Mogoče pa gre noter micro ATX plata ki jo imaš, ker se mi vseeno zdi malo premalo za tako plato in procesor.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 18. Avg 2009 ob 14:39

plata je 24,4 x 24,4, ohišje ma pa napisan da je širina 24,1. tko da ne vem če bo pasal. sam čudn da tko piše....

tist napajalc je pa mal predrag. Ne bi dal tolk za njega kot za cel kompjutr.

lahko pa kupm škatlo pa poberem ven napajalnik, škatlo pa skoz okn :mrgreen:

hamac
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 14:24
T-2: Še nimam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a hamac » 4. Sep 2009 ob 14:33

Ne uspe mi urediti EPG za SIOL TV.
Če je komu uspelo, bi lahko napisal navodilo/ postopek? Hvala.

SubOrbit
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 13. Nov 2007 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: 750/150

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a SubOrbit » 5. Sep 2009 ob 00:36

Pripenjam malo posodobljene logotipe za TV kanale, original pack je naredil gr - stran 8
Priponke
logos.rar
(346.25 KiB) Prenešeno 729 krat

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 681
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a blackmack » 5. Sep 2009 ob 08:44

Evo jaz tud mam logote. Probajte pač.

http://freeweb.t-2.net/blackmack/tvlogos.rar
Slika

VASkO
Znanec
Prispevkov: 99
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a VASkO » 5. Okt 2009 ob 13:13

Posodobljen EPG grabber za WebEPG sporeda iz tv.t-2.net in pa dodani se logoji za HD kanale EPG, logoji 5.10.2009. EPG preizkuen na zadnji beta verziji 1.1.0, deluje vredu.
Tistim, ki mece napako, bodite pozorni, da za grab days ne nastavite prevelike vrednosti za posamezne kanale. Po defaultu je za 2 dni naprej, ker je na SLO3 samo za 2 dni naprej spored. Do napake pride, ce dolocite za vec dni, kot spored dejansko obstaja. Za posamezne programe se lahko nastavi v WebEPG pluginu, za koliko dni naprej obstaja spored. Ampak kolikor se spomnim, prihaja do tezav, ker ta stevilka pri nekaterih programih ni fiksna. Najbolje pustiti na 2 in vlecti EPG vsak dan pa ne bo prihajalo do napak.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 6. Okt 2009 ob 17:44

vasko a uporabljaš beta verzijo?

men je načeloma ta verzija fenomenalna, edin mal prevečkrat zašalta zadeva, pa ne vem točnih razlogov.

Če mogoče veš, kateri je najbolj primeren player za predvajanje SD vsebin, HD dela krasno? občasno so težave s ts datotekami, predvsem če so v času snemanja napake na liniji, potem nikakor ne more lepo predvajat. Vlc zadevo prebavi s kakšno kocko sem ter tja. Uporabljam pa kar vgrajen player se mi zdi.

hvala

VASkO
Znanec
Prispevkov: 99
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a VASkO » 7. Okt 2009 ob 23:44

z zadnjim svnjem je odprvljenih nekj napak. na nekaterih kanalih se obcasno spremeni PMT in jih ni mogoce gledat (POPTV, kanal A). zadnji SVN glih to popravi npr. beta,SVN, SAF filtri in vse deluje kot treba. glih rihtm starsem en ION HTPC z mediaportalom. upam, da ne bo treba dost supporta devat :)

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a dule17 » 8. Okt 2009 ob 08:46

vasko, a to maš ti ta zadnji beta MP datum 30.8.09? jaz uporabljam še prejšnjega načeloma.

ne bi rad ponovno nastavljal vsega, če ni potrebno oz. če obstaja samo nadgradnja. Al naj kar tega s konca avgusta na novo naložim?

pa ko boš sestavil usposobil tega ION-a sporoči kako je šlo. Predvsem me zanima glasnost...(lep čas že gledam in razmišljam kako bi sestavil 0 db računalnik, za male pare seveda :mrgreen: ).

hvala

VASkO
Znanec
Prispevkov: 99
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a VASkO » 9. Okt 2009 ob 02:07

neslišen, sploh če gledaš kak film ali poslušaš muziko. se pa zajebavam z drugimi problemi. SAF paket kodekov ne dela vredu (Cyberlink PDVD 9 HD), coreAVC 1.9.5 prebavi pa ves HD content, le MP ima probleme z njim, ker ne zapira pravilno filtrov po uporabi in načeloma skrešira po določenem številu preklopov kanala (HD). Malo smo se zjebali z nakupom. Upam, da se bo bug odpravil čimprej, do takrat pa bodo stari pač bolj uživali v MKVjih...

Za primerjavo mi na desktop mašini z 8800GT deluje PDVD 9 HD dekoder čisto vredu in stabilno.

edit:
hmm, stvar ni v kodekih. V 1.1.0Beta in naprej je nekaj narobe s TSWriterjem, ker ne dela niti timeshifting oz. snemanje kanala pognano iz TVService GUIja, kajšele tekoče gledanje. Skos mi meče neke continuinity napake v logu in spušča frejme. Z 1.0.2 trenutno ni težav pri snemanju, posneme brez problemov vse HD streame in vsi izgledajo tudi OK. Ko bom doma, stestiram pa še LiveTV gledanje. Načeloma bi moralo delat OK, saj sem že sprobal npr. to, da sem stream posnel z VLCjem takšen, kot pride iz kabla (History HD 1080i) in ga v MediaPortalu predvajal preko Cyberlink PDVD9 H.264 kodeka popolnoma tekoče (obremenitev CPUja 20-30%).
Matr, da sem pogruntal, da je TSWriter kriv, sem pa tudi porabil nekaj dni. Čez 2 tedna oddam sistem, upam, da mi bo ratalo do takrat vse porihtat :)

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 13. Okt 2009 ob 00:06

VASkO, kateri remote kontroler uporabljaš z IONom?

VASkO
Znanec
Prispevkov: 99
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a VASkO » 13. Okt 2009 ob 13:24

z IONom še nobenega. sem pa na eBayu naročil MCE kompatibilen za IONa. vidim, da se z IRServerSuite da narediti skoraj vse, da z MCE ne rabiš tudi drugih pilotov več (npr. avtomatski vklop TVja z pošiljanjem komand na TV IR seenzor ob določenih dogodkih). Na desktopu pa uporabljam ATI remote wonder+ (X10).

Btw. rešil sem tudi težave, ki sem jih opisal prej. ION je sedaj sposoben LiveTV 1080i, 1080p in predvajanja vseh ostalih formatov, kar je bil že prej. Super je ta mala kištica. Težave so bile zgleda da z SAF filtri.

alexx_
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 6. Mar 2007 ob 20:33
T-2: Še nimam
Paket: T1 FTTH
Kraj: Maribor

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a alexx_ » 25. Okt 2009 ob 20:34

sem uporabnik siol tvja in spoznavam care mediaportala. sem sel po navodilih in zadeva dela, a me nekaj muci. ko mi skenira programe, mi v povprecju najde enih 80% programov glede na playlisto. ostalih 20% je obarvanih rdece, ne vedno isti programi. recimo, bbc world mi je delal probleme in je bil kljub veckratnem skeniranju vedno rdec. potem sem pa zadaj zagnal graphedit in skeniranje bbcja je bilo uspesno. ocitno bom moral se kar nekajkrat zagnat skeniranje, da bom dobil vse kanale v listo. a ve kdo, zakaj se to dogaja? v fripu recimo dela vse bp. aja, trenutno imam tudi dve mrezni kartici, ena za net, ena za iptv. kako pa bi naredil, da bi lahko uporabljal samo eno mrezno? (zanima me za v bodoce, ko bom sestavljal htpc).

shema kako sem si predstavljal...

Slika

se bi tole dalo realizirat? matra me tud, kako bi iz modema (siol) v switch net in iptv hkrati speljal

Odgovori