IPTV in MediaPortal

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Titan
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 4. Sep 2006 ob 15:45
T-2: Še nimam
Paket: Odšel drugam
Kraj: Polzela

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Titan » 25. Mar 2014 ob 21:10

Napiši kako imaš playlisto napisano.
Če maš takole: udp://xxx.xxx.xxx.xxx@239.10.1.12:5000 ne bo šlo.
Če imaš pa takole:udp://@239.10.1.9:5000 pa mora preskenirat brez problema.
A maš kabel v računalnik direkt iz modema prkloplen.Potem poglej v lasnosti lan kartice in tam dodaj fiksni ip.

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 25. Mar 2014 ob 23:12

MIslim, da ima Titan prav.

Med 1.4 in 1.6 verzijami so spet spreminjali sintakso za skeniranje IP naslovov. Sedaj deluje taka:

#EXTINF:0,1 - SLO 1
udp://@239.10.1.9:500.
.
.
.

Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Yankee » 26. Mar 2014 ob 07:15

Titan napisal/-a:Napiši kako imaš playlisto napisano.
Če maš takole: udp://xxx.xxx.xxx.xxx@239.10.1.12:5000 ne bo šlo.
Če imaš pa takole:udp://@239.10.1.9:5000 pa mora preskenirat brez problema.
A maš kabel v računalnik direkt iz modema prkloplen.Potem poglej v lasnosti lan kartice in tam dodaj fiksni ip.
Ja najprej sem popravljal playlisto vendar pa tudi taka ne deluje. Kabel je tudi direktno na modem oz je isti kot je do sedaj delal (sproban tudi z priklopom Aminota na istem kablu kjer deluje)
Nekaj ga mora blokirati, pa nimam pojma kaj. Firewall izklopil na obeh karticah, Microssoft essential odinstaliral, v TV server configuration/Streaming server dodal pravo kartico tako da jo prepozna tudi tam kjer potem dam skenirat programe. Probal tudi eno mrežno kartico izklopit in delat samo z eno.

V link prilagam tudi vse LOG datoteke in tudi trenutno playlisto https://www.dropbox.com/sh/4fmjjvplm3aqegg/71rERYO-E-

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 26. Mar 2014 ob 14:20

Imaš pravilno konfigurirane TV kartice (MP TV server Configuration/TV Servers//Cards/Number of IPTV cards) ?

Sam imam nastavljene 4 "virtualne" IPTV Source Filter kartice (2 za gledanje + 2 za simultano snemanje).

Fizično imam mrežno kartico za IPTV priklopljeno direktno na T2 omrežje (93.103.x.x)

Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Yankee » 26. Mar 2014 ob 15:13

Nisem nikoli konfiguriral tam notri
Med LOGe sem prilepil še dve sliki kako imam nastavljeno
TVServerConfig.jpg in TVServerConfig1.jpg
IP mrežne je pravi 93.103.XXX.XXX

Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Yankee » 8. Apr 2014 ob 15:18

Ratalo Še enkrat sem instaliral Windowse in mediaportal šele potem vse popravke od Windowsov in zadeva je celo delala dan ali dva. :plosk:
echobravo88 napisal/-a:Imaš pravilno konfigurirane TV kartice (MP TV server Configuration/TV Servers//Cards/Number of IPTV cards) ?

Sam imam nastavljene 4 "virtualne" IPTV Source Filter kartice (2 za gledanje + 2 za simultano snemanje).

Fizično imam mrežno kartico za IPTV priklopljeno direktno na T2 omrežje (93.103.x.x)
Imam pa vprašanje zate. na kakšen način si naredil virtualne mrežne da preko ene kartice gledaš TV in istočasno snemaš drugi program.
Pa še drugo vprašanje kje dopovedati Mediaportalu da ne išče programov po fiksnem IP naslovu ampak po DHCP se pravi da tudi ko mi T-2 spremeni IP da se bo dalo gledati naprej ali pa vsaj da bom lahko odprl TV server config ker mi ga nikakor ne uspe razen če odinstaliram mediaportal in vse še enkrat instaliram kar je zelo zamudno.

Če je možnost da mi to pokažeš preko teamviewerja ker verjamem da je preveč za pisat

Hvala za odgovor.

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 1. Maj 2014 ob 17:45

Hojla!

Sam imam naštimano takole:

1. Imam narejene 4 virtualne IPTV kartice, mapirane na statičen IP na mrežni kartici (TV servers / Cards)
http://shrani.si/f/n/KF/38SWPHfW/iptva.jpg

2. Na vsako od teh kartic imam mapirane vse kanale v playlisti (TV Channels/ TV Mapping).
http://shrani.si/f/1f/QN/tX9qhGC/iptvb.jpg

Sam redko kdaj snemam več kot 2 stvari in gledam tretjo in mi taka konfiguracija zadostuje. Če imaš pa večje potrebe, si pač narediš več virtualnih IPTV kartic (če ti pasovna širina seveda to omogoča).

Ob spremembi IP naslovov je potrebno ponovno poskenirati kanale, ponavadi s seznamom, ki ga objavi Kokica2K... :) Če ti pa T2 spreminja IP naslov mašine, na kateri imaš nameščen Mediaportal, pa je edina varianta, da je prižgana 24/7 in imaš vedno enak IP, ali pa naroči fiksnega.

Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Yankee » 1. Maj 2014 ob 18:13

Hvala lepa za odgovor. Se mi je kar zdelo da bom moral naročiti fiksni IP. Ne vem pa zakaj mi je sedaj delovalo. Problem je pa v tem da ko mi spremenijo IP se mi noče odpreti niti TV server configuration od Mediaportala in tako mi ostane le da pobrišem mediaportal in ga še enkrat instaliram v kompletu. Na Googlu nisem našel razlage za to napako niti v forumu od mediaportala.
Ali bi bila kakšna varianta da mi edino malo po korakih razložiš kako si naredil virtualne mrežne kartice. Če je možno te tudi pokličem ali pa na PM. zadosti pa bi mi bile le dve vsaj za enkrat.

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 1. Maj 2014 ob 19:22

Evo step by step navodila za kreiranje virtualnih kartic:

1.Dodajanje kartic (pri meni 4)
http://shrani.si/f/2c/Mk/2M88l0fQ/iptvc.jpg

2. Restartaš TV service in ponovno odpreš TV server Configuration (sedaj vidiš 4 nove kartice)

3. Postaviš se na eno od njih (ni važno katero, ker vse kažejo na enako fizično mrežno kartico) in na njej poskeniraš playlisto

http://shrani.si/f/1W/h0/1mIMOeTV/iptvd.jpg

4. Nato greš na TV Channels/TV Mapping in naprej delaš po prejšnjih navodilih o mapiranju kanalov na virtualne kartice (na vse, ki si jih v koraku 1 kreiral)

http://shrani.si/f/2T/cR/1bWGtodH/iptve.jpg

Bo dovolj jasno razloženo? :pivo:

Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Yankee » 1. Maj 2014 ob 19:50

Oprosti moji kratki in počasni pameti.

Ustavil sem se že pri prvi točki. Kje dodaš kartico?
Imam v Winsih instalirano recimo realteak XXXX ko odprem configuracijo TV Server (Streaming server) vidim samo to kartico in tu ne morem dodati nobene več. Izberem to kartico in potem ko reštartam TV server lahko začnem iskati programe po play listi. Drugače so mi naslednji koraki poznani ker jih redno uporabljam vsakič ko na novo instaliram Mediaportal (takoj po praznikih pa zaprosim za fiksen IP)

Ali je mogoče potrebno instalirati kak tretji program da naredim iz ene kartice več njih ali pa obstaja kaka druga skrita nastavitev v Mediaportalu ki pa je jaz ne najdem da dodam kartico.

Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Yankee » 7. Maj 2014 ob 10:33

Evo malo bolje pogledal čisto enostavno se jih doda z gumbkom kot si ga prilimal v točki 1. Super hvala.

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 7. Maj 2014 ob 11:14

:pivo:

qzem
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 13. Nov 2012 ob 14:05
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Sevnica

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a qzem » 11. Maj 2014 ob 19:58

Imam L shemo ter v Vlc-ju in multicast tv lahk gledam vse naročene programe. V MediaPortal pa ne morme gledati Fox, Fox Life, Fox Crime in še par drugih. Vsi imajo na seznamu v TV Server-ju poleg črko T v rdečem krogcu, ostali delujoči pa imajo zelen krogec. Kot sem gledal, naj bi to pomenillo, da je program kriptiran ali kaj. Ima kdo rešitev za to?

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 11. Maj 2014 ob 20:20

TV Server Configuration/TV Channels, postaviš se na "rdečega", desni klik, stisneš "edit channel", nato "edit" in odkljukaš opcijo "free to air".

TRIROG
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: T-4 Giga-za stare uporabnike:(
Kraj: Križ

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a TRIROG » 12. Maj 2014 ob 10:14

echobravo88 napisal/-a:Imaš pravilno konfigurirane TV kartice (MP TV server Configuration/TV Servers//Cards/Number of IPTV cards) ?

Sam imam nastavljene 4 "virtualne" IPTV Source Filter kartice (2 za gledanje + 2 za simultano snemanje).

Fizično imam mrežno kartico za IPTV priklopljeno direktno na T2 omrežje (93.103.x.x)

Hitro vprašanje:
Ali oz. kje lahko če imam računalnik z dvema mrežnima karticama nastavim katera se bo uporabljala za IPTV v mediaportalu?

Odgovori