IPTV in MediaPortal

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 12. Maj 2014 ob 12:38

Odgovor iz MP wiki-ja:

Specifying network interface card

Many DVB-IP providers have their own network isolated from common internet connection. This makes it difficult to get DVB-IP working if you are not an expert in routing configuration. There is a workaround required to specify a network interface card. You will need to change your existing playlist URLs to another form and rescan your channels. Assume that you have current URL udp://@233.60.10.5:1234 and you want to specify Local Area Connection network card:.
The URL must be transformed to C:|interface=Local Area Connection|url=udp://@233.60.10.5:1234.
Caution: This part doesn't work with RTSP protocol.

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 12. Maj 2014 ob 14:08

Aja, dela pa na MP 1.5 in 1.7, ne pa na verziji 1.6...

qzem
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 13. Nov 2012 ob 14:05
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Sevnica

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a qzem » 13. Maj 2014 ob 10:55

echobravo88 napisal/-a:TV Server Configuration/TV Channels, postaviš se na "rdečega", desni klik, stisneš "edit channel", nato "edit" in odkljukaš opcijo "free to air".
Hvala za odgovor. Ampak zdje mam pa nek drug problem, ko mi pa sploh nobenga programa ne odpre. Jaz uporabljam mediaportal server za client imam pa XBMC, pa sem neki spreminjal vrstni red Software enocoderjev na serverju, in zdej tut ko sem dal nazaj na prejšnje nastavitve ne dela nič. Vsaj milsim da se je to zgodilo takrat. Matr sami problemi, eh bom že nekak rešu, se bo treba v loge spustit :)

TRIROG
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: T-4 Giga-za stare uporabnike:(
Kraj: Križ

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a TRIROG » 13. Maj 2014 ob 14:03

Hvala!

Tole sem prebral. Sem mislim, da obstaja bolj straightforward način.

Hvala!

nsparv
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 15. Jul 2014 ob 10:53
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a nsparv » 12. Avg 2014 ob 14:46

Pozdravljeni,

mi lahko prosim nekdo pomaga vzpostaviti t2 televizijo preko mediaportala. Prosim vas za pomoč kako naj izvedem, da bom gledal TV preko mediaportala. Hvaležen sem vsakemu za pomoč.
Hvala.
Lep pozdrav.
Nejc

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 12. Avg 2014 ob 18:54

Zdravo!

1 korak: http://wiki.team-mediaportal.com/1_MEDI ... 2_TV_Setup
2 korak: http://wiki.team-mediaportal.com/1_MEDI ... can_DVB-IP
3. korak: Preberi celotno tole temo in poskusi najti odgovore na težave.

Ko to preštudiraš in namestiš MP, vprašaj specifična vprašanja... :namrec:

nsparv
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 15. Jul 2014 ob 10:53
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a nsparv » 13. Avg 2014 ob 08:39

Pozdrav,

hvala za odgovor. Omenjeno sem že storil. Imam instaliran mediaportal. Naložil sem si xml.Zadeva se mi ustavi pri importu, saj mi ne napiše, kot na uradni strani piše, da je import successfull. Niti mi ne napiše, koliko programov je bilo naloženih (channels pa napiše). Zaradi slednjega ne morem narediti niti mappinga. Hvala za pomoč.
Lp

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 13. Avg 2014 ob 08:55

Ok, se pravi da ti samo predvajanje TV deluje? Ali imaš težavo samo z uvozom EPG sporeda v bazo?

SubOrbit
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 13. Nov 2007 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: 750/150

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a SubOrbit » 28. Mar 2016 ob 20:11

Je tu še kdo, ki še vedno uporablja MediaPortal za TV? :)

Imam problem in sicer, brez težav mi delujejo mpeg2 kanali in vsi HD kanali, SD mpeg4 playlisto pa lahko poskeniram, kanali so dodani v bazo, če ročno v tvserver config poženem timeshift, se timeshift zažene, vendar pa dejanskega videa ne vidim nikjer.
Npr. v tvserverconfig na listi kanalov pritisnem Preview, po nekaj časa se sicer odpre preview okno, vendar v njem ni videa in celoten tvserverconfig zelo šteka.

Ko v mediaportalu zaženem kak mpeg4 (torej, iz mpeg4 playliste, sd kanali) kanal, je vse kar vidim črn enkran in tv plugin šteka. Ne verjamem, da gre za codec issue, ker vsi HD kanali (ki so tudi mpeg4) delujejo brez težav, cpu load je minimalen.

Torej, težava samo pri mpeg4 SD kanalih, vse ostalo deluje BP.


Kakšna ideja?

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 29. Mar 2016 ob 11:12

Živijo!

Da, nekateri ga še vedno uporabljamo, ker KODI nima tako dodelanega Tv modula kot MP... :owned:

Drugače pa se poigraj z različnimi kodeki pod MP Configuration / TV (najverjetneje uporabljaš LAV).

Bom pa pri meni preveril predvajanje mpeg4 kanalov (sem na optiki).

P.S. Zakaj pa sploh uporabljaš mpeg4 stream? A ni tam slabša slika kot na mpeg2?

SubOrbit
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 13. Nov 2007 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: 750/150

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a SubOrbit » 29. Mar 2016 ob 18:42

Na optiki sem tudi jaz... Mpeg4 bi rad uporabil zato, ker imam par klientov na raspberryPi in se mi zdi kupovanje mpeg2 kodeka za rpi brezveze.

Na rpi uporabljam kodi z mediaportal pvr pluginom.

Yankee
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 22. Jan 2009 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: IPTV in MediaPortal

Odgovor Napisal/-a Yankee » 12. Maj 2016 ob 17:30

Pri instalaciji nove verzije MediPortala 1.14 se mi pojavlja da pri sceniranju TV programov mi lepo najde vse programe na kartico DVB-IP tudi vse se da pregledat z funkcijo Preview v TV Server Configuration. A ko program zaženem mi ne najde nobenega programa več tudi med sporedom mi ne naredi nobene razpredelnice (ponavadi je bilo vsaj tako da če že nisem imel sporeda EPG konfiguriranega mi je izpisalo vsaj listo možnih programov sedaj pa nič) Kaj bi bilo lahko narobe oz če ima kdo kak predlog kako to zadevo rešiti. Prilagam sliko kjer bi pri normalnem delovanju moral biti spisek vseh programov.
Hvala za odgovor.
Priponke
MediaPortal1.jpg

Odgovori