Logitech harmony in univerzalni daljinci

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
alessio2
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 28. Avg 2008 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + IP TV

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a alessio2 » 21. Okt 2009 ob 20:23

Sem rešil tako da sem v Harmony programu na PCju našel funkcijo, ki ti pomaga če ima TV različen gumb za vklop in izklop, tako da recimo da zdej bo.
Dela lepo dokler se ti ne zgodi, da je TV vžgan in STB ugasnjen ali obratno... cela zmeda nastane :|

alessio2
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 28. Avg 2008 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + IP TV

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a alessio2 » 22. Okt 2009 ob 16:59

Pi*** me zaj*** tale Harmony 555.
Z vsemi napravami razen Aminom 110 dela dobro.
Včasih tako slabo prime na STB da moram prav direkt v njega usmerit in močno stisnit gumb.
Na vseh ostalih napravah dela tudi če ga obrnem drugam in nežno pritisnem na gumb.
Je to odvisno od nastavtive milisekund ali česa drugega?
baterije in so nove !

umlinar
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 4. Jul 2008 ob 14:45
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a umlinar » 3. Nov 2009 ob 13:00

Imas mogoce na kakem cudnem mestu ali v stekleni vitrini Aminota? Js sm mel namrec pri motoroli problem s tem in sem potem vratca enostavno odstranil. A original pa vredu dela?

mwapuleni
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 26. Jan 2009 ob 11:36
T-2: Še nimam

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a mwapuleni » 25. Nov 2009 ob 17:33

Imam povsem enako težavo - harmony 555 dela odlično z vsemi napravami, razen aminom 110. Včasih ga celo vklopi in preklopi kak program, večino časa pa sploh ne reagira. Občasno ima težave celo originalni daljinec, tako da morda problem ni v aminu samem?
alessio, si medtem ze kaj rešil?

Uporabniški avatar
Simi
Navdušenec
Prispevkov: 511
Pridružen: 23. Okt 2006 ob 21:12
T-2: Še nimam

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a Simi » 25. Nov 2009 ob 17:41

Poskusi postavit Amina ob TV sprejemniku postrani, da ne bo direktno obrnjen proti daljincu. Sem imel podobno težavo in mi jo je ta postavitev odpravila. Lp

mwapuleni
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 26. Jan 2009 ob 11:36
T-2: Še nimam

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a mwapuleni » 25. Nov 2009 ob 17:45

Uf, hvala za ekspres odgovor :)
Postrani pomeni leže - horizontalno? Zdaj je v podstavku in je pokonci.
Ali hočeš reči, naj ga odmaknem vstran? Slednje bi bilo smiselno, ker je res usmerjen proti gledalcu. Banalno, a ne nemogoče, bom probal :D

Uporabniški avatar
Simi
Navdušenec
Prispevkov: 511
Pridružen: 23. Okt 2006 ob 21:12
T-2: Še nimam

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a Simi » 25. Nov 2009 ob 17:54

Jaz imam sedaj postavljenega postrani in pokonci ter odmaknjenega od naprav ki so lahko moteče ( radijo itd. ). Poskusi ga malo premikat, morda bo boljše tudi v ležečem položaju. Že dva meseca pa uporabljam univerzalni daljinec SILVER CREST iz Lidla za 10 evrov in sem z njim super zadovoljen. Lp

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 25. Nov 2009 ob 21:32

spet so v lidlu daljinci od silver cresta za 10€, izgledajo malo drugače
vendar so isto dobri ;)

simi, moraš povedat da je edina slabost teh daljince, da moraš imeti dobre baterije :)

Uporabniški avatar
Simi
Navdušenec
Prispevkov: 511
Pridružen: 23. Okt 2006 ob 21:12
T-2: Še nimam

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a Simi » 25. Nov 2009 ob 22:16

Sprva je res bila ta fora da so baterije hitro postale slabe. To pa predvsem zato, ker sem imel vklopljeno osvetljavo daljinca ( je že bilo tovarniško nastavljeno ) in se je pri vsakem pritisku na gumbe daljinca številčnica oziroma ozadje osvetlilo in s tem hitro trošilo baterije. Tako so baterije postale hitro prazne, posledično pa je dobil daljinec slabšo odzivnost. Izklopil sem osvetlitev daljinca in rešil problem. Baterije imam sedaj že 1,5 meseca in preklapljanje deluje še zmeraj dobro. Lp

mwapuleni
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 26. Jan 2009 ob 11:36
T-2: Še nimam

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a mwapuleni » 26. Nov 2009 ob 12:24

Zal ni razlike :(
Original daljinec je sicer delal ok, harmony pa še vedno ne.

Uporabniški avatar
Simi
Navdušenec
Prispevkov: 511
Pridružen: 23. Okt 2006 ob 21:12
T-2: Še nimam

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a Simi » 26. Nov 2009 ob 14:14

Čudno se mi zdi, glede na to kako visoko ceno ima menda ta harmony, da ne deluje dobro. Priporočam ti res SILVER CREST daljinca. slow_slow je povedal, da jih imajo v Lidlu spet v akciji. Ali pa poskusi reklamirati tega harmony daljinca, če imaš še garancijo. Morda je pa res kakšna napaka. Lp

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 26. Nov 2009 ob 21:18

No pozabil sem dodat novi daljinci potrebujejo 4 abterije in nimajo takšne osvetlitve :) tako da malo dalje delujejo baterije :)

alessio2
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 28. Avg 2008 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + IP TV

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a alessio2 » 15. Dec 2009 ob 19:32

mwapuleni napisal/-a:Imam povsem enako težavo - harmony 555 dela odlično z vsemi napravami, razen aminom 110. Včasih ga celo vklopi in preklopi kak program, večino časa pa sploh ne reagira. Občasno ima težave celo originalni daljinec, tako da morda problem ni v aminu samem?
alessio, si medtem ze kaj rešil?
Ne, še vedno isto pri meni? :(
Po eni strani sem vesel, da nisem edini, ker omo tako mogoče skupaj ugotovili razlog in rešili problem.
Sumim, da je potreno pravilno nastavit tiste milisekunde za odziv daljinca v Logitechovih nastavitvah.

V glavnem vse naprave se lepo razumejo z njim le Amino 110 izgleda kot da ni pravilno sinhroniziran.
Če držim tipko za kanal gor ali dol mi skače po deset kanalov na sekundo!! To original daljinec ni delal!

A je tukaj kdo, ki mu Harmony 555 na Amino 110 dela kot mora in bi zaupal nastavitve v programu?

axi
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 10/2 + 2×IPTV + 1×TEL
Kraj: Komenda

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a axi » 16. Dec 2009 ob 00:26

Pri Aminotu je bilo šaltanje programov s + in - že na orginal daljincu občasno problematično, saj je preskakoval po 2 programa naenkrat (pri starših pa je daljinec občasno popolnoma odpovedal in sploh ni prijel - očitno ga je motila kakšna druga naprava...pri Motoroli tega problema ni). In meni je na Harmonyju 555 deloval Amino čisto normalno (kot z original daljincem) z original nastavitvami.

Se pa skoraj sigurno da stvar v urediti v nastavitvah zakasnitve (povečaj zakasnitev - po spominu se mi zdi, da je bilo boljše) v Harmonyju...žal sem sam menjal Aminota za Motorolo in se potem s tem nisem več ukvarjal in kakšnih bolj natančnih nastavitev ne morem dati.

akisek
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 22. Dec 2009 ob 10:41
T-2: Še nimam

Re: logitech harmony

Odgovor Napisal/-a akisek » 22. Dec 2009 ob 10:57

Alessio,
katero funkcijo si uporabil ,če ima TV različna gumba za vklop/izklop
L.p.

Odgovori