Timeshift / Časovni zamik

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
s53zo
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 28. Avg 2006 ob 09:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10
Kraj: MS

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a s53zo » 8. Dec 2010 ob 07:27

Super stvar.

Ena opazka. Ko sem na nekem programu pustil pavzo res dolgo, npr. 15 minut mi je ob nadaljevanju predvajanja za sekundo ali dve prikazalo sliko trenutnega sporeda na tem kanalu. Po tem je takoj začelo predvajati posnetek.

S

brihta
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 7. Dec 2010 ob 11:31
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Kranj

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a brihta » 8. Dec 2010 ob 07:45

Vse deluje perfektno, brez zatikanja oz. kockanja, nima pa tudi nobenega vpliva na delovanje interneta.

Tudi žena je navdušena seveda s pripombo: "zakaj ni timeshifta še za 48 ur naprej." :lol:

Carji ste :rtmT2:

kaspet
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 4. Jul 2006 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL (VDSL2) 13-14/0.9 Mbit
Kraj: LJ-Vič

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kaspet » 8. Dec 2010 ob 08:33

Se moj komentar.
Vceraj cel dan testirala zena, zvecer pa se jaz.
Nic kockanja, nic prekinjanja, nic stekanja pri previjanju. Bravo Fora d.o.o. & T-2.
Vse dela SUPER. Upam, da bo tako delalo tudi ko bo veliko uporabnikov, saj jih bo s to storitvijo in tako kvaliteto (odzivnost, uporabnost) res veliko - beri sem ze narocnik Timeshift.
Preseneca me tudi da je sedaj EPG oz. skok na neko preteklo predvajanje zelo točno (dobro nisem ravno testiral tocnosti na vseh kanalih, ampak npr. sinoci TVSLO1 - Odmevi - ko sem dal na ponovitev je zacelo 5s pred 22.00).
Samo tako naprej.
Dva predloga:
- s strani t-2 neuradnikov mogoce objava linkov do navodil za daljince (nekateri se vedno sami iscejo funkcionalnosti po daljincu)
- predlagam da se odpre tudi tema Timeshift - predlogi nadgradenj, kjer lahko (zeankrat, kasneje vsi) testerji pisemo predloge za nadgradnjo - mogoče bo kaka pametna.

lp,
kaspet

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Dec 2010 ob 08:38

Mislim da so v večini dobili mail na katerega se pošilja mnenja in predloge,
v kolikor nimajo navodil naj pošljejo mail.

Ko bo pa zadeva vklopljena, pa bomo že poskrbeli za to, da bodo navodila vsem dostopna.

lp

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a BOBI » 8. Dec 2010 ob 09:16

Ko bo Timeshift tudi uradno spregledal, bomo vsekakor odprli temo na forumu, kjer se bo dalo komentirati o delovanju in o željah uporabnikov. Do takrat pa pošiljajte na mail.

Zi_Xul
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: T-4 + čakam 2 SDTV STBja

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Zi_Xul » 8. Dec 2010 ob 09:28

Da se še jaz oddložim za posebni tretma s strani T-2, ker mi je omogočil testiranje timeshifta (hvala NoName), sledi zapis mojih opažanj.

Po celovečernem testiranju včeraj lahko sam rečem, da zadeva deluje odlično. Nobenih kock, zamika slike in zvoka, itd. Opazil sem le eno malenkost. Pri "previjanju" posnetka pri 16x hitrosti se mi je pri vrnitvi na predvajanje za sekundo ali dve prikazal nek drug program. Prevrtaval sem timeshift vsebine na RTVSLO2, ko pa sem pritisnil play pa je predvajalo sekundo ali dve program Fox(nisem čisto prepričan glede programa, ker sem bežno ujel znak le tega), vendar je potem vse delovalo brez problemov. Edino kar lahko rečem je, da za tako storitev, če bo tako delovalo tudi v prihodnje, ni problem dati 3€.

lp

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a nemo » 8. Dec 2010 ob 10:02

kaspet napisal/-a:Preseneca me tudi da je sedaj EPG oz. skok na neko preteklo predvajanje zelo točno (dobro nisem ravno testiral tocnosti na vseh kanalih, ampak npr. sinoci TVSLO1 - Odmevi - ko sem dal na ponovitev je zacelo 5s pred 22.00).
To me je spomnilo, da je meni pred dnevi pri gledanju nekaj ur starega Dnevnika začelo predvajat nekako od 3-5 sekunde. Malenkost.
Plačaš 100, dobiš 90.

sosko
Znanec
Prispevkov: 73
Pridružen: 9. Maj 2006 ob 10:10
T-2: Že imam
Paket: brezčasni VDSL
Kraj: Koper

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a sosko » 8. Dec 2010 ob 10:28

Tudi jaz sem si danes vzel čas za malo daljše testiranje in moram rečt da zadeva dela perfektno, nobenih kockanj, zamikov zvoka ali kaj podobnega. Edina pripomba bi bila mogoče na EPG na PROPLUS kanalih ni ravno natančen. Danes gledal Preverjeno in ob nastavitvi z EPG začne predvajat skoraj minuto prepozno. Prav tako sem zamik opazil pri Kanalu A. Drugače pa kot sem že rekel zadeva dela super in je vredna tistih nekaj evrov na mesec. Le tako naprej
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a roCkY » 8. Dec 2010 ob 10:43

Ali "VPS" dela in postavi začetek posnete oddaje na pravo mesto na RTV SLO?

GoTex
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 27. Dec 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: 4/512
Kraj: sežana

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a GoTex » 8. Dec 2010 ob 11:19

LP tudi iz moje strani zaenkrat takoj po vklopu deluje brez zatikanj Hvala T-2 jevci.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 8. Dec 2010 ob 12:14

Za kakšno urco se bodo pojavljale motnje, ker se bodo izvajale določene prekonfiguracije. Prosimo za razumevanje.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 8. Dec 2010 ob 12:56

Včerej testiral zadevo in deluje perfektno. Odzivnost takojšnja, izbereš spored za nazaj, stisneš play in še isto sekundo predvaja. Testiral tud previjanje naprej, brez problema. Zadevo preizkusil na par slovenskih kanalih in discovery ter histroy channel. Brez kockanja, vse je delovalo tipi topi :plosk:
Lahko rečem, da je storitev na visokem nivoju in neverjetno odzivna.
Pričakujem velik odziv na vrhunsko storitev.
Slika

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a mahi » 8. Dec 2010 ob 13:32

Tudi sam potrjujem, da je stvar včeraj delovala BP. Mogoče edino kar pogrešam v TS je, da bi lahko oddaje, gledane iz arhiva tudi snemal.
Kdaj bo TS deloval tudi na ostalih programih?
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 8. Dec 2010 ob 13:49

Glede na to da smo še v testnem obdobju je obseg kanalov jasno omejen na najbolj gledane. Ostalo pride kasneje... morate pa upoštevat, da imajo lastniki avtorskih pravic tut svoje poglede na pause/play tv in bo treba to nekako uskladit.
:rtmT2:

miki65
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Murska Sobota

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a miki65 » 8. Dec 2010 ob 14:14

Po dveh dneh testiranj zadeva deluje perfektno. Odzivnost je supersonična. Previjanje naprej in nazaj je brez problema, prav tako tudi skakanje za 5 minut. Komaj čakam da bodo vklopljeni še ostali programi. :car: :rtmT2: :car:

Odgovori