Timeshift / Časovni zamik

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 13. Dec 2010 ob 13:31

Samo v vednost, vse vsebine za nazaj so bile pobrisane. Je pa število TS kanalov na voljo sedaj precej večje :rtmT2: :pivo:
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Balonar » 13. Dec 2010 ob 13:36

bom nesramen in bom hijackal temo .. se opravičujem, ampak porkamadona en posran VH1 ne morete plačat licence, a grete pa delat neke stvari, pa sej kmalu ne bo kej timeshiftat no ..
kurc pa taka firma .. dolgo sem bil tiho .. smola da Telemacha ni v celju .. grem takoj k njemu ..

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a martis » 13. Dec 2010 ob 13:41

Balonar, a poznaš tisto pesmico: "Dečko, ajde oladi..." ;)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 13. Dec 2010 ob 14:28

Martis, me prav zanima, ali boš čez pet let tudi tako skuliran, ko te bo T-2 stalno prinašal naokoli z nedelovanjem storitev!
No, mogoče boš, ker si na plačilni listi (vsaj sodeč po tvojih prispevkih)!

Nobenemu ni želja menjavati operaterja in je popizdevanje na forumu zadnja od možnosti, ki uporabniku še preostane!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a d_g » 13. Dec 2010 ob 14:42

Vse je relativno, tudi pri Telemachu se ne cedi med in mleko.... meni pa dela T-2 internet ok, timeshift 2x ok, pa večina programov, ki jih gledam tudi .... je pa res zdajle Eurosport in tale VH1 problem za tiste, ki bi jih radi gledali..

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a dule17 » 13. Dec 2010 ob 14:56

Ne, ni problem da jih ne moremo gledati, problem je način na kakršen podjetje obvešča uporabnike o nedelovanju.

Opomba: za spremljanje programov v formatu visoke locljivosti (HDTV)
je potrebno imeti narocen TV vmesnik za HDTV. Programska shema se
lahko kadarkoli spremeni.

Ta obrazložitev na spletni strani je za operaterja dovolj. Toliko o tem koliko smo vredni naročniki.

Dve ideji - kot je že nekdo prej omenil, se lahko vsaj napiše kje je problem, poleg tega namesto vrtečega se kroga eno nežno obvestilo, kakršnokoli že. A je to res tako slaba ideja.

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a martis » 13. Dec 2010 ob 15:18

Martis, me prav zanima, ali boš čez pet let tudi tako skuliran, ko te bo T-2 stalno prinašal naokoli z nedelovanjem storitev!
No, mogoče boš, ker si na plačilni listi (vsaj sodeč po tvojih prispevkih)!

:aa: oni so na moji plačilni listi. ;) Sam delam nekaj popolnoma drugega.

Ker pa mi vse brezhibno dela (če je pa kaj narobe pa takoj porihtajo), se pač ne razburjam. :nevem:
Poznam tudi kar nekaj ljudi, ki bentijo nad nekvalitetnimi storitvami pri drugih operaterjih.
Saj se bom verjetno razburjal tudi jaz, če me bo začelo kaj zafrkavati. :grr:
Do takrat pa :rtmT2:

Ja pa na žalost res, da lahko samo na forumu izlivamo svoj žolč, vendar pa je to vseeno lahko na nekam nivoju.

Pa da ne bo tole offtopic: TS deluje brezhibno, le nekaj nerodnosti bo treba porihtati pa bo.
Sem vse na mail javil.

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 13. Dec 2010 ob 16:54

Tudi sam se pridružujem navdušenju nad novo storitvijo. Tole je definitivno "the killer feature", ki pa po kratkem razmisleku sproža kar nekaj dilem:
1. Skoraj prepričan sem, da se bo čez čas delež spremljanja programa "za nazaj" izenačil ali pa celo presegel delež spremljanja "v živo". Ko človek enkrat dojame dejstvo, da ni več nobene potrebe, da bi čakal na začetek "svoje" oddaje, ni več poti nazaj. Osebno me je tako rekoč "sezulo" ob dejstvu, da sem lahko v zgoščeni obliki (beri: s preskakovanjem reklam in drugih nezanimivih delov) pregledal najzanimivejše športne dogodke za ves vikend in to za vse programe, na katerih se je dogajalo kaj zanimivega.
2. Takoj v naslednjem trenutku sem se zbal, ali ne bo novi način spremljanja programa povzročil to, da bom še več pred televizorjem, kot do sedaj. Po novem lahko namreč v vsakem trenutku najdem kaj zanimivega (materiala, ki je na voljo, je seveda več kot na pretek), kar pa ne bi mogel trditi za spremljanje programa v živo.
3. Glede na prvi dve točki sem nekoliko skeptičen, kako bo nove "navade" prenesla T-2jeva infrastuktura. Prepričan sem namreč, da je funkcija tako dobra, da se bo njena uporaba zelo hitro razpasla in število unicastov, ki jih bo infrastruktura morala prebaviti, lahko zraste v neslutene višave. Predstavljajte si samo scenarij, ko dajo slovenski nogometaši pomemben gol in v naslednjem trenutku polovica naročnikov "prevrtava" nazaj in si gol ponovno ogleduje. T-2jevi strežniki, pa tudi hrbtenično omrežje se mi že zdaj smili.

Kakorkoli, počakajmo, kako se bo zadeva obnašala pod polno obremenitvijo. Če se bo tako dobro, kot se je minuli vikend, potem lahko rečem samo: vsa čast T-2. Sicer pa čestitam T-2jevcem za novo pridobitev in za pogum ter vstrajnost v teh težkih časih. Z manjšo zamudo :-) pa še za peto obletnico ponujanja storitev na slovenskem trgu.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a nemo » 13. Dec 2010 ob 19:25

"beri: s preskakovanjem reklam in drugih nezanimivih delov"
A se nismo zmenil, da tega ponudnikom programov ne izdamo, da nas ne bodo začel zafrkavat! Prosim, da vsi namesto "preskakovanje reklam" pišete "dvakratno gledanje reklam" ;)
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kitl » 13. Dec 2010 ob 19:57

Pa jaz mislim tako, da tole z reklamami nima nobene veze. Ponudnike programov boli ku.... a mi gledamo reklama ali ne. Njih bolj zanima denar od reklam. Itak smo reklame prevrtavali že v osemdesetih ko je imela vsaka hiša doma videorekorder.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 390
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a manic » 13. Dec 2010 ob 20:27

Hevidi napisal/-a:Samo v vednost, vse vsebine za nazaj so bile pobrisane. Je pa število TS kanalov na voljo sedaj precej večje :rtmT2: :pivo:
Po možnosti od 13.00 nazaj? :P pol to razloži zakaj nisem mogel nečakinji nastavit Pokemon film čist na začetek :)

Drugače sem super navdušen nad delovanjem in odzivnostjo. Zelo malokrat je kockalo. Do sedaj samo, ko sem previjal z 16x hitrostjo (kockanje na obeh televizijah), pri 2x, 4x in 8x hitrosti je delovanje nemoteno. Pause/Play deluje odlično, še nisem imel primera, da bi se mi pokazala slika drugega kanala. Slabše predvajanje (kockanje in preskakovanje zvoka) TS vsebine sem edino včeraj zasledil na RTL2, za oddaji "Schau dich schlau" in "Welt der Wunder". Dobro, da je med TS kanali tudi Pink Plus, tak da sem lahk tud stare navduše za to fukncijo :D nikoli več zamujena "Farma" :D :D hehe. Edino EPG je treba še sfrizirat v nulo, da bo tip top vse skupaj.

LP :rtmT2:

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 13. Dec 2010 ob 21:40

Tudi jaz tako mislim.

Potrebno je uredništvo za EPG.

Uporabniški avatar
d_doktor
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 5. Feb 2010 ob 14:34
T-2: Že imam
Paket: timeless VDSL + HDTV
Kraj: Sevnica

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a d_doktor » 13. Dec 2010 ob 22:10

danes omogočeno testiranje, zadeva dela k šus. V dveh urah kar sem sprobal je b.p. Še enkrat hvala za omogočeno testiranje (Novi trg 10) Sigurno bom naročnik ;-)
:rtmT2:
Glavn da mam boljš ...., kot pa sosed!

Slika

robertli
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 2. Jan 2010 ob 21:29
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA
Kraj: Ilirska Bistrica

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a robertli » 13. Dec 2010 ob 22:32

glede na to, da maila kamor se pošilja predloge nisem dobil, bom spet tukaj napisal dve želji. :)
- mogoče bi bilo dobro, da bi imel eden od gumbov funkcijo ''slowmotion'' , recimo hočeš ustaviti na točno določeni situaciji kar dosti lažje dosežeš s tipko, ki bi te premaknila za recimo 1 sek. kot pa neko naključno pritiskanje pavze.
- drugi predlog je pa ta, da bi ob začetku predvajanja določenega posnetka za nazaj EPG okvir takoj izginil, ne pa da je potrebno OK pritiskat, saj vem kaj gledam zato ni potrebno, da se EPG sveti še nekaj časa in zakriva podnapise.

lp
Slika

parallax
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 4. Jun 2009 ob 14:56
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a parallax » 13. Dec 2010 ob 23:21

Meni se pa zdi da je epg zadnje dva meseca super, bi bilo pa kul če bi bili še opisi oddaj pa kakšna slikca notri v sporedu, kaj mislite?

Da poleg zamika se vidis vsebino oddaj napisano na tvju?

Odgovori