Timeshift / Časovni zamik

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Nov 2010 ob 09:37

Trudijo se zadevo uredit. žal je to vse kar je za javnost.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a mahi » 8. Nov 2010 ob 09:48

Meni se tudi zdi da je vmesnik kar prijazen in enostaven, res pa je, da manjkajo navodila. Sklepam, da se je Timeshift zavlekel zaradi blokade TRRjev.
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a roCkY » 8. Nov 2010 ob 10:40

Ali omrežje /večinoma Telekomovo/ sploh prenese toliko unicastov, kot bi jih (jih bo) z to varianto časovnega zamika nastalo?
Kot sem že ob najavi storitve pisal mi je zamisel zelo uporabna vkolikor bo komplet shema na tem.

V ponudbi IPTV na SLO trgu pa manjka še 1080(HD) primeren za bakrene povezave. kakih 12 mbps ustrezne kompresije ali mogoče kak mbps manj. TK noče zaenkrat nič slišat čeprav se je že nekaj šušljalo pred kakim letom. Očitno čisto za vsako stvar rabijo konkretni sunek od nekje.
Pri T2 pa je politika od začetka znana. Sem bil gladko zavrnjen za priklop zaradi prevelike razdalje v začetku sicer v času popularnih varovalk. Nato je bil T2 nekaj časa dražji za tisto kar sem rabil. Sedaj naj bi glede na info (sinhronizacija v okolici) lahko spravili skozi 2 standardni TV in nekaj malček presežka za net.
Ravno zaradi politike velikih pasovnih širin za TV nas je kar nekaj (ostalo) pri TK. Ja in spet moram omenit tudi nesorazmerne cene klicev v nekatera SLO omrežja.
Varianta z BOX-om mi je povsem mimo kar se načina uporabe in izkušnje tiče. A TK je naredil precejšen korak pri kakovosti mpeg4 streama. To jim je pa treba čestitat. Sicer ne vem zakaj je na uradni opremi slika nekoliko slabša kot prek PC a pozitiven korak za precejšen del populacije vsekakor je.

T2 UMTS pa kolikor ga rabim deluje zadovoljivo.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a NoName » 8. Nov 2010 ob 12:38

fantje, torej.. timeshift BO! zakaj je prišlo do zamika, pa raje nebi... tisti, ki je bil pa na sejmu pa tako ali tako ve, da je vsa zadeva programsko že praktično bolj izpopolnjena kot timeshifti drugih ponudnikov.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kitl » 8. Nov 2010 ob 14:48

Lahko poveš vsaj okvirno kdaj?
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 9. Nov 2010 ob 08:56

Ker smo bili tam že "rahlo" izven teme, nadaljujem tukaj...
slow_slow napisal/-a:Cobane: Mogoče so pa prvotni cilji bili malo preveč optimistično zadani.
Saj razumem, da je napovedovanje datumov izredno nehvaležna zadeva. Vendar v začetku septembra je T-2 oznanil timeshift za sredino oktobra 2010. Po novih napovedih se bo to zgodilo v začetku decembra 2010. 100% pogrešek je izredno huda reč!

Kaj pa glede cene? 3 € (brezčasni) oz. 4 € (ostali paketi) /mesec se meni zdi veliko. Ali nova direktorjeva napoved 1-2 € drži... ali samo ne ve, kaj govori?
slow_slow napisal/-a:Kar je bilo predstavljeno bo, res pa da žal s časovnim zamikom.
Timeshift s timeshift-om! :hudicek:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a d_g » 9. Nov 2010 ob 11:17

Finance, torek 9.11.2010, stran 5 spodaj (poleg članka NLB bi za en evro odkupila T-2):

"T-2 uvaja časovni zamik gledanja programa

Verjetno z decembrom bo T-2 uvedel možnost časovnega zamika gledanja programa za 48 ur. Poenostavljeno, s časovno funkcijo bodo lahko uporabniki pregledovali program za zadnja dva dni. "Do konca meseca dobimo opremo, programski softver že imamo", nam je potrdil predsednik uprave Uroš Rožič. Ali bo storitev brezplačna, se še ne ve. "Če bo plačljiva, ne bo draga. Kakšen evro ali dva," pravi Rožič. T-2 bo na obroke za opremo plačal okoli pol miljona evrov. Na vprašanje, kako bo na poslovanje vplival morebitni "prenos" T-2 na NLB, Rožič odgovarja, da o tem ni obveščen."

GralSveti
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Nov 2010 ob 22:38
T-2: Že imam
Paket: 10/10 + TV L
Kraj: Novo mesto

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a GralSveti » 10. Nov 2010 ob 22:43

Kolikor imam jaz informacij, čakajo še na en strežnik. Vsaj tako so meni zatrdili. To naj bi bilo rešeno najkasneje naslednji teden. Pred tremi tedni pa sem v roke dobil tudi že uradni cenik, namenjen distribuciji, kjer je gor naveden tudi Timeshift in je cena 4 eur. Če je bil tale članek narejen kasneje, je pa res vse skupaj vsaj zelo nenavadno...

inkvizitor
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 16:00
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10
Kraj: lj

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a inkvizitor » 11. Nov 2010 ob 23:04

T2 ne zajebat lep prosim!!!Rajš lepo dvignte naročnino vsem uporabnikom za 1€ in nam zravn položnce pošlte prospekt da je na voljo TIMESHIFT in nj ga s pridom uporabljamo...namest da boste mel sam par uporabnikov ki bojo dal 4€ za to...sj vsi zastopmo de je oprema draga, da nas vse skup povrh jebe še Telekom...sam dejte nas vseen vse skup vsake tok mal tud pocrklat in bomo še bolj zadovoljni uporabniki! :D

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a gr » 12. Nov 2010 ob 08:28

Po moje bi bila to napaka - marsikdo timeshifta ne potrebuje ali pa ima to rešeno drugače, marsikomu drugemu timeshift ni vreden evra na mesec. Nekaj mora biti na temu, če tudi vsi ostali ponudniki nudijo timeshift kot dodatno storitev in ne kot del osnovnega paketa...

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a mahi » 12. Nov 2010 ob 09:27

Absoluutno predrago. Za tako ceno ga ne potrebujem.
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 12. Nov 2010 ob 09:35

2 € je tudi meni zgornji limit!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a roCkY » 12. Nov 2010 ob 10:21

Časovni zamik v tej obliki (ko bo stabilno delal) bomo pomoje uporabljali kar vsi. Tisti ki pravi da ga ne bo mora imeti veliko preveč časa.
Le zakaj bi vedno zamujal oddajo in na silo ostajal pred ekranom do konca. Snemalnik trenutnega tipa in Telekomova varianta tega ne reši saj je treba v zadevo aktivno poseči.

Nič pa nebi bil odveč vmesnik za PC! Ne vem zakaj se ta IPTV in PC tako razločuje na strani ponudnikov, ko pa je prva zadeva kot posebaj narejena za drugo?

parallax
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 4. Jun 2009 ob 14:56
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a parallax » 12. Nov 2010 ob 10:23

Pomojem je en sam vzrok - pravice, ki jih določajo programske hiše :grrpc:

Uporabniški avatar
maxus
Guru
Prispevkov: 770
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant hbo
Kraj: Izola

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a maxus » 12. Nov 2010 ob 10:26

Če bo prvi mesec zastonj, nato pa 1€ mesečno, bom naročil, če se mi bo zdela zadeva uporabna.Vse druge opcije odpadejo, kajti do penzije sem že marsikaj zamudil, če bom sedaj še to, me tudi vrag ne bo vzel :hudicek:
Slika

Odgovori