Timeshift / Časovni zamik

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a kitl » 8. Apr 2013 ob 11:27

Prižgano pušča sigurno 70% ljudi. To ne izklopijo nikoli razen ko zmanjka elektrike. Včeraj sem bil pri kolegu, ki ima STB že toliko časa prižgan, da tudi Minimax-a še ni imel v shemi :D Ko sem mu ga izklopil je skoraj znorel zakaj to delam in ko sem mu pokazal, da je kar na enkrat dobil nove kanale je bil začuden. Zdaj kao dojema, da je treba STB tudi kdaj izklopiti.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 8. Apr 2013 ob 11:45

Em.. ne. STB osveži listo kanalov vsako noč.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a kitl » 8. Apr 2013 ob 11:50

Možno ja sem jaz zaj.... Imel je še oranžni profil in se novi kanali ne dodajo na konec liste.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a jst1 » 8. Apr 2013 ob 12:07

Zdej si se pa zafrknu...Kitl nismo vsega slabga na t2 krivi uporabniki no.

Alien8
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 06:46
T-2: Še nimam
Paket: Vesoljski

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a Alien8 » 8. Apr 2013 ob 12:54

OmegaBlue napisal/-a: Prej predstavlja večjo obremenitev ko ljudje aktivno prevrtavajo.
Prevrtavanje je izvedeno na serverju in ne pri uporabniku. Uporabnik po moji domnevi dobiva še vedno približno enak tok podatkov proti sebi, če se zadeva predvaja ali pa če se prevrtava s 16x hitrostjo!
Kam bi pa prišli, če bi recimo bil tok podatkov 5Mbps, prevrtavalo bi se s 16x hitrostjo in bi tok podatkov proti uporabniku bil 80 Mbps? Marsikomu z omejeno sinhronizacijo na parici bi stalno zmrzovalo, samo da bi pritisnil na daljinec, bi že vsi sosedje vedeli, da je pritisnil napačni gumb.

Ali imajo podhranjeno omrežje ali pa TS serverje, ki ne morejo sprocesirati toliko sočasnih "poizvedb".

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a RobertM » 8. Apr 2013 ob 13:01

erbi napisal/-a:
med drugim tudi ljudje ki enostavno ne vgašajo vmesnikov in laufa TS nonstop!!
Potem se pa vgradi nek časovni limit, tako kot je pri sodobnih televizorjih, ki se sami ugasnejo, če ni nikogar v prostoru. Tam je sicer senzor, tukaj pa daš neko časovno omejitev in moraš stisnit recimo OK, da podaljšaš.
To sem prejšnji teden predlagal za naslednjo nadgradnjo - limit 3 ure od zadnjega pritiska daljinca.
Če v treh urah nič ne premakneš pomeni lahko samo, da te ni tam ali spiš pred TVjem.
Za podaljšanje limita (NPR. v lokalih) pa sprememba z PIN kodo. ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Apr 2013 ob 13:03

:D recimo da je to v planu :P

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a kitl » 8. Apr 2013 ob 13:07

TS meni danes deluje odlično.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 8. Apr 2013 ob 13:12

Alien8 napisal/-a:
OmegaBlue napisal/-a: Prej predstavlja večjo obremenitev ko ljudje aktivno prevrtavajo.
Prevrtavanje je izvedeno na serverju in ne pri uporabniku. Uporabnik po moji domnevi dobiva še vedno približno enak tok podatkov proti sebi, če se zadeva predvaja ali pa če se prevrtava s 16x hitrostjo!
Kam bi pa prišli, če bi recimo bil tok podatkov 5Mbps, prevrtavalo bi se s 16x hitrostjo in bi tok podatkov proti uporabniku bil 80 Mbps? Marsikomu z omejeno sinhronizacijo na parici bi stalno zmrzovalo, samo da bi pritisnil na daljinec, bi že vsi sosedje vedeli, da je pritisnil napačni gumb.

Ali imajo podhranjeno omrežje ali pa TS serverje, ki ne morejo sprocesirati toliko sočasnih "poizvedb".
Ne ne, narobe me razumeš. Itak da se previja na serverju - ampak povečanje same hitrosti branja se ti ne zdi da bi bilo bolj zahtevno kot navadno predvajanje za server?

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a starfotr » 8. Apr 2013 ob 13:46

Amis ima tako rešeno, da ko je konec oddaje, če gledaš preko TS, da se vse skupaj ustavi in ponudi 2 možnosti:

-Nadaljuj
-Program v živo.

Tako omrežje ni preobremenjeno s časovnim zamikom, uporabi se ga za točno tisto oddajo, ki jo uporabnik hoče gledati, če je konec oddaje, pritisne nadaljuj in zadeva je rešena.

Je pa res, da na t2 časovnem zamiku je vse tekoče, brezšivno se TS nadaljuje na naslednjo oddajo. Pri amisu se ustavi...

Ne vem pa, kako ima siol? Morda kdo ve?
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

RAST
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 16. Nov 2008 ob 13:23
T-2: Že imam
Paket: Optika 400/50+TV

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a RAST » 8. Apr 2013 ob 15:26

kitl napisal/-a:Trenutno TS na FOX-u več kot pol ure dela BP. (brez pokanja,kockanja in štekanja)
Zato pa na Planetu ne dela, no vsaj pred 2 urama ni !

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 682
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a blackmack » 8. Apr 2013 ob 15:59

No najboljše bi blo, da po 2,5 urah, če ni pritiska vmes na nobeno tipko (OK, Menu, Info) pavzira in vpaša, če nadaljuje (privzeto izbrano) ali vrnitev v program v živo, ker redko katera oddaja traja več kot 2,5 uri. To z koncem oddaje je bolj tak, ker naši se teh terminov ne držijo in bi to vedno gnjavlo.
Slika

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 8. Apr 2013 ob 16:54

Taka vprašanja so nadležna in jahat 95% ljudi zaradi 5% ki so preleni ni prav. Edino res mogoče, če se da potem ta interval v nastavitvah podaljšat oz. kar izključit. Une lenobe tega ne bodo nikoli, mi ta pridni pa bomo zadevo izklopili, reda smo pa tako že naučeni.

Sam TS pa pogosto preseneti predvsem s hitrostjo iskanja in začetka predvajanja, ki je res hitro. Zanimivo po drugi strani snemalnik meni še enkrat ni delal brez kockanja in se načeloma ne uporablja.

betko007
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 9. Maj 2012 ob 18:42
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a betko007 » 8. Apr 2013 ob 19:17

ok, zdaj usaj vem, da ne sami meni šteka in crkuje TS. zadnje 14 dni je prava groza, sem danes klical še enkrat po 10 dneh in so rekli da še vedno rešujajo težavo in ne vedo kje je problem. počasi bi bil čas, da se to uredi.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a kitl » 8. Apr 2013 ob 19:31

Pri nas dela danes brez težav.
Slika


Lp, Kitl

Odgovori