Timeshift / Časovni zamik

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a d_g » 26. Apr 2017 ob 16:23

Zadeva ni tako enostavna. Ponudniki paketa programov (recimo Fox, Sportklub itd...) pravijo nekako takole: za paket programov za predvajanje mi plačajte 2 € po uporabniku (za HD verzijo hočejo še malo več), za časovni zamik dodatno še recimo 1 € po uporabniku in če ga hočete na platformi t2go še 0,5 € po uporabniku. In to po uporabniiku v osnovnem paketu. Manevrskega prostora pa je malo.

T2 do zdaj za določene programe sploh ni oz. (verjetno) še ne plačuje nadomestila za časovni zamik. V pretekosti to ni bilo potrebno plačevati, ker ni bilo pravno urejeno. Seaj pa so ponudniki zavohali dodatni denarček in vzemi ali pusti. Tako da se zna zgoditi, da časovni zamik odleti še na kakšnem programu.

To, da pa je cena celotnega časovnega zamika 2 do 3 € mesečno, pe ne zdrži ekonomske presoje. Mogoče kot nadomestilo za uporabo diskovja in še za kakšno malenkost (maržo..). Pa še država z 22% ddv-jem vedno prisloni lonček.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a roCkY » 26. Apr 2017 ob 18:37

Z druge strani pa, če kanal nima zamika ga skoraj nihče ne gleda. Ne le zaradi preskakovanja oglasov pač pa zato, da ujameš začetek. Pri nas niti penzion del familije ne. Stroška z zamikom nima ponudnik kanala nobenega.

Zaračunavanje glede na platformo predvajanja je tudi za lase privlječena. Enako kot računanje HD. Kakšna je razlika ali mi strem dekodira "uradna" linux škatlca ali WIN PC ali androidnik ali jabolčnik, ...? In zakaj je HD iz katerega se dela SD dražji kot SD???!

Ponudniki se morajo zavedat da bistveno več kot se je plačevalo do "PP prodajne akcije" ne bomo plačevali. TV se bo (pomoje masovno) odjavljal. Sam sem zadnje leto že krepko več na YT (ne jim povedat!!) kot pa na IPTV. Podobno večina familije razen penzion dela. Ko dam zraven še Netflix in Amazon prime na IPTV odpade morda še 20% vključno z zamikom kar se gleda na priključku. Kodi-ja je morda 2%. Za to plačevat 50+€ pa ne bo šlo. Sigurno ne čez leta, ko staršev ne bo več.

Kje bodo predvsem lokalni ponudniki našli € je seveda vprašanje. Če gledamo lokalno toliko TV kanalov cca. dvomiljonska država pri teh rastočih proračunih kljub zakonodaji pomoje ne bo podpirala.

MihaP
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 2. Feb 2017 ob 12:04
T-2: Že imam
Paket: start t4

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a MihaP » 26. Apr 2017 ob 19:29

Zakaj pa je HBO brez reklam? Zato ker se plačuje da ni reklam.
Zakaj FOXi niso "brez odplačila"? Ker imajo reklame.
Zakaj imajo FOXi reklame? Ker ponudnik paketa hoče nekaj zaslužit oz. pokriti stroške.
In kaj se zgodi če ljudje preskakujejo reklame? Reklame nimajo učinka, manj reklam bo na tv kanalih.
Kaj to pomeni? Draži se vse skupaj.

Nismo deleč ko bo malo boljši paket trojčka ali četvorčka prilezel na 70 oz. 80eur.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a kitl » 26. Apr 2017 ob 22:49

Samo vprašanje je kdo bo pripravljen toliko plačevat.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 27. Apr 2017 ob 12:15

:aa:
LP Robert

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 27. Apr 2017 ob 12:17

Tudi jaz mislim, da dražje kot bo, manj bodo ljudje naročali dodatne storitve za tv.
Verjetno bodo spet prišli na plano posebni paketi s programi (tudi v HD) z in brez ČZ.
Pa vse najbolj gledane bodo dali v različne pakete... juhu
Slika

d_g
Legenda
Prispevkov: 1138
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a d_g » 27. Apr 2017 ob 13:09

Primer Pro Plusa na kaže, da se nahajajo njegovi programi sedaj v posebnem ločenem paketu... če bi bili, bi že zaprli štacuno. So enkrat že proibali na ta način.

MihaP
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 2. Feb 2017 ob 12:04
T-2: Že imam
Paket: start t4

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a MihaP » 27. Apr 2017 ob 19:24

Kot sem že napovedal, jesen/zima 2017 prihaja podražitev časovnega zamika (v paketih, kjer je doplačilo).

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 5. Maj 2017 ob 12:47

A tudi vam zadnje čase časovni zamik zafrkava. Recimo RTL2 HR po nekaj časa se pojavi mavrica, pa ni to edini program

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 5. Maj 2017 ob 13:18

Če se pojavi mavrica, to nima veze z zamikom. Mavrica pomeni, da je problem pri sprejemu... in ta mavrica se potem pojavi tudi pri gledanju v živo. Zamik pa to seveda posname.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 715
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a THJ » 5. Maj 2017 ob 21:37

Znana napaka na kanalih istega dobavitelja. Se raziskuje in bo odpravljena v najkrajšem možnem času.
Slika

Junke
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 26. Sep 2016 ob 17:04
T-2: Že imam

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a Junke » 10. Maj 2017 ob 17:53

Kaj pa recimo v primeru, da predvajaš ponovitev. Ni zvoka, slika je ok - nemi film ...

Se dogaja že dlje časa na različnih programih.

RAST
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 16. Nov 2008 ob 13:23
T-2: Že imam
Paket: Optika 400/50+TV

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a RAST » 10. Maj 2017 ob 18:00

Ja tole da ni zvoka pri predvajanju nazaj je pa kar pogosto. Se pojavi tudi ko iz programskega vodiča izbereš oddajo in jo predvajaš še enkrat. Meni pomaga le da grem do te oddaje nazaj s tistmi 3 minutnimi preskoki (ali koliko so pač) in vmes občasno preverim ali je še zvok.

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 11. Maj 2017 ob 19:14

ali pa 1 program napre ali nazaj tzdi deluje, z tipko dolgi preskok te pa vrne na mesto v čz kjer si bil :D
LP Robert

vicky
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 8. Apr 2017 ob 20:06
T-2: Že imam
Paket: oranžni

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a vicky » 25. Maj 2017 ob 08:49

Namreč meni so dali štirinajstdnevni časovni zamik,vendar ne na programih ampak pri reklamaciji.

Odgovori