Timeshift / Časovni zamik

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
B-D_
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 15. Sep 2007 ob 22:31
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50

Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a B-D_ » 15. Nov 2008 ob 19:28

Najprej disclamer da si lažje predstavljate o čem govorim (kaj imajo v razvitem svetu tisti, ki so si že doma postavili svoje alternativne računalniške multimedijske sisteme oz. imajo srečo da jim ponudnik settop boxa to nudi):

Zadeva je podobna kot da bi imel dva magnetofona, magnetni trak zlepljen v zanko, napet preko obeh magnetofonov in med napravama kak ducat metrov prostora.
Na prvem magnetofonu snemate radijsko oddajo.
Na drugem magnetofonu poslušate posnetek.
Ves čas ko posnetek fizično potuje od prvega do drugega magnetofona je zamik časa (timeshift).
Ko posnetek prispe do drugega magnetofona poslušate oddajo v živo s časovnim zamikom (timeshifted live show).


Kaj je prednost? Da ni treba izpustiti pol oddaje če želite preskočiti v realni čas oziroma počakati do konca oddaje, da si ogledate zamujeni del.
Prednost tehnologije pa je v tem, da hipotetično "razdaljo" med zgornjima magnetofonoma lahko spreminjaš z daljincem in zamrzneš toliko časa kot ga potrebuješ (večaš razdaljo med snemalnikom in predvajalnikom) ter ga potem lahko tudi pospešiš naprej, če te reklame ne zanimajo (zmanjšaš razdaljo med snemalnikom in predvajalnikom).




Ker tehnologijo (T2 snemalnik) in platformo (gumbi predvajalnika na daljincu) že imate bi me zanimalo ali razmišljate tudi o bolj praktični timeshifting implementaciji.

Da razložim zakaj se gre na primeru uporabe T2:

Gledate tv dnevnik... tik pred vašimi najljubšimi novicami slišite naše politike in vas prime sr*(na wc).
Ker ste sedaj v dilemi ali bi šli na wc in zamudili kar čakate, ali pa čakali v neizmernih mukah, rečete :rtmT2: hvala T2 za timeshift funkcijo, pritisnete gumb PAVZA in slika žive televizije zamrzne.
Potem greste na wc razmišljati o stanju naše politike, si vzamete pločevinko piva in se vrnete pred tv.
Pritisnete gumb PREDVAJAJ in poročila se nadaljujejo od točke kjer ste jih zamrznili.
To se lahko ponavlja dokler ne pritisnete gumba STOP, ki vas vrže ven iz snemalnika, nazaj v živo sliko oz. dokler ne previjate časa naprej toliko časa (npr. preko reklam) da se dotaknete trenutka sedanjosti.

Previjanje naprej v prihodnost naprej od posnetega bi pa morda za doplačilo implementirali drugo leto... :blbl:


To je uporabnikova izkušnja, za kaj pa se gre po tehnični plati...


Ko pritisneš pavzo na živem kanalu pomeni to ukaz: ZAMRZNI SLIKO + TAKOJ ZAČNI SNEMATI.
Ko pritisneš predvajaj na živem kanalu ki je zapavziran pa pomeni: PREDVAJAJ MOJ POSNETEK + NE USTAVLJAJ SNEMANJA (naj se ta trenutek "na repu" še snema ad infinitum).

Tako je v bistvu zadeva v nekem bufferju za časovni okvir dokler je bila pritisnjena pavza, ker bi bila razlika od navadnega snemalnika v tem, da se takoj po predvajanju posnetek (v stilu 007) samodejno uniči. Dolžina možne pavze pa je seveda omejena z dolžino zakupljenega prostora, saj gre realno samo za bolj intelektualni princip uporabe snemalnika.
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 15. Nov 2008 ob 19:49

ali razmišljate tudi o bolj praktični timeshifting implementaciji.
Da.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a sword » 15. Nov 2008 ob 22:51

Men se zdi v tem primeru problematična količina prostora, ki je za to potrebna. Gre za GB in pri količini naročenih na TV je za to potrebna ogromna strežniška podpora. Res je, da bi lahko to bila nudena kot dodatna storitev, torej z doplačilom na recimo minute, ki jih lahko naprej snema ... vseeno pa se mi zdi za tako funkcijo implementacija precej zahtevna.

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a DragoG » 16. Nov 2008 ob 11:01

Vse to si lahko privoščič,če imaš DVD redorder.

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a borut » 16. Nov 2008 ob 11:38

hehehe.. BD, zelo lepo napisan.. :owned:
Slika

B-D_
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 15. Sep 2007 ob 22:31
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a B-D_ » 21. Nov 2008 ob 16:07

UPC to že reklamira, tako da tisti ki to rabite pojdite tja kjer majo prioritete pošlihtane. :beri:
Slika

B-D_
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 15. Sep 2007 ob 22:31
T-2: Že imam
Paket: FTTH 50/50

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a B-D_ » 4. Maj 2010 ob 15:04

To zadevo so SPOSOBNI že implementirali, koliko časa bo trajalo da jo bodo še tisti, ki to niso? :mrgreen:
http://www.amistv.si/casovni-preskok#pavza


Sicer je spodnje malo drugačno vendar v istem konceptu (le da uporabniku ni treba početi ničesar, saj se a-priori vsi programi že ves čas tako ali tako snemajo). Slednja tema je bila prav tako že predebatirana in vse kar je bilo slišati je da kao ni možno in kao je ful težko in kao bullshit in kao izgovor da pač nekdo nima pojma kako se stvarem streže.

Zahvala konkurenci kjer so dokazali da je edina stvar ki manjka le nekaj sposobnih ljudi na nekaj določenih delovnih mestih. :car: :pivo: :owned:

Slika

Kaj bi brez konkurence :mrgreen: tam se pa vse "da" in za nič od naštetega ne lažejo da "ni možno".


Dobro da T-2 nima časovne vezave in imajo uporabniki ki se malo znajdejo in zamenjajo nekaj škatlic lahko te funkcionalnosti že takoj... :hudicek:
Slika

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a celloak » 4. Maj 2010 ob 18:07

Sure. Kje pa? :)

Kok moram pa PLAČAT za ta box?

Beri: Preberi drobni tisk. :)
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 4. Maj 2010 ob 19:39

ta amis 2.0 so testiral v reviji monitor. Napisali so, da je uporabniški vmesnik sicer super, samo slika programov je slaba. Kaj če ti timeshift in vso podobno sranje, če je slika zanič???

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kitl » 4. Maj 2010 ob 22:29

Slika zanič? To je relativno. Se mi zdi, da ima uporabnik raje možnost timeshift-a z "zanič" sliko kot pa, da te možnosti sploh ni.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 4. Maj 2010 ob 22:43

vlc - pavza - nadaljevanje,ko prideš z wc-ja ali ko te prime spet gledat
le vmes ne smeš preklopit na drug kanal
Heca ni več !

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 5. Maj 2010 ob 08:48

kitl napisal/-a:Slika zanič? To je relativno. Se mi zdi, da ima uporabnik raje možnost timeshift-a z "zanič" sliko kot pa, da te možnosti sploh ni.
a si ti premislil kaj si napisal ? Po tvojem je pol bolje met timeshift, ki ga boš mogoče uporabil 3x v mesecu da greš na sekret (za pivo si nabavi hladilno torbo poleg tv), kot pa lepo sliko ? Malo maš prioritete zmešane se mi zdi :blbl:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kitl » 5. Maj 2010 ob 09:44

Ja nimam zmešane :D Sliko imam že lepo nimam pa timeshift-a :blbl:
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 5. Maj 2010 ob 09:54

skymaniak napisal/-a:a si ti premislil kaj si napisal ? Po tvojem je pol bolje met timeshift, ki ga boš mogoče uporabil 3x v mesecu da greš na sekret (za pivo si nabavi hladilno torbo poleg tv), kot pa lepo sliko ? Malo maš prioritete zmešane se mi zdi :blbl:
Ali si ti premislil, kaj si sploh napisal? :nevem:
Jaz bi raje imel Ferrarija in bi se z njim peljal po slabih slovenskih cestah, namesto tega da hodim po dobrih nemških cestah! ;-)

Te funkcije enostavno nimate... in ta nima nobene veze s kvaliteto slike!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Mihha88
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Feb 2010 ob 09:30
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Mihha88 » 5. Maj 2010 ob 10:01

Jaz tudi razmišljam o zamenjavi. Po temu ko ni več Mediaset programov T2 programska shema nima nobene prednosti, kvečjemu slabosti (npr. okrnjen HBO v primerjavi z drugimi ponudniki). Prav tako "tehnologija prihodnosti" ne sledi niti sedanjosti AMISA. Je pa pohvalno, da nimajo vezav naročnine, tako da bo menjava relativno enostavna zgleda.

Odgovori