Timeshift / Časovni zamik

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Skorc » 29. Jan 2011 ob 19:23

;-) ni panike, se tudi najboljšim zgodi :pivo:
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Balonar » 29. Jan 2011 ob 19:31

Skorc napisal/-a:Očitno ne vsem - najmanj dva forumaša sta imela pripombe nad delovanjem TS (segment: oddaja, ki se trenutno predvaja).

Če sta nas pa "zavedla" (nehote), ker sta hotela prehiteti čas pa ... za kazen plačata pivo :pivo:
nisem zavajal ..zaradi namernega obtoževanja si dolžan pivo!

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Skorc » 30. Jan 2011 ob 06:02

Moj zadnji komentar je bil odziv na Cobanov angelski nasmeh. Popiti pivo v dobri družbi mi bo v čast, plačilo mi ne bo kazen :) Sicer pa nisem obtoževal, zapisal sem "če" ter "nehote".
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kitl » 30. Jan 2011 ob 09:33

Mene pa zanima kje je zdaj tisto sesutje sistema, ki so ga napovedovali največji skeptiki in fovšljivci :D Timeshif še vedno deluje več kot odlično :car: Upam, da je tale timeshift dobra šola za ostale providerje in da zmigajo svoje lene riti in kaj podobnega razvijejo tudi sami ne pa da prodajajo neke box-e pa zraven propagirajo časovni preskok, ki to sploh ni. Če je Siol box časovni preskok potem sem ga jaz imel že davnega leta 1987 ko smo kupili prvo WHS napravo. :mrgreen:
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 31. Jan 2011 ob 11:59

Skeptiki čakamo obvestilo, da je bil timeshift do sedaj popoln dumping in da je pač treba zadevo podražit za 100%, da t-2 obstane + doplačila za vsak program, ki ne dovoli timeshifta za isto ceno, da BBCja ne mormo gledat, ker ne dovoli timeshifta, itd.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
robida
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Jun 2007 ob 12:55
T-2: Že imam
Paket: T2 NET + MOBIL
Kraj: Koper

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a robida » 31. Jan 2011 ob 12:20

kitl napisal/-a:Mene pa zanima kje je zdaj tisto sesutje sistema, ki so ga napovedovali največji skeptiki in fovšljivci :
Koliko procentov, od vseh naročnikov IP TV, pa ima timeshift?

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 31. Jan 2011 ob 12:34

Ne več kot 1 %. Drugače pa tega podatka ne boš izvedel, ker je strogo zaupen!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

parallax
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 4. Jun 2009 ob 14:56
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a parallax » 31. Jan 2011 ob 12:35

Cobane, a ti na T-2 delaš?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 31. Jan 2011 ob 12:37

ne ne dela :D ampak približno ocenjuje koliko jih ima TimeShift

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a celloak » 31. Jan 2011 ob 13:03

Čoban je takozvani "pleja hejta" (player hater). Sicer v svoji pikrosti zna včasih tudi kar konstruktivnega povedati, ampak moraš ga znat brat... :D
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 2. Feb 2011 ob 03:25

Kar se mene tiče, je časovni zamik daleč najboljša pogruntavščina od iznajdbe televizije naprej. Zakaj? Zato, ker na mehek, vsakomur razumljiv način uvaja to, kar so mnogi napovedovali že pred leti in sicer nov način spremljanja video vsebin, ki recimo da mu rečemo "video na zahtevo". TV gledalci s(m)o bili do sedaj navajeni izključno linearnega načina spremljanja tv programa (torej, gledal si tisto, kar je bilo tisti trenutek na programu ali pa nič). Razni snemalniki, videoteke, youtubi in drugi viri, ki predstavljajo alternativo, so sicer dosegli neko stopnjo uporabe, še zdaleč pa niso dosegli take kritične mase, kot jo sicer predstavlja TV gledalstvo. Poleg tega nič od naštetega ni po zahtevnosti (enostavnosti) uporabe na eni in po uporabniški izkušnji na drugi strani niti približno tako blizu dosedanjemu linearnemu spremljanju programa, kot ravno funkcija časovni zamik. Zato sem osebno prepričan, da je ravno časovni zamik tista stvar, ki bo dokončno in za vedno spremenila naša TV življenja. Zdaj si lahko res prav vsak, ki vsaj približno obvlada daljinca, ogleda zamujeno oddajo ali pa si, če malo pretiravam, izbere skoraj poljubno vsebino, ki bi rad gledal. Če k temu dodamo še uspešno implementacijo storitve, kakršna je uspela T-2, je jasno, da kar se tiče spremljanja televizije nič ne bo več tako, kot je bilo :-).

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Feb 2011 ob 06:57

Grem za 14 dni na dopust (dovolj bi bilo sicer že 4 dni) in ko pridem nazaj, bi si rad pogledal vse oddaje, ki so mi bile v tem času zanimive! Kako si lahko tole ogledam s časovnim zamikom?

Timeshift je sicer super pogruntavščina, vendar je lahko pokvarljiva roba? Najbrž v Merkatorju ne pohvalite poslovodje, ker prodajajo gnile banane! ;-)
Lahko bi tiste cigumigu programe nehali snemati s timeshiftom, pa bi raje za ostale kvalitetnejše podaljšali zgodovino. Bi bilo več koristi za isti denar!

Snemalnik je še vedno pogruntavščina, ki še ne bo šla tako kmalu v pozabo ravno zaradi zgornje pomanjkljivosti časovnega zamika... Je pa na T-2ju precej neuporaben oz. uporabniško neprijazen s polno hrošči! Žal!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Balonar » 2. Feb 2011 ob 09:23

ojoj Cobane .. pa ti si real pain in the ass aka nergač. Res me zanima zakaj še nisi odklopil T2, ko imaš v čisto vsaki temi kej za pošinfat ..

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 2. Feb 2011 ob 09:29

Saj ima prav da je treba izboljšat snemalnik,
ampak ne vem zakaj vsepovsod to piše,
TimeShift dela vredu, to je za v to temo ;)

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 2. Feb 2011 ob 09:45

Jaz pa nisem na timeshiftu točno zato, zaradi česar je kokica2000 tako navdušen nad njim. Zame televizija še zdaleč ni samo medij vsebin na zahtevo ampak ji časovna linearnost daje svoj čar. Ko smo testiral se je namreč zgodilo, da smo ves čas gledali tisto, za kar smo že vedeli da nam je všeč. Filal smo se skoz z istim, kar nam je povzročalo ugodje. Televizija je izgubila funkcijo razširjanja obzorij in je utrdila funkcijo dolgoročnega poneumljanja. Pogledat malo po programih in gledati tisto, ker je trenutno najbolj zanimivo ti omogoča odkrivati nove stvari, ki ti povzročajo ugodje. Seveda timeshift tega ne preprečuje ampak ljudje smo pač nemarni in se drogiramo z ugodjem po liniji najmanjšega upora. Po tistih 14 dneh, so vsi doma jamral, da ne bomo mogl več brez tega, sedaj spet nihče ne pogreša.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Odgovori