Timeshift / Časovni zamik

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
rokokoko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 8. Jan 2016 ob 13:48
T-2: Že imam
Paket: Pune granate

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a rokokoko » 19. Apr 2021 ob 17:04

Potem praviš da lastna optika ni dovolj prepustna za take reči ali je bolj problematičen baker?

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 19. Apr 2021 ob 17:08

Če mene vprašaš (pa nisem zaposlen pri T-2, tako da je to samo ugibanje), ni problem povezava od centrale do uporabnika, temveč hrbtenično omrežje.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 19. Apr 2021 ob 18:32

hrbtenično omrežje - oprema je ZELO draga, pa tudi oprema je potrebna za časovni zamik, itd... več faktorjev.
Že tako se vsako leto veča promet na hrbteničnem omrežju, no trenutno ne ker je PARTIS down.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Apr 2021 ob 08:07

moje mnenje je, da je toliko kanalov, ki imajo časovni zamik, da je oprema za storage mogoče ozko grlo.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Apr 2021 ob 08:09

smartboy82 napisal/-a:
19. Apr 2021 ob 15:24
slow_slow napisal/-a:
19. Apr 2021 ob 13:57
"T-2 lahko kritizirate, vendar konstruktivno in brez ponavljanja. Ker smo neuradni forum, ne bo čisto nič pomagalo, če v vsaki temi težite o enem in istem problemu."
Torej, od T2 sploh ne zahtevamo veliko. Imamo samo en problem in eno željo. FHD sliko za T2 APP in FHD časovni zamik za 48h, 720p naj ostane za daljše obdobje, to je to.
"Ker smo neuradni forum, ne bo čisto nič pomagalo, če v vsaki temi težite o enem in istem problemu."
tole je bilo mišljeno. Sicer zaposleni s T2 pošiljamo naprej zadeve, ampak to je tudi to kar lahko naredimo.
Ponavljanje v večih odprtih temah res ni primerno in se smatra kot spam.

Spirit
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a Spirit » 25. Apr 2021 ob 17:47

Ne vem o čem točno teče beseda zadnji nekaj strani,ne mislim brat nevemkoliko strani, da ugotovim, če je kdo že postavil tole vprašanje...

Kako lahko nastavim nazaj časovni zamik na stari način premikanja nazaj, brez tistega preskakovanja slik? Do nedavnega smo to imeli, tisti da ko so nam napeljali optiko pa nimamo več te funkcije, imamo tisti nadležen način časovnega zamika s preskakovanjem ob katerem mi gre na bruhanje :roll:

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 25. Apr 2021 ob 21:25

Kateri način ti ni všeč? Tisti, kjer imaš majhne slikce nad časovnim trakom in skačeš po 10 sekund (ali 5 minut). Ali tisti, kjer previjaš 2x, 4x, 8x ali 16x in se ti slika celozaslonska slika premika? Če v nastavitvah boxa nimaš več možnosti preklapljati med načinoma (vklop/izklop prekakovanja), potem to pomeni, da nimaš več multicasta in si priklopljen na BRO preko Telekom optike.

Ne vem sicer, zakaj bi ti šlo "na bruhanje"... verjetno malo pretiravaš. Meni je preskakovanje boljše od previjanja... bolj točno zadaneš trenutek in hitreje preskočiš reklame. Pri 16x previjanju dobiš brado, predenj preskoči 5 minut reklam (potrebuje 20 sekund, da pride čez 5 minut). Pri preskakovanju je pa to 1, 2, 3.

teletaubi
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 1. Nov 2012 ob 09:17
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a teletaubi » 23. Nov 2021 ob 19:42

Hejla, imam eno vprašanje, gre za prevrtavanje na televiziji preko T-2 vmesnika:
kak dan nazaj (verjetno v pon, 22.11.2021) je T-2 spremenil način prevrtavanja v časovnem zamiku. Sedaj na vseh programih, ki sem jih poskusil (nisem vseh) prevrtavanje ne dela več. Deluje le preskakovanje. Poskusil sem zadevo izklopiti v nastavitvah vmesnika, a brez uspeha, le slikice je nehalo prikazovati kot indexe.
Pred tem smo bili vsi navajeni prevratavanja, 2x, 4x, 8x, 16x ali pač 5 min preskok. Škoda se mi zdi, da bi zdaj bil prisiljen v uporabo preskakovanja, ker mi je popolnoma nepraktično. Pri tem naj omenim, da je bil ravno uporabniški vmesnik, katerega ključni del je to prevratanje, najpomembnejši razlog za izbor in ostajanje na T-2 (naročnik že cca 13 let).
Trenutni način mi je popolnoma odvraten in nepraktičen... Vem, da je to stvar osebne preference, a tako pač je, ne morem pohvaliti nekaj, kar mi ni všeč in predvidevam, da nisem edini.

Ali kdo mogoče ve, če se da to kakorkoli ponastaviti na klasično prevrtavanje? Bi bil zelo hvaležen za kakršnokoli pomoč.
Hvala!

Nitro
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a Nitro » 23. Nov 2021 ob 19:55

Kakor mi je znano je bilo prevrtavanje 2x, 4x, 8x, 16x ukinjeno.

Sedaj je na voljo samo ta način:
https://www.t-2.net/prikazovanje-slik-v-casovnem-zamiku
https://www.t-2.net/tv-casovne-funkcije
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3103
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 23. Nov 2021 ob 19:56

Pokliči na klicni center in jih prosi, da ti prestavijo nazaj... s spremembo, ki jo je T-2 pred kratkim naredil, so določeni uporabniki (kolikor vem, tisti, ki so na VDSL) izgubili možnost previjanja.

teletaubi
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 1. Nov 2012 ob 09:17
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a teletaubi » 23. Nov 2021 ob 20:05

mikrohard napisal/-a:
23. Nov 2021 ob 19:56
Pokliči na klicni center in jih prosi, da ti prestavijo nazaj... s spremembo, ki jo je T-2 pred kratkim naredil, so določeni uporabniki (kolikor vem, tisti, ki so na VDSL) izgubili možnost previjanja.
Točno to se je verjetno zgodilo, imam še vedno VDSL.
Hvala!

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 24. Nov 2021 ob 13:34

V bistvu se ukinja ta zadeva postopoma, tako da vklopa prevrtavanja 2x, 4x, 8x, 16x ne bo.

maxmagnus
Guru
Prispevkov: 942
Pridružen: 7. Jul 2006 ob 16:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a maxmagnus » 30. Nov 2021 ob 14:04

Tudi meni so danes ukinili možnost prevrtavanja. Sem zelo jezen. Ne vem, zakaj so ukinili nekaj kar dobro deluje in uporablja veliko uporabnikov. Tisti način, ko imaš majhne slikice nad trakom mi gre na živce in tega se ne bom nikoli navadil. Kdor je na T2 dal komando, da se ukine prevrtavanje, je idiot. V Ameriki imajo pregovor "if it ain't broke, don't fix it". Tega pa se na T2 ne držijo in uporabnike po nepotrebnem spravljajo v slabo voljo.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 30. Nov 2021 ob 14:27

V bistvu se je šlo za ukinitev dvojnega sistema in s tem dvojnega plačevanja vzdrževanja,...
št uporabnikov je bilo na koncu ravno tisto, ki je pripomoglo k temu, da so se tako odločili.

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Timeshift / Časovni zamik

Odgovor Napisal/-a erbi » 30. Nov 2021 ob 14:33

Eh, @maxmagnus, pa ja ni treba vse pobrati v Ameriki. Valentinovo, črne petke, sive ponedeljke, pa oranžne srede, sedaj pa še pregovore. Saj imamo lahko kaj svojega. Kajne?
Drugače pa je prevrtavanje s sličicami boljše kot ono prej. Prevrtavaš recimo reklame in točno vidiš do kam lahko prevrtiš. Ni tako slabo, je pa res, da na nekaterih programih včasih ne dela. Namesto sličic so samo črni kvadratki.

Odgovori