Timeshift / Časovni zamik

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a mahi » 30. Nov 2010 ob 09:39

Hevidi napisal/-a:Jst tkole odštevam dneve, ne ur ;)
Raje odštevaj kar mesece, saj po prvih navedbah bi morala funkcija zaživet že v drugi polovici oktobra......
Slika

Uporabniški avatar
pumaxx
Faca
Prispevkov: 156
Pridružen: 27. Sep 2007 ob 14:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL+Tel

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a pumaxx » 30. Nov 2010 ob 10:00

Se mogoče že ve kakšna bo cena za brezčasni paket ( isto kot T4?)

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 30. Nov 2010 ob 10:12

Za vse pakete ki vsebujejo PVR je 3€, po predlogu.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 30. Nov 2010 ob 10:14

mahi napisal/-a:
Hevidi napisal/-a:Jst tkole odštevam dneve, ne ur ;)
Raje odštevaj kar mesece, saj po prvih navedbah bi morala funkcija zaživet že v drugi polovici oktobra......
:) Razumem veliko željo po implementaciji timeshifta, samo so določene stvari, na katere T-2 nima popolnega vpliva (recimo svetlobne hitrosti določenega sodišča v določeni zadevi)... sedaj, ko naj bi bili zunanji dejavniki izločeni, pa gre dejansko samo še za našo sposobnost stvar speljat, v to pa ne dvomim.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 30. Nov 2010 ob 10:38

Hevidi napisal/-a:
Kar se tiče 10GB prostora je cena v paketu 1€ manj, ker naročniki že imajo ta prostor in ga tako ni treba dodatno jemat/plačevat.
no, tole je nova informacija, torej dejansko nič popusta za paketnike pri timeshiftu. zarad tehničnih ovir pa verjetno tudi ne bo prvih par mesecev brezplačne promocije, kajne?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 30. Nov 2010 ob 11:33

"je cena v paketu 1€ manj" če tole ti prebereš kot nič popusta, tudi prav :D
Zadnjič spremenil Hevidi, dne 30. Nov 2010 ob 11:38, skupaj popravljeno 1 krat.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 30. Nov 2010 ob 11:35

kekoke napisal/-a:zarad tehničnih ovir pa verjetno tudi ne bo prvih par mesecev brezplačne promocije, kajne?
Ne zaradi tehničnih ovir, ampak zaradi preproste logike, da 100.000 STBjem hkrati omogočiš neko advanced storitev in je potem zaradi prevelikega navala ne morš 100% peljat, je to bad publicity, česar si pa ne želiš, kajne?

Sicer pa a je bilo kdaj rečeno, da bo par mesečno promocijsko obdobje?
:rtmT2:

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a nemo » 30. Nov 2010 ob 11:39

Upam, da naročniki prvih par mesecev ne bodo plačevali za testiranje "robnih pogojev" - v nasprotju s staro navado na t2! Če je zamuda nastala zaradi testiranja in lovljenja zadnjih bugov, je več kot upravičena.
Plačaš 100, dobiš 90.

jej30
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 16. Okt 2010 ob 20:16
T-2: Že imam
Paket: T4 KING - optika

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a jej30 » 30. Nov 2010 ob 11:53

Pa dajte malo prostora T-2-ju. Če bo storitev takšna kot so jo prikazovali na sejmu in bo delovala je vredna več kot 5 EUR/mesec. Količino prostora na rekorderju pa lahko vsak sam prilagodi glede na novo storitev. Saj po postih sodeč ste sami freaki. Če pa zaradi nove storitve (in rekorderja) ne zapraviš 100 EUR ali več za snemalnik z diskom pa še toliko bolje. Jaz imam glede na konkurenco do sedaj bistveno boljšo izkušnjo s T-2-jem kot z ostalimi (sprobal sem že tri provajderje interneta TV in telefonije) in verjemem da bo tudi timeshift deloval tako kot mora. Vsekakor pa je treba dati času čas. :rtmT2:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 30. Nov 2010 ob 12:09

Hevidi napisal/-a: Ne zaradi tehničnih ovir, ampak zaradi preproste logike, da 100.000 STBjem hkrati omogočiš neko advanced storitev in je potem zaradi prevelikega navala ne morš 100% peljat, je to bad publicity, česar si pa ne želiš, kajne?

Sicer pa a je bilo kdaj rečeno, da bo par mesečno promocijsko obdobje?
Torej je najhuje kar se loh podjetju zgodi, da se vsi njegovi uporabniki naročijo na neko novo plačljivo storitev, bohnedej da pride še kak nov uporabnik glih zarad te storitve k T-2.
Res včas ne razumem vaše logike.
Hevidi napisal/-a:Sicer pa a je bilo kdaj rečeno, da bo par mesečno promocijsko obdobje?
Mene naprimer ne boste dobil na timeshift, če je za vas še bolje če me ne, pol sploh OK, če bi pa se v praksi pokazal da nam je timeshift zanimiv, bi ga pa mogoče vzel, tako preprosto je to.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 30. Nov 2010 ob 12:45

Kako grdo izkrivljaš spet :jao:
Hevidi napisal/-a:je to bad publicity, česar si pa ne želiš, kajne?
Torej to ni najhuje za podjetje, je pa to slabo za image nove storitve, zato se vsak pri zdravi pameti želi temu izognit! Bi šel v detajle pa vidim, da še preprostih vzročno-posledičnih stvari ne razumeš, zato nima smisla.

Amis recimo za precej slabšo storitev (v smislu obsega kanalov na katerih to omogoča) to pogojuje z ustreznim STB vmesnikom (prva omejitev) in naročilo storitve (druga omejitev), ker pa ima bogatega lastnika se lahko preserava po TV reklamah in ta dejstva povsem zakrije in zamegli z novim kavčem recimo.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 30. Nov 2010 ob 13:04

jej30 napisal/-a:Pa dajte malo prostora T-2-ju.
Kako to misliš? Pa saj so sami pred tremi meseci napovedali, da bo zadeva čez mesec in pol... sedaj smo pa že mesec in pol čez URADNO OBLJUBLJENI rok! Kdo komu laže? Pa novopečeni direktor tudi laže, da bo konkretno ta storitev stala natanko EVRO ali DVA! Sedaj pa zaupaj taki firmi, kjer uradno zavajajo! Torej prostora so imeli več kot dovolj!

Ali si že videl nosečnico, ki je nosila otroka dvakrat toliko časa, torej 18 mesecev (in preživela)?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 30. Nov 2010 ob 13:27

Hevidi napisal/-a:
Hevidi napisal/-a:je to bad publicity, česar si pa ne želiš, kajne?
Nima smisla o mojih vzročno-posledičnih sposobnostih, sej so kle še drugi, ki bi lahko razumeli, če bi razložil.

Si pa predstavljam kakšen publicity bi bil, če bi to poskusno vsem vklopl in bi VSEM DELAL brezhibno (....But I'm not the only one). Sej verjetno jih 3/4 itak ne bi niti probal tega ampak kle smo že pr špekulacijah, nima smisla nadaljevat. Očitno je, da si vedno znova zadate cilje, ki jih že v štartu niste čist resno mislil izpolnt...pa če začnemo s prvimi mojimi vtisi o t-2, ki so povezani z rdečim nadomestkom asfalta..ne bom našteval dalje. Če bi avgusta 2010 rekli, da bo avgusta 2011 zalafual polno delujoč timeshift, bi blo verjetno čist isto prestavljanje rokov kot sedaj. Lahko prodajate zgodbice o notranjih in zunanjih sovražnikih ampak dvakrat človek še nasede, večno pač ne. OK, verjamem da ne morete sistema dimenzionirat za 100.000 uporabnikov, če pričakujete samo 1000 naročnikov, samo po mojih pojmih bi moral, če pričakujete 10.000 naročnikov v štartu sistem dimenzionirat za 100.000. K pol bi mogoče manjkrat poslušal o robnih pogojih.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a Skorc » 30. Nov 2010 ob 13:43

Oprosti, ampak tole si ga pa pihnil do nebes in naprej. Valda, da se sistem postavi za pričakovano število odjemalcev v določenem časovnem intervalu (prvi val naročnikov + normalna rast). Po potrebi se pa sistem nadgradi, če se izkaže, da povpraševanje raste hitreje od pričakovanega (načrtovanega).
Ekonomska logika ne vzdrži, da v namen reklamne akcije postaviš sistem, ki je nenormalno predimenzioniran.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Timeshift (aka: jaz grem pa na wc že pred reklamo)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 30. Nov 2010 ob 13:59

Moja logika pač ne vzdrži ekonomske logike, da mora vse delat nekako napol. Ne govorim o nesmiselno predimenzioniranem sistemu, govorim o smiselno (pre)dimenzioniranem sistemu, kjer okvare polovice zmogljivosti odjemalci sploh ne čutijo. Če še niste opazil majo pr T-2 vedno znova neka napol obsedena stanja zaradi izpadov določenih delov opreme. Ne vem če ni že zaradi cene intervencij ceneje imeti več redundance v sistemu, če pa prištejemo še direktno škodo, ki jo imajo uporabniki in publicity škodo pa pomoje sploh ni debate.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Odgovori