Tehnični nasvet

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
mare1963
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 11. Feb 2008 ob 18:10
T-2: Že imam
Paket: internet&telefon&2xTV
Kraj: obala

Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a mare1963 » 27. Jan 2009 ob 20:33

Imam VDSL 2 eno navadno in eno HD TV. Stanujemo cca 500m od centrale Telekoma na Pošti. Signal za HD TV je odkar sem odstranil tel. vtičnico v hiši in spojil direktno kabel od modema na tel. priključek dosti boljši. Nameravam zamenjati še 1,5m kabla ki gre na modem z UTP kablom. Ker pa imam Telekomovo omarico le 10m stran od hiše me zanima če bi imelo smisel zamenjati komplet kabel od omarice do hiše z UTP in na ta način modem zvezati direktno na Telekomovo omarico, poznam namreč možakarja od Telekoma ki je moj sosed in bi mi to naredil "off the record"....

V naprej hvala za odgovore LP Mare
errare humanum est

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 27. Jan 2009 ob 20:35

Ja, definitivno to naredi, če imaš tako zlato priložnost. Naj tudi spuca spoje, če se mu bo dalo. Kabel iz omarice naj bo v enem kosu, sukan in po možnosti oklopljen. Glej, da v štekerju v bajti ne bo kakih štrcljev. Tako boš imel najboljšo možno stanje na liniji. :)
Optika 100/10

ABS
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 21. Sep 2008 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + TV + TEL
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a ABS » 27. Jan 2009 ob 20:43

A zato lahko jz (če imam izkopljena oba STB-ja) preko VLC gledam Discovery HD :rtmT2:

Uporabniški avatar
mare1963
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 11. Feb 2008 ob 18:10
T-2: Že imam
Paket: internet&telefon&2xTV
Kraj: obala

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a mare1963 » 28. Jan 2009 ob 10:10

NN hvala za nasvet, ko zrihtam opišem stanje in rezultat LP Mare
errare humanum est

poiuztrewq

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 28. Jan 2009 ob 13:51

Če boš oklop ozemljil, glej da to storiš le na eni strani.

LPd

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a Skorc » 28. Jan 2009 ob 17:37

Le na eni? Zakaj je pa to dobro oziroma kaj s tem pridobiš (čemu se izogneš)?
Po vseh zakonitostih elektrotehnike bi rekel, da morata biti na obeh straneh. Razsvetli me, prosim, če se motim.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a Cobane » 28. Jan 2009 ob 17:59

Elektrostatika in elektromagnetika sta dve različni zadevi. Pri elektrostatiki ozemljuješ (da te ne strese), pri elektromagnetiki pa ne. S tem, ko bi ti oba konca ozemljil, bi čez oklop stekel nek diferenčni tok (niso vse točke na zemlji na enakem potencialu), ki bi ustvaril dodatne motnje znotraj oklopljenega kablovja... in kaj si potem s tem dosegel? Raje ne ozemlji (na nobeni strani)!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

poiuztrewq

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 28. Jan 2009 ob 19:12

te je ze cobane razsvetlil, vidim

sosed
Znanec
Prispevkov: 95
Pridružen: 7. Okt 2007 ob 20:09
T-2: Še nimam

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a sosed » 28. Jan 2009 ob 19:38

ammm kolkor vem utp kabel ni namenjen zunanji uporabi. utp kabel je za notranjo uporabo. ker nima take zaščite kot kak zemeljski ali zračni kabel, ti bo lahko kmalu delal slabše kot pa star telekomov kabel. Priporočam, da zunanji kabel zamenjaš z ustreznim kablom za zunanjo uporabo, kateri bo kos vremenskih razmeram nekaj let. Dogaja se da nekateri zunaj potegnejo utp kabel, v letu dni ga pa vreme (vročina, zmrzal, dež, UV svetloba) uničijo. no če ga želiš vsako leto menjat potlej kar veselo na delo. Ča ga misliš polagat v zemljo ga daj v ustrezno cev,katera je na zunaj rebrasta, z notranje strani pa ima gumo. Ta cev naj bo speljana noter na notranjo stran hiše, kjer si narediš neko dozo, v omarici pa naj bo cev nad tlemi, da noter ne zateka voda. Le v tem primeru, boš utp kabel nekaj časa obdržal v dobri formi. Vse to pa zakoplji kakšne 60cm v tla. Priporoča se, da na strani omarice luknjo v cevi zamašiš s silikonom, da vlaga ne prodira noter.Najbolje je da cev speljaš v garažo, saj tam ni preveč toplo, zaradi toplotnih razlik v cevi..... no to je to.....
moja igrača je šraufenciger

poiuztrewq

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 28. Jan 2009 ob 20:06

Glede na to, da smo govorili o oklopu, je logično da ne mislimo na utp (ker nima oklopa) temveč vsaj na F-UTP (=FTP).

Dvojno oklopljeni pa ponavadi ne predstavlja neke drastične izboljšave napram enojnemu oklopu, tako da je FTP ponavadi najboljša izbira. Če se bojiš, da bo preperel, ga obleci v termoskrčljivo cev, vendar mislim da ni treba.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a tonimona » 28. Jan 2009 ob 20:09

Glede na razvoj tehnologije, UTP ne bo dočakal preperetja. :namrec:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

poiuztrewq

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 28. Jan 2009 ob 20:21

Za 1G imaš UTP dovolj, tako da bo še nekaj časa čepel po raznih fasadah...

sosed
Znanec
Prispevkov: 95
Pridružen: 7. Okt 2007 ob 20:09
T-2: Še nimam

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a sosed » 28. Jan 2009 ob 20:22

eh utp daj za pol leta ven pa boš videl kaj bo od njega ostalo.... ovoj se kar lomi in razpada.
ma ni težava v oklopu ampak v tem, da bi mogu met pol centimetra debel gumjast ovoj, ker tisti aluminij ti pri vremenskih neprilikah ne pomaga nič.
moja igrača je šraufenciger

poiuztrewq

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 28. Jan 2009 ob 20:27

Ma kaj ti ko enkrat pribiješ UTP na fasado, ga vsake 14 dni šlataš in preverjaš, če je že razpadel?

Ker jaz imam en krak omrežja speljan po fasadi že ene 3 leta, pa začuda še vedno deluje. :nevem:

sosed
Znanec
Prispevkov: 95
Pridružen: 7. Okt 2007 ob 20:09
T-2: Še nimam

Re: Tehnični nasvet

Odgovor Napisal/-a sosed » 28. Jan 2009 ob 20:34

kaj čmo jaz nisem imel te sreče....mi je kmalu razpadel... v enem letu sem ga dvakrat menjal, saj so se na ovoju pojavile razpoke, ko pa sem prijel in malce potegnil kabel, je pa ovoj kar odstopil in sem imel samo še žičke.

sem ga pa imel po fasadi....pred dvema letoma sem ga prestavil v hišo in sedaj je kot nov.
Zadnjič spremenil sosed, dne 28. Jan 2009 ob 20:35, skupaj popravljeno 1 krat.
moja igrača je šraufenciger

Odgovori