Amino daljinec

Vse o T-2 IP televiziji
marem2
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 10. Maj 2009 ob 08:55
T-2: Že imam

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a marem2 » 10. Maj 2009 ob 08:59

Tudi sam imam isti problem z neodzivnostjo aminota.Pozna kdo rešitev ?
lp

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a gjural » 11. Maj 2009 ob 14:27

če ti zmeraj preklaplja na TV potem velikokrat deluje: STB + OK za nekaj sekund
Slika
Slika
Slika

marem2
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 10. Maj 2009 ob 08:55
T-2: Že imam

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a marem2 » 19. Maj 2009 ob 09:02

Sem že rešil problem z neodzivnostjo daljinca in aminota :D Problem je bil v novem LCD-ju (Philips) z enim kupom funkcij, nekatere od teh pač niso všeč aminotu.....z odklopom le teh sem rešil problem :mrgreen:

pux
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 03:51
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a pux » 20. Maj 2009 ob 10:23

Tudi jaz imam problem z daljincem. Ko pritisnes katerikoli gumb, ali ga je amino ignoriral ali pa je ukaz sprejel dvakrat (recimo channel up/down, ali katerokoli stevilko). Zamenjal sem baterije, vendar ni bilo nic boljse. Vse skupaj sem nesu na T-2 da so mi zamenjal za komplet nov Amino in daljinec.

Situacija je sedaj malo boljsa, vendar se se vedno zgodi, da kaksen ukaz amino preprosto ignorira, ali pa ga registrira dvakrat (pritisnes CH+, on spremeni za dva kanala, ali hoces vnesti stevilko kanala 13, on dobi 113 ali 133). Potem sem razmisljal ce je problem razdalja, vendar na 10cm ali 3m dela isto. Amino sem tudi premikal na razlicne lokacije (ob tv, nad, pod, loceno stran od tv, ipd).

V cem bi lahko bil problem? :grrpc:

Uporabniški avatar
Simi
Navdušenec
Prispevkov: 511
Pridružen: 23. Okt 2006 ob 21:12
T-2: Še nimam

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a Simi » 20. Maj 2009 ob 12:29

Tudi meni se to dogaja ves čas in tudi ne vem v čem je problem.Na stari navadni TV pa mi dela normalno.Ali se Plazma in Amino ne prebavljata najbolje?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Maj 2009 ob 12:36

Preverite še druge vire sevanja: recimo neonska svetilka! :namrec:
Optika 100/10

pux
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 03:51
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a pux » 20. Maj 2009 ob 12:51

Trenutno imam amino na polici pod TV ekranom. Oz. kot ena komora zgleda in je amino lepo v senci pred kakrsnimi koli svetlobnimi vpadi iz strani. Se vedno je malo 'lag'-ast.

marem2
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 10. Maj 2009 ob 08:55
T-2: Že imam

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a marem2 » 20. Maj 2009 ob 13:52

Jaz sem v nastavitvah LCD-ja izklopil dinamični kontrast in samodejno osvetlitev ekrana glede na zunanjo svetlobo in daljinec dela super ne glede kam ga usmerim deluje res super.Ko te dve funciji v nastavitveh spet nazaj vklopim več ni odzivnosti aminota na moje tipkanje po daljincu.Sem slišal od t2 serviserja , da so takšne in podobne fore kar pogoste pri lcd-jih in plazmah.Seveda potrebuješ kar nekaj dni , da najdeš tapravo nastavitev katera moti aminota .Za začetek izklopi tv ko ti zašteka amino , če je tv kriv boš opazil po izklopu le tega da tista rdeča lučka na aminotu mižikne ob vsakem tvojem pritisku na daljinca kar prej seveda ni.

pux
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 03:51
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a pux » 20. Maj 2009 ob 14:01

@mare

Bom se probal malo poigrati z nastavitvami.

Vendar mi vseeno ni jasno, kaj majo te nastvative veze z aminotom, ki je stran od tvja in ju loci 3 cm debel les. Jaz nobenih od teh nastavitev itak nimam vklopljenih :)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Maj 2009 ob 14:06

Preveriti vse vire sevanja: luči, kaloriferje, frižiderje, elektronske ovratnice za pse, itd. Nekje je vzrok za to, da je zadeva neodzivna.
Optika 100/10

pux
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 03:51
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a pux » 20. Maj 2009 ob 14:08

Cudno... ko ugasnem TV, lucka na aminotu utripa ko je daljinec obrnjen cisto v drugo smer. Ko vklopim tv more bit pa zelo dobro nacentriran proti aminotu... wierd.

Igral sem se z nastavitvami pa mi ne rata najdt take, da bi bilo delo daljinca nemoteno.

EDIT:
Update, resil zadevo. Sel v service menu od televizorja, in izklopil Dynamic DE (Dynamic Dimming je bil ze na OFF). Sedaj dela amino BP! Hvala za pomoc. Kdo bi si mislil....

roscha
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 22. Avg 2006 ob 20:59
T-2: Že imam
Paket: 10/10 FTTH 3xTV 1xTEL
Kraj: Kranj

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a roscha » 20. Maj 2009 ob 18:28

Tile Aminoti so en cheapass shit kot kaže. Zakaj Amino priklopljen na Samsungov LCD tv začne blesirat ko svetlost zaslona spremeniš iz normal na katerokoli varianto energy save, sam bog ve. In v resnici samo bog. Firmi Amino zgleda ni nič jasno ker drugače bi stvari delovale ok. In kot kaže ima precej ljudi enake probleme kot jaz, na različih TVjih. Hmmm? Kitajski polizdelek pač....

Aja še okrog N.N. in "sevanj" žarnic ter podobne krame. Vsak spodoben produkt ki deluje na daljinca ima ob ir senzorju superduper filter ki ne prepušča "enosmerne" (žarnica, sonce....) svetlobe, pač pa le signale daljinca(iz glave se mi zdi da delujejo na 41 kHz). Ta izjemno zapleten element je čisto navaden kondenzator btw.

Torej N.N. a je Amino škrtaril celo pri filtrih na IR sprejemniku a kako??

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Maj 2009 ob 18:46

Jaz mislim, da ti sevanje televizije enostavno zaflooda senzor.
Optika 100/10

pux
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 03:51
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a pux » 20. Maj 2009 ob 19:30

Ja, tudi sam imam Samsung LCD. Je pa zanimivo, ze kar nekaj let nisem videl naprav, katere bi imela tak ucinek en na drugo. Oz. se nikoli. TV je bil nov vreden 2k Eur+, tko da niso glih krs jajca.

Ah ja... vsa ta oprema je tok obcutljiva. Ravno prejle zmrznil Optika-PSTN konverter.... najbolje je, da je ne nucas ali bohnedaj postrani pogledas:)

roscha
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 22. Avg 2006 ob 20:59
T-2: Že imam
Paket: 10/10 FTTH 3xTV 1xTEL
Kraj: Kranj

Re: Amino daljinec

Odgovor Napisal/-a roscha » 20. Maj 2009 ob 19:36

Ne trapaj. Ko je slika svetla na max. je vse ok. Ko pa je TEMNEJŠA pa pizdarije. Ni šans. Sem Aminota premikal tudi na vse možne variante celo 1m ZA TV. Poleg tega se Aminotu dobesedno trga. Ne zaznava tipkanja po daljincu ali pa ga zaznava x2. Vtipkaš 1, dobiš 11 npr.

Grem stavit da je problem v motnjah ki jih power supply TVja (ali napajanja osvetlitve) zganja preko scart-a, amino pa je
do te mere crappy narejen da jih celo upošteva. Kitajci so verjetno šparali celo do te mere da dekoder IR-a ni namenski čip ampak matrajo kar CPU. Me nekako spominja na ZX spectruma. Ker je bil ata Sinclair škrt in ni uporabil namenskega zvočnega čipa
je zvok generiral kar CPU (Z80) sam. Rezultat: obupna kvaliteta pač..

P.S: Zanimivo da Motorole pa nimajo takih težav?!

Odgovori