Podnapisi + EPG (ni podnapisov, podnapisi v drugem jeziku)

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
FireBurn
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 25. Maj 2010 ob 18:28
T-2: Že imam
Paket: telefon+televizija+internet

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a FireBurn » 6. Avg 2010 ob 23:23

aja ? ma k sm bil na morju pa še nism spremljal tega programa sem obupal :D

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 2. Sep 2010 ob 14:41

Jutri spet štarta Discovery Atlas na Discovary World. Se mogoče že ve, bodo odseki v ruščini in arabščini prevedeni v angleščino?
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 6. Sep 2010 ob 11:21

Nič novega. Doberšen del oddaje v arabščini. Celotno oddajo lahko poslušam v ruščini in zraven berem arabske podnapise. Ne morem pa ne poslušat, ne brat odsekov ki so originalno v arabščini, v angleščini. Odziv na helpdesku: To ni naša napaka, mi predvajamo tisto kar dobimo. Čez par ur oddaja na istem programu v celoti v angleščini in s prepisom zvoka za gluhe. Še vedno ne verjamem, da Discovery ne želi, da bi razumeli nekatere dele njihovih oddaj in zato ne oddaja angleških prevodov neangleških delov oddaj. Očitno tudi ni tehničnih ovir za predvajanje podnapisov na teh programih. Jaz ne vidim razloga za tako stanje drugje kot v šalabajzerstvu.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 7. Okt 2010 ob 20:29

Moj monolog tukaj končujem.
Dolgo sem težil na helpdesk, vedno so bili glupi odgovori, na moje prošnje, da mi stvari razložijo, mi niso želeli pisno odgovoriti, včasih so me popolnoma ignorirali. Nazadnje sem stvar zastavil bolj kot reklamacijo in so mi končno odgovorili pisno. "Oni predvajajo vse v skladu s pogodbami, lahko se pritožim na APEK." Čeprav je bla reklamacija zastavljena prav na temo nekomunikacije in ne neustreznosti programov. Spet ignoranca delux. Ker niso odgovorili na moja vprašanja iz reklamacije sklepam da:

T-2 ne že, da bi razumeli dele oddaj na discoverijih, ki niso sinhronizirane v angleščino in niso slovensko podnaslovljene.
T-2 nam želi nuditi arabske podnapise oddaj, ne pa angleških
T-2 obstaja zato, da izvršuje sklenjene pogodbe, ne pa bi zadovoljil gledalce.
T-2 nimna nobenega namena opisanega stanja spremenit.

Zato vsem, ki izbirate ponudnika TV signala in želite gledati razumljive dokumentarne oddaje svetujem, da se pozanimate v kakšnih jezikih vam jih ponudnik nudi.

Če bi se jaz naročil na discoverije prek satelita in bi mi rekli, da so vse oddaje v angleščini, bi jim na koncu mesca po hitrem postopku nekaj nekam zatlačil, če bi bilo četrt oddaj v culukafrščini. Zakaj bi pa naročil program z rusko sinhronizacijo in arabskimi podnapisi je pa očitno jasno nekomu na T-2. Ampak mene ne želi razsvetlit.

Kot sem že omenil tukaj končujem s tem, bom pa izkoristil vsako možnost za izvajanje antireklame za T-2 TV, ker je to očitno edina pot, da kot naročnik spodbodem operaterja k izboljšavam. S tem odnosom, da oni predvajajo po pogodbah in ne zato da bi bile vsebine razumljive so me tok razpizdil, da bom v bodoče ob podajanju mnenja o T-2 TV brez slabe vesti za nekaj časa pozabil na vse pozitivne aspekte TV T-2.

Pa da na bo kdo mislil, da sem to zadevo želel imeti urejeno v enem mesecu. Poglejte na datum prve objave v tej temi.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 14. Okt 2011 ob 13:51

Pomaga?
Priponke
Podnapisi zvok.pdf
Prikaz TV programov s pripradajočo izbiro podnapisov in zvočnih sledi
(29.35 KiB) Prenešeno 635 krat

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a kekoke » 14. Okt 2011 ob 14:04

A men?

Če ja:
Očitno še vedno ne razumeš problema.
Čeprav je že spet leto naokoli, so npr. na Discovery World in Science oddaje, ki npr. tretjino minutaže nimajo angleškega zvoka in hkrati ne angleških podnapisov. Pa sej je polno vsebin na TV ki jih ne razumem, se zaradi tega ni za sikirat. Problem kle je, ker začneš gledat, stvar razumeš, ti rata zanimiva, potem pa nasred pride kak ruski kozmonavt v kader ali pa kitajski ribič in lej ga zlomka onadva to po domače vse povesta v materinem jeziku in pojasnita vse zaplete, ki si jih prej pol ure spremljal in seveda pričakoval rešitev. To pa sikira.
Če ne:
Za splošno informiranost koristno.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a webmaher » 14. Okt 2011 ob 14:12

drugi ponudniki niso nič boljši, kvečjemu slabši ... tudi Telemach, ki so ga samo polna usta hvale ... pri T-2ju se vsaj nekaj trudijo ...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

bender33
Model
Prispevkov: 257
Pridružen: 23. Feb 2009 ob 20:21
T-2: Še nimam

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a bender33 » 16. Okt 2011 ob 21:31

katere oddaje pa so to v več jezikih?

kar se tiče pa podnapisov : če sam kanal ni preveden pol tudi T-2 ne more ponudit nobenih podnapisov na tem kanalu. na Siolu ima Science angleške podnapise vendar ti zlo redko delajo, World pa nima nobenih podnapisov.

seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a seth » 16. Okt 2011 ob 22:26

Seveda, T-2 ne mora ponudi stvari naprej, če ne obstajajo. Lahko pa naredi kaj na temu, da kontaktira podjetje, ki ima v lasti kanal(e). Da dodajo podnapise. Vsaj angleške podnapise, ki sigurno obstajajo za vse Discovery oddaje. Iz ameriških, britanskih ali avstralskih verzij programov. Tako, da načeloma ne bi smelo biti problema. Problem je, v tem, da sam gledalec lahko zelo malo naredi, ker je posameznik. Podjetje predstavlja več in ima večji vpliv. Samo mora pokazati interes do svojih naročnikov.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Podnapisi

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 4. Dec 2011 ob 16:18

-

tojla
Znanec
Prispevkov: 78
Pridružen: 8. Maj 2008 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana

Re: Podnapisi (težave, ni podnapisov, podnapisi v drugem jez

Odgovor Napisal/-a tojla » 8. Dec 2011 ob 22:08

Kaj dogaja s podnapisi na Fox kanalih? :grr:

prbubijih
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 8. Dec 2011 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: optika brezčasni

Re: Podnapisi (težave, ni podnapisov, podnapisi v drugem jez

Odgovor Napisal/-a prbubijih » 9. Dec 2011 ob 07:57

Pozdravljeni!

Zna morda kdo povedati, kaj se je zgodilo s podnapisi na kanalih Fox Crime in Fox Life? Jih bomo dobili nazaj?
Pred dnevi sta oba programa imela lepo delujoče slovenske podnapise, sedaj pa že nekaj dni gledamo prazen spodnji rob ekrana? Ima kdo kakšno informacijo?

LP Luka
Sem poklical na t-2, kjer so mi odgovorili, da je težava znana in da jo tehniki rešujejo. Ne vedo pa povedati, kdaj bo težava rešena. Zaradi nje lahko račun reklamiramo. Operaterka ni vedela povedati, ali bodo reklamacije računov sprejete ali zavrnjene. Tako da nam ostane čakanje in navijanje glasnosti na TV sprejemnikih.
Mimogrede, off-topic, da ne odpiram še ene teme: ali imate drugi uporabniki s temi foxi tudi pogoste težave? Slika zamrzne, kanal zatemnjen, slika preskakuje, podnapisi zaostajajo/prehitevajo? Ali imamo to smolo le pri nas?

LP Luka

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Podnapisi (težave, ni podnapisov, podnapisi v drugem jez

Odgovor Napisal/-a webmaher » 9. Dec 2011 ob 13:00

nč bat, pri meni je tema in to že drugič v mesecu dni ... ampak kaj bi se sekiral za 33€ je vse skupaj kar v redu :-) Je pa res poden od podna kdaj so začeli z menjavanjem opreme oz. kako ne morejo to delat ponoč in po pameti ... čisto amatersko vse skupaj izpade ...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

gumbek

Re: Podnapisi (težave, ni podnapisov, podnapisi v drugem jez

Odgovor Napisal/-a gumbek » 9. Dec 2011 ob 13:16

Pozdravljeni,

samo obvestilo glede foxovih programov.

Pri nas na amisu so nam tole dali v vednost.



Citiram:
08.12.2011

Obvestilo uporabnikom AmisTV s sprejemniki Sagem

Zaradi menjave satelita ponudnika programa gledalci, ki za sprejemanje TV signala uporabljajo digitalne sprejemnike Sagem, začasno ne bodo mogli spremljati programov Fox Life, Fox Crime in National Geographic s slovenskimi podnapisi.



Prosimo za razumevanje

Ekipa AMIS

Uporabniški avatar
tilen041
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 28. Jun 2011 ob 22:54
T-2: Že imam
Paket: t4 optika 100/10
Kraj: Preserje pri Radomljah

Re: Podnapisi (težave, ni podnapisov, podnapisi v drugem jez

Odgovor Napisal/-a tilen041 » 9. Dec 2011 ob 13:22

A kateremu delajo podnapisi na Discovery channel na Vlc playerju? Meni ne delajo. Vbistvu jih ni.

Hvala
Sedaj imam omarico na hiši.Namesto miši v njej pa optiko v hiši.
Slika

Odgovori