NAKUP ROUTERJA -Multicast

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
eRLy.alter
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 17. Nov 2009 ob 11:54
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a eRLy.alter » 7. Maj 2010 ob 15:38

Ja, ni delal! :) Resetiral se ej vsako uro sam od sebe...in vse bolj pogosto...linija je padala počasi pa zanesljivo .... multicast pa je delal. V2 pa dobiš, ker v1 več nimajo. :(

Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Kus » 24. Jul 2010 ob 10:28

Torej, stvar je taka...

Imam router wrt54gl s tomato firmwarom.
Rad bi poštimal zadevo, da bi lahko IPTV preko tega routerja gledal na laptopu in sicer preko wirelessa. Kaj je potrebno nastavit na routerju da to dela? Kako je z IP naslovi na mrežni v laptopu? Kako je treba router sploh povezat z modemom? Fajn bi bilo, če ne bi blo treba vsakič pretikat kablov na routerju...če je možno tako nastavit seveda...
Zasledil sem, da imajo nekateri tole zrihtano....
Aja imam pa SiolTV...

JayDee
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 28. Jul 2009 ob 14:17
T-2: Že imam
Kraj: Medvode

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a JayDee » 24. Jul 2010 ob 13:25

Pomoje je to razloženo že šestintrideset krat... router je prklopljen na modem tako, kot se vsak router priklopi. Laptop je povezan na router tako, kot se vsak laptop poveže na router. Ali žično ali brezžično, sploh nima veze. Popolnoma nič ti ni treba čarat z IP naslovi. Edino, kar moraš naredit, da bo IPTV deloval, je, da vklopiš "multicast". (Tomato: Advanced - Firewall - Allow multicast)

Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Kus » 24. Jul 2010 ob 14:33

Tole ne bo ravno držalo...

Iz modema gre en kabel za net in tega priklopim v wan port na routerju in to je to(dela net preko wirelessa). Kam naj zdaj priklopim kabel, ki gre iz modema za IPTV? Imam samo še 4 LAN priključke...
Naprej... Na routerju imam izklopljen DHCP in določen IP za vsak rač. posebej... Kako bo torej router "sprejel" stream iz modema s tem svojim IP jem? Če namreč povežem računalnik direktno z modemom s kablom stvar ne dela z nekim random IP-jem oz. DHCP... Enako nevem kaj naredit z IP-jem na mrežni v računalniku...

JayDee
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 28. Jul 2009 ob 14:17
T-2: Že imam
Kraj: Medvode

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a JayDee » 24. Jul 2010 ob 15:07

Ne bo držalo? Kako pa, da to meni deluje že pol leta?

Evo, po točkah:

1) iz modema gre kabel v routerjev WAN port
2a) iz kateregakoli routerjevega LAN porta gre kabel v laptop
2b) laptop se na router poveže brezžično
3a) laptopu naštimaš statičen notranji IP: 192.168.1.x (pod predpostavko, da je tudi router v subnetu 192.168.1.0), naštimaš tudi subnet masko, DNS strežnike in kot gateway vpišeš routerjev IP.
3b) laptop prek routerjevega DHCP-ja dobi nek notranji IP in vse ostale številke.
4) na routerju vklopiš multicast
5) na laptopu v VLC-ju odpreš TV oziroma Radio playlisto.

Trenutno najnovejši sta s 24. oziroma 25.6.2010:
TV: http://t-2.rula.net/viewtopic.php?p=157387#p157387
Radio: http://t-2.rula.net/viewtopic.php?p=157387#p157402 .

Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Kus » 24. Jul 2010 ob 15:17

In kam v router imaš vklopljen kabel, ki ga drugače vklopiš v STB?

edit: očitno imaste T2-jevci lahko net in TV prek samo enega kabla... Pri siolu to ne gre, ker sta na modemu dva porta za net in dva za IPTV(lahko nastaviš se 4 na IPTV samo potem net ne dela)...

JayDee
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 28. Jul 2009 ob 14:17
T-2: Že imam
Kraj: Medvode

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a JayDee » 24. Jul 2010 ob 15:36

Okej, my bad... nisem videl, da imaš SiOL. Tega "sistema" pa žal ne poznam.

maxhoop
Faca
Prispevkov: 171
Pridružen: 8. Mar 2007 ob 15:25
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA / TS Modri Plus
Kraj: odročen

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a maxhoop » 24. Jul 2010 ob 15:52

Kus napisal/-a:In kam v router imaš vklopljen kabel, ki ga drugače vklopiš v STB?

edit: očitno imaste T2-jevci lahko net in TV prek samo enega kabla... Pri siolu to ne gre, ker sta na modemu dva porta za net in dva za IPTV(lahko nastaviš se 4 na IPTV samo potem net ne dela)...
poglej shemo povezave za SIOL, ki jo je naredil aspire

http://forum.xtreamer.net/download/file.php?id=1978


Edit: danes zvečer prihaja Firmware V2.4 z JUKEBOX za Xtreamer, če koga zanima :plosk:
Zadnjič spremenil maxhoop, dne 24. Jul 2010 ob 16:05, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Seeker » 24. Jul 2010 ob 15:56

Kupi še enega WRT54GL, po 40 € so. Da se tako naštimati da potem le-ta dela še multicast relay (udpxy), hkrati pa še razširiš pokritost Wi-Fija. Sam imam tako postavitev, celo različna ponudnika sta. Od TS imam FTTH internet, od T-2 pa IPTV, vsako prek svojega ruterja, LAN je pa enoten. TV dela preko Wi-Fi brez kockanja kjerkoli v hiši in še vedno je ceneje in manj porabi kot namenski Intel Atom PC z npr. pfSensom.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 24. Jul 2010 ob 19:22

Kus napisal/-a:In kam v router imaš vklopljen kabel, ki ga drugače vklopiš v STB?

edit: očitno imaste T2-jevci lahko net in TV prek samo enega kabla... Pri siolu to ne gre, ker sta na modemu dva porta za net in dva za IPTV(lahko nastaviš se 4 na IPTV samo potem net ne dela)...
Kus na Siolu ti multikast router ne pomaga nič edini način da lahko gledaš iptv preko enega kabla je da kabel za iptv iz modema lan 3 ali 4 priklopiš na router v enega od lan portov in bi ti moralo delat.

Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Kus » 24. Jul 2010 ob 21:22

Točno to sem tudi že probal ampak ne dela... Nekaj je verjetno še treba nastavit... Mogoče veš kaj?

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 25. Jul 2010 ob 08:29

Katere windowse pa maš ,če maš windows 7 moraš v požarnem zidu pod dodatnimi nastavitvami izbrat inbound rules in dovolit multikastu ali vlc promet.

Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Kus » 25. Jul 2010 ob 10:45

Imam sedmico ja. Sem zrihtal, zagnal multicastTV in na Slo1 je bila slika in je delalo brez zatikanja. Ko sem hotel zamenjat program pa so vsi streami 0 in je povsod tema. Se da to zrihtat al pač router ne zmore? Net dela ves čas normalno...

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 1. Avg 2010 ob 18:55

Sem nabavil ta router pa me zanima zakaj odpira strani počasi ko laufam utorrent,imam omejen uplaud in download za polovico,povezan sem žično z enim računalnikom z dvema pa brezžično.
PS:
Sem uredil zadevo,najprej sem naložil Tomato v 28,7 Firmware,ki je stvar malo izboljšal,sedaj pa sem probal naložit še DD-WRT v24 Firmware in mislim da bom kar tega obdržal zaenkrat dela perfektno signal za wireless je močnejši in tudi med uporabo torrentov strani bistveno hitreje odpira.

Uporabniški avatar
Constantine
Model
Prispevkov: 303
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 15:38
T-2: Še nimam
Paket: Trenutno brez :(
Kraj: Vrhnika

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Constantine » 9. Avg 2010 ob 14:58

Kateri router se najbolj splača nabavit? Menjam lokacijo in sem si omislil, da si vse dam na brezžično, tudi stacionarca. Kateri mi bo podpiral wirelless IPTV in se ne bo sesul pod vsako obremenitvijo. Hvala za vsak nasvet.

LP
Slika
Slika<-- Optika LJ

Odgovori