NAKUP ROUTERJA -Multicast

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Latex
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 15. Apr 2009 ob 16:20
T-2: Že imam
Paket: telefon,TV, internet

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Latex » 4. Avg 2011 ob 19:48

Če imam UTP kabel do računalnika na katerem gledam IP TV prikloplen direktno na switch wireless dela normalno. Če pa ga priklopim na router, pa z wirelessom ni mogoče dostopati z nobenim od računalnikov.

Elvis_Anita
Znanec
Prispevkov: 78
Pridružen: 6. Jun 2011 ob 20:21
T-2: Že imam
Paket: Oranzni diamant
Kraj: Jesenice

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Elvis_Anita » 5. Avg 2011 ob 04:20

Lep pozdrav

Da ne odpiram nove teme--> Kupujem router zaradi še enega računalnika (laptop) in nimam pojma katerega kupiti :):)

Našel sem enega na mimovrste: http://www.mimovrste.com/artikel/247003 ... tl-wr841nd

Pa ne rabim glih ene močne zadeve :) Drugače tko za stanovanje je dober?

Hvala za odgovore

Lp, Elvis

weby
Navdušenec
Prispevkov: 579
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:43
T-2: Že imam
Paket: OD HBO

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a weby » 8. Avg 2011 ob 22:00

Pri nas doma je prišel čas, da zamenjamo WRT54GL, ker ta počasi gre v pokoj in me zanima, če je pri nakupu switcha (ja, vem, ni router, ampak ne bom ravno nove teme zaradi tega odpiral) za IPTV potrebno paziti na kaj, ali več ali manj vsak switch deluje brez problema? Sam bi namreč rad čim ceneje prišel skozi in bi si kupil recimo tegale: http://www.mimovrste.com/artikel/1140455020/ - kaj pravite, bi delal IPTV preko tega?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9116
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Avg 2011 ob 22:55

WRT54GL zakaj u pokoj ? kaj pa mu je
jaz sem jih ze najmanj 10 skonfiguriral z dd-wrt in lavfajo že 3-5 let nekateru tudi na podstresju na vročini in minusu... nič jim ni

drugače je pa switch ok

weby
Navdušenec
Prispevkov: 579
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:43
T-2: Že imam
Paket: OD HBO

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a weby » 9. Avg 2011 ob 00:11

Vsaj 1x na dan, ponavadi večkrat, ga je potrebno resetirat (izključit in nazaj vključit v elektriko), ker drugače internet dela zelo počasi oz. sploh ne dela.
Smo ga do par dni nazaj imeli za internet in je bilo isto, le da je vse skupaj počasi začelo delati takoj, ko se je kdo povezal preko wirelessa, ki je bil malce oddaljen od routerja (primer: vsakič, ko se je brat, ki je dve sobi stran od routerja (v istem nadstropju, seveda), povezal na internet, je le-ta začel delat z najmanj polovično hitrostjo - naj omenim, da z drugim routerjem, ki je prej brez težav prebavil IPTV, zdaj pa brez težav in z boljšim signalom prebavlja bolj oddaljene računalnike, tega problema ni).
Sem poskusil na WRT54GL-ju tako z Tomato firmware-om, pa tudi z Linksysovim in v obeh primerih se zgodi isto - najkasneje v roku 24 ur od zadnjega izklopa/vklopa internet preneha z delovanjem in ponovno prične delat šele, ko se router izključi in nazaj vključi.

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 9. Avg 2011 ob 15:30

Jaz imam isti router in je dolgo časa delal BP na tomato, potem pa se je isto začelo dogajat, da se mi več ni računalnik povezal na net in je pomagal samo reset routerja.
Nato sem dal gor DD-WRT in router deluje brezhibno. Od tega je sigurno že vsaj 3 mesece in je router od takrat skoz vklopljen, pa nisem imel še enkrat problema s povezljivostjo.

lp,Ika13
lp, Ika13

weby
Navdušenec
Prispevkov: 579
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:43
T-2: Že imam
Paket: OD HBO

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a weby » 9. Avg 2011 ob 16:07

Fora je, da je že isti problem (lag čez celo omrežje) povzročal, ko se ga je za internet (wifi) uporabljalo. Sicer sem pa že ponoči naročil prej omenjeni switch, na Mimovrste pa so ga že poslali, tako da ni več poti nazaj ;)

peterdoo
Model
Prispevkov: 220
Pridružen: 22. Jan 2007 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a peterdoo » 9. Avg 2011 ob 19:27

weby napisal/-a:Pri nas doma je prišel čas, da zamenjamo WRT54GL, ker ta počasi gre v pokoj in me zanima, če je pri nakupu switcha (ja, vem, ni router, ampak ne bom ravno nove teme zaradi tega odpiral) za IPTV potrebno paziti na kaj, ali več ali manj vsak switch deluje brez problema? Sam bi namreč rad čim ceneje prišel skozi in bi si kupil recimo tegale: http://www.mimovrste.com/artikel/1140455020/ - kaj pravite, bi delal IPTV preko tega?
Tema za switche za IPTV je tukaj.

Če nimaš wifi, ali daš switch pred router, ponavadi dela s katerim koli switchem.

MarkN
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 29. Avg 2011 ob 20:00
T-2: Že imam
Paket: T4 20M
Kraj: Žiri

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a MarkN » 29. Avg 2011 ob 20:15

No, da ne bom nove teme delal, bom kar tle vprašal.

Po neuspešnem flashanju iz dd-wrt na tomato ne morem več dostopati do routerja wrt54gl. Tudi po 30/30/30 resetu se ne odziva. :(

V mislih imam nakup novega, cenovno približno enakega. Ali naj kupim še enega wrt54gl?

Lp!

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 29. Avg 2011 ob 20:38

Dostopaš do login strani za router?
Sveti kakšna lučka na routerju?
Mislim da ima tomato po defoltu za prijavo v router eno polje prazno, ali uporabniško ali pa geslo (drugače je: admin; admin).
Je pa na netu kr nekaj napisanega o tem, kako je možno rešit zaflešan router in to točno za tvoj model.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 29. Avg 2011 ob 20:40

Slika

MarkN
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 29. Avg 2011 ob 20:00
T-2: Že imam
Paket: T4 20M
Kraj: Žiri

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a MarkN » 29. Avg 2011 ob 20:49

Ika13 napisal/-a:Dostopaš do login strani za router?
Sveti kakšna lučka na routerju?
Mislim da ima tomato po defoltu za prijavo v router eno polje prazno, ali uporabniško ali pa geslo (drugače je: admin; admin).
Je pa na netu kr nekaj napisanega o tem, kako je možno rešit zaflešan router in to točno za tvoj model.
Lučka power utripa in pa ne morem do login strani

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 29. Avg 2011 ob 21:00

Potem bo pa potrebno pogledat strani ki jih je predlagal oyoy. :grrpc:
lp, Ika13

MarkN
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 29. Avg 2011 ob 20:00
T-2: Že imam
Paket: T4 20M
Kraj: Žiri

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a MarkN » 29. Avg 2011 ob 22:01

S pomočjo prvega linka in draytek router tools mi ga je uspelo spravit nazaj med žive, ter sedaj gor laufa tomato.

Hvala za pomoč! :pivo:

pushte
Znanec
Prispevkov: 54
Pridružen: 27. Dec 2006 ob 17:40
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 512 Kbps
Kraj: POLZELA

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a pushte » 2. Sep 2011 ob 22:12

Imam router Lynksys WRT54 Gl nalozen tomato in preko wifi ne morem gledat tv ker so same kocke.
Ima kdo resitev za ta problem?

Odgovori