NAKUP ROUTERJA -Multicast

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 16. Jun 2016 ob 17:31

huh...tukaj ni variante dobit udpxy iz zunanjega IP....cel dan se ze igram....vse deluje perfektno znotraj moje mreze, tako cez 192.168. kot IPv4.....ko pa poskusim cez mobitel pa ni variante nobene...in vse to sem testiral brez firewallov....

sent from Kodi 17 Krypton

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 29. Jun 2016 ob 09:44

ker ne morem resiti problemov z izgubo interneta enkrat do dvakrat na dan sem prisiljen tega asusa 68u odklopiti in najti drugega....verjetno ima moj asus neke probleme na wan portu, ker izgubi konekcijo in nazaj ne pride vec, dokler ga ne rebootam...seveda do tega ne pride takrat, ko je router in modem povezan samo z enim kablom(data)....ko pa prikljucim se za video(IPTV), potem pa se vcasih povezava izgubi ze po eni uri, najveckrat pa se izgubi nekje med 8 in 12 urnim delovanjem....ce je kdo zainteresiran za moj 10 mesecev star router ga bo dobil po zelo nizki ceni....

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 29. Jun 2016 ob 10:46

kaj pa če bi se ti s tem routerjem obrnil na servis? to je malo čudno, da je 9 mesecev delalo ok, zdaj pa na 1 x prekinjanje. router je v garanciji. če si izključil vse ostale možne vzroke mislim, da je to čisto logična poteza. seveda prej flikni gor originalni fw ... :D
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 29. Jun 2016 ob 10:58

hvala za nasvet, na to pa nisem pomislil....lahko ga dam se v servis....pa naj ga tam testirajo in pregledajo.....sam dvomim da bojo testiral to za kar ga jaz uporabljam.... :D

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a oyoy » 29. Jun 2016 ob 11:24

ti jim natančno opiši, kako imaš nastavljeno (nenazadnje to originalni software tudi omogoča) in da so po 9. mesecih normalnega delovanja nastale težave s prekinjanjem povezave, ko je priključen drugi kabel. ne pozabi omeniti, da ti je operater zaradi teh težav zamenjal njihov modem/router, da si zamenjal kable, poizkusil oz. testiral na različnih portih ... a težave s prekinjanjem ostajajo. kako bodo oni to stestirali, pa ni tvoj problem.
Slika

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a atepej » 29. Jun 2016 ob 11:33

Saj se da VPN nastavit tudi na Innbox-u - ali pač ne?
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a RobertM » 29. Jun 2016 ob 11:44

Bayern1 napisal/-a:....ko pa prikljucim se za video(IPTV), potem pa se vcasih povezava izgubi ze po eni uri, najveckrat pa se izgubi nekje med 8 in 12 urnim delovanjem....ce je kdo zainteresiran za moj 10 mesecev star router ga bo dobil po zelo nizki ceni....
Menjaj napajalnik - se najbolje z mocnejsim (vec amperov), ker je vmes tudi "malo grmelo" - ti pa ga se totalno obremenis z prometom ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 29. Jun 2016 ob 13:19

hmm, mislis da je lahko napajalnik kriv za izgubljanje interneta? na to nikoli ne bi pomislil in tudi ne spoznam se v to smer, da bi lahko slo za napajalnik?

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 2. Jul 2016 ob 15:49

ruter je sel od mene, prav tako pa tudi iptv....ne mislim placevati nesposobne telekomovce in sem skenslal iptv....bodo meni oni pamet solil in govoril da imam jaz nekaj narobe v ruterju....ccccc, ceneni kitajski innboxi za 5 eurov ne bi smel imeti napake, kakor tudi ne centrala.....kaj vse ne slisis od njih.....waiting for pado packets je tipicna napaka operaterja....sem kar dosti preguglal pri iskanju resitve, vendar to je stvar ISP-ja, tako da sam uporabnik tega ne more resiti....nasi tehniki bojo pregledali nastalo situacijo? halo, kaki tehniki pa so to? pojma nimajo kako, kaj in kje poiskati napako.....

dcavni
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 18. Apr 2011 ob 13:49
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a dcavni » 2. Jul 2016 ob 17:32

Malce dvomim, da je bil v tvojem primeru problem pri operaterju. Uporabljal si nestandarden način priklopa in nekako sam nosiš posledice, če zadeva ne deluje. Ima pa Telekom omejitev na 12 naprav na uporabnika v IPTV omrežju (DHCP timeout 24 ur). Sam sem imel težave, ker imam več naprav v omrežju in njihov DHCP strežnik si je vpisal MAC naslove mojih naprav in na koncu zaradi tega na BOXu nisem dobil IP naslova, ker sem porabil vse MAC naslove. Žal sem to ugotovil šele malce pred menjavo operaterja zato BOXa nisem kaj dosti uporabljal.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 2. Jul 2016 ob 17:41

@Bayern1: Sorry... ampak take neumnosti pa že dolgo nisem bral. Imel si "po kmečko" bridgan IPTV network iz innboxa na domači LAN, zaradi česa ti je crkoval internet na tvojem lastnem (dejansko cenenem kitajskem) routerju (ne na Innboxu, ki btw stane več od 5€ in katerega software se razvija kar lepo v Slovenij, bolj natančno v Radovljici). Potem se pa jeziš na njih, da tvoje lastne napake ne popravijo. Mislim... bravo res.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a g33k » 2. Jul 2016 ob 17:47

Pomoje da so Telekomovci še veseli, ko se znebijo takšnih strank. Bolj ko ne si jim naredil uslugo, ko si odjavil IPTV in jim nehal najedat s problemom, ki je dejansko bil na tvojem domačem omrežju.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9114
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 2. Jul 2016 ob 18:20

Vsak oeprater je vsel da se znebi takšnih strank, (vsaj tehniki na terenu) itak je pa veliko možnosti da bodo problemi ostali (vsaj na bakru) ker ostane ista parica in isti problemi, stranke pa tega ne vedo (večina).

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 2. Jul 2016 ob 18:44

ja sej jaz bom tudi bolj zadovoljen, bo pac 30 evrov manjsa poloznica....in ne, ni bilo po kmecko nastavljeno, ker ruter v sebi ima originalno nastavitev za bilokateri IPTV na svetu....delovalo je 8 mesecev brez problema, tezave so se zacele pojavljati zadnja dva meseca, se pravi da so uni nekaj cackali v centrali ali po modemih....nastavitve povsem iste nonstop....in ne, moj ruter ni bil ceneni, dvomim ce sploh uporablja kdo tukaj gor ruter za 200 evrov kot sem ga jaz in primerjave z res extra cenenim innboxom ne gre skupaj....to vsi nekaj na pamet brez argumentov govorite....da mi je vas videti z mojo konfiguracijo pri telekomu.....vemo da t-2 mreza ali telekom mreza niso iste....verjam da pri t-2 teh problemov ne bi imel, ker gre pac vse preko enega kabla....

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: NAKUP ROUTERJA -Multicast

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 2. Jul 2016 ob 18:58

Sorry... ampak preprosto bridgan IPTV network na LAN network JE kmečko narejeno. Kot sem ti že enkrat napisal, bi moral na WAN-u nastaviti trunk port in 3999 VLAN na IPTV WAN. Če pa tega tvoj super drag router za 200€ ni omogočal, potem niti približno ne upravičuje svoje cene. Sem skoraj prepričan, da je dejanska cena hardware-a (brez marž) pri tvojem routerju celo nižja od Innboxa. Je pač drag, ker je consumer produkt. In tudi T-2 nima več povsod multicasta na istem portu kot internet.

Odgovori