T-2 snemalnik

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a toni » 2. Jan 2011 ob 17:05

Cobane napisal/-a:In kaj ima to vezo? Kolikor je meni poznano, ni STB tisti, ki snema! Ali se je to spremenilo v zadnjem času, pa me ni noben obvestil? :hmm:

Dejte si že enkrat priznat, da je ta storitev podn od podna in kot kaže, ne bo nikoli delovala tako, kot je bila reklamirana! Sicer meni se ni (še) nikoli zgodilo, da mi kakšnega posnetka ne bi predvajalo (res je tudi, da jih nisem imel na snemalniku dalj časa), se pa stalno soočam z izgubo slike, kockami in občasnimi zamrznitvami vmesnika!
:mrgreen: S čim si pa ti to titulo zaslužil :lol: . Hahaahhahahah, nergač, zakaj neki :owned:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Jan 2011 ob 19:24

S čim misliš?

Resnica je še vedno in bo bolela... pa je lažje titulo napisat, kot pa napake odpravit!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a KoMar » 2. Jan 2011 ob 19:31

Ne morejo se vse stvari uredit zgolj s teženjem na neuradnem forumu. Je pa seveda udobno - samo klikneš Odgovori in lahko stresaš jezo v eter :P

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Jan 2011 ob 19:46

Imaš prav! Veliko udobneje je tako kot ti praviš, kot pa poklicat na podporo, kjer te obravnavajo kot debila in te sprašujejo, ali sem resetiral modem! :namrec:

Kot drugo, kar zelo dobro veš, saj si lastnik foruma... titula forum-a "neuradni" je samo floskula. Forum je precej bolj "uraden", kot pa se ga uradno želi predstaviti. In kaj hočem s tem povedat... da naše nergaške prispevke berejo tudi tisti, ki so odgovorni za posamezne napake. In kakšna je potem razlika ali težim tukaj ali pa preko študentov na klicnem centru, kjer se tako ali tako večina prijavljenih napak tudi ustavi! :namrec:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Jan 2011 ob 19:23

Spet bom obudil temo (oz. malo pomešal drek, da se ne bo sprijel)...

Danes dam snemati dokumentarno oddajo (preko EPG), ki se bo predvajala v nedeljo ob polnoči (0:00-1:00). Med nastavljanjem snemanja ni bilo nobenih posebnosti oz. vse je bilo v najlepšem redu (kot ponavadi). Ko zadevo dokončno potrdim in se vrnem nazaj v EPG ugotovim, da sem dal snemat eno oddajo prej, torej v soboto od 23:00-0:00. Malo stresem z glavo in pobrskam po spominu, če sem danes že kaj takega popil... nisem, ampak vseeno se počutim nekoliko pijanega oz. zmedenega. Za hec poskusim še z naključno oddajo in ugotovim, da se je na koncu spet posnela oddaja pred izbrano. :shock:

Isto sranje (težave) imam pri brisanju posnetkov... pobrišeš en posnetek in če predvajaš nato naslednjega opaziš, da se ne predvaja tisti, kateri bi se moral, ampak naslednji. Če si preveč pameten in brišeš posnetke enega za drugim (nisi pa še vseh pregledal), se ti lahko zgodi, da boš pobrisal napačnega... četudi si med brisanjem pazil in trikrat prebral naslov posnetka, preden si zadevo dokončno pobrisal! Ta bug je prisoten že zelo dolgo in sem bil tiho, če ga bo še kdo opazil... očitno sem edini, ki uporablja tole sranje! :evil:

Fora je res ena fora! Bog, odpusti jim, saj ne vedo kaj delajo! :jao:
Pa ko bodo pamet delili, se prosim postavite v vrsto!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

parallax
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 4. Jun 2009 ob 14:56
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a parallax » 19. Jan 2011 ob 20:23

Cobane predlagam za prijavis zadevo na 0806464 pa bodo odpravili napako... Ce sploh je napaka in nisi ti res kaj pil :)))

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a celloak » 19. Jan 2011 ob 20:34

Cobane: Tole z uro zamika, dej preveri če ti ura v zgornji vrstici (ko gledaš TV, pa pritisneš OK) kaže prav ali 1 uro narobe.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Jan 2011 ob 21:54

Čisto možno, da je bilo tole kaj v povezavi z uro zamika - nisem bil pozoren, če STB kaže CET ali GMT!
Sicer pa to tako ali tako ne spremeni zgodbe! Software je prekleto slabo napisan v nekaterih točkah... pa naj bo to napaka pri pridobivanju ure v STB-ju, ali pa v snemalniku na serverju, ki privzame uro STBja, ne pa svoje sistemske ure... ali pa pri zamešanju pointerjev na posnetke, če se ti brišejo!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a celloak » 20. Jan 2011 ob 08:50

Absolutno se strinjam s tabo, želim le nekako doumeti zakaj se to tebi dogaja, meni pa recimo ne...
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a martis » 20. Jan 2011 ob 09:08

Isto sranje (težave) imam pri brisanju posnetkov... pobrišeš en posnetek in če predvajaš nato naslednjega opaziš, da se ne predvaja tisti, kateri bi se moral, ampak naslednji. Če si preveč pameten in brišeš posnetke enega za drugim (nisi pa še vseh pregledal), se ti lahko zgodi, da boš pobrisal napačnega... četudi si med brisanjem pazil in trikrat prebral naslov posnetka, preden si zadevo dokončno pobrisal! Ta bug je prisoten že zelo dolgo in sem bil tiho, če ga bo še kdo opazil... očitno sem edini, ki uporablja tole sranje! :evil:
Nergač gor ali dol... Cobane, s tem pa se strinjam. Pri snemalniku je meni prezapleten - moraš 100x nekaj stisnit, da sploh ven prideš.. meniji niso logični.. so zapleteni... če zbrišeš nek posnetek, potem pa hočeš kar iz istega menija kak drug posnetek pogledat, zadeva nov posnetek sploh ne požene - se samo krogec vrti in motaš poten STB izklopit. Zgleda, da se res pointerji pomešajo... itd.. itd...

Očitno ima snemalnik težave z brisanjem... oz. je še poln bugov.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Jan 2011 ob 09:31

Uau, nisem edini, ki je opazil napake v snemalniku in ki so mu meniji prezapleteni in to da moraš 100x kliknit, da kaj potrdiš in spet 100x, da prideš nazaj! :plosk:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

parallax
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 4. Jun 2009 ob 14:56
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a parallax » 20. Jan 2011 ob 09:38

Jaz nastavljam snemanje izključno preko EPG sporeda in preko REC gumba... nevem zakaj bi se ukvarjal z naprednim PVR ki je zakompliciran, če ni potrebno.

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a martis » 20. Jan 2011 ob 09:42

Saj je Cobane tudi snemal preko EPG. Ura se pa tudi meni večkrat prestavi, pa sploh ne vem zakaj. Pol pač moraš resetirat STB.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Jan 2011 ob 09:43

celloak napisal/-a:Absolutno se strinjam s tabo, želim le nekako doumeti zakaj se to tebi dogaja, meni pa recimo ne...
Meni se je to včeraj tudi prvič zgodilo, pa snemalnik uporabljam že kakšno leto in posnamem vsaj dve oddaji na teden. Se pa spomnim, da so se ljudje že pritoževali na forumu, da se jim je ura na STBju zamaknila za eno uro in posledično je EPG kazal zamaknjeno.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T-2 snemalnik

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Jan 2011 ob 10:00

parallax napisal/-a:Jaz nastavljam snemanje izključno preko EPG sporeda in preko REC gumba... nevem zakaj bi se ukvarjal z naprednim PVR ki je zakompliciran, če ni potrebno.
Tudi jaz preko EPGja in za to porabim kar nekaj časa - Potrebno je kliknit tipko OK najmanj 5x, pa še desno smerno tipko.

Tole bi se dalo elegantno rešiti s tipko REC, ko si v EPGju na želeni oddaji... torej samo z ENIM pritiskom!

Pa bom na hitro naštel še nekaj trikov, s katerimi bi lahko pohitrili ta famozni vmesnik:
- V snemalnik lahko skočimo direktno s tipko PVR, ni pa možen tudi direkten skok nazaj na TV s to isto tipko, moraš vsaj 100x pritisniti tipko Menu!
- ko iz snemalnika predvajaš oddajo in se ta konča (ali pa jo prekineš), se kar na lepem znajdeš v nekem predvajalniku (WTF). Znotraj tega sranju se posnetkov ne da brisati, zato se moraš vrniti v PVR (s tipko PVR), pobrišeš posnetek (s čimer se pomešajo pointerji), zato moraš seveda skočit nazaj na TV... ampak za to ne obstaja nobena direktna tipka, ampak se z 200x pritiskom na tipko Menu vrneš naprej v predvajalnik in nato s 150x pritiskom na tipko Menu, šele prideš nazaj na TV! :shock:
- pa še bi lahko našteval...

Iz vsega tega lahko zaključim, da razvijalec, ki je tole razvil, ni plačan za razmišljanje oz. mu dol visi, kako je vmesnik prijazen za navadnega smrtnika!
To je isto, kot bi v timeshiftu moral 5x potrditi, da želiš pavzirati oddajo ali pa se vrniti na začetek. Zakaj je pa tam narejeno s hitrimi tipkami? Ali so v tem času na Fori dobili povišico za razmišljanje in je zato timeshift narejen tako, kot je treba... snemalnik pa je bil narejen še v prejšnjem plačnem režimu?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori