varčevanje

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

varčevanje

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 26. Mar 2009 ob 15:49

mal se mi dozdeva,da tale t-2 tehnologija nima oznake zeleno...
ob vsakodnevnih pozivih k varčevanju z elektriko,se mi nekako ne zdi smotrno ugašat milana,pa adapter za telefonski vmesnik in aparat,pa adapter za motorolo....
že občasna resetiranja opreme so mi odveč,da pa bi vsak dan odklapljal in priklapljal naprave,mi pa sploh ne pride na misel - pa tud kvalitetno mi ne delujejo tako,da bi dolgo časa prenesle tako torturo
Heca ni več !

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Mar 2009 ob 16:30

Nakladaš - MiLAN je najkvalitetnejša roba na trgu. A ti je že kej crknilo v vseh teh letih, odkar si na T-2? Se mi je kar zdelo, da ne! :)
Optika 100/10

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 26. Mar 2009 ob 16:37

Vprašanje je bio verjetno bolj mišljeno ali so vse te naprave dovolj zmogljive da jih lahko vsakodnevno ugašaš in prižigaš,ker se tudi meni poraja takšno vprašanje kako dolgo bodo te naprave potem še delovale vključno z lcd tvjem če jih bomo vsak većer popolnoma ugašali .

poiuztrewq

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 26. Mar 2009 ob 16:40

Kako pa naj bi vsakodnevno izklapljanje in vklapljanje napajalnikov lahko negativno vplivalo na delovanje same naprave, kot je recimo modem?

Uporabniški avatar
Ris3d
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 9. Okt 2007 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 1/256 + 1 IP TV + IP tel
Kraj: NM

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a Ris3d » 26. Mar 2009 ob 17:49

mali-40 napisal/-a:... kako dolgo bodo te naprave potem še delovale vključno z lcd tvjem če jih bomo vsak većer popolnoma ugašali .
Ne rečem, da modem vsako noč puliš oz. ip telefon ali TV vmesnik, sam da pa TV (LCD) puščaš na "stand by" pol dneva pa res "nisi normalen", sorry... :aa: :roll: Sploh če ima(š) drug dan še šolo oz. job, in noben ne gleda TV recimo do popoldneva (ponavadi je tko)... Sedanja kriza ni samo finanačna, je tud ekološka, pri nekaterih še posebej v glavi! :jao: Be green, save the planet! :mrgreen:

BTW: Men se je v dveh letih, kar imam T-2 trojček, skuru sam en napajlnik za ip telefon, naprave pa vse delajo ok... Pa vsak dan zjutraj pred odhodom na job izštekam(o) vso t-2 "kramo", ravno tako med daljšo odsotnostjo od doma... Sej imamo vsi mobilce z sabo in ni potrebe da ip telefonija gori doma po nepotrebnem, polet pa modem še dodatno brezveze segreva prostor! Z izklaplanjem naprav se lahko pršpara vsaj 10% elektrike - pri mesečnem računu v večjem gospodinjstvu oz. hiši lahko tok kot je osnovni iptv paket... ;-)

Koliko "kurijo" naprave v stanju pripravljenosti:
http://213.157.225.15/_services/documen ... pageId=184

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 26. Mar 2009 ob 18:48

Ja saj sem tudi sam začel izklapljat vse razen modema, po poračuno za elektro ki je bil kar 150€ drgač pa 56€ mesečno.bo treba res mal šparat.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a Mark » 26. Mar 2009 ob 19:06

Telekomunikacijska oprema je dimenzionirana tako, da se je ne ugaša iz napajanja vsak dan (Mislim predvsem modem, switch, voip vmesnike, routerje). Razen seveda ob več dnevni odsotnosti.

Tukaj bi se lahko zamislili tisti, ki gredo ven iz stanovanja ali iz določenega prostora za dalj časa in pustijo vključeno delujočo TV, radio, računalnik, itd. Dobro je izklopiti tudi STB preko daljinca, da ne nabija 24/7 stream. Dosti jih to večinoma pozablja in izklopijo samo TV aparat, brez STB-ja.

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 26. Mar 2009 ob 19:10

hm a da se res tolk prspara? :) men en comp/router (400W napajalnik) lavfa non stop ze zadnjih par let. Seveda t2 in prej siol "krama" je tudi vedno prikljucena. 2 desktopa z ~700W napajalniki so prizgani priblizno 2/3 dneva (pac razen ko se ne spi) in 2 notebooka priblizno po 1/3 dneva. Pac potem so pa tukaj se 3 LCD tvji, od katerih vsaj en lavfa tudi vsaj polovico dneva :< bi mogu enkrat en mesec za foro narest test, kolk se da prsparat :)

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 26. Mar 2009 ob 19:18

Pa kdo bo vsakič čakal Motorolo 5 minut, da se postavi..... Te stvari bi se morali hitreje postaviti, da bi bile lahko zelene...

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a Mark » 26. Mar 2009 ob 19:20

Kolko pa imaste elektrike?

Tak daleč se pomoje ni potrebno spustit. Varčevanje je že, če zamenjaš navadne žarnice z varčnimi in da ne deluje TV, če ne gledaš. Modema ni potrebno ugašat, kot je bilo že prej rečeno.

Na motoroli je dovolj, če gori rdeča lučka.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a RobertM » 26. Mar 2009 ob 20:10

Letos razmisljam o nabavi solarnih celic za razsvetljavo dvorisca in dela hise - bom razmislil tudi o priklopu modema,routerja in pattona 8)

Ce bom pohitel bom verjetno prvi "zeleni" uporabnik T-2 storitev :pivo:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 26. Mar 2009 ob 20:12

milan je res nekoliko kvalitetnejši kos opreme,prvi amino mi je pa po enem tednu umrl (najprej se je grel,pol se pa ni več grel,delal pa tud ni več)....no,naslednji je pa deloval brezhibno (razen daljinca) - mi je blo kr žal,da sem ga menjal za motorolo,ki pa deluje brezhibno vključno z daljincem....

stand-by pri tv aparatih je bil izumljen ravno zaradi okvar ob vklopu - zato mi niti na misel ne pride,da bi zadevo (razen ob daljši odsotnosti) ugašal
to vedo vsi,ki imajo male otroke,kako hitro tv crkne,če se ga parkrat prižge in ugasne :grrpc:

mam pa na vseh napravah,razen pralnega stroja in opreme za t-2 nalepko energy star - pa čeprav se o zadevah šele pogovarjajo :owned:
Heca ni več !

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a dal » 26. Mar 2009 ob 21:02

Mark napisal/-a:Dobro je izklopiti tudi STB preko daljinca, da ne nabija 24/7 stream. Dosti jih to večinoma pozablja in izklopijo samo TV aparat, brez STB-ja.
Pri SiOL-ovem SAGEM-u naprimer ni bistvene razlike, ali deluje, ali pa je v standby načinu. LED dioda se spremeni v rdečo, poraba pa je še vedno približno enaka. :shock:

Uporabniški avatar
lithium
Nadebudnež
Prispevkov: 463
Pridružen: 30. Nov 2006 ob 19:52
T-2: Že imam
Paket: VDSL 8/1

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a lithium » 26. Mar 2009 ob 21:11

Davno nazaj sem tudi sam meril, koliko tele t-2 škatle porabijo v standby.
V glavnem - preveč. :grr:

Motorola v standby porabi samo 1W manj, kot med delovanjem.

Več pa tukaj

http://www.forum070.com/viewtopic.php?f=13&t=341

Lithium
Slika
Neuradni forum Telemacha -> forum070.net

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: varčevanje

Odgovor Napisal/-a Mark » 26. Mar 2009 ob 21:16

Praviš, da vdsl modem porabi 6,9W. Če imaš zraven stacionaren PC, ki porabi preko 400W ali še bolj požrešne električne naprave (Da ne omenjam elektro radiatorjev) je to zanemarljiv strošek. :mrgreen:

Odgovori