Moj Avditorij - konvergenca storitev

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a ango » 1. Jun 2009 ob 18:54

Navadni Nimda napisal/-a:T-2 Agent je od danes na voljo tudi za Unix:
http://www.t-2.net/?AUID=4D1669010E1F41003024B :)
fanj bi bilo za druge uporabnike da se v oklepaju napiše za MAC OS :razz: 8)
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 15. Jun 2009 ob 21:23

Je pa tale avditorij res faca.

Praktično vsi znamo uporabljati daljinca, zelo malo "starejših" ljudi pa zna uporabljati mail ali pa napredne funkcije mobilnika.

In kaj je lahko lepše, kot da iz dopusta ali daljše odsotnosti recimo staršem ali prijateljem pošiljaš fotografije s T-2 Agentom.

-----------------------

Zdej, če nekomu daš primarni mail in geslo, da ti lahko uploada fotografije, mu s tem omogočiš dostop do servisnih strani...

Se tu morda razmišlja o tem, da bi se dalo napravit nek username in password le za upload na diskovni prostor?

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 16. Jun 2009 ob 09:23

Tole bi se lahko dalo rešiti preko pošiljanja slik in vsebin na kakšen mail z številko pogodbe pr. 12345@t-2.net. Sploh ne rabiš gesla ;)
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

poiuztrewq

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 5. Jul 2009 ob 12:52

Tale Avditorij je še en izmed Forinih polizdelkov (podobno kot snemalnik). Uploadati sem želel album cca. 700 fotografij (JPEG) - vse skupaj je veliko 1.5GB.


- Na začetku sem imel zasedenih 5GB od najetih 10GB in mi Agent sploh ni pustil, da bi uploadal 1.5GB velik album, saj mi je zatrjeval, da je vse skupaj veliko 7GB (in bi torej prekoračil najetih 10GB). :?:

- Ko sem spraznil prostor in imel na voljo 10GB, je album uspešno uploadal. Tokrat je zaznal, da mora prenesti 1.5GB, na 2M liniji je šlo brez napak skoz v manj kot dveh urah. Tukaj moram zadevo pohvaliti, saj se je v preteklosti rada prekinjala in zgleda, da te tendence (vsaj pri meni) ni več.

- Po uspešnem uploadu slike na strežniku zasedajo 4.9GB. :?:

- Približno tretjine fotografij sploh ne prikaže (črn zaslon).


Napako glede napačne interpretacije velikosti podatkov sem javil na HD2, glede neprikazovanja fotografij pa mi je res odveč spet klicat... mogoče se bo pa Berišaj prijavil na forum in razložil, zakaj deployjajo crap na settopboxe. :plosk:

:grr:

parallax
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 4. Jun 2009 ob 14:56
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a parallax » 5. Jul 2009 ob 14:13

dpavli, predlagam da si preberes FAQ: http://www.t-2.net/?AUID=AF1569010E1341A0302BF

Slike na strezniku vedno zasedejo vec, kot pa dejansko pri tebi doma, saj se rekodirajo v format, primeren za prikaz na razlicnih STB sprejemnikih, prav tako pa se baje (enkrat je bilo razlozeno detajlno na tem forumu) rekodirajo/razrezejo za "zoom" funkcijo v predvajalniku - nekako tako kot teli online zemljevidi...

To da ti fotografij ne prikaze pa predlagam da se obrnes na NN, meni je ze velikokrat pomagal in posredoval naprej tapravim osebam - pri drugih zadevah, z avditorijem sem vec kot zadovoljen! :car:

poiuztrewq

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 5. Jul 2009 ob 14:34

OK, glede velikosti zasedenega prostora brez problema vzamem nazaj in se opravičujem. Še vedno pa velja, da Agent narobe interpretira dobljene datoteke.

In še vedno to ne pojasni neprikazovanja tretjine fotografij... :nevem:

parallax
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 4. Jun 2009 ob 14:56
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a parallax » 5. Jul 2009 ob 14:42

Zdele sem sel probat - v spodnji vrstici Agenta (kjer kaze stanje porabljenega prostora) ti, ko dodas nove fotke, napise novo stanje na strezniku (in ne lokalno)... torej +4,5G recimo za 1,5G fotk... meni se zdi to OK?

Meni tudi fotke prikazuje sicer normalno, mam pa Motorolo 1510... imas ti kak drug STB? NN - daj posreduj tole razvijalcem :beri:

poiuztrewq

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 5. Jul 2009 ob 17:27

Ne, glej... čim sem izbral, da želim dodati folder s 700 fotkami (ali pa recimo 700 fajlov) mi je odprlo pop-up, v katerem je pisalo, da ne more dodat teh datotek, ker naj bi zasedale 7GB (jaz sem pa tedaj že imel 5GB porabljenih in je mislil, da bom za 2GB presegel svojo naročeno kvoto, ki je 10G).

V resnici pa so fotke zasedale 1.5G lokalno, po uploadu na Avditorij pa 4.9G, tako da bi jih moral v vsakem primeru uploadati, jaz pa še vedno ne bi presegel naročenih 10G.

Mislim, da je stvar v tem, da je Agent preveč pesimistično izračunal, koliko bodo zasedle na strežniku po pretvorbi in generaciji thumbnailov. Po drugi strani bi bilo dosti bolj user-friendly, da bi Agent neukega uporabnika takoj po dodanem folderju obvestil "Datoteke na vašem disku zasedajo npr. 1GB, vendar bodo v Avditoriju po pretvorbi zasedle 3GB".

Upam, da bo tale debata prinesla kakšno pozitivno posledico pri vmesniku... meni se še vedno zdi boljši od konkurenčnih in ga brez problema pohvalim, vendar bom brez težav takšne nerodno izvedene funkcije tudi pograjal.

LPd

PS: vseh 5 stbjev v hiši je M1510.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a kekoke » 6. Jul 2009 ob 13:34

ker naj bi zasedale 7GB
po uploadu na Avditorij pa 4.9G
to ne pojasni neprikazovanja tretjine fotografij
(7-4.9)/7=0,3 :owned:

Sej ne da sem rešil tvoj problem, ampak mislm da neki indici so, kam pes taco moli :p

btw, k sem nazadnje urejal profil na novi motoroli 1510( vrsti red programov) mi je pravilno shranil le 2/3 programov, ostali so ostali na svojih mestih, ki so jih imeli pred spreminjanjem.
Mislm da mamo taglasni eno omejitev 2/3 v delovanju storitev
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

poiuztrewq

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 6. Jul 2009 ob 14:09

Uploadalo je vse fotografije, s tem da je izračunalo tri različne skupne velikosti (1.5G realna, 7G ob dodajanju v Agenta, 4.9G po uploadu in konverziji na serverju). Ko pa so bile (vse) fotografije uploadane, je bila približno tretjina prikazana črnih.

A napišem še enkrat, al boš tokrat prebral dvakrat?

Sicer so pa tehniki že poštimali, ala jim.
LPd

PS: verjetno, da so tisti tvoji samooklicani indici povezani z neprikazovanjem, je zelo majhna.
PS2: sedaj, ko slike delajo, je Avditorij res prijeten feature.

mandatar
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 4. Dec 2006 ob 16:52
T-2: Že imam
Kraj: kranj

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a mandatar » 18. Avg 2009 ob 16:13

kakšen je user/pass za prijavo v t2 agenta?

kje ga dobim?

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a music95 » 18. Sep 2009 ob 16:11

mandatar: isti kot za servisne strani

Drugače pa bi bilo fino, če bi lahko izbral možnost da ne želiš povečevati fotografij in bi naložil samo normalne fotografije v neki normalni velikosti.
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a Malkec » 18. Sep 2009 ob 16:22

mandatar napisal/-a:kakšen je user/pass za prijavo v t2 agenta?

kje ga dobim?
Enako kot za servisne strani.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a music95 » 28. Sep 2009 ob 17:01

kekoke napisal/-a:
ker naj bi zasedale 7GB
po uploadu na Avditorij pa 4.9G
to ne pojasni neprikazovanja tretjine fotografij
(7-4.9)/7=0,3 :owned:

Sej ne da sem rešil tvoj problem, ampak mislm da neki indici so, kam pes taco moli :p

...
Sej ti zmeri ne pomagaš rešit problem ampak zajebavaš folk z brezveznimi izjavami, kako je modem treba v alu folijo zavit pa križ dat gor da se poveže pa fore seštevanja ...... uglavnm skrajno neuporabno in nehumorno tako da premisli malo kaj sploh počneš tu...
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Moj Avditorij - konvergenca storitev

Odgovor Napisal/-a music95 » 30. Sep 2009 ob 16:37

kekoke, resnica boli ZA GROŽNJE NA ZS PA SE NE MENIM. Če imaš kaj za povedat povej tu ne na ZS
Slika<-- Čakal 60 dni.

Odgovori