TV problem: dolž. kabla med modemom in tel. vtic.

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
kaspet
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 4. Jul 2006 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL (VDSL2) 13-14/0.9 Mbit
Kraj: LJ-Vič

TV problem: dolž. kabla med modemom in tel. vtic.

Odgovor Napisal/-a kaspet » 5. Jul 2006 ob 10:36

Zdravo !

Imam paket internet (1MB)+tel+TV. Moja oddaljenost od centrale je cca. 1500m.
Problem:
Televizija mi ob vecernih urah steka in vcasih cisto zmrzne, celo modem link pade. Cez dan je vse O.K.

Ko sem po veckratnih klicih na T-2 reseval ta problem, me je v enem od klicev tip povprasal po dolzini kabla med modemom in tel. vticnico (imam kabel dolg cca. 6-7m) ?
Potem mi rece da je predolg (v casu vecje obremenitve naj bi zaradi izgub signala vse skupaj delovalo na meji) in da naj bo kabel dolg 0.5m in naj bi vse delalo O.K. !
Sem po stanovanju raztegnil UTP kabel (od modema do Vooda) in prestavil modem k tel. vticnici in dejansko v vecernih urah TV sedaj dela brez problemov (testiram sedaj sele dva vecera).

Ali je resitev z nakupom kakega oklopljenega tel. kabla za dolzino 6-7m ali pa bo tudi z oklopljenim kablom prihajalo do problemov ?
Naj dam na tel. kabel ferit proti motnjam ?
Ali ima kdo podobe izkusnje s tem, saj bi imel rad vso opremo skupaj na enem mestu in ne raztreseno po celem stanovanju?

Lp in hvala za komentarje.
Peter

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 5. Jul 2006 ob 10:39

kabel od vtičnice do modema naj bo čim krajši ter modem naj bo na samem, čim bolj stran od raznoraznih sevanj. to je moj nasvet in marsikdo ti bo tudi tako rekel. Mej raj daljsi utp kabel od vooda do tv kot daljsi tel kabel od vtičnice do modema.

L.P.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
slo
Faca
Prispevkov: 170
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 17:28
T-2: Že imam
Paket: 200/20

Odgovor Napisal/-a slo » 5. Jul 2006 ob 10:49

Ferit dej gor ja, pa stike v vtičnici preglej. Kupi kabel z sukano parico, modem čimbolj na samo. Če ne bo pomagal ti ostane sam varjanta z orginal kablom.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Jul 2006 ob 11:50

Kaspet - kratek kabel je dobra stvar. Tudi modemu bo "pasalo", da je povsem na samem - če ni 1 meter okoli nobenih električnih naprav, bo manj motenj in morebiti manj slabljenja signala! :)
Optika 100/10

Gregor
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 14. Jun 2006 ob 15:27
T-2: Že imam
Paket: 1/1, IPTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Gregor » 6. Jul 2006 ob 10:15

Navadni Nimda napisal/-a:Tudi modemu bo "pasalo", da je povsem na samem - če ni 1 meter okoli nobenih električnih naprav, bo manj motenj in morebiti manj slabljenja signala!
To je zanimivo, ker ko ti ga doma namestijo T-2-jevci, ti ga butnejo direkt na vooda poleg PC-ja v samo osrčje elektronskih naprav in kablovja :lol:
Slika Zares pa mi deluje šele od 20 dne dalje :roll:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Jul 2006 ob 10:54

mnja to je res, pa se kurčev (leva kvaliteta) tel kabel prilagajo, fajn bi blo ce bi monter lepo prišu z sukanim kablom, ter kleščami in bi ga direkt kjer je možno naredil primerno kratkega :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Odgovori