Wireless televizija

Vse o T-2 IP televiziji
DennisDee
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Apr 2009 ob 02:07
T-2: Že imam
Paket: 20/4

Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a DennisDee » 28. Apr 2009 ob 22:23

Pozdravljeni!

Imam eno malo tezavo, pa bi prosil tukaj za nasvet/pomoc. In sicer je zadeva sledeca:
Televizija, telefon, internet je v moji sobi. Zdaj bi pa rad imel televizijo tudi v dnevni sobi, ki pa je na cisto drugem koncu. Vendar nastane problem, ko ni utp kabla v dnevni. Imam 1 moznost, ki deluje 100%, za drugo se obracam na vas.

1. vlecem UTP kabel iz moje sobe v dnevno (po elektro ceveh ali pa vrtam cez stene)
2. Wireless?


Druga opcija me nekako interesira in sicer ali je sploh mogoce? Kaj bi poleg routerja se rabil? In, ce imam router zaklenjen, se vedno ostaja wireless opcija ali vse skupaj pade v vodo?


Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Denis

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a ango » 28. Apr 2009 ob 22:29

Slika
Ruckus Media Flex 2111, brezžični multimedijski adapter, omogoča vključitev multimedijskih ethernet naprav kot so SetTopBox-i in PVC (Personal Video Recorders) neposredno na brezžično 802.11 omrežje. V kombinaciji z multimedijskim usmerjevalnikom Ruckus MediaFlex 2825 omogoča brezhibni prenos IPTV signala od modema oz. usmerjevalnika do Set-Top-box-a. Nudi tudi visoko zmogljivo in zanesljivo povezovanje na standardne dostopne točke ostalih proizvajalcev.

# Idealna izbira za distribucija multimedijskih vsebin - IPTV in IPVoD po celi hiši brez uporabe kablov
# Multimedijski sprejemniki (SetTopBox, PVR..) se lahko nahajajo kjerkoli v hiši, neodvisno od modema za dostop do širokopasovnega interneta.
# Z uporabo 6 pametnih Smart MIMO anten, ki podpirajo do 63 različnih dinamičnih antenskih kombinacij omogoča razširitev dometa 802.11 b/g omrežja za 300%, optimatizira prenos in minimalizira motnje pri prenosu. Odzivanje na spremembe v okolju se izvaja v realnem času.
# Z uporabo tehnologij SmartCast, QoS in sistema za klasifikacijo prometa omogoča optimatizacijo tako unicast kot multicast video strujev. Podpora za 32 multicast skupin in 64 postaj
# Distribucija slike, glasu in podatkov preko enotnega Wi-Fi omrežja
# Preprosta samo-namestitev in upravljanje preko spletnega vmesnika
# Monitoring nad delovanjem brezžičnega omrežja in delovanjem aplikacij, vključno z troughputom in in error rati
Slika

Slika
Slika

http://www.telos.si/ruckus/ruckusMF2111.htm
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a Mark » 28. Apr 2009 ob 22:33

Jaz bi predlagal, da potegneš kabel (podatkovno inštalacijo), če le imaš to možnost. V primeru, večjih motenj iz okolice, lahko razmisliš namesto UTP o FTP ali SFTP kablih. Malo so dražji, ampak imajo dobro izolacijo.

poiuztrewq

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 29. Apr 2009 ob 20:47

A ni pri (s)FTP kablih poanta oklop in ne izolacija? :nevem:

DennisDee
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Apr 2009 ob 02:07
T-2: Že imam
Paket: 20/4

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a DennisDee » 29. Apr 2009 ob 22:09

ango, za ta denar mi štromar naredi tako kot treba. Mark moznost je, samo sam se igrati z elektriko ni kar tako... Mislim, sam speljevati cez cevi, ipd. Ce mamo kakega elektricarja tuki, nej se javi :)

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a Mark » 29. Apr 2009 ob 22:42

Za lažjo orientacijo lahko zapišeš okvirno lokacijo. Če boš iskal po netu išči izvajalce podatkovnih inštalacij.

dpavli, mišljeno je bilo splošno.

DennisDee
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Apr 2009 ob 02:07
T-2: Že imam
Paket: 20/4

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a DennisDee » 29. Apr 2009 ob 22:55

Lokacija: Trzin (med Domzalami in Crnucami :) )- novi bloki. Bom pa se po internetu malo prebrskal za instelaterje.

map
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 21. Maj 2009 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: OD 750/150 - FTTH

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a map » 21. Maj 2009 ob 13:18

Pozdravljeni, sem nov na tem forumu, pa da ne odpiram nove teme imam eno vprašanje?

Pred kratkim sem naročil VDSL 8/1 in IPTV, ter še čakam na priklop.

Ne bi rad vlekel kablov čez pol stanovanja, zato sem nekako gledal ta brežični vmesnik. Zanima me če kdo od uporabnikov to dejansko uporablja in kako se obnese. Lahko preko tega dostopaš tudi do interneta, kot na klasičnem WIFI routerju in če lahko ali lahko istočasno brskaš po spletu in gledaš IPTV na televizorju. Res bi rad da kdo opiše kakšne praktične izkušnje z tem Mediaflexom (domet, prekinjanje, sesuvanje mreže). Sem resen za nabavo, ker sedaj na kabelskem internetu in tv mi je lepo v stanovanje kabel prišel za omaro v dnevni sobi. Kabel do televizije in WIFI ter modem na omaro, pa je zadeva bla praktično brez vidnih kablov in rad bi da tako tudi ostane pri ponudniku T-2.

Pa še eno vprašanje ki ni vezano na to temo. Po naročilu zgoraj navedenega paketa sem pogruntal da je še ugodnejši paket VDSL brezčasni. Pa me zanima, če se po priklopu da spremeniti v omenjeni paket?

Hvala lepa

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a Mark » 21. Maj 2009 ob 18:55

Pri T-2 lahko kadarkoli spremeniš tržni paket. Recimo pri brezčasnem VDSL dobiš v ceni 36€, še 2 sim kartici za glasovne storitve in 50MB prenosa podatkov znotraj T-2 umts omrežja.

Glede izkušenj wireless TV-ja pa bo povedal kdo drug, osebno nisem pristaš teh stvari. Prisegam na podatkovno inštalacijo (kabel).

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 21. Maj 2009 ob 20:45

map napisal/-a:Pozdravljeni, sem nov na tem forumu, pa da ne odpiram nove teme imam eno vprašanje?

Pred kratkim sem naročil VDSL 8/1 in IPTV, ter še čakam na priklop.

Ne bi rad vlekel kablov čez pol stanovanja, zato sem nekako gledal ta brežični vmesnik. Zanima me če kdo od uporabnikov to dejansko uporablja in kako se obnese. Lahko preko tega dostopaš tudi do interneta, kot na klasičnem WIFI routerju in če lahko ali lahko istočasno brskaš po spletu in gledaš IPTV na televizorju. Res bi rad da kdo opiše kakšne praktične izkušnje z tem Mediaflexom (domet, prekinjanje, sesuvanje mreže). Sem resen za nabavo, ker sedaj na kabelskem internetu in tv mi je lepo v stanovanje kabel prišel za omaro v dnevni sobi. Kabel do televizije in WIFI ter modem na omaro, pa je zadeva bla praktično brez vidnih kablov in rad bi da tako tudi ostane pri ponudniku T-2.

Pa še eno vprašanje ki ni vezano na to temo. Po naročilu zgoraj navedenega paketa sem pogruntal da je še ugodnejši paket VDSL brezčasni. Pa me zanima, če se po priklopu da spremeniti v omenjeni paket?

Hvala lepa
priporočam tudi nabavo wireless routerja, ki podpira multicast. Tako boš lahko tudi TV gledal na računalniku od kjerkoli.

Jaka34
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 08:23
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH
Kraj: Otočec

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a Jaka34 » 30. Maj 2009 ob 14:14

Nikjer nisem zasledil cene Ruckus Media Flex 2111... koliko stane? Siol ga ponuja po 24 x 7 €. :hmm:

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a ango » 30. Maj 2009 ob 14:53

_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Jaka34
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 08:23
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH
Kraj: Otočec

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a Jaka34 » 31. Maj 2009 ob 11:42

Sorry! Sem bil len! :oops: Hvala za linke! :pivo:

Vidimo, da razlika ni velika. Plus so tudi obroki Siol.

Imam pa še dve vprašanji. Je kdo zadevo preizkusil v praksi? Sam imam namreč kljub T-2 optiki še vedno TV preko UPC-ja. Enostavno nočem delati prebojev skozi stene. Zakaj nekaj podobnega ne ponudi tudi T-2? :nevem:

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a turist » 1. Jun 2009 ob 12:19

viewtopic.php?f=1&t=4810&p=119513#p119513

Lahko pogledaš tole, meni dela brez problema!

Matjaž :grrpc:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
zelenjavar
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 16. Avg 2009 ob 23:52
T-2: Že imam
Paket: nekej pa še mal zraven

Re: Wireless televizija

Odgovor Napisal/-a zelenjavar » 17. Avg 2009 ob 00:27

pozdravljeni
ko se toliko govori o ruckusih in podobnemu šmornu ne vem zakaj kdo ne napiše podrobnih navodil za gledanje televizije na računalniku prek wirelessa. uporabil bi namreč obstoječi ruter conceptronic. na računalniku imam friptv in ko gledam prek kabla dela vredu ko pa preklopim na wireless pa samo črna slika :grrpc: nekje sem prebral da moram vključiti multicast vendar se mi še sanja ne kaj to je in kje se to vklopi :nevem:
računalniki so glupi.:grrpc: Pravtako tudi njihovi uporabniki

Odgovori