HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a paskob » 13. Feb 2010 ob 11:19

imata prav...
Bele črte?!!!

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 13. Feb 2010 ob 11:57

Paško hvala za fantastično sliko SLO HD. Všeč mi je, da se je dalo res max. možno kvaliteto naprej uporabnikom.

Uporabniški avatar
Pekl
Faca
Prispevkov: 145
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Nova Gorica

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Pekl » 13. Feb 2010 ob 12:01

peroa napisal/-a:In ja, Pekl, tečen si že.
We get your point!
:rtmT2:
Sej če včasih kdo ne bi bil tečen, potem se stvari sploh ne bi premaknile... sicer pa naj bi forum dovoljeval svobodo izražanja, če se ne motim... :)

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 13. Feb 2010 ob 12:02

paskob napisal/-a:Pravkar gledam podobne posnetke na EUROSPORT HD in SLO HD.Resnično je boljša slika na SLO HD.Čeprav EUROSPORT HD ima zajem native HD.
To sem tudi sam opazil ko sem delal malo primerjave med prenosom otvoritve.
Na ES HD je za moje oči bila slika malenkost bolj zrnata in malo manj ostra.
Res so tokrat RTVjevci in očitno tud posredniki TV signala zadeli v polno. :plosk:
Žal pa sam nimam še HDTV T2 (v CE ni optike) tako da me je lepo rešil lokalni kabelski ponudnik ET. :pivo:
Slika

Uporabniški avatar
Zico4
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 21. Feb 2007 ob 23:45
T-2: Že imam
Paket: T-2 (T-1) optika

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Zico4 » 13. Feb 2010 ob 13:26

Malkec napisal/-a:Še ena siolova jajca. HD kanal stisnjen na 5.7 Mbit... :owned:

Se bom odstranil od naslednjih komentiranj te teme. :pivo:
SiOl svojim naročnikom prodaja muda za bubrege...

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 13. Feb 2010 ob 14:23

Ne vem zakaj pišeš neumnosti ta SLo HD testni z 5.7Mbps je dodan samo zaradi tega ker so si ga uporabniki na bakru zaželeli,in to tisti kateri ne morejo spremljat kanala Slo HD,ki ga siol ponuja z pasovno širino 15Mbps,zato je ta kanal tako stisnjen da ga lahko gleda večina uporabnikov,in verjemi poglej na siol forum noben ga ne kritizira,ker je praktično slika proti slo2 SD fantastična.In slika ni tako slaba kot jo nekateri pametnjakoviči tule hočete prikazat.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Fry » 13. Feb 2010 ob 14:27

Informacije na SiOLovem forumu pravio, da imajo dva kanala RTVSlo HD. Enega na optiki, ki je pravzaprav identičen s tistem na DVB-T (Mpeg4 cca 16Mbps) in drugega ki je na bakru (Mpeg4 5.6 Mbps).
Sprašujem se , če 5.6 Mbps morda ne pomeni, da gre za HD 720?
Sam si namreč ne predstavljam tako hudega stiskanja in dinamično sliko športnih dogodkov....

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a KoMar » 13. Feb 2010 ob 17:06


paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a paskob » 13. Feb 2010 ob 17:26

Ni kaj.Lepa poteza Siol-a.To je treba samo pohvaliti.Seveda je boljša slika od slo2.To ni dvoma.Seveda se takoj postavlja vprašanje kako zadeva deluje pri dinamičnih scenah.Drugo vprašanje je tudi kako so nastavili sam encoder.GOP SIZE in nastavitev raznih filtrov.Nekaj pa je sigurno.mpeg 4 HD encoderji najbolje delujejo nekje med 8 pa 12 mbit v sekundi.Kar je več kot to(seveda ob ekzaktnih nastavitvah),je nič drugega kot samo kazanje kdo ima daljšega.Druga zgodba je spet 1080 p.
mpeg 2 je pa dejansko(spet odvisno od encodeja),kazal najboljše rezultate v HD med 21 in 25 mbit/sec.

Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Kus » 13. Feb 2010 ob 21:45

Sam na bakru gledam tale siolov mini SLO HD s 5,6mbit, ker pač nimam dovolj sinhronizacije za pravi hd. Če moraš gledat SD mpeg4, verjemite, da bi se vsakemu prikazala marija, ko bi zagledal tale hd. Tako kot se je meni.... :)

Uporabniški avatar
Zico4
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 21. Feb 2007 ob 23:45
T-2: Že imam
Paket: T-2 (T-1) optika

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Zico4 » 13. Feb 2010 ob 22:21

paskob napisal/-a:Ima prav PEKL....hmmm...po svoje ima prav....ampak....za božjo voljo daj mi povedat kako izgleda HD signal stisnjen na 5 mega?????
HD encoderji niso tako poceni zadeve,tako da si v tej situaciji nismo mogli privoščiti še en encoder HD.
Žal,RTV je zadnji hip dvignil DVBT na 16 mb tako da tudi ta solucija je zadnji hip odpadla.Smo pa imeli v načrtu za vdsl naročnike imeti nekaj takega
Amino 110 podpira samo mpeg2. To bi torej prišlo v poštev samo za Amino 130.
http://www.aminocom.com/index.asp?pageID=2145848487

Uporabniški avatar
Pekl
Faca
Prispevkov: 145
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Nova Gorica

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Pekl » 13. Feb 2010 ob 23:29

KoMar napisal/-a:Nov sample: http://www.sharemole.com/0aduwvrh

Kaj ta posnetek je narejen iz T-2 kanala? Če je to res,.... potem moram povedati, da ni to kaj boljša kvaliteta (sem si ogledal posnetek), kot se jo da gledati na Eurosport HD... s tem, da Eurosport HD lahko gledamo z manjšo sinhronizacijo (MPEG4).... RTV-SLO HD pa žal ne....

Poglejte na posnetku predvsem pri premikanju... kako se poznajo take "razice" na določenih mestih... Ne vem kje vidijo nekateri dosti boljšo kvaliteto tega kanala.... ma bo že tako...

Glavno, da T-2 zviša cene za svoje storitve... skrb za stranke jih pa kaj dosti ne zanima.... žalostno.... :?

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 14. Feb 2010 ob 00:38

ja cene se bodo dvignile za to ker nas ne skrbi za stranke. bi bilo bolje po tvoje, da bi propadlo vse skupaj. Potem bi bile vse stranke zadovoljne. Ne piši bedarij :aa:

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 14. Feb 2010 ob 00:44

Jaz bi se pa zahvalil g. Pašku, da se je vključil v tole našo debato. Podal je nekaj zanimivih informacij in mnenj, s katerimi se skoraj v celoti strinjam. Veseli me tudi, da je zmogel napisati pohvalo za SiOL, čeprav so huda konkurenca. Glede kakovosti slike (testirano na precej veliki plazmi) je po mojem mnenju takole: SLO HD na T-2 in Telemachu na prvi pogled nimata zaznavnih razlik. Moral bi podrobno pogledati posnet material (side-by-side), da bi lahko dal končno oceno. Sicer ima g. Paško verjetno prav, ko pravi, da prekodiranje iz MPEG2 v MPEG4 nekaj malega kakovosti odvzame, a ne smemo pozabit, da to prekodiranje izvedejo na RTVju in to z opremo, ki je bila nabavljena namensko za redistribucijo programa v DVB-T mrežo. Po vsej verjetnosti gre za precej kakovostno robo in za neka poceni jajca. Kot rečeno, meni se zdita obe sliki (na T-2 in na Telemachu) odlični in sem tudi prepričan, da velika večina uporabnikov ne bi zaznala razlike med obema.

Druga zgodba je Eurosport HD, ki po kakovosti slike dejansko precej zaostaja za SLO HD. Prav tako ARD HD. Eden od razlogov, zakaj je temu tako, je lahko ta, da se SLO HD predvaja v višji ločljivosti (1080i) kot druga dva (720p). Očitno kljub športni vsebini hitrejše osveževanje le ne prinese toliko kot višja ločljivost. Kaj porečete na to, g.Paško? Ali pa je pač tudi moja oceno preveč subjektivna?

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a paskob » 14. Feb 2010 ob 07:19

Žal lahko rečem,da RTVSLO ima encoder scientific atlanta,starejšega tipa,ki žal ne opravi svojega poslanstva stoodstotno.Čipovje nima najbolj novo.
Da bom pošten,to kar sem rekel,o kvaliteti slike,moja izkušnja je v precej večji plasmi od navadnih smrtnikov.65 inch.Eh verjemite mi,TUKI SE VIDI RAZLIKA.
Drugače pa kokica...v vsem se načeloma strinjava.
Navsezadnje je zanimiva ugotovitev ,da,bodisi SIOL ali TELEMACH dobi pohvalo,ena malenkost pohvale leti tudi name(svojčas sem bil pri telemachu in pri siolu).
Pohvalit seveda....konkurenca gor dol,pohvale si pač zasluži vsak ki naredi kaj podobnega ane?

Odgovori