HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 14. Feb 2010 ob 08:52

Ja, vsi si zaslužite pohvalo, prav zares. Prepričan sem, da nas smo prav po zaslugi konkurenčnega boja, ki se je ustvaril pri nas, prišli do točke, ko imamo eno najboljših HD ponudb v Evropi.

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a paskob » 14. Feb 2010 ob 10:50

ko sem že pri tej debati,lahko še par pojmov razjasnim o dilemi med mpeg 2 in mpeg 4.
Brez dvoma bo codec mpeg 4 prevladal na trgu.Pa ne samo zaradi šparanju pasovne širine.
Poglavitni problempri mpeg 4 je procesiranje.Prav "požrešnost pri procesiranju mpeg 4",botruje temu da se zamuja pri uvajanju mpeg 4 po svetu.
Proizvajalci so končno dojeli,da mpeg 4 čipovje mora biti precej zmogljivejše,tako da so končno dali na trg čipovje dedicirano za to funkcijo.
Vprašanje kakega leta ali dveh je ko bodo ponudniki programov(predvsem ko bo cena čipovja,in posledično cene naprav ki enkodirajo programsko vsebino tržno naravnana),ponudili na viru mpeg 4 namesto mpeg2.
Do 40% izboljšanje kvalitete slike in zvoka se pričakuje na mpeg 4.Enako toliko se pričakuje tudi krčenje pasovne širine.

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 15. Feb 2010 ob 12:59

No, to je to, kar jaz trdim že ves čas! Hvala paskob :car: in živel MPEG4 :pivo: !

Uporabniški avatar
d_doktor
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 5. Feb 2010 ob 14:34
T-2: Že imam
Paket: timeless VDSL + HDTV
Kraj: Sevnica

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a d_doktor » 15. Feb 2010 ob 13:15

mene pa zanima, moj LCD ima samo mpeg2, ko bo vse prešlo na mpeg4, bom še lahko gledal, al bom mogu novo televizijo nabavt?
Glavn da mam boljš ...., kot pa sosed!

Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 15. Feb 2010 ob 13:18

Če imaš HD STB sprejemnik ne boš tega rabil!

Uporabniški avatar
d_doktor
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 5. Feb 2010 ob 14:34
T-2: Že imam
Paket: timeless VDSL + HDTV
Kraj: Sevnica

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a d_doktor » 15. Feb 2010 ob 13:20

enga mam HD (motorla), enga pa na crt TV je pa navaden (amino 110)
Glavn da mam boljš ...., kot pa sosed!

Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 15. Feb 2010 ob 13:21

pardon v kolikor boš imel STB ne bo problemov ;)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Cobane » 15. Feb 2010 ob 15:10

d_doktor napisal/-a:mene pa zanima, moj LCD ima samo mpeg2, ko bo vse prešlo na mpeg4, bom še lahko gledal, al bom mogu novo televizijo nabavt?
Tvoj TV dobi signal preko enega od standardnih vhodov (SCART, HDMI, ...), zato mu ni potrebno kaj dosti razmišljati, ampak samo prikazuje sliko in oddaja zvok. Če bi ga priklopil na antenski vhod ali pa da bi signal dobival preko ethernet-a (če bi seveda to omogočal), potem bi pa bilo zelo važno, katere kodeke podpira. V tvojem primeru pa ne bi potreboval podpirati niti mpeg2, pa bi ravno tako prikazoval sliko.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 15. Feb 2010 ob 17:14

V zvezi s prejšnjim postom: nikoli mi ni bilo jasno, zakaj za vraga butajo v televizorje vedno več in več sprejemnikov, ki podpirajo vedno več in več "standardov". In zakaj za vraga so "neumni" televizorji (t.i. paneli) brez sprejemnikov tako pregrešno dragi. Po mojem število gospodinjstev, ki uporabljajo take ali drugačne zunanje sprejemnike (set top boxe), narašča in tem je večinoma prav malo mar, kaj vse zmore vgrajeni sprejemnik. Za proizvajalca je pa menda tudi ceneje, če jim ni treba v škatlo vgradit kup elektronike, ki skrbi za odkodiranje slike in zvoka. Osebno v televizorju, na katerem se gleda izključno T-2jev IPTV, ne potrebujem nikakršnega sprejemnika, nobene podpore MPEGxy ali ACC ali kaj jaz vem kaj.

Glede tega prehoda na digitalno oddajanje (zdaj so si izmislili celo poseben certifikat - Digi TV, ki ga dobijo samo "taboljši" televizorji) pa je itak toliko nevednosti in posledično zavajanja potrošnikov, da mi je kar slabo.

Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a peroa » 15. Feb 2010 ob 17:35

No, zanimivo bi bilo vedeti koliko je dejansko IPTV uporabnikov glede na celotno populacijo.
Sicer pa bi bilo najbolj fino, da imajo TV-ji, tako kot nekateri Panasonic modeli, multituner - DVB-T-C-S, pa lahko delaš z njim kar hočeš, kjer hočeš. Proizvajalca itak stane drobiž.
Slika

Everybody lies!

Uporabniški avatar
snežak
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 13. Feb 2010 ob 18:46
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a snežak » 26. Feb 2010 ob 15:16

paskob napisal/-a:Evo še mene tuki!
Torej naša naprava za prenos SLO HD se nahaja v prostorih RTV-ja.Mi dobimo signal v SDI embeded.Sam stream ki ga oni dobivajo iz satelita je v mpeg-2 formatu.
25 mbitov je pasovna širina iz satelita.Moje mnenje je da že samo prekodiravanje iz mpeg 2 na mpeg 4 malenkost vpliva na kvaliteto slike.
Naša odločitev da imamo mpeg2 signal se mi zdi pravilna.
Pri h 264 codec-u se zadeva še zazvija in izboljšuje.Ne rečem da čez čas ko bo kodek izpopolnjen,tudi mi preklopimo na mpeg 4.Do tedaj pač mpeg 2.
Kaj pa konkurenca?
Nisem zasledil da imajo nameščene aparature v RTV serverski sobi.
Torej oni zajemajo iz DVBT in obdelujejo vsak po svoje.
Sliko imajo kvalitetno(eni bolj drugi manj),kolikor jim sistem omogoča.Žal bo moja primerjava sila subjektivna,tako da se bom raje ogradil od tega dejanja.
PS.
Da ne pozabim še kako besedo o pasovni širini.do 25 mb se giblje slika.pod 21 mb ne gre.
No, pa sem se še jaz moral oglasiti, ker me je nekaj zlo zmotilo.
RTV dobi HD (olympic games) signal(MPEG2) iz satelita, kanala pasovne širine 24 MHz z bit-rate 42 Mbps. In kot si že povedal, imate v v RTV hiši lastno aparaturo Tandberg encoder, ki jo sami nastavljate. Vi dobite HD-SDI signal 1.5 G in ta gre v vaš enkoder in ga vi stiskate v MPEG2 bit-rate nekaj več kot 20 M. Lahko bi ga stiskali tudi kako drugače...
Sam signal se ne kodira iz MPEG2 še enkrat v MPEG2 ali MPEG4 ker je to neumnost. KOmpresira se HD-SDI signal 1,5 G !
Iz samega HD-SDI signala ne moreš razbrati več kaj je bilo prej in kako je bil že prej enkrat kompresiran in dekodiran.

Upam, da je sedaj tudi ostalim jasno, ker je bilo kar nekaj vprašanj glede tega.

Kosinus
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 2. Avg 2008 ob 01:47
T-2: Že imam
Paket: T-2 UMTS

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Kosinus » 27. Feb 2010 ob 22:15

SLO HD prek DVB-T ima VBR (2 do 16Mbps), tako da bi ga komot ponudili kot testni kanal.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 28. Feb 2010 ob 00:45

Seveda lahko, artefakti ostanejo tudi po dekompresiji. Če zamenjaš kodek, doda drug kodek svoje (drugačne) artefakte. Vendar v končni fazi pri teh bitratih vprašanje kaj je sploh vidno...
Slika Optika od 30.5.2008

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a matjazc » 1. Mar 2010 ob 12:19

Dobimo z današnjim dnem ali kej v kratkem zaradi podražitve na T-2 nove HD kanale?

Uporabniški avatar
Tedy
Navdušenec
Prispevkov: 512
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:51
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: KR

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Tedy » 1. Mar 2010 ob 16:17

dobimo

višji račun :aa:
Slika

Odgovori