HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
BUM
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 28. Maj 2009 ob 14:55
T-2: Že imam
Paket: VDSL 10/1, HDTV, 3xMobilni
Kraj: Postojna

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a BUM » 6. Jul 2010 ob 17:41

Koliko pa je sedaj stram SLO HD?

seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a seth » 6. Jul 2010 ob 18:10

MPEG2 pri 17.9Mb/s. Ampak še vedno mpeg audio. Lahko bi dali vsaj 20Mb/s. Tako kot je bilo pri OI. Zvok se še vedno ne ujema. Tu je pa RTV kriv. Ker je na SD enako.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Malkec » 6. Jul 2010 ob 20:04

Torej kocka al ne?

seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a seth » 6. Jul 2010 ob 20:14

Za enkrat še nič ni. Pa tudi verjetno ne bo. Ker je sedaj na optiki kakor mora biti. ;)

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a paskob » 6. Jul 2010 ob 20:39

Torej:
Kocka nič.Kar se tiče zvoka,pač RTV-jevci mi dajo to v SDI portu.
Drugače slika med 20 in 17,(za moje oko sicer),ni opaziti razlike.
Slika mi pa je bistveno boljša in bolj stabilna.
Razlogi za preklop iz studija so pa zelo enostavni.
Če pač koga zanima,bom že pojasnil.
Obilo fuzbalskegih užitkov vam voščim

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a matjazc » 6. Jul 2010 ob 21:36

Za enkrat brez kockanja. Super. :car:

Paskob, lahko nam tudi pojasniš, ko boš utegnil. ;)

Hvala za ureditev slike na SLO HD. :)

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a paskob » 6. Jul 2010 ob 22:33

Eh!
Nizozemska zmaguje,tako da ja....utegnem.
Na motorolah 1003 pač je zvok bil problematičen,tako da nisem imel druge izbire kot to da preklopim na DVBT.
Signal pa je na DVBT-ju zastavljen narobe.Drugega mi ni preostalo kot pritiskati na motorolovce da popravijo firmware,in istočasno
pač zajem signala iz DVBT oddajnika pošljem v mrežo.
Danes pa se je "marija prikazala".
Motorolin firmware so fantje iz "FORA" D.O.O SAMI POŠTIMALI,tako da sem isti moment z mojimi fanti preklopil na studijski zajem kjer pač imamo neomejene možnosti kreacije signala.Ker pač imamo res profesionalno napravo za distribucijo signala v mrežo,je rezultat to kar zdaj gledate.
Zakaj RTV-jevci na HD SDI portu pošiljajo signal interlace-an ne pa progressive ki so priporočljivi za športne prenose ki imajo veliko hitrih scen,strobov itn.... jaz osebno ne razumem.Vem pa samo to da signal dobijo v 1080p in ko ga predelajo v "užitno" sliko ga pač predelajo v 1080 i.
Kakorkoli že,sem zadovoljen da smo vsaj zadnje štiri tekme uspeli zagotovit tako sliko.
Da se pa moram opravičiti vsem ki so imeli motnje dosedaj,vsekakor se jim globoko opravičujem.Ne bom se posipal s pepelom da nismo(nisem) kriv za motnje.Upam da bodo moje opravičilo sprejeli,ker drugega izhoda nisem imel.
Aja...škoda za urugvaj...

seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a seth » 6. Jul 2010 ob 23:11

No potem sem imel prav, da se je do danes zajemalo iz DVB-T. Nekako dvomim, da RTV dobi 1080p. Se mi zdi, da so se morali odločiti kakšen signal bodo sprejeli 720p50/1080i50 že pred začetkom SP. Kar se pa zvoka tiče bi res lahko sami odkrili napako v slabem mescu, da se zvok ne ujema s sliko. Ali pa se jim preprosto "fučka". Med samim prenosom ni toliko moteče, recimo pri himni se opazi. V studiskem delu se pa zagotovo opazi. Tudi ne vem zakaj vsakič ko se vrnejo iz oglasov v studio pokaže zelo moteč napis PP1/PPI. Na začetku tega ni bilo. Verjetno zaradi prihajajoče "grafike". Upam, da se bo do finala uredil AC3 zvok in to v 5.1.
In pa v prihodnosti 2 audio streama oziroma menjava kanalov pri zvočnem zapisu 5.1/2.0. Da se stvari oddajajo kakor so posnete.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Jul 2010 ob 01:07

seth: če se prav spomnim, je HD slo en lep cajt bila na optiki, potem pa ko se je začelo delit motorole 1003 (tik pred začetkom SP) pa je bilo potrebno prestavit zajem zaradi razloga ki ga je napisal paskob.

seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a seth » 7. Jul 2010 ob 02:58

Da. Za OI je bilo preko optike oziroma vaše mašine na RTV-ju. Potem cel čas upscale TVS 1(zaradi amaterjev na RTV, ki bi lahko predvajali oddaje iz studia 1 v HD že od 19.4.), tudi preko vaše mašine na RTV-ju. Na dan koncerta pred SP, ko so tudi na UPC Telemachu preklopili na TVS 2 HD ste tudi vi(oziroma sam RTV preklopil iz TVS 1 na TVS 2), in ste oboji imeli preko DVB-Tja. Do včeraj, ko ste končno spet preklopili nazaj na direktni HD-SDI stream. In s tem ste tudi zmanjšali zaostanek stream-a, ki je sedaj pred SD za slabo sekundo. Prej je bil približno 5 sekund ali celo več SD stream-om. Lepo bi bilo tudi odstraniti tiste moteče črtice na SD kanalih.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Cobane » 7. Jul 2010 ob 06:06

Pa ne morete zaradi parih Motorol vsem uničit užitke! :jao:

Če bi bili profesionalni, bi Motorolam pošiljali drugi stream (iz drugega IPja) kot ostalim, ne da pa vse uporabnike mečete v en koš:
- točno veste, kdo ima to Motorolo in tem bi lahko v shemi (programskih nastavitvah) popravili na drug IP
- če je zgornji zalogaj prevelik za vas, bi lahko dali dva SLO HD streama v shemo in bi si vsak lahko izbral tisto, kjer mu deluje bolje
:grrpc:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a paskob » 7. Jul 2010 ob 08:04

Bravo!
Delitev set top boxov v farme je zahteven proces,kaj šele da dnevno kukamo komu dodajajo novo motorolo ali,če je komu crknila stara itn....
se ti ne zdi to malo preveč?
Drugače pa 1080p je zajem izvirnega streama.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 7. Jul 2010 ob 08:07

skocir napisal/-a:Meni (na liniji, za katero T2 pravi, da ni dovolj za HD) dela SLO HD brez zatikanja sploh.
To zakaj T-2 pravi, da ne priporoča HD, ni nujno enako HD ne dela... ker se pri svetovanju HD da/ne, gleda precej stvari na xDSLu. Sicer pa načeloma lahko dobijo sedaj vsi HD STB tut na slabših linijah (zaradi želje po HDMI), z istim zadržkom kot vedno, izjavo o nereklamiranju.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Cobane » 7. Jul 2010 ob 10:28

paskob napisal/-a:Bravo!
Delitev set top boxov v farme je zahteven proces,kaj šele da dnevno kukamo komu dodajajo novo motorolo ali,če je komu crknila stara itn....
se ti ne zdi to malo preveč?
Drugače pa 1080p je zajem izvirnega streama.
Pa saj sem dal tudi drugo možnost in ta je, da bi bila v shemi dva programa in bi si vsak izbral tistega, kjer mu deluje bolje (če ste že imeli tehnične težave s tanovo Motorolo). Ne bi si smeli dovoliti tega spodrsljaja, da zaradi ene Motorole, ki ima očitne porodne težave, pokvarite užitke še ostalim uporabnikom, ki imajo druge STBje. Torej na kratko: Ne dirajte tistega, kar vam dela! Ukvarjajte se samo s tistim, kar ne dela in popravite na način, da ne pokvarite tega še ostalim, ki jim je do sedaj delalo!

Sicer bolj slabo spremljam fusbal, eno tekmo sem si pa celo uspel ogledat in se lahko pridružim ostalim godrnjačem, da zadeva ni bila gledljiva.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a nemo » 7. Jul 2010 ob 11:18

paskob napisal/-a:Bravo!
Delitev set top boxov v farme je zahteven proces,kaj šele da dnevno kukamo komu dodajajo novo motorolo ali,če je komu crknila stara itn....
se ti ne zdi to malo preveč?
Vsekakor. Bi se pa komplikacijam in slabi volji lahko ognili, če bi mašine testirali, preden jih pošljete uporabnikom. Ampak doslej so bili uporabniki še vedno neprostovoljni beta testerji. No, jaz sem še vedno, ler moja motorola 1910 še vedno ne zna pravilno raztegovati večine HD programov.
Plačaš 100, dobiš 90.

Odgovori