HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Feb 2010 ob 04:06

kokica2000 napisal/-a:Ja, saj vemo, da je T-2 sploh in oh, da nič ne stiska in tako dalje ...

Ampak kolikor vem, ima T-2 na RTVju svojo opremo za posredovanje signala (encoder) in je zato malo čudno trditi, da T-2 nič ne vpliva na signal, češ da vedno posredujejo takega kot ga dobijo od ponudnika. V oči bode na primer to, da do sedaj še nihče ni razložil, zakaj je RTV HD na T-2ju kodiran v MPEG2, povsod drugod pa v MPEG4.

Ampak, da se ne bomo narobe razumeli. Mene osebno ne moti, da je RTV HD kodiran v MPEG2 (v nasprotju z nekaterimi na tem forumu), saj se mi zdi slika naravnost odlična, a istočasno nič boljša kot na Telemachu (vsaj s prostim očesom razlike niso razpoznavne). Moti pa me napihovanje, češ mi smo najboljši, MPEG2 je zakon in tako naprej. Ampak to je že tema za kdaj drugič.
Glej, noben ne napihuje oh in sploh T-2. Vendar se forumska dvorna norčka mali-40 in Deky_ morata v vsaki kurčevi temi oglasit in imet neko besedo proti T-2. Ljubezen nima meja očitno :rtmT2:

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 13. Feb 2010 ob 09:12

A veš kaj malkec zdaj če si že moderator se drži pravil saj si jih ti napisal in žalitev ljudi na forumu kolker jaz vem ni dovoljeno in za mene je beseda dvorni norček žalljivka in ja kokica ima prav malo preveč poveličijete t-2 v višave in vsak ki kaj napiše proti je smet na forumu.
ampak kljub mpeg4 kodiranju slo hd kanala na siolu je slika kristalna in ne samo to siol je dodal testni kanal za tiste, na bakru z manšo hitrostjo stisnjen na 5.7Mbps da lahko čim več ljudi uživa v Oi HD in odziv je bil fenomenalen uporabniki so zelo zadovoljni.
LP

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a paskob » 13. Feb 2010 ob 10:12

Evo še mene tuki!
Torej naša naprava za prenos SLO HD se nahaja v prostorih RTV-ja.Mi dobimo signal v SDI embeded.Sam stream ki ga oni dobivajo iz satelita je v mpeg-2 formatu.
25 mbitov je pasovna širina iz satelita.Moje mnenje je da že samo prekodiravanje iz mpeg 2 na mpeg 4 malenkost vpliva na kvaliteto slike.
Naša odločitev da imamo mpeg2 signal se mi zdi pravilna.
Pri h 264 codec-u se zadeva še zazvija in izboljšuje.Ne rečem da čez čas ko bo kodek izpopolnjen,tudi mi preklopimo na mpeg 4.Do tedaj pač mpeg 2.
Kaj pa konkurenca?
Nisem zasledil da imajo nameščene aparature v RTV serverski sobi.
Torej oni zajemajo iz DVBT in obdelujejo vsak po svoje.
Sliko imajo kvalitetno(eni bolj drugi manj),kolikor jim sistem omogoča.Žal bo moja primerjava sila subjektivna,tako da se bom raje ogradil od tega dejanja.
PS.
Da ne pozabim še kako besedo o pasovni širini.do 25 mb se giblje slika.pod 21 mb ne gre.

Uporabniški avatar
Pekl
Faca
Prispevkov: 145
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Nova Gorica

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Pekl » 13. Feb 2010 ob 10:25

mali-40 napisal/-a:A veš kaj malkec zdaj če si že moderator se drži pravil saj si jih ti napisal in žalitev ljudi na forumu kolker jaz vem ni dovoljeno in za mene je beseda dvorni norček žalljivka in ja kokica ima prav malo preveč poveličijete t-2 v višave in vsak ki kaj napiše proti je smet na forumu.
ampak kljub mpeg4 kodiranju slo hd kanala na siolu je slika kristalna in ne samo to siol je dodal testni kanal za tiste, na bakru z manšo hitrostjo stisnjen na 5.7Mbps da lahko čim več ljudi uživa v Oi HD in odziv je bil fenomenalen uporabniki so zelo zadovoljni.
LP
Torej, v tem primeru je SIOL nekako bolje poskrbel za svoje uporabnike, kot je to storil T-2, saj jih veliko več lahko spremlja Olimpijado v HD tehniki... tako pač je... se strinjam, da je potrebno čim manj spreminjati signal glede na izvorni... ampak dodatni testni kanal (kot je to naredil SIOL) bi lahko tudi T-2 dodal na svojo listo, kjer bi signal stisnil v MPEG4 z bitrate-om okoli 10 Mbits/s... podobno kot ima Eurosport HD.... No mogoče smo pa T-2 naročniki preveč zahtevni, ali pa T-2 ne spoštuje želja naročnikov, kot za to počne SIOL... žal bomo morali čakati T-2 naročniki na boljše čase... pa čeprav bomo od 1.3. začeli plačevati več...

LP

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 13. Feb 2010 ob 10:31

Na t-2 je to malo težje izvesti že zaradi vmesnikov,ki so različni SD in HD siol ima vmesnike za predvajanje HD signala ne gledo na to ali si na adsl vdsl ali optiki,tako da je z tega vidika lažje izvest to kombinacijo signala.

Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a peroa » 13. Feb 2010 ob 10:32

In ja, Pekl, tečen si že.
We get your point!
:rtmT2:
Slika

Everybody lies!

Uporabniški avatar
Zico4
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 21. Feb 2007 ob 23:45
T-2: Že imam
Paket: T-2 (T-1) optika

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Zico4 » 13. Feb 2010 ob 10:59

paskob napisal/-a:Evo še mene tuki!
Torej naša naprava za prenos SLO HD se nahaja v prostorih RTV-ja.Mi dobimo signal v SDI embeded.Sam stream ki ga oni dobivajo iz satelita je v mpeg-2 formatu.
25 mbitov je pasovna širina iz satelita.Moje mnenje je da že samo prekodiravanje iz mpeg 2 na mpeg 4 malenkost vpliva na kvaliteto slike.
Naša odločitev da imamo mpeg2 signal se mi zdi pravilna.
Pri h 264 codec-u se zadeva še zazvija in izboljšuje.Ne rečem da čez čas ko bo kodek izpopolnjen,tudi mi preklopimo na mpeg 4.Do tedaj pač mpeg 2.
Kaj pa konkurenca?
Nisem zasledil da imajo nameščene aparature v RTV serverski sobi.
Torej oni zajemajo iz DVBT in obdelujejo vsak po svoje.
Sliko imajo kvalitetno(eni bolj drugi manj),kolikor jim sistem omogoča.Žal bo moja primerjava sila subjektivna,tako da se bom raje ogradil od tega dejanja.
PS.
Da ne pozabim še kako besedo o pasovni širini.do 25 mb se giblje slika.pod 21 mb ne gre.
Eno vprašanje: kakšna je razlika med TV kanalom v HD (720p) v primeru mpeg2 in v mpeg4. Mpeg2 "zasede" cca. 25 MBit/s, koliko rabi mpeg4?

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a paskob » 13. Feb 2010 ob 11:00

Ima prav PEKL....hmmm...po svoje ima prav....ampak....za božjo voljo daj mi povedat kako izgleda HD signal stisnjen na 5 mega?????
HD encoderji niso tako poceni zadeve,tako da si v tej situaciji nismo mogli privoščiti še en encoder HD.
Žal,RTV je zadnji hip dvignil DVBT na 16 mb tako da tudi ta solucija je zadnji hip odpadla.Smo pa imeli v načrtu za vdsl naročnike imeti nekaj takega

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Feb 2010 ob 11:02

Še ena siolova jajca. HD kanal stisnjen na 5.7 Mbit... :owned:

Se bom odstranil od naslednjih komentiranj te teme. :pivo:

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a paskob » 13. Feb 2010 ob 11:04

vse je odvisno od naprave ki naredi sliko.
drugače pa mpeg 4 HD po mojem mnenju več kot 14 mb nima smisla "našponat",ker se na kvaliteti nič ne pozna.
Težko je odgovoriti.Karkoli rečem se drugi ne bojo strinjali,tako da...

Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a peroa » 13. Feb 2010 ob 11:05

za božjo voljo daj mi povedat kako izgleda HD signal stisnjen na 5 mega?????
Verjetno zelo podobno kot obična slika iz TVSLO2, kar spet navrže vprašanje.

Čemu?
Slika

Everybody lies!

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a paskob » 13. Feb 2010 ob 11:07

Pravkar gledam podobne posnetke na EUROSPORT HD in SLO HD.Resnično je boljša slika na SLO HD.Čeprav EUROSPORT HD ima zajem native HD.

paskob
Znanec
Prispevkov: 65
Pridružen: 17. Jun 2007 ob 17:49
T-2: Že imam
Paket: 20/10

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a paskob » 13. Feb 2010 ob 11:10

peroa napisal/-a:
za božjo voljo daj mi povedat kako izgleda HD signal stisnjen na 5 mega?????
Verjetno zelo podobno kot obična slika iz TVSLO2, kar spet navrže vprašanje.

Čemu?
Malce bom zloben.V srbiji pravijo "videla žaba konja da se potkuje pa i ona digla nogu"

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Cobane » 13. Feb 2010 ob 11:13

peroa napisal/-a:Verjetno zelo podobno kot obična slika iz TVSLO2, kar spet navrže vprašanje.

Čemu?
Ja pozabljaš, da za T-2jevce, ki dobimo SLO2 SD nekje okoli 5-6 Mbps. Kaj pa Siolovci?
Ti ga dobijo nekje okoli 2-3 Mbps in jim je 5,7 Mbps velika pridobitev! :hudicek:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Latex
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 15. Apr 2009 ob 16:20
T-2: Že imam
Paket: telefon,TV, internet

Re: HDTV kanali, ki so na voljo pri T-2

Odgovor Napisal/-a Latex » 13. Feb 2010 ob 11:17

Pa še bele črtice mamo nad sliko oni pa ne !! :pivo:

Odgovori