amino 130 m(hd)

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 13. Maj 2009 ob 13:26

hr napisal/-a:Ampak zato programi FullHD delajo kot treba.. s sliko 16:9. Ostali programi delajo na 4:3 in če imaš 16:9 televizijo to kr u ku*cu zgleda.. na sred ekrana..
Stvar percepcije. Osebno mislim, da je veliko večji greh imeti na televizorju deformirano sliko, kot pa črna robova levo in desno. Amino 130m dela točno tako, kot se spodobi. In bolje kot Motorola 1910 v tem pogledu.

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a matjazc » 13. Maj 2009 ob 13:52

Hr,

1. točka: upam, da čimprej omogočijo možnost v TV vmesniku T-2 pod nastavitve naprave možnost avtomatičnega prilagajanja oz. raztegovanja kanalov, ki oddajajo v 4:3, na 16:9. Kdaj pa bo to pa ne vem. Mogoče kdo od T-2jevcev ve ? :)
2. točka: aha tega pa nisem vedel za Amino 110 (ga nimam dolgo, vsakič kaj novega izveš). Preko TV daljinskega upravljalnika torej deluje teletekst (Amino 110).
Je pa res, da na daljinskem upravljalniku Amino 110 ne deluje teletekst in tudi na Aminu 130m HD ravno tako.

Bo potrebno nekaj časa, da se uredijo vse te napake. Nova naprava, ki pa so jo samo v dobro strank dali kar se da hitro v uporabo, čeprav so mogoče vedeli, da določene stvari ne delujejo. No vsaj lahko določeni gledajo IP TV, ker prej ni bilo STB na voljo.

hr
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 26. Sep 2006 ob 17:29
T-2: Že imam

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a hr » 13. Maj 2009 ob 14:15

2. :)

Delal je tudi na Amino 110 daljincu. Vsaj meni na Philips TV-ju.. in sicer na "Text" tipki (spodnji del tipkovnice), s tem da sem pred tem moral aktivirati tipko TV.

No upam da bomo kmalu odgovore od kakega T2-jevca dobili.. :hmm:

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 13. Maj 2009 ob 14:35

Prek HDMI vmesnika se ne da prenašat teletexta (oz. teoretično je možno, samo televizorji to ne podpirajo). Tako je edina možnost, da se v Amino 130m vgradi teletext dekoder, kar pomeni, da potem Amino 130m izrisuje strani (in omogoča vse ostale funkcije) teletexta. Teko kot to počne Motorola.

Amino 110 omogoča spremljanje teletexta na televizorju, če imaš tega priklopljenega na ustreznem analognem vmesniku. Prek komponentnega na primer teletext ne deluje.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a Mark » 13. Maj 2009 ob 21:58

matjazc napisal/-a: 1. točka: upam, da čimprej omogočijo možnost v TV vmesniku T-2 pod nastavitve naprave možnost avtomatičnega prilagajanja oz. raztegovanja kanalov, ki oddajajo v 4:3, na 16:9. Kdaj pa bo to pa ne vem. Mogoče kdo od T-2jevcev ve ? :)
Tole je bilo opaženo in bi se naj uredilo v cca 14 dneh.

Kita
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 9. Maj 2009 ob 11:03
T-2: Že imam

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a Kita » 14. Maj 2009 ob 12:33

kokica2000 napisal/-a:Prek HDMI vmesnika se ne da prenašat teletexta (oz. teoretično je možno, samo televizorji to ne podpirajo). Tako je edina možnost, da se v Amino 130m vgradi teletext dekoder, kar pomeni, da potem Amino 130m izrisuje strani (in omogoča vse ostale funkcije) teletexta. Teko kot to počne Motorola.

Amino 110 omogoča spremljanje teletexta na televizorju, če imaš tega priklopljenega na ustreznem analognem vmesniku. Prek komponentnega na primer teletext ne deluje.

Meni je TXT na Motoroli prek HDMI-ja delal brez problema, tko da ne vem od kdaj naj to ne bi bilo možno.

silvom
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 28. Sep 2007 ob 17:12
T-2: Že imam
Paket: FTTH, 1XIPTV, 1xtelefon

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a silvom » 14. Maj 2009 ob 14:06

Kita , malo si zmeden - na Motoroli je TTX vedno deloval ker ima vgrajen lasten dekoder - na Aminu 130M pa očitno ne deluje ker tega dekoderja nima...
Slika

leroyas
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 17. Maj 2009 ob 11:46
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a leroyas » 17. Maj 2009 ob 12:24

Danes je drugi dan odkar sem prebegnil k T-2 in moram priznati da sem zelo slabe volje.
Pohvaliti moram sicer monterje, bili so hitri in učinkoviti - Internet leti, slika je dobre kvalitete vendar pa je par osnovnih zadev, ki jih ne morem sprejeti:

- aminonet 130m hd (hdmi priključek)
1.ni teleteksta,
2.slika ni raztegnjena čez cel ekran,
3.ne vem kje bi bil gumb na katerega bi pritisnil da bi videl seznam programov - do njega pridem samo če grem v meni in tam v profil...pri tolikih programih
je to zelo moteče, no vsaj zame.
4. Dva daljinca potrebuješ za upravljanje!?

- amino 110 (scart priključek)
Tukaj je sicer slika raztegnjena čez cel ekran, imam pa pravtako problem z teletekstom - dostopam lahko samo preko tv daljinca in še to samo za slo 1, vsakič me tja vrže...? Pravtako pa nimam gumba za seznam vseh programov in zopet dva daljinca?..

No upam, da sem kje kaj spregledal, vendar pa ob branju te teme dvomim..
Za preprostega uporabnika so to zelo moteče zadeve - katastrofa... to je zame velik korak nazaj, saj prej pri kabelski tv in digitalni skrinjici ni bilo nobenih težav, en daljinec, teletekst, seznam programov...nebesa :( ..Če se te zadeve ne dajo popraviti nekako, bom zgleda spet primoran zamenjati ponudnika - isto pa bom svetoval vsem ki me bodo vprašali po nasvetu. Zgleda da še ni čas..
Pa še nekaj - dveh sim kartic še nisem prejel...a se te dobijo naknadno?

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a alamar » 17. Maj 2009 ob 14:28

Slika se raztegne, samo moraš ti na televizorju naštimat opcijo auto ali kaj podobnega. Meni je bolj moteče, da se raztegne šele po 15 sekundah in ne takoj, kot prej na SD motoroli.
Ne rabiš dva daljinca, ampak tega od aminota HD sprogramiraš za svoj TV (kode imaš v navodilih od aminota)

poiuztrewq

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 17. Maj 2009 ob 21:44

leroyas napisal/-a:- aminonet 130m hd (hdmi priključek)
1.ni teleteksta,
2.slika ni raztegnjena čez cel ekran,
3.ne vem kje bi bil gumb na katerega bi pritisnil da bi videl seznam programov - do njega pridem samo če grem v meni in tam v profil...pri tolikih programih
je to zelo moteče, no vsaj zame.
4. Dva daljinca potrebuješ za upravljanje!?
Ugibam, da je platforma ista pri obeh Aminotih v obtoku (nonHD in HD).

Torej, baje se softwareski dekoder za TTX na Aminu piše in to že kar nekaj časa... trenutno dela TTX samo na Motorolah. Morda prepričaš HD2, da ti zadevo zamenjajo?

Seznam programov je dostopen samo v meniju, tako je od nekdaj pri T-2. Morda je to res ena od stvari, ki manjkajo v vmesniku.
leroyas napisal/-a: - amino 110 (scart priključek)
Tukaj je sicer slika raztegnjena čez cel ekran, imam pa pravtako problem z teletekstom - dostopam lahko samo preko tv daljinca in še to samo za slo 1, vsakič me tja vrže...? Pravtako pa nimam gumba za seznam vseh programov in zopet dva daljinca?..
Za Amino 110 ga vklopi z iztaknjenim mrežnim (UTP) kablom, pritisni MENU in pojdi pod nastavitve (zdi se mi da so pod "unknown string" ali "picture", ne vem več) kjer lahko nastaviš tip TVja (letterbox, 4:3, wide 16:9). Ta nastavitev ima prioriteto nad tisto nastavitvijo formata pod "nastavitve naprave" v vmesniku.

Glede TTX in seznama vseh programov je ista pesem.

LPd

leroyas
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 17. Maj 2009 ob 11:46
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a leroyas » 18. Maj 2009 ob 16:44

Hvala za pomoč fantje. Bom poskušal porihtat zadeve. En tv mi že dela daljinec kot treba, drugega pa bom poskušal porihtat danes - na amino 110 je treba ok tipko in tv tipko istočasno držat in potem trimestno kodo vpisat od tv...samo mi še nobena ni prijela za samsung.. sliko bom pa poskušal raztegnit na silo magari.. :rtmT2: Teletext bom pa poskušal nekako pozabit..
Hvala še enkrat...

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a Skorc » 18. Maj 2009 ob 17:39

Meni je na Aminu 110 koda 334 delala OK. Ja, pišem v pretekliku, ker že lep čas imam Motorolo 1510.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

antonio333
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 14. Maj 2009 ob 07:06
T-2: Že imam
Paket: trio

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a antonio333 » 18. Maj 2009 ob 17:57

Jaz pa pri temle aminonet 130m hd (zamenjali za fuč motorolo) pogrešam tipko za pregled programov za cel dan. Pri motoroli je bila to mislim da info tipka, tu pa moraš iti v meni,...razen za dve oddaji naprej in nazaj!
Tipka info sicer obstaja na daljincu vendar vsaj pri meni nima funkcije.
Ima kdo rešitev??

leroyas
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 17. Maj 2009 ob 11:46
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a leroyas » 18. Maj 2009 ob 20:10

koda 334 dela ok..hvala! :)

tojeto
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 20. Maj 2009 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a tojeto » 20. Maj 2009 ob 09:46

Dober dan,

Vprašanje...

Včeraj sem priklopil Aminota z televizorjem, problem je bil že na začetku, ker ima moj starejši model LCD Samsung samo DVI izhod. Torej sem kupil adpater DVI- HDMI, vendar zdaj ni zvoka :nevem: . Ali lahko dobim zvok preko SPDIF-a?

hvala za odgovore

Odgovori