amino 130 m(hd)

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a gr » 12. Mar 2010 ob 11:17

Poskusi STB v seznam naprav dodati kot "digitalni sprejemnik", če bo šlo. Na Scart priključku ga imam tako nastavljenega in mi SuperZoom deluje. Preveri tudi, da nimaš vključenega PC načina. Če imaš zvok peljan najprej preko HDMI na TV, od tam pa v receiver, več kot stereo ne spusti skozi.

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a matjazc » 12. Mar 2010 ob 12:21

1. Teletext trenutno ne deluje. Pred zadnjo nadgradnjo je deloval. Upam, da bodo kmalu odpravili napako. Gleda pa se ga preko vmesnika Amino 130m in ne televizije. (izbereš kanal kater omogoča TTX in potem pritineš Menu -> OK -> zgoraj vidiš TTX, Snemanje, Spored, itd. -> Klikneš na TTX). Sicer pa je že kar nekaj napisanega na to temo kako gledati TTX preko vmesnika.
2. Glede raztegovanja, pa nastavi, da ti vmesnik Amino 130m sam razteguje sliko. Morda so nekje malo raztegnjeni obrazi, vendar se navadiš.
3.Prosi koga, ki ima optični kabel in sprobaj ali pa če ti ni odveč odšteti nekaj denarja, si kupi optični kabel in poveži Amino 130m in AV receiver. Tako boš verjetno dobil delujoči DD.

Edit: Meni trenutno ne deluje na nobenem kanalu TTX. :nevem:

Edit 2: Sedaj pa deluje. Potreben je bil reset (iz elektrike izklopiti napajanje za Amino 130m). :hmm: :lol:
Zadnjič spremenil matjazc, dne 12. Mar 2010 ob 12:44, skupaj popravljeno 2 krat.

parallax
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 4. Jun 2009 ob 14:56
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a parallax » 12. Mar 2010 ob 12:33

Od kje vam ideja da TTX ne dela... jaz imam tukaj A130M preko HDMIja in deluje brez problema na vseh kanalih, ki imajo TTX signal notri (preverjeno tudi z VLCjem)

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a alamar » 12. Mar 2010 ob 16:24

Pa res sedaj lepo dela. Če ste zrihtali, pohvale, pa upam, da bo lepo še naprej konstantno deloval. :pivo:
2. Format slike: pri amino 110 sem imel lepo nastavljeno 16:9 - celoten zaslon, ter na lcd samodejni format. Primer info tv - črni rob, prej mi je tv sama preklapljala normalno, sedaj mi noče. Tv je philips serije 8
Jaz imam TV iste serije in mi samodejno TV preklaplja brez problema.

mihamarinko
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 20:31
T-2: Že imam

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a mihamarinko » 12. Mar 2010 ob 22:14

Zdravo
1. Evo s ttx je tako: zadeva dela preko tipke na kateri je narisan play/pause, pritisneš gornjo se prižge, normalno vpisuješ strani, prestavljanje po eno ne dela, se pravi ni treba iti v menu pri vsakem programu. Klical na t-2 tehnično, baje da bo upgrade, samo se ne ve kdaj. Zaenkrat zadovoljen.
2. Format slike: spoštovani alamar, kako imaš nastavljen hdmi vhod, na katero napravo, sem probal vse na nobeni mi ne prime preklaplanje preko hdmi, samo preko ext. Imaš sigurno philips serijo 8 - HVALA že vnaprej
3. Z zvokom sem se že sprijaznil, dolbyprologicII naredi zadovoljivo, preko hdmi je zvok definitivno boljši kot preko scarta (amino 110).

BTW: Danes sem spremljal smučanje na rtvslo2 ter primerjal prenos na zdf hd, logično slika na rtvslo je bila slabša kot na zdf hd ampak osupljiv napredek pri športnih prenosih preko hdmi priklopa, se res splača zamenjat.

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a alamar » 13. Mar 2010 ob 10:04

Jaz sem pa gledal odbojko Blejce prejšnji teden na slo2 in je bila slika za skozlat. Obupno slaba.

Drugače imaš prav, nimam serijo 8 ampak serijo 7 v bistvu, ampak ne vem, zakaj bi šla novejša serija nazaj na tem področju.

Nastavljeno pa imam na TVju pod auto prilagajanje slike, pod TV nastavitve HDMI pa digital HD STB in dela brez problemov.
Probaj odzadaj na TVju na različne HDMI priključke priklopit aminota, ker se mi zdi, da tudi meni ni prijelo na vsakem. Nekako imam v spominu, da sem moral poiskati pravo kombinacijo, da je potem delovalo.

mihamarinko
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 20:31
T-2: Že imam

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a mihamarinko » 13. Mar 2010 ob 17:09

Evo, poizkusil vse hdmi-je, vse opcije dodajanja naprav, enostavno ne prime, je tudi na siolovih forumih opisana podobna težava. Je pa zanimivo, da nimam opcije pod dodajanje naprav digital hd stb, imam npr samo digital hd reciever, stb pač ne. Philipsova serija 9 vem da ima možnost dodajanja stb-ja, tudi posebej tipko zanj na dalinjcu. Škoda...
Lep pozdrav.

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a alamar » 13. Mar 2010 ob 17:58

Čudno tole, da glih tvoja serija ne bi imela, ker jaz imam tako digital HD STB opcijo, kot digital STB opcijo, Pa imaš ti nadgrajen firmware za svoj TV? Ker osebno sem naložil že par nadgradenj od nakupa TVja. Firmware in postopek, kako jih naložiti dobiš na Philipsovi uradni strani. Vpiši svoj model TVja pa boš dobil

http://www.support.philips.com/support/ ... anguage=en

mihamarinko
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 15. Okt 2007 ob 20:31
T-2: Že imam

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a mihamarinko » 13. Mar 2010 ob 21:44

Res čudno tole, verjetno ima tvoj tv novejše posodobitve, imam pa zadnjo verzijo firmwara. Upam, da bodo prihodnje posodobitve tv-ja popravile zadevo oz. še bolje, več oddajanj v 16:9 ampak to je že druga debata..... Skratka hvala za odgovore.
TTX: očitno so res težave, že cel popoldan ne dela....

Uporabniški avatar
Stancho75
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 23. Jan 2009 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: FTTH T4
Kraj: Koper

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a Stancho75 » 19. Mar 2010 ob 10:16

pomoč pliz...
sem pobrskal po forumu vendar nisem našel odgovora/predlog.
LCD je na servisu.
Stari CTR ima samo SCART in Rdeč Bel Rumen "činč" vhod. Amino 130 ima samo HDMI in Rdeč Bel Rumen Zelen Plav Črn činč .
Sem probal priključiti Rdeč Bel Rumen činče na TV vhod vendar ne dela.
Kako lahko gledam CRT dokloer se LCD ne vrne? SEm malo pogledal, vendar HDMI to SCART ne najdem. Kakšen predlog?

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Mar 2010 ob 12:10

Nisem prepričan, če takšna stvar obstaja in če že, ne bo samo par €... zaženi računalnik in glej na monitorju!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a matjazc » 19. Mar 2010 ob 13:08

Sem enkrat iskal, če je kakšna varjanta HDMI to SCART, vendar nisem našel.
Edina varjanta je, kar ti je Cobane predlagal, lahko pa tudi PC na CRT prklopš, če ima PC in pa TV isti konektor za sliko in pa za zvok.
Amino 130 ima pa samo HDMI in pa optiko za zvok.

Uporabniški avatar
Stancho75
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 23. Jan 2009 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: FTTH T4
Kraj: Koper

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a Stancho75 » 19. Mar 2010 ob 13:55

eee, se mi je zdelo, ja. Nisem neki full strokovnjak za te konektorje, pa sem raje vprašal.
evo, morda en predlog za T2. Naš preštudirajo kako priklopiti amino 130 na star CRT (v preimeru, da se pokvari LCD)...

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a matjazc » 19. Mar 2010 ob 14:08

V trgovino po LCD (ki ima HDMI, katerega imamo verjetno vsi LCD-ji). Druge ni ;)

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: amino 130 m(hd)

Odgovor Napisal/-a tonimona » 19. Mar 2010 ob 14:34

Ma s činči bi moglo delat. Verjetno si probal spremenit vir signala na TV. :hmm:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Odgovori