PREDLOGI za tv vmesnik

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a music95 » 26. Okt 2009 ob 12:17

Ob nadgraditvi vmesnika bi bilo fino tole malo osvežit viewtopic.php?f=3&t=5529
Slika<-- Čakal 60 dni.

ketam
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 11:46
T-2: Še nimam

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a ketam » 26. Okt 2009 ob 13:36

Če se kakemu moderatorju da, bi lahko malo updatal sticky temo s seznamom željenih featurjev. V Agentu mislim da se sedaj da izbrati, da ti ne dela povečav, pa shutdown timer je v zadnji verziji narejen.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a music95 » 26. Okt 2009 ob 21:47

Lahko dodate še eno funkcijo kot željo ki jo sam zelo pogrešam ker nimam take tv... To je možnost spremljanja 2 kanalov hkrati ti. slika ob sliki / slika v sliki. Je pa možnost teoretično težko izvedljiva zaradi povečanja prenosa podatkov. Ali pač?
Slika<-- Čakal 60 dni.

ketam
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 11:46
T-2: Še nimam

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a ketam » 27. Okt 2009 ob 13:30

Še par stvari, ki bi jih bilo treba odstraniti, ker so že narejene, sem našel. Kopipejstam vse skupaj iz originalnega seznama:
  • - Poleg naslova filma še originalni naslov (Punčka za milijon dolarjev; Million Dollar Baby)
  • - Bližnjica za TTX na daljincu
  • - Premikanje po opisu filma s tipkama CH +/- (namesto izbire drsnika in potem gor dol)
  • - Shutdown timer
  • - Možnost izbire v T-2 Agentu, da ti naloži samo slike in ne povečav; prihraniš veliko prostora, prikrajšan pa si za eno funkcijo
Moderator, hvala!

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a music95 » 28. Okt 2009 ob 15:14

Poleg naslova še originalni naslov? Kje ga pa ti vidiš? Samo povej če se jaz slučajno motim ampak meni ne kaže original naslova ...

Sicer pa sem se malo igral z angleškim vmesnikom in ugotovil, da je nekaj napak v prevodih oz. prevodov sploh ni!
1. V Snemalniku oziroma T-2 nPVRju pri tretjem koraku nastavljanja snemanja piše nekako takole:
Slika
Kje pa je napis "od:" ?

2. Pod puzlom je kljub angleškim jezikom napis eRedovalnica ... dvomim da kak anglež ve kaj eRedovalnica po slovensko ...

3. Vtičnika nista prevedena v angleščino: sistemska obvestila in dogodki v bljižni prihodnosti ... Dogodki še ne rečem ampak sistemska obvestila pa morajo OBVEZNO v prevod
Slika

4.
User interface is available in many languages

že google translate tole prevede takole: Uporabniški vmesnik je preveden v številne jezike ... kaj res? Jaz vidim samo 2 namreč :namrec:
Slika

5. EPG je za tisto manjšino ljudi ki uporabljajo angleški vmesnik praktično neuporaben. Piše naprimer: 24 ur, informativna oddaja ali pa naprimer Zdravnikova vest, 5. sezona 5. del ameriške nanizanke ...
EPG mora biti OBVEZNO preveden v angleščino oziroma naziv/zvrst oddaje, ker spet ne moreš vedeti kaj pomeni sezona in kaj del ameriške nanizanke ... Spet pa je tu še eno pomembno dejstvo, da so to slovenski prevodi naslovov filmov in da mora biti poleg slovenskega naslova tudi originalni naslov. :namrec:
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a kitl » 29. Okt 2009 ob 08:07

Angleščina nima dvojine to vemo vsi. Vmesnik je pa preveden v ANG in SLO :D
Slika


Lp, Kitl

parallax
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 4. Jun 2009 ob 14:56
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a parallax » 29. Okt 2009 ob 08:36

music95, jaz se pa ne strinjam. EPG je v sistemu vedno vnešen v jeziku kanala (razen mislim da izjem okoli National Geographica). Na enak nacin imajo francoski kanali francoski EPG, nemski nemskega itd...

Po tvoji logiki bi ze v slovenskem vmesniku ves EPG moral biti v slovenscini :hmm: in ne v jeziku, v katerem oddaja kanal. Po tej logiki bi celo vsi kanali morali imeti slovenski audio stream ali pa vsaj slovenske podnapise, pa temu tudi ni tako.

Bug v snemalniku pa upam da cimprej popravijo ;)

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a music95 » 29. Okt 2009 ob 14:54

Matr bi jih stalo če bi prihranili angležu nekaj minut brskanja po slovarju in bi prevedi ta epg. Da bi mogli imeti pa slovenski audio stream pa si rekel ti ... ne jaz!
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a music95 » 29. Okt 2009 ob 14:55

Aja še tole: Moderatorji! bomo dočakali refresh?
Slika<-- Čakal 60 dni.

Stoyc
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 8. Jan 2008 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a Stoyc » 3. Nov 2009 ob 20:26

music95 napisal/-a:Neki sm še pozabu! (pod rubriko znanstvena fantastika)
- Neki taga kokr SiOl iO (TV na računalniku, brez da vlečem kable in kupujem dodatno mrežno kartico)
- Da snemalnik avtomatično povečuje/zmanjšuje zakupljeni prostor (odvisno od uporabe: npr. imam 40 GB in 3 dni imam samo en posnetek in se zmanjša na 10 GB ko dodam nekaj novih snemanj se poveča glede na prostor, ki bo potreben)
- Manj postavk pri računu za snemalnik (gorenjci vsak dan prešaltamo količino, samo da bi manj plačali in potem imamo na računu 5-10 postavk T-2 snemalnik 10GB, 20GB, 30GB ... naj bo to vse v eni postavki)
Se mi zdi ta snemalnik brezveze, ker sem ga uporabil le enkrat in ga moram ukinit z mojega računa (nepotreben strošek). Rajši prižgem računalnik, na Aditeji si nastavim čas snemanja in želeno oddajo ali film si posnamem direkt na trdi disk. Potem z računalnikom obdelam posnetek po želji.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a blackmack » 12. Nov 2009 ob 07:23

Po zadnji nadgradnji opažam, da se po parih dneh po izklopu aminota iz elektrike pri vklopu EPG-ja (z info) ta postavi par ur nazaj( oddaja ki se trenutno oddaja ni označena, ampak ena kake pol dneva nazaj), pa se je treba pomaknit naprej do trenutne oddaje. In pol je treba aminota zopet izklopiti iz elektrike, da deluje v redu. Seveda ura na aminotu štima.
Slika

axi
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 10/2 + 2×IPTV + 1×TEL
Kraj: Komenda

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a axi » 16. Nov 2009 ob 22:49

Ne vem, če spada sem...pripomba glede vtičnika sistemska obvestila, in sicer se še vedno prikazujejo obvestila od 5.11.2009, čeprav smo že 16.11.2009 :nevem: A ne bi bilo smiselno teh obvestil, ki so že passe, brisati?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a kitl » 17. Nov 2009 ob 08:06

Enako je z informacijam o prometu. Luno pa prav kaže :D
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a music95 » 4. Dec 2009 ob 17:05

l-note napisal/-a:Jah, recimo da je to res. LINK
Ampak vseeno:
Je pa pri tem treba povedati, da tovrstne pisne konvencije niso hudo pomembne, ločila kot tri pike pa prav mogoče tudi niso dovolj pogosta, da bi se samo en način zapisa striktno uveljavil in popolnoma izkoreninil drugega. Pomenska razlika med izpuščenim delom besede napram izpuščeni celi besedi verjetno marsikateremu piscu preprosto ni dovolj pomembna, da je ne bi mogel pozabiti, četudi mu je bila pojasnjena -- oboje pač ponazarja izpust. Kak korpusni pregled (nelektoriranih) besedil bi zelo verjetno prinesel zadetke tako stičnega kot nestičnega zapisa. In nenazadnje je SAZU-jev Slovenski pravopis iz leta 1962, ki je bil "v veljavi" do ne tako pradavne naslednje izdaje leta 1990, navajal stični zapis treh pik tudi ob izpustu cele besede.
Tako da, kar pustite brez presledka. :D
Glede treh pik (...) sem imel očitno prav, ker je sedaj v vmesniku na koncu stavka presledek in šele nato 3 pike ... Haha očitno me niso gnavil za brezveze ... :hudicek:

Drugače pa bo treba napisat uradno prošnjo da se osveži tema z zbranimi predlogi?!
Slika<-- Čakal 60 dni.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: PREDLOGI za tv vmesnik

Odgovor Napisal/-a blackmack » 9. Dec 2009 ob 20:10

Kdaj bo kaki updejt vmesnika? Oni bug s sporedom je res tečen...
Slika

Zaklenjeno