FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 19. Avg 2010 ob 21:51

kater kernel lavfa router? ker slisi se podoben problem kot sem ga jaz imel...

Balos
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 12. Okt 2009 ob 11:01
T-2: Še nimam
Paket: 300/40Mbit, Modri

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a Balos » 19. Avg 2010 ob 22:31

DD WRT laufam zaj. DD-WRT for WNR3500L v24 K2.6 svn14311 Big (BIN) BETA

ISto dalec priso ko z tomato. Torej ne prevec dalec. Nevem ki bi tocno steivlko v decimalkah najdo. Hm. Res ni nix kaj se da naret al kaj?

Startup:
sleep 10
/jffs/udpxy -p 1234

Firewall:
iptables -A INPUT -p udp -m udp -d 224.0.0.0/4 -j ACCEPT

iptables -A INPUT -p udp --dport 5002 -j ACCEPT

iptables -A INPUT -p igmp -j ACCEPT

iptables -A INPUT -j ACCEPT

Zadni vnos firewall rulsa sem zdaj dodal ker sem pac mislo da je zaprt kaki port. Pa ocitno ni.

Balos
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 12. Okt 2009 ob 11:01
T-2: Še nimam
Paket: 300/40Mbit, Modri

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a Balos » 20. Avg 2010 ob 12:47

nikjer ne najdem info o kernelu, vendar predvidevam da je eden od novejsih. Povej mi plis kaksna je tocna komanda da disejblam tisti filter. Telneto sem v rutar do prvega fila.

cd /proc/sys/net/ipv4/conf/all/ in zdaj? kaj so to neke echo komande, sej kolko vidim ni dobenega text editora.

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 20. Avg 2010 ob 13:09

minival napisal/-a:Pozdravljeni,

ali mi lahko prosim kdo pove, če IPTV deluje na C-200/A-200 z updrelay instaliran na lynksys wrtgl ruterju?
Ter kam/kako spravis play listo, da potem gledaš prek nmt-ja?

Hvala in lep pozdrav!
Ne rabiš noben udprelay. Na NMT si namesti programček UDPXY in playlisto in to je to.

Balos
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 12. Okt 2009 ob 11:01
T-2: Še nimam
Paket: 300/40Mbit, Modri

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a Balos » 20. Avg 2010 ob 17:48

ok uname -r komanda mi pove da je 2.6.24.111
Ocitno ni kernel problem te.

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 20. Avg 2010 ob 23:29

Za firewall je dovolj da imas 2 rulla, nekaj v stilu:

iptables -A INPUT -i $MULTICASTIF -p igmp -j ACCEPT
iptables -A INPUT -i $MULTICASTIF -p udp -d 224.0.0.0/4 -j ACCEPT

pa preveri da ni kak DROP pred tema dvema praviloma z "iptables -L INPUT" ker namec iptables dela po pravilu tisto pravilo ki je prvo ga bo uporabilo, ce imas recimo pred temi pravili nekaj v stilu "iptables -A INPUT -j DROP" (cisto mozno da ima dd-wrt kake default pravila) lahko meces ZA to pravilo kar hoces pa ne bo nikoli delalo :)...

za test naredi naslednje:

iptables -F INPUT (zbrise vsa pravila na input chainu)
iptables -A INPUT -j ACCEPT

rpfilter MORA biti izklopljen ker RPFilter "dropa" paketke, ki prhajajo iz hostov do katerih ni routa (aka multicast), ceprav ce po pravici povem mi ni cisto jasno kako rpfilter deluje ker stvar ne dela tudi ce mu za multicast dolocs route (z "route add 224.0.0.0/4 via <IF>") cez dolocen interface pa vklopis rpfilter tako da edina stvar ki pri meni deluje je izklop rpfiltra.

aja pa se nekaj, updati updxy na zadnjo verzijo... build12 je star ze kako leto in pol... tukaj je zadnja verzija: https://sourceforge.net/projects/udpxy
pa vedno probaj zaganjati stvari z cimvec argumenti, tako so stvari bolj pod kontrolo recimo: "udpxy -a eth1 -m eth2 -p 4022 -c 4" (-a = interface na katerem bo lavfal server, -m = multicast interface, -p = port za server, -c = max stevilo klientov)

Balos
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 12. Okt 2009 ob 11:01
T-2: Še nimam
Paket: 300/40Mbit, Modri

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a Balos » 21. Avg 2010 ob 08:24

Ta zadnja verzija udpxy ni vec v pravem formatu. To je za linux samo in ipk? Nima niti tega updxy brez koncnine not tak da nevem ekrega bi nej preneso sploh.

btw pri tej zadni komandi echo 0 > /proc/sys/net/ipv4/conf/$MULTICASTIF/rp_filter mi rece cant create non existing directory
Ce pa dam tak echo 0 > /proc/sys/net/ipv4/conf/<MULTICASTIF>/rp_filter pa rece cant creat is a directory.

wtf? V obeh primerih mu ni prav.

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 21. Avg 2010 ob 10:04

$MULTICASTIF seveda moras zamenjati z pravim interfacom :) to mam jaz drugace poscriptano (in v kombinaciji z init scriptami) pa sem copy/pastal da se kje ne zmotim...

Balos
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 12. Okt 2009 ob 11:01
T-2: Še nimam
Paket: 300/40Mbit, Modri

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a Balos » 21. Avg 2010 ob 11:32

In kak nej vem keri itnerfejc je? Ce da iptables -A INPUT -j ACCEPT je to tak open za vse? Te bi tudi moglo delat?

Balos
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 12. Okt 2009 ob 11:01
T-2: Še nimam
Paket: 300/40Mbit, Modri

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a Balos » 21. Avg 2010 ob 11:58

Ves kaj upazam. Da router kao nima dostopa do multicast strema kljub izkloplenem SPI. Ko pa na drugem kompu vklopim SLO1 direktno z siol modema. Lahko skoz ruter tudi dobim SLO1. Ko POTV tam gre POPTV tudi skoz ruter. Kot da ruterov rekvest za kanal niti lokal play nepride skoz.


Prej sem pa naredo nevem tocno kaj. Pa je zacelo vse kockat. Kot da bi ruter bil floodan z multicastom.




Chain INPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
ACCEPT 0 -- anywhere anywhere


$MULTICASTIF pa nimam pojma kaj je. Pac LAN 3 od siol modema v LAN3 od rutera.


Wifi mi tudi uploada cirka 980kB/s pa ni nic priklopleno gor. Verjetno multicast dva kanala ulja.

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 21. Avg 2010 ob 14:53

mja multicastat direktno na router je ZELO slaba ideja, ker efektivno ko na enem PCju gledas en kanal se posilja na VSE ostale cliente, pa ce gledajo ali pa ne pa ti zaflooda net... drugace pa hm... sem glih opazil da bos imel en problem, tudi ce porihtas udpxy ti bo program posiljalo po celem lokalnem omrezju zato ker pac lan1-5 + wireless (oz kakorkoli router ima) delujejo kot switch in so pomoje bridgani. In s tem ko bo "router" poslusal multicast na lan3 bodo isti stream dobivali tudi ostali... Pac da ti to deluje kakor je treba bi mogu nekako lan3 narest kot extra "uplink" locen od ostalega omrezja to pa ne vem kako/ce se da narediti z ddwrt/tomato. Drugace pa seznam vseh interfacov dobis ce napises ifconfig in spet, ne vem kako ma ddwrt/tomato to oznaceno. Na zalost ne moram kaj vec pomagati, ker enostavno ne vem kaj se da specificno delati z ddwrt/tomato....

Balos
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 12. Okt 2009 ob 11:01
T-2: Še nimam
Paket: 300/40Mbit, Modri

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a Balos » 21. Avg 2010 ob 20:04

sem najdel navodila kako multicast izolirati od lana in wifija. http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Se ... ss_traffic

samo menda ta udpxy nebo nikdar deloval. Mam zdaj en drug problem. Mislim da ruter sploh lokalno niti ne dostavla strema ko vlc vprasa. Tisti stream ko sem mislo da dobivam je ocitno od mrezne dva na racunalniku kjer modem direktno multicast base not.

Tak da dokler lokalno z vlcjem nedobim strema se nima smisla igrati z updxy sploh. Jebela cesta.

drugace pa ne neke razlike med dd wrt in tomato. V osnovi sta ista po komandah.


br0 interfejc ma ip 192.168.1.1 torej od rutera.
br0:0 169.254.255.1 To jee kaj? TV? Ker siolov dhcp dodeluje 169 ipje tvju ce sam ne vneses 10.120.x.x
ppp0: siol ip

pol so se pa vlan1, vlan2. eth0 in lo vse brez IPja. eth0 nevem ce ni wireless.

LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 21. Avg 2010 ob 21:44

Balos napisal/-a:Ta zadnja verzija udpxy ni vec v pravem formatu. To je za linux samo in ipk? Nima niti tega updxy brez koncnine not tak da nevem ekrega bi nej preneso sploh.
Prenesi si NMT community software installer in se ti bo avtomatsko namestila prava verzija programa za tvoj Popcorn. Zraven imaš tudi navodila, kako pripraviš playlisto. Pol samo na routerju odpreš multicast in je to to. Vse ostalo, o čemer tu debatirate, je brezpredmetno... Sorry, ampak tako je, ne rabiš nobenega PC-ja in streamanja na router...

Balos
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 12. Okt 2009 ob 11:01
T-2: Še nimam
Paket: 300/40Mbit, Modri

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a Balos » 21. Avg 2010 ob 22:00

ti si pravi popcorn. Moja zahteva nima veze z ntmjem. Jaz hocem da iptv server prevzame ruter namesto trenutnega pcja. TV stream bi pa dostopal odzunaj www. NTM je brezpredmeten.

V najslabsem primeru bom spet vklopo drugi pc in bo tisti ter laptop na ruteru. Drugi torrent pc pa na svoji lastni pppoe seji. Samo sem ruter ravno kupo zarad tega da bi lahko en pc izklopo.

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 22. Avg 2010 ob 00:46

Hm stvar je taka, ne vem kako tocno ddwrt in tomato delujeta, se nikoli nisem poglabljal in dokler nimam kake take enote doma se niti ne morem (ko sem imel ddwrt na wireless apju sem vse lahko preko web interfaca porihtal, ker je bil pac samo AP), vem samo da sta osnovana na linuxu in iz tega se pac sklepa da sta pac linux sistema (katerega uporabljam ze 10+ let kot server/home router) stisnjena v tistih par MB roma. Pac jaz sem napisal ideje zakaj/kako stavar bi lahko delovale. Problem rihtanja tega je da pac rabis osnove linux networkinga pol pa je vec ali manj trial and error pa google, dokler necesa ne porihtas (ce je stvar sploh mozna v tistih par MB router softwara). Ampak se enkrat, meni se pac router z recimo dd-wrtjem ne zdi nic drugega kot (slabsi) PC z mrezno kartico in integrirantim switchem (pac par dodatnih mreznih bridganih). Tako da teoreticno bi moralo biti vse mogoce, tudi spreminjanje teh "bridganih" lan portov v "uplink" porte, vprasanje je samo kaj software dovoljuje in kako... to je pa vec ali manj kot sem ze rekel, trial and error pa google :)

Odgovori