FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
stripy
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Apr 2008 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: FTTH - trojček

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a stripy » 18. Maj 2015 ob 09:34

Je še kdo opazil, da na dd-wrt od verzije 24461 naprej udpxy ne deluje. Govorim za Atheros chip (WNDR3700). Ko grem nazaj na verzijo 24460, udpxy deluje. Iščem odgovor na dd-wrt forumu, pa sem zaenkrat videl le, da imajo drugi tudi podobne probleme, rešitve pa še nisem našel. Večina sporočil je sicer žal v ruščini, tako da moram še to dešifrirati.

stripy
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Apr 2008 ob 10:42
T-2: Že imam
Paket: FTTH - trojček

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a stripy » 27. Maj 2015 ob 10:59

No, prejšnji udpxy ne deluje na dd-wrt od 24461 naprej, ker je ta od te verzije naprej preveden z musl knjižnico (prej uClibc). Zato sem udpxy prevedel s to knjižnico, in zdaj udpxy spet deluje.
Prilagam še datoteko, če jo kdo potrebuje. Je pa to za Atheros čip (mips arhitektura -> big endian).
Priponke
udpxy.zip
(31 KiB) Prenešeno 417 krat

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 28. Avg 2015 ob 09:47

tomyy napisal/-a:Pozdravljeni

Po navodilih OYOYa mi je iz prve ratalo vzpostavit IPTV preko routerja WRT 54GL. Ker se je pri HD programih pojavljalo kockanje sem nabavil router ASUS AC68U, a mi na njem IPTV ne dela. Probal sem vse možne firmware ki podpirajo ta model (merilin wrt, tomato by shibyy, dd-wrt)toda brez uspeha. :grrpc:
So za tomato by shibyy, ki ima udpxy že vgrajen, potrebne kakšne posebne nastavitve? Scripts?
sedaj sem ze jaz v dvomih? tudi jaz sem narocil ta model ruterja pa da sedaj ne bo mogoce napraviti udpxy za SIOL? ce res ne bo slo potem bom moral zal IPTV odpovedati.... :grr:

cupax
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 3. Jul 2009 ob 15:25
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a cupax » 30. Dec 2017 ob 00:52

Pozdravljeni.
Imam zelo nov in hiter router Linksys WRT 3200 ACM (z Marvell procesorjem), ki pa tudi ima probleme z multicastom, saj se tudi pri njem WIFI popolnoma poruši.
Zadevo sem tudi jaz rešil z namestitvijo UDPXY.
Sledil sem navodilom z začetka te teme oz. s tu: http://www.oyoy.si/T-2_TV_DDWRT.html
Uporabil sem zadnjo verzijo UDPXY, ki jo tudi spodaj prilagam.
Na začetku se mi ob reštartanju routerja UDPXY nikakor ni hotel avtomatsko zagnati (uspelo mi je le preko Puttyja), zato sem v administraciji malenkost spremenil zagonske ukaze in sicer:
Startup:
sleep 10
cd /jffs
udpxy -p 1234


Firewall:
iptables -I INPUT -p udp -m udp -d 224.0.0.0/4 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p igmp -j ACCEPT


Sedaj mi vse laufa brez problema.
Priponke
udpxy.zip
Zadnji UDPXY
(34.4 KiB) Prenešeno 331 krat

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a oyoy » 2. Feb 2018 ob 20:26

če se prepoznata uporabnika t-2 statičnih (podatek whois) ip-jev, naj poskrbita za zaščito svojega udp proxy-ja, ker sta ip-ja objavljena na "jugu";
188.230.215.47
84.255.254.6

številke porta namensko nisem dodal, preko statusa pa vidim, da je zadeva dejansko aktivna.
Slika

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a g33k » 2. Feb 2018 ob 21:42

To so ze stare liste, povsod so max 3 clienti.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Odgovori