FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
brizgo
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 23. Sep 2009 ob 21:07
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a brizgo » 13. Nov 2010 ob 20:09

Zdaj bi po moje že moglo delat, poizkusi malo preklapljat med kanali. Imaš na računalniku kakšen požarni zid, če imaš lahko da ti on kaj blokira.

nejchaf
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 7. Apr 2009 ob 18:47
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a nejchaf » 13. Nov 2010 ob 20:25

Imam samo firewall od WinXP, ki sem ga tudi izklopil. Mora biti statusna stran vedno takšna, kot na drugi sliki iz prejšnjega posta, medtem ko ženem VLC?

Moram na routerju kakšen port odpret, izklopit SPI firewall? Nastavitve na dd-wrt mam take
Slika

brizgo
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 23. Sep 2009 ob 21:07
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a brizgo » 13. Nov 2010 ob 20:43

Statusna stran je kar pravilna. Lahko probaš tudi v nastavitvah dat SPI firewall na disabled, čeprav naj bi porte odprl s tem ko si dodal med skripte vrstico "iptables -A INPUT -p udp -m udp -d 224.0.0.0/4 -j ACCEPT"

nejchaf
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 7. Apr 2009 ob 18:47
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a nejchaf » 13. Nov 2010 ob 21:09

Neverjetno! Deluje, ampak malo še kocka. Net mi medtem deluje normalno. Vsak kanal dela 10s lepo, potem pa začne kockati. Se da to tudi kako odpraviti?

Je kaj nevarnosti pri izklopljenem SPI firewallu? XP firewall ne vpliva, imam VLC izjemo.

brizgo
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 23. Sep 2009 ob 21:07
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a brizgo » 13. Nov 2010 ob 22:14

Meni na overclocked (po Seeker-jevih navodilih) Linksys WRT54GL preko wireless dela IPTV praktično brez kockanja, razen občasno (kratek video).

Priporočljivo je da med gledanjem ne obremenjuješ linije s kakimi Torrenti, morda bi manj kockalo, če bi overclockal router, vendar ne vem, če se tvojega sme in za koliko.

nejchaf
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 7. Apr 2009 ob 18:47
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a nejchaf » 14. Nov 2010 ob 00:39

Če bi znal overclockat pa če bi vedel koliko lahko, bi ga takoj. Pravzaprav sem samo zaradi IPTV novega kupil.

Zanimivo mi pa je, da nekateri programi delajo povsem normalno brez kockanja (tv3, sportklub, sportklub+, discovery science, eurosport, eurosport2, hbo...) Medtem ko drugi zelo kockajo (SLO1, SLO", POPTV, KanalA, SportTV, SportTV2... in vsi HDji). Za HD mi je vseeno

brizgo
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 23. Sep 2009 ob 21:07
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a brizgo » 14. Nov 2010 ob 01:06

Drugače lahko overclockaš na dd-wrt-ju kar preko spletnega uporabniškega vmesnika (saj jaz sem lahko svojega, ko sem imel dd-wrt). Drugače ima pa program udpxy še določene parametre (velikost prebufering ...), jaz imam v zagonski skripti takole (ne vem če kaj vpliva na manjše kockanje):

Koda: Izberi vse

sleep 10
/jffs/udpxy -p 1234 -B 1Mb -M 60

nejchaf
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 7. Apr 2009 ob 18:47
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a nejchaf » 14. Nov 2010 ob 11:53

Sem spremenil skripto za zagon. Ne odpravi kockanja, situacija ostane povsem enaka.
Kje bi dobil podatek, kakšen koliko mhz ima sedaj moj router in na koliko ga lahko overclockam? Sem googlal pa nič našel

edit: Našel frekvenco routerja: CPU Clock: 400 MHz. Koliko ga navijem?

Še ena slikca grafa uporabe omrežja. Opazite, kako POPTV 10s dela normalno na 12%, potem ko pa začne kockati pa pade uporaba na 8-9%. Discovery Science deluje povsem normalno, niti malo kockanja - uporaba 4-6%. Poizkusil tudi HD, kocka da sploh ni gledljivo - uporaba 8-9%
Slika

nejchaf
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 7. Apr 2009 ob 18:47
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a nejchaf » 15. Nov 2010 ob 16:23

brizgo napisal/-a:Drugače lahko overclockaš na dd-wrt-ju kar preko spletnega uporabniškega vmesnika (saj jaz sem lahko svojega, ko sem imel dd-wrt). Drugače ima pa program udpxy še določene parametre (velikost prebufering ...), jaz imam v zagonski skripti takole (ne vem če kaj vpliva na manjše kockanje):

Koda: Izberi vse

sleep 10
/jffs/udpxy -p 1234 -B 1Mb -M 60
Poskusil overclockat najprej na 450MHz, potem še na 500MHz pa je bila situacija še vedno ista. Poskusil tudi povečati prebufer na 2Mb in potem na 4Mb (če ima sploh smisel) pa še vedno isto.
Ni mi jasno, kako lahko 10s dela normalno, potem pa začne kockat

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a Seeker » 15. Nov 2010 ob 16:29

Poskusi še z enim drugim računalnikom, lahko da ti gre na temu wlan kartica v kakšen powersave mode...

BTW: Zakaj pa sploh hočeš imeti DD-WRT, Tomato je ja boljši, saj pobere manj resourcev in posledično lahko skozi spravi več.

nejchaf
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 7. Apr 2009 ob 18:47
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a nejchaf » 15. Nov 2010 ob 17:23

Poizkusil na kolegovem laptopa pa dela normalno. Tudi HDji delajo.

Pogledal v power safe mode - sem imel na minimum. Dal na off, situacija še vedno ista.Namestil nove driverje - še vedno isto. Imam TP-Link WN650G http://www.tp-link.com/support/download ... =TL-WN651G

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 17. Nov 2010 ob 09:01

Preko kartice standarda 802.11G bo IPTV zelo težko delal stabilno. Če imaš že router standarda N, bi bilo smiselno tako kupit še kartico.

nejchaf
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 7. Apr 2009 ob 18:47
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a nejchaf » 17. Nov 2010 ob 17:38

Hm, vsak dan mi je manj jasno. Kdaj pa kdaj, ko si listo zalaufam tudi meni dela vse normalno (pa tudi 2,3 ure skupaj). Potem se mu pa kar naenkrat zblede in začne kockat. Kolegu dela vse povsem normalno prek g standarda na laptopu (ima HP 4710S).

Če ne drugega si bom res omislil N kartico. Prej bom seveda poizkusil še s tomatom, če bo kaj bolje. Problem je samo, da bom res kupiil N kartico pa potem ne bi bilo nič bolje.
Uglavnem, zenkrat hvala vsem za pomoč. Zaenkrat uživam ob gledanju programov, ki normalno delajo

Balos
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 12. Okt 2009 ob 11:01
T-2: Še nimam
Paket: 300/40Mbit, Modri

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a Balos » 30. Dec 2010 ob 03:42

cool da ti dela na DDWRT. Meni takrat ni uspelo. Danes sem zahec probal zadnjo tomato verzijo in no go. Nikakor ne spravim skoz TVja, ceprav zgleda da updxy cisto normalnos starta. Sem sel korak nazaj na mesec starejso, katera dela spet cisto normalno. Verjetno je zbugana zadnja.

Planiram tudi tega TP Linka nabavit za wifi extender ki btw ne podpira tomato zato je dobro vedeti da dela tudi na DDWRT ce znas. :namrec:

400Mhz mora cisto dovol biti za IPTV. Moj ma sicer 480Mhz menda pa lahko kamot 3 streame naekrat posiljam v www.


Updejtal sem pa zdaj samo zato ker se zdaj ukvarjam z WD TV Live in wireless HD streamingu na le tega. Sicer deluje ok, wifi dongle je samo 150Mbit. Tu sem ga psoral bi absolutno moral 300Mbit nabavit. Zanekrat 720P deluje smooth. Pri 1080p 10GB+ se pa ze lahko pojavijo problemi predvsem ce se se laptop prikljuci na Wireless.
Sicer bom nabavo 300Mbit doongle kmalu vendar vseeno skusam kolko tolko optimizirat zadevo.

Moja skripta kaj se tice updxy je zdaj malo editirana, da direktno v RAM nalozi zadevo in ne vec v JFFS. To pa samo zato ker je ena verzija tomata mela koruptam JFFS.

init/start

sleep 60
cd /tmp
wget http://dl.dropbox.com/u/4531531/udpxy
chmod 770 udpxy
/tmp/udpxy -a br0 -p 1234 -m br0
echo 0 > /proc/sys/net/ipv4/conf/all/rp_filter
echo 0 > /proc/sys/net/ipv4/conf/br0/rp_filter


Po vrhu vsega predzadni tomator xx52 ne flooda WLANa z multicastom vec. Kar je tudi bonus za WDTV in IPTV.

gregorr
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 100/10
Kraj: Novo mesto

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a gregorr » 30. Dec 2010 ob 21:14

meni zadeva lepo deluje na Linksys WRT160NL ruterju z DD-WRT firmwarom (DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std (SVN revision 14896))

za firewall scripto pa sem uporabil tele komande, pa imam še vedno lahko vključen firewall in deluje iptv.

iptables -I INPUT -p udp -m udp -d 224.0.0.0/4 -j ACCEPT
iptables -I INPUT -p igmp -j ACCEPT

torej namesto -A sem uporabil switch -I, ker potem ta ukaz doda pred tistega, kjer dropa vse multicast pakete in ne na koncu, kjer sploh nimajo učinka.

zdej lahko tv gledam na vsakem navadnem g wirelessu. hvala! :D

Odgovori