FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a oyoy » 18. Sep 2014 ob 19:37

predvidevam, da si router rebootal, preden si testiral delovanje ... ?
ChaoS napisal/-a:
po teh dveh slikcah, ki si ju prilepil za udpxy ni videt nič narobe ... routerjev ip naslov je 192.168.1.1? da nisi kaj spreminjal ... pa tiste 2 ali 3 komande si dobro (pravilno) vpisal?
Slika
naslov je 192.168.1.1
nevem, mogoče je kaj s to kombinacijo routerja in ddw-rt
Slika

Uporabniški avatar
ChaoS
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 16:40
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a ChaoS » 18. Sep 2014 ob 21:48

Slika
Slika
evo to mi napiše, ko sprobam kakšen ukaz, predvidevam pa da ni ok ... :roll: tukaj sem bolj švoh z znanjem in si pomagam z raznimi ukazi, ki sem jih dobil tukaj na forumu - ali pa če vpišem kaj tukaj pod run commands, mi tudi nič ne izpiše ...
Slika

kot, da udpxy ne bi pravilno laufal, čeprou status mi najde ??
Slika
Router sem seveda reboutal.
I n t e l & N v i d i a

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a THJ » 18. Sep 2014 ob 22:03

Če zaganjaš iz mape moras v linuxu dat ./ pred ukaz. Torej ./udpxy. Ali pa piši celo pot z /jffs/udpxy. Če že teče preveri s ps w|grep udpxy. Meni se zažene samodejno z ukazom udpxy -p 1234 -c 3 -m vlan2. Imam pa TomatoUSB firmware od Shibby, ki ima udpxy že not. Vlan2 je moja WAN povezava.
Slika

Uporabniški avatar
ChaoS
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 16:40
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a ChaoS » 18. Sep 2014 ob 22:14

--- edit 19.9.2014 ---

Zadevo sem rešil s pomočjo uporabnika THJ. Tip obvlada, ni kej. :car:
Se pa vsem ostalim zahvaljujem za pomoč.
(pač udpxy ni pravilno pobral zunanjega ip, ali kaj jaz vem ... )

V kratkem bom pa zamenjal router in nabavil asusa ASUS RT-N66U, ki naj bi bil OK.
Gor bom vrgel Tomato by Shibby.

ps
Zdajšnjega routerja se bom tako znebil, če koga zanima je cena 40€. (zs)
Buffalo WZR-HP-G300NH2 (dd-wrt firmware)
http://dd-wrt.com/wiki/index.php/Buffal ... -HP-G300NH

ps2
Da nebo pomote, ga ne prodajam ker je slab, ampak enostavno ima RT-N66U nekaj zadev, ki se mi bolj dopadejo (tomato) in imam ugodno varianto za RT-N66U
I n t e l & N v i d i a

tomyy
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 13. Maj 2014 ob 20:51
T-2: Še nimam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a tomyy » 25. Sep 2014 ob 16:05

Pozdravljeni

Po navodilih OYOYa mi je iz prve ratalo vzpostavit IPTV preko routerja WRT 54GL. Ker se je pri HD programih pojavljalo kockanje sem nabavil router ASUS AC68U, a mi na njem IPTV ne dela. Probal sem vse možne firmware ki podpirajo ta model (merilin wrt, tomato by shibyy, dd-wrt)toda brez uspeha. :grrpc:
So za tomato by shibyy, ki ima udpxy že vgrajen, potrebne kakšne posebne nastavitve? Scripts?

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a oyoy » 25. Sep 2014 ob 17:06

nič posebnega pri shibby-ju. step by step navodila imaš tukaj.
Slika

tomyy
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 13. Maj 2014 ob 20:51
T-2: Še nimam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a tomyy » 25. Sep 2014 ob 17:37

Vse nastavljeno po navodilih. Statusna stran se odpre in pokaže aktivne kliente, slike pa ni. :jao:

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a oyoy » 25. Sep 2014 ob 18:08

preveri nastavitve - številka porta na katerem laufa udpxy in v playlisti, da ni kakšne razlike, nastavitve požarnega zidu (mogoče ga za trenutek izklopi in preveri delovanje brez FW-ja).
nam zaupaš, zakaj zadevo furaš preko udpxy? ker na tvojem sedanjem routerju iptv laufa preko wifi-ja tudi z navadno (multicast) playlisto brez vsakršnega problema. razen če dostopaš iz oddaljenih lokacij, potem je udpxy nujno zlo ...
Slika

tomyy
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 13. Maj 2014 ob 20:51
T-2: Še nimam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a tomyy » 25. Sep 2014 ob 21:31

Na tem forumu se je govorilo o poplavljanju wifi-ja pa se mi je zdelo boljše, da gre IPTV preko udpxy. Poleg tega je preklapljanje kanalov na LG smart tv + aplikacija Smart IPTV (http://www.siptv.eu) bistveno hitrejše preko udpxy, kot pa z navadno playlisto. Enako je, če je povezava preko kabla ali preko wifi-ja. Mi pa preko wifi-ja ne dela IPTV na android telefonu(IPTV pro) z navadno playlisto. (Obstaja kakšna boljša aplikacija??)
Kar pa se tiče oddaljenega dostopa sem probal že z Linksys-om WRT54GL, pa mi ni ratalo. :hmm:

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a oyoy » 26. Sep 2014 ob 16:28

jah jaz nimam več idej tako na daleč ... če si usposobil na starem routerju, je sedaj s shibbyjem še toliko laže, ker je udpxy že v samem fw-ju. kot sem že v prejšnjem postu napisal - preveri nastavitve, poigraj se z windows firewallom, predvidevam, da je vzrok v nedelovanju nekje tukaj ...
Slika

conchracuss
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 7. Okt 2014 ob 20:07
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a conchracuss » 7. Okt 2014 ob 20:44

Zdravo vsem,

Že par dni se hecam z nastavljanjem TV preko wifi-ja, vendar mi nikakor ne uspe.
Našel sem odličen vodiš na http://www.oyoy.si/T-2%20TV_DDWRT.html in naredil vse po točkah tako kot je potrebno vendar se zatakne pri udpxy. Inštaliram preko putty-a, naredi mreboot, vendar mi ne odpre strani http://192.168.1.1:1234/status/

Prosim za pomoč, kaj je šlo narobe?

router: TL-WR1043ND 2.1
DD-WRT build 24461

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a oyoy » 7. Okt 2014 ob 21:01

poišči pravi udpxy za tvoj router.
lahko probaš s tem;

http://www.oyoy.si/ChaoS/udpxy

zadeva z moje strani ni sprobana.
Slika

dekoman
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 21. Nov 2014 ob 08:12
T-2: Še nimam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a dekoman » 21. Nov 2014 ob 08:42

Pozdravljeni.

Torej kupil sem Minix Neo X8-H z namenom spremljanja IPTV namesto Sagem komunikatorja (varčnost).

Poskusil sem z XBMC samo z video kablom in PVR Simple TV addonom in je delovalo par minut, ampak sedaj ne glede na to, kaj naredim, ne dela več. IPTV (ne pro verzija) aplikacija pa sploh ni delala.

Prebral sem tole: http://slo-android.si/forum/viewtopic.php?t=6452

Imam router Linksys E1200 V1. Najprej sem imel DD-WRT nanj naloženega, ker pa je za JFFS2 bilo 0 prostora fraj, da bi namestil udpxy preko puttya, sem nanj namestil najnovejšo verzijo Shibby Tomatoja za moj router, ki ima udpxy vgrajen.

E1200 je priklopljen na Siolov modem Innbox V60U. Iz modema (trunk port) gre kabel v WAN port E1200.

Siolov modem ima v nastavitvah odkljukano pod LAN Setup: Enable IGMP Snooping (označeno ima blocking mode, ne standard mode) in enable DHCP server. IP ima nastavljen na 192.168.1.1, subnet pa na 255.255.255.0 Sam vzpostavlja pppoe sejo.

Router e1200 imam vse trenutno nastavljeno po defaultu - Shibby.

Prosil bi Vas za nasvete, da vzpostavim delujočo stanje udpxy, torej kaj naj spremenim v kaj?

Sedaj pa nastavitve v routerju:
Basic - Network - Wan/internet je nastavljen na Type - DHCP (lahko je tudi kaj drugega - pppoe, ...)
Basic - Network - LAN - bridge br0, STP disabled, IP adress 192.168.1.1, Netmaski 255.255.255.0, DHCP enabled, IP range (isto kot siolov modem 192.168.1.2-51)

Pod Advanced:
- DHCP/DNS - DHCP Client (WAN) - obkljukano Reduce packet size
- Firewall in Nat isto, kot imam Oyoy nastavljeno, Multicast - Enable IGMPproxy in LAN kljukica ter Enable Udpxy kljukica, max clients 3, port 1234
- Routing - Miscellaneous - imam Mode na Gateway (lahko je tudi Router), nimam kljukice Efficient Multicast Forwarding, imam pa kljukico DHCP Routes.

Pod Administration - Scripts imam nastavljeno kot je na Oyoy za T2 (Tomato).

Shibby ima ogromno funkcij.

Prosil bi Vas le, da mi napišete kaj moram spremeniti, dodati v nastavitvah oz. spremeniti razporeditev kablov.

Rad bi le, da dela udpxy. In da mi E1200 vzpostavlja pppoe sejo, ne več modem. In kako naj spremenim IP, ter subnet mask, da bo delalo. Ter ali je naj nastavljen E1200 na router ali na gateway.

Edit:
Sedaj je dodano, da je še kabel video iz modema v lan portu na e1200. Tako deluje sedaj v Multicasttv na računalniku brez problema.

Modem v60u je nastavljen enako kot zgoraj. e1200 sem pa spremenil tako:
Iz DHCP sem spremenil na pppoe, tako da sedaj in modem in router vzpostavljata pppoe sejo, vsak svojo.
Pod Device list imam samo br0, to je ta računalnik.
e1200 sem pustil DHCP, spremenil sem Ip adress na 192.168.2.1, netmask isto kot zgoraj, Ip range 192.168.2.2 - ...

Ostalo vam pripenjam screenshote. Trenutno ne deluje slika preko VLC.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Hvala za nadaljne usmeritve. Hvaležen sem za vsako.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 713
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a THJ » 21. Nov 2014 ob 08:50

Sodelavec ima še SiOL. Nama ni uspelo uredit udpxy na routerju pa isto ima TomatoUSB firmware od Shibby. Ga je potem dal na drugo Windows mašino (enako bi delala tudi na Linuxu). Rabiš pa dve mrežni kartici v tisti mašini. Ji lepo dodeliš statični IP, ki je STB IP +1 in deluje.

Na sliki se lepo vidi, da je multicast naslov. Moral bi biti 10.x.x.x oz podobno iz SiOL segmenta. Ugibam. Od SiOL-a sem se čisto distanciral.
Slika

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: FTTH + udpRelay + VLC/NMT

Odgovor Napisal/-a weidah » 6. Jan 2015 ob 04:19

Ma kdo udpxy za atheros? :) TPLINK TL-WDR3600

Bi bil zlo vesel če kdo zvleče kje to vn :)
Slika

Odgovori