TTX?

Vse o T-2 IP televiziji
Jani
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:31
T-2: Že imam

TTX?

Odgovor Napisal/-a Jani » 19. Mar 2006 ob 01:24

Par dni sem že (zadovoljen) uporabnik T-2: net, Telefon, TV.
Problemov v bistvu ni; me pa zanima v zvezi s TTX - pustil sem priklopljeno kabelsko prek antenskega kabla (prek VCR), Amino pa dal na scart - oboje deluje brez problemov, preklapljanje med načinoma je enostavno, samo TTX ne deluje ... nikjer (na Aminu začne slika samo v počasnem tempu 'leteti', na VCR je samo tema, na 'TV' pa se po preklopu na TTX pokaže le zmazana slika od programa, ki je trenutno na Aminu).
Torej - TTX dela SAMO, če Amino fizično izklopim iz elektrike (ne glede na to, ali je prižgan ali ne). :roll:

The problem be ... TV?
Lahko kako porihtam?

Hvala
Jani

Uporabniški avatar
bcar
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:06
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL
Kraj: Povžarija

Odgovor Napisal/-a bcar » 19. Mar 2006 ob 14:33

Meni deluje TTX preko Scarta čist brez problema, najbrž imaš problem z
VCR, probaj aminota piključit preko RF izhoda, če ne dela, pa še direkntno na TV.

LP

Jani
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:31
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Jani » 19. Mar 2006 ob 22:06

To je z navadnim antenskim kablom?
Nekam čudni so mi ti RF izhodi/vhodi na Aminu na prvi pogled - (pre)široki in v sredini imajo kao neko plastiko; a moram kaj ~odstranit~ , če hočem priklopit na takšen način?

Raje zdaj izpadem bebo kot pa pozneje :oops: :D
Slika

Uporabniški avatar
bcar
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:06
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL
Kraj: Povžarija

Odgovor Napisal/-a bcar » 19. Mar 2006 ob 22:59

To so mal drgačni konektorji kot pr TV-ju, kako se jim rece ne vem, SAT sprejemniki imajo take, dobiš jih pa skor v vsaki tehnični štacuni, pa ne rabiš nič odstranjevat, takšni so.
2 slikce da boš vidu kako zgleda:
Slika
Slika

doban
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 09:11
T-2: Že imam
Paket: optika 1/1 + TV + telefon
Kraj: Kranj

TTX

Odgovor Napisal/-a doban » 21. Mar 2006 ob 13:01

Tudi mi smo sicer zadovoljni uporabniki storitev T-2, imamo pa problem z TTX-om.

Sicer deluje, vendar se prikaže čez program, ozadje se ne zatemni, kot se je pri kabelski TV. Tudi strani se potem kar same prestavljajo ali pa se pokaže le del strani TTX.

Večkrat smo klicali na T-2, vendar ni rešitve. Predlagali so nam naj poiskusimo z drugo TV, pa jo nimamo.
Sicer imamo Philipsovo TV, staro 5 let. Iz STB gre preko scart-a kabel na TV.
Bili so tudi že predlogi naj popravimo nastavitve na TV, pregledali smo menuje, pa ni nič takega.

Ima kdo kakšno idejo???

Lp,

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 21. Mar 2006 ob 13:51

Čudna reč. Meni teletekst dela OK, v principu popoloma enako, kot pri programih, ki mi pridejo po luftu (skupna antena na bloku).

Ogo

Jani
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:31
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Jani » 21. Mar 2006 ob 14:51

bcar napisal/-a:To so mal drgačni konektorji kot pr TV-ju, kako se jim rece ne vem, SAT sprejemniki imajo take, dobiš jih pa skor v vsaki tehnični štacuni, pa ne rabiš nič odstranjevat, takšni so.
2 slikce da boš vidu kako zgleda:
Slika
Slika
Hvala za pomoč

Nisem še probal s takim priklopom, vendar tudi ne vem, če ima smisel, ker sem zdaj probal priklopiti antenski kabel (kabelske TV) direkt na TV in tudi samo Amino preko scarta na TV in je isto - torej problem verjetno ne bo v VCR, temveč v navezi TV-Amino...

Tudi jaz v nastavitvah TV-ja/Amina ne vidim nobenih pametnih možnosti, ki bi lahko imele vpliv na to.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 22. Mar 2006 ob 20:35

Očitno so za TELETEXT naredili en workaround za televizije, ki imajo problem s prozornim ozadjem - tipka "Text" na daljincu naredi črno ozadje, nakar se lahko gleda teletext s tipkami za TV. S katerokoli tipko se potem to črno ozadje spet lahko skine, ko je dosti gledanja in prebiranja teletexta. :P

To sem slišal iz "nepreverjenih krogov", torej sem moral prej jasno resetirat Aminota. Ampak na žalost moj Sony že itak naredi črno ozadje, tko da ne morem probat. :roll:

EDIT: lahko probam, če TVju rečem, naj prikazuje prozorno ozadje. Dela! :P
Optika 100/10

Jani
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:31
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Jani » 22. Mar 2006 ob 22:03

Ja, tudi meni to 'dela' v smislu, da je zmazek slike z Amina svetlejši ali temnejši :lol:
Slika

doban
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 09:11
T-2: Že imam
Paket: optika 1/1 + TV + telefon
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a doban » 23. Mar 2006 ob 11:04

Bom še jaz danes probal,

lp
Slika

cool
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 09:36
T-2: Že imam
Paket: all in one
Kraj: Železniki

Odgovor Napisal/-a cool » 23. Mar 2006 ob 14:15

Jest sem danes probal preko RF izhoda (amino) direkt na tv pa mi ne dela!
Se mi zdi da amino sploh ne oddaja signala preko RF (IZHOD).Ima kdo kako rešitev?Kabel sem dal antenski 75 Ohm.

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 23. Mar 2006 ob 17:32

O ja oddaja in sicer na kanalu 38 (UHF). Verjetno nimaš kablovje pravilno narejeno (F konektorji) ali pa TV nastavljen na pravi kanal.

Drugače pa se lahko tudi igraš z nastavitvami Amina, tako da pritisneš Menu gumb in greš na TV system and audio settings, kjer med ostalim lahko štelaš tudi kanal, na katerem naj bi Amino oddajal.

Ogo

Jani
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 10:31
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a Jani » 23. Mar 2006 ob 17:41

cool napisal/-a:Jest sem danes probal preko RF izhoda (amino) direkt na tv pa mi ne dela!
Se mi zdi da amino sploh ne oddaja signala preko RF (IZHOD).Ima kdo kako rešitev?Kabel sem dal antenski 75 Ohm.
A v nastavitve si pogledal?
Menu ---> TV system and audio settings....



Glede mojega problema; lokalni guru pravi (tako na pamet), da je verjetno umrl čip, ki skrbi za preklop in da bi se verjetno dalo popraviti ---> cena okoli ~ 6000 SIT...
Zdaj se pa obotavljam.


P.S.: Ogo beats me to the clock :)
Zadnjič spremenil Jani, dne 23. Mar 2006 ob 18:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

cool
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 09:36
T-2: Že imam
Paket: all in one
Kraj: Železniki

Odgovor Napisal/-a cool » 23. Mar 2006 ob 18:41

Ogo imas prav !!! Nisem imel nastimano na pravem kanalu.Hvala za pomoc!

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 23. Mar 2006 ob 19:33

Samo da dela. 8)

Ogo

Odgovori