TTX?

Vse o T-2 IP televiziji
DixieFlatline
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: 10/10 Mbps FTTH,IPTV,VOIP
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DixieFlatline » 11. Dec 2006 ob 10:08

Sej TTX je stara pogruntavšna, samo dokler T-2 ne da kakega novejšega načina dostavljanja informacij na voljo prek TV ekrana, je ttx hudo uporaben. Vem pa, da s tako široko pipco(optika),lahko naredite skoraj karkoli, le domišljija je lahko ovira. Upam, da imate kake hude ideje! 8)
HulaHop naokrog!

ally12
Nadebudnež
Prispevkov: 414
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Mega
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a ally12 » 11. Dec 2006 ob 15:04

Navadni Nimda napisal/-a:TTX Slo bo zanič toliko časa, dokler se bo ta postaja lovila po zračni anteni. Ko bodo do tam kabli, bo tudi ttx gledljiv. Kdor ne more brez tega pripomočka 19. stoletja, bo moral h kablašem.
Ostali operaterji lovijo tvslo kako? Sprašujem zato, ker pr ostalih dela...in to pr vseh, k sm jih uporablu. Verjem mi, ni jih blo mal, praktično vsa večja slovenska mesta. Če lovijo "zračno" in dela, ste korak za njimi. Kolkr vem, je tvslo tudi na satelitu in če mate, kar verjetn mate, njihovo dovolenje... zakaj ne vzamete tvslo iz satelita?

Še bolj si me potegnil za jezik z izjavo, da je ttx pripomoček iz 19. stoletja... Potem je posvoje sramota, da niste osvojil tehnologije 19. stoletja, hočte pa prodajat tehnologijo 23. stoletja. Ker npr. ne dela (vsaj men včeri ni) t-2 tv spored, ga najhitreje pogledam na ttxu, pa še tv mi normalno dela. Tko da me res zanima, kaj je iz časov razsvetljenstva al clo renesanse. Ttx pa že nekaj časa velja za precej hitr medij, oprost js osebno velik informacij najprej raun na ttxu najdem.

Prosim razvsetl me in mi predstau sodobne tehnologije... Zlo rad bi jih spoznal.

Že tvojmu kolegu sm predlagu da bi blo dobr, da bi kot t2jevc mal pazu na svoje izjave, tud teb Nimda predlagam, da si drugič bol pozorn. Moj skromn mnenje je, da take izjave mečejo slabo luč na celo firmo. Pa čeprau je forum neuradn.

In še to - tud na optiki se, potrjeno iz prve roke, zlo pogost pojavljajo kockice. Res, da so sekundne, ampak so.
Slika

dusan321
Znanec
Prispevkov: 95
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 11:18
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a dusan321 » 11. Dec 2006 ob 18:55

Nekaj v bran T-2.Imam satelit in kabelsko ,pa je ttx na TV SLO na obeh
problematičen(predvsem na SLO 1).Drugače pa tudi jaz menim ,da malo samokritičnosti predstavnikom T-2 ne bi škodilo.

lp

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Dec 2006 ob 19:40

Ally12:
Une kocke na optiki smatraj za stvar preteklosti. Mirne duše, jih lahko umestiš v 19. stoletje. Pri kompleksnem projektu (tale optika uvršča Slovenijo v Evropski vrh) kot je ta, pride kdaj do začetnih (in začetniških) težav. Ko se zamenja par kosov opreme pri strankah, je potem vse v redu. Če teh kock ne bi polovili sedaj, bi bilo potem, ko bi imeli 100.000 naročnikov, bistveno težje za poštimati! :wink:

Dusan321:
TTX se lovi po luftu z anteno. Ko bo do RTV SLO končno prišel kabel (optični) in bo vseskup zvezano, bo tako kot recimo na CNN. Do takrat bo treba potrpeti.

Še to: osebno sem delal na projektu PC + TTX že leta 1995 in vem vsaj približno, kako deluje in kako je zakodirano vse skupaj. Če fali recimo prvi bit 40x25 znakovnega prostora, gre VSE v maloro. Če fali kakšen bit sredi strani, pa je škoda proporcionalno manjša. Zato mora biti 100% signal, brez kakršnihkoli izgub. Ko bo optika do RTV hiše, bo tole urejeno. Pa še HDTV signal bo takrat na voljo (baje)! :D
Optika 100/10

razigranmb
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 3. Dec 2006 ob 03:00
T-2: Še nimam
Paket: 12/2Mbit
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a razigranmb » 11. Dec 2006 ob 20:55

a s tem HDTV mislis slo1 da bodo oddajali v HDTV? :D

dobro da je ta baje zraven :)

ko bi si nasa nacionalka vzela ORF za vzor :roll:
1. I h8 copper! 2. Nothing is impossible! 3. If you don't agree with 2 you're too lazy! 4. WOMAN: if any of my statements could be interpreted in two ways and one of them makes you cry I ALWAYS ment it the other way!

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 11. Dec 2006 ob 23:11

In ker kos opreme naj še prinesem nazaj,da bo slika v redu.Amino je crknu po treh dneh (so mi ga zamenjal - da je crknu še ta,skor ne verjamem),a misliš,da je vzrok v milanu al je utp kabel od milana do stb-ja predolg (skor 20m) ?
Heca ni več !

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Dec 2006 ob 23:14

Kabel je lahko samo zanič, če so slabi konektorji. 20 metrov ni nič preveč, lahko gre tja do 90 metrov brez izgub. Če je slaba slika na LCD televizorju, zamenjaj televizor, ne pa Aminota!

Če ti crkujejo Aminoti in druga oprema kot za šalo, imaš morebiti slabo električno napeljavo, ali pa ta ni ozemljena, kot bi morala biti. Jaz imam recimo eno te isto opremo od 15. februarja, pa mi še čisto nič ni crknilo. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 11. Dec 2006 ob 23:26

Al je pa sam slikovni signal bolj bogi.... :D
se je zato prejšnji amino tko grel,ker se je z lovlenjem signala muču ?
sej je men tud vroče če kej delam...

net pa telefon delata brez problema....
Heca ni več !

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Dec 2006 ob 23:40

Morebiti se bodo tudi kocke uredile. Če se ne bodo, za štos prosim zamenjaj testno (mrežna) kabla od televizije in telefonije. Včasih so tudi tej kabli šlampasto narejeni (na hitrico) in potem lahko delajo probleme!

Če pa še vedno ne pomaga glede kock, pa bo potrebno "mau zatežit", saj ni nobenih razlogov za njihov obstoj! Zadnjič, ko sem bil pri vedeževalki, ni omenjala nobenih kock, s katerimi naj bi jaz imel opravka. Ker ve, da skrbim za uporabnike, bi me gotovo opozorila tudi na to. :)
Optika 100/10

Odgovori