Philips ambilight-katastrofalna slika

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a BOBI » 18. Jun 2009 ob 10:23

Kot prvo je preskok od CRT na LCD kar velik, saj se soočimo z čisto drugačno sliko ki sm jo bili navajeni. Veliko folka v trgovini gleda HD posnetek pred nakupom in doma so pozneje razočarani nad sliko, ki je drugačna kot v trgovini. Z samimi nastavitvami, pa se da sliko za začetek, dokler se oči ne navadijo novega pogleda močno približati CRT sliki.

Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 18. Jun 2009 ob 12:00

zate bi bila plazma, ne pa LCD!

Jst sm se pred nakupom dobro pozanimal in sem kolebal med LCD (40w4000 sony) ali plazmo. V zadnjem trenutku sem vzel 42x10 panasonica, ker so ga hvalili (avforums), predvsem SD sliko. HD pa tud zgleda super, sicer z malo manj detajli, ker pač ni full HD, samo mi je vseeno. Nisem nevem kakšen HD freak, se več gleda SD kanale.
No, ravno v teh dneh mi je strela uničila tuner v televizorju. Nasrečo kabelske skorej ne gledamo.

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a ango » 18. Jun 2009 ob 13:11

cumulus napisal/-a:Televizija je 42'' (oz 106 cm ).... Nekdo mi je že dolgo nazaj namignil, da bi bilo dobro odtstraniti Motorolo (vip1510), in speljati T2 direktno v TV. Ali bi to res kaj pomagalo, oz. kako naj to sploh naredim ?

pol kolko daljincev mas enega ? :?:

sej ne bi bilo slabo da ima tv LAN :D in da sprogramiras iptv 8) 8)

če ne bi pa jaz tudi vedu kako se nardi :mrgreen: :lol:
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 18. Jun 2009 ob 13:42

http://www.consumer.philips.com/consume ... _CONSUMER/

mogoče tkole ? :rtmT2:

ja,pa tale tv najbrž ima lan,sam lastnik ni mel tud časa pogledat točno ker model ma :jao:

sam nekje je vidu,da se da direkt utp kabel mem stb-ja not prklopt :grrpc:

namest da bi priročnik za uporabo mal v roke vzel,pa kej prebral... :hmm:

:rtmT2:

P.S.
sam drgač je pa nabava tazga tv-ja stran vržen dnar - ne sam da kocka,zad še mal utripa - to je kvečjem za met kladiva dobr - k neha utripat vsaj veš,da si zadel... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Heca ni več !

axi
Znanec
Prispevkov: 85
Pridružen: 14. Jan 2009 ob 12:05
T-2: Že imam
Paket: VDSL2 10/2 + 2×IPTV + 1×TEL
Kraj: Komenda

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a axi » 18. Jun 2009 ob 16:57

Mislim, da se boš moral kar sprijazniti s sliko na LCDju. Starši imajo 32" Philipsa 9603 in sem bil tudi sam zelo zelo razočaran nad sliko...poskusil vse možne nastavitve in ni bilo kakšnega efekta. Saj, če gledaš iz kakšnih 3m ne izgleda tako grozno. Sam imam plazmo Panasonic 42PV80 in je za moj okus slika precej boljša...pa še TV je precej cenejši, res pa da ni Full HD, kar pa meni ne predstavlja kakšne katastrofe.

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a borut » 18. Jun 2009 ob 21:30

kitl napisal/-a::lol: To je skor tako kot bi rekel, da umakneš (odklopiš)DVD player DVD postaviš pred TV in se bo samodejno predvajal s kristalno sliko :lol:
Hm.. kaj pa če bi TV omogočal podporo VLC player-ju? uploadaš playlisto in zmaga.. :car:
Slika

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a sword » 18. Jun 2009 ob 22:40

Za to bi potreboval že procesor, trdi disk itd ... rahlo nelogično se mi zdi :nevem:

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a borut » 18. Jun 2009 ob 22:53

to ima TV že vse notr.. no, trdi disk.. 2MB je dovolj.. :twisted:
Slika

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a sword » 19. Jun 2009 ob 07:47

Še zdaleč ni tako preprosto ... tak TV bi bil bolj podoben računalniku - torej nek operacijski sistem na katerem bi VLC deloval (za komunikacijo med strojno in programsko opremo, gonilnike ...), uporabniški vmesnik za upravljanje z VLCjem, način vnosa podatkov oz. spreminjanje nastavitev/programov in gonilnik za to itd .... Preprosto ni mogoče oz. če bi se kdo spravil kaj takega delat je popolnoma neracionalno - ceneje je TV priključiti na računalnik za 150€ kot monitor in je to to.

krho
Faca
Prispevkov: 106
Pridružen: 3. Mar 2008 ob 13:20
T-2: Že imam
Paket: OranžniOptimum 300/50 (FFTH)

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a krho » 19. Jun 2009 ob 16:37

V bistvu bi bilo gledanje na novih Philipsih s Net.TV funkcionalnostjo možno, če bi T-2 uredil pravilne menije..

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 19. Jun 2009 ob 18:10

končno eden ki je vsaj mal navodila prebral :plosk: :plosk: :plosk: :pivo:

sicer se pa internetne programe da spremljat (ne sam youtube + ostalo ponudbo Net),le kvaliteta slike je bol boga (če maš ful velik ekran pa sploh)
Heca ni več !

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 21. Jun 2009 ob 09:13

cumulus napisal/-a:... vendar s svojimi očmi videl, da so umaknili motorolo in vse ostalo rihtali direkt na TV aparatu. Motorolo so zapakirali in jo imajo v škatli, v kleti....
Jaz bi rekel temu "sindrom naših ministrov". :hudicek:

cumulus
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 17. Jun 2009 ob 22:33
T-2: Že imam

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a cumulus » 21. Jun 2009 ob 22:06

Iskreno se opravičujem zaradi zavajanja javnosti..... Povezava je res direktno narejena, vendar glavno vlogo ne igra T2, temveč Telemach. Oprostite mi, zaradi nevednosti.... Slika na TV sprejemniku Philips ambilight je pa še vedno katastrofalna.....

malo
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 29. Feb 2008 ob 19:54
T-2: Že imam
Paket: optika TRIO

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a malo » 21. Jun 2009 ob 23:25

Če kupuješ TV si je treba čas vzet!!

Jaz sem se zapiču v enga Philipsa lansko leto! Šel sem v Big bang ga našel ter gledal en SD kanal ki se je vrtel na večini TVjev!
Zraven so bila ena gorenjeva "jajčka" ampak glej ga zlomka Gorenjeva jajčka so bila brez nagravžnih kvadratkov ki so bili na mojem ogledanem tako silno dobrem reklamiranem Philipsu!! Prosim da preklopijo program na kakšen boljši pa spet isto! Od 10 LCDjev je bil filips daleč najslabši!!!
No na Philips demo steni kjer je vse v HD je bilo lepo čeprav takoj vidiš premium modele za ekstra premium ceno in tiste cenejše!
No nakoncu sem ugotovil da najslabša LG plazma (ne full HD) dela parkrtat boljšo sliko od tako naprednega Philipsa Abilajt super duper,....!
Razočarn sem odšel po dveh urah v HRarvy Norman kjer imajo ploskih televizorjev kot listja in trave ter vse prižgano na isti program!

Tam šele vidiš hudiča!! od kock do fantastičnih slik!
No po dveh urah zijanja sem našel TV ki ni imel kvadratkov pa fantastičen kontrast in to na Stadardni definiciji!! Bil je Panasonic 42PZ85 full HD!!
No še nekajkrat sem ga prišel pogledat po tem ko sem prebral vse forume in ga odnesel domov!!
Čez sliko nimam pritožb je pa zaradi jebenih ventilatorjev precej glasen! Baje nova generacija 2009 dela precej tišje pa še cenejša je z boljšo sliko.
Not TV SLO je preko T2 še vedno bedna in na nivoju kakšnih srbskih garažnih televizij!! Kakšne oddaje na POP pa že dosegajo ostrino kot da je HD!!

Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Re: Philips ambilight-katastrofalna slika

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 22. Jun 2009 ob 09:29

dobr si tole naredu.

Odgovori