Problemi z set-top boxi (daljinci)

Vse o T-2 IP televiziji
aiko
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 25. Feb 2009 ob 18:03
T-2: Že imam

Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a aiko » 23. Jun 2009 ob 11:33

Pozdravljeni,

najprej se opravičuje, če že kaka taka tema obstaja. Imam en čuden primer z stbji. Ko sem naročil TV, so mi na t2ju dali motorolo 1510. Priklopim, in daljinec ne dela, nesem nazaj, dobim drugo in isto. Stestiramo v poslovalnici in deluje. Dobim Aminota 110, prinesem domov..isto sranje, spet ne dela.
Grem v poslovalnico, mi dajo za sprobat Aminota 130 in končno daljinec dela. Vendar je na 99% kanalov slika skrčena, kjub nastavitvi aminota na 16:9 ?!?!
WTF? Opazil sem tudi, da tudi če nastavim Aminota na 4:3, mi raztegne sliko na 16:9, če postaja oddaja v takem formatu. Očitno je, da Amino nastavitve tv-ja ignorira. Preberem navodila in vidim, da ta Amino podpira v originalu 3 formate slike, v menuju pa sta le 2 opciji. Torej izgleda, da ni več original firmwareja gor.

In tu je moj problem. Imam namreč LCD tv od LG-ja, kateri mi očitno moti preko osvetjave ekrana daljince od teh cheap stb-jev. In sedaj imam le 2 opciji:

1. Ali obdržim Aminota 130, in imam, kjub nakupu velikega LCD-ja spet majhno sliko z 50 % črnaga ekrana (kar se mi zdi absurdno, da v Aminotu 130, ni kake nastavitve, ki bi to popravila, kot to deluje na Aminotu 110 in Motoroli),

2. Ali obdržim Aminota 110 in se vsakič, ko želim menjati kanal, sprehodim do njega, da z razdalje 10 cm lahko kanal zamenjam.


Zato se obračam na vas, če kdo ve :
- ali se da Aminotu 110 zamenjati ir kanal, na katerem daljinc deluje, oz.
- ali se da Aminota 130 prepričat, da predvaja vse v formatu 16:)

lp

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 23. Jun 2009 ob 12:12

1. problem je znan in je v obdelavi, da se zadeva reši.

2. včasih pomaga prestavitev aminota dlje od tvja.

aiko
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 25. Feb 2009 ob 18:03
T-2: Že imam

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a aiko » 23. Jun 2009 ob 12:19

Aminota sem poskusil postaviti že na vsa možna mesta in na vse možne pozicije, pa nič.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 23. Jun 2009 ob 12:24

Zanimivo, nisem imel še primera za LG, večinoma je problem z Philipsi in njihovim ambilight. sorry

aiko
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 25. Feb 2009 ob 18:03
T-2: Že imam

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a aiko » 23. Jun 2009 ob 12:37

Sodeč to temu forumu, so problemi tudi z drugimi proizvajalci.. (Sony, Samsung, Toshiba...)
http://www.digitalhome.ca/forum/showthread.php?t=64463

Btw, probal sem vse napisane trike, pa ne delujejo, vsaj ne pri meni.

Daljinc od Aminota 110 mi deluje le, če dam osvetljavo ekrana na max, vendar gledanje TV-a ni možno, saj je slika presvetla celo podnevi. Ponoči..niti da omenjam. Občutek imaš, da bo tv "preslikal" tvoj obris na nasprotno steno :cry: (itak več kot 5 min. ne moreš gleda, ker začnejo totalno boleti oči)

Drugače pa: internet :rtmT2:
kvaliteta tv signala: :rtmT2:

edino daljinci... :grrpc:

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 23. Jun 2009 ob 12:56

na tv ju izklopi svetlobni senzor pa bo, meni je isto lg motil motorolo, ko pa sem izklopil senzor pa dela super :pivo:
LP Robert

aiko
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 25. Feb 2009 ob 18:03
T-2: Že imam

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a aiko » 23. Jun 2009 ob 13:10

Ne pomaga, če izklopim senzor. Sej pravim, probal sem že vse znane trike.
Zato me zanima, ali je Amino dovolj pameten, da ima opcijo zamenjat ir kanal na katerem daljinc deluje?

Ali če lahko zahtevam Aminota 130 brez tistega doplačila za HD vmesnik, glede na to, da mi le on normalno deluje (HD kanali, vsaj uni zastonj, pa so itak šrot, tako, da me ne brigajo)?

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 23. Jun 2009 ob 13:33

130ke ne boš dobil brez tistih 2€ na mesec

aiko
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 25. Feb 2009 ob 18:03
T-2: Že imam

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a aiko » 24. Jun 2009 ob 09:18

Ok. Sej se mi ne gre za hdtv kanale, tako da vsakršna doplačila se mi zdijo neprimerna (raje doplačam za HBO, če že).
Za kateri stb pa lahko vprašam na centru, da mi bo daljinc deloval normalno? Namreč TV paket mam naročen že 4 mesece, tako, da me počasi mineva volja, se vsakič za******t z daljincem.

lp

pux
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 23. Avg 2006 ob 03:51
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a pux » 10. Jul 2009 ob 14:44

Sam imam isti problem z Samsung LCD... ko TV prizges, je nemogoce spreminjat kanal z STB daljincem, moras cist nacentrirat v sredino aminota pod tocno dolocenim kotom. Cez 20-30min se stanje malo normalizira. Izklopljene imam vse 'dynamic' opcije, vendar ne pomaga... kaj storiti?

EDIT: Isto dela tudi, ko izklopim kabel STB-TV (scart).

Kako lahko nek senzor toliko moti aminota...

ducy
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 13:50
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a ducy » 22. Jul 2009 ob 12:58

Pozdravljeni
Sam imam isti problem
Imam LG-ja in mi daljinec na Aminota ne "prime". Poskušal tud že z motorolo, ni blo sreče. S tem se ubadam že mesece in se mi bo spipalo!!! zato PROSIM T-2-jevci rešite zadevo!!
Drugače se bom odjavil od TV-ja, ki ga itak ne gledam dost. Še tist ko bi rad gledal kaj zvečer, pa ne morem, ker je daljinec neuporaben. Da se bom pa za vsako sprehajal do Aminota, pa tud nisem nor.
Tako da ne mislim plačevat za nekaj kar dejansko ne dela.
V glavenm poskusil sem že VSE! in ne gre.
Zanima me ali je kdo probal z univerzalnim daljincem, če se da rešit zadevo?? Sam si namreč ne mislim kupovat daljinca za test in tudi, če bo delal, naj za to poskbi T-2! to je njihova naloga!

LP
D.

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a matjazc » 22. Jul 2009 ob 13:37

Več kot očitno je, da dela motnje TV LG. Večini drugim, ki imamo denarja vredne TVje deluje vse brez problema. Pa brez zamere. :)

V nekaterih primerih bi celo rekel, da so novi LCD TVji slabši kot pa stari TVji. Sploh kakšni LGji in podobni za 400-800 EUR.

Kot pravi znani rek: Malo denarja malo muzike. :) <- Tole še kako pribito drži.

Če imaš možnost probaj še na kakšnem drugem TVju, če deluje. V primeru, da tudi na drugem TVju ne dela, potem je nekaj narobe z STBjem in ga zamenjaj.

Ostalim pa priporočam, da če si že kupujete LCDje raje vložite več denarja in si kupite SONY LCD TV, ki stane 1000-1200 EUR in več. S tem si boste prišparali dragocen čas, nepotrebne probleme in živce. ;)
Zadnjič spremenil matjazc, dne 22. Jul 2009 ob 13:51, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 22. Jul 2009 ob 13:48

:)
ok delalos e je na drugem problemu,
če TV moti amino IR žal zaenkrat nimamo nobene možnosti tega spreminjat.
pomaga samo če se zadeve postavita malo bolj ločeno, drugega nam zaenkrat ne preostane.

Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 22. Jul 2009 ob 14:18

Aminota imam postavljenega pod LG LCD televizorjem (pod dilo, 10 cm v notranjost od konca dile). Daljinec imam od 130ke, Amino pa je 110. Od Amina sem oddaljen cca. 3,5 m, usmeriti ga moram proti Aminu (lahko tudi 30 st. levo ali desno), da zadeva deluje. Ko sem imel klasičen TV je isto slabo amino lovil. Sedaj pa imam LG Lcd televizor serije 5000. Ko sem bil pri drugem ponudniku in sem imel Amino 105, oziroma nekaj podobnega je zadeva dobro lovila (odvisno od tipa Amina). Neglede kaj trenutno drmam na Lcd TVju, deluje isto....
Zadnjič spremenil Forenzik, dne 22. Jul 2009 ob 23:20, skupaj popravljeno 1 krat.

buhica
Model
Prispevkov: 265
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:46
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+1HDTV+1TV+telefon

Re: Problemi z set-top boxi (daljinci)

Odgovor Napisal/-a buhica » 22. Jul 2009 ob 16:00

Sicer off-topic ampak ne morem si poamagati...
matjazc napisal/-a:Ostalim pa priporočam, da če si že kupujete LCDje raje vložite več denarja in si kupite SONY LCD TV, ki stane 1000-1200 EUR in več. S tem si boste prišparali dragocen čas, nepotrebne probleme in živce. ;)
Očitno še eden "znalac", ki se razume v tehniko LCD TV-jev kot jaz v Bolgarsko skupščino... :car: :lol: :plosk:
Pa sem le dočakal optični dan, datum zapisan v zgodovino - 20.10.2008...

Odgovori