Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Vse o T-2 IP televiziji
Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a Seeker » 15. Dec 2009 ob 00:35

Zanima me, koliko T-2 nastavi uporabniku, ki je bolj na meji in ima naročen 2x ali 3x TV. Vem da v grobem je 8 mbit/TV, se pravi 16 ali 24 mbit. Vem pa tudi da praksa in VBR kažeta, da temu ni tako. Torej, kakšna je minimalna sinhronizacija za 3xTV?

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 389
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a manic » 15. Dec 2009 ob 01:24

Za 3xTV je min nekje 25Mbit, če hočeš bit bolj ziher da ti ne bo kockalo. Ti bo pa ziher kateri rekel, da mu kljub visoki sinhronizaciji pride do kockanja in zatikanja. Tu so pač še drugi faktori, ki vplivajo na stream slike.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 15. Dec 2009 ob 08:28

Za 3x tv imamo na T-2 narejeno na 21, za 2x tv 14.
lp

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a dule17 » 15. Dec 2009 ob 08:41

v Domžalah so kabli itak poglavje zase...

pa ne smeš pozabit še na oddajnik.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a RobertM » 15. Dec 2009 ob 23:52

Če hočeš dobro IP-TV je potrebno vsaj 20% rezerve zaradi nepredvidenih zunanjih dejavnikov.
Torej v tvojemu primeru vsaj 30M Max. sinhronizacije.Ni pa vse v sinhronizaciji-na liniji se pojavljajo slabši spoji, ki s seboj prinesejo CRC napake in v zadnjih dneh aktualna vlaga, ki prinaša FEC napake. Ne ene ne druge niso v prid IP-TV in so vidne in slišne na TV - na internet povezavah je vse to zanemarljivo.V kolikor imaš "višek" sinhronizacije nekaj teh napaka modem sam popravi.
Največkrat pa se zgodi, da uporabnik preveč pričakuje ob prehodu na drugega (T-2) operaterja - sveža izkušnja od danes:
Stranka je imela prej 1/256 in 1 IP-TV. Danes sem ji priklapljal 1/256 in 3 IP-TV.
Kar precej ćasa sem izgubil v neurejenemu kablovju in na koncu se slučajno pojavi 1 kockica in ti človek reče - ja saj ste isti kur.. kot Siol :roll: Ker sprašuješ po sinhronizaciji verjetno veš, da je med omenejnima paketoma "malenkostna" razlika :?
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Dec 2009 ob 06:13

Robert, s slednjim se tudi jaz strinjam. Nekateri uporabniki so res troli, ali so preleni, da bi razmišljali s svojo glavo ali pa so prenenumni! Pardon za težke besede, sam kaj ko je res - nimam pa dlake na jeziku!

Prej na Siolu se ni dalo dobiti več kot 4/1 paketa in 1x TV (govorim za ADSL1), glede na draginski dodatek višjega paketa se je večina itak odločila samo za 1/256 paket. Pride T-2 z ugodnimi cenami in folk že navajen zapravljanja mastnih denarcev, ne bi niti slučajno naročili enakovredne pakete.... apetiti so premočni in naročijo storitve za isti denar, torej bom malo pretiraval, 10/1 paket + 3xTV. Potem pa pi*dakajo, da prej na Siolu jim je oh in sploh fino delalo, T-2 je pa eno veliko sr*nje, a oni so pa najbolj pametni na svetu!

Drugi primer uporabnikov, ki še vedno spadajo v isto skupino po zgornji trditvi so pa tisti, ki so pri T-2ju naročili višji internet paket, kot so ga imeli prej na Siolu. Tem je pa počepnil router, ker ni prenesel tako velikih hitrosti in so ravnotako težili, da jim je router prej na Siolu delal odlično... pozabili so pa omeniti, da so rojevali pri prenosih na 1/256! Ampak to niti ni pomembno!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a nemo » 16. Dec 2009 ob 08:46

Samo vprašanje: kaj pa je t2 uradno naredil, da bi takšne uporabnike malo informiral? So naredili zloženko, ki bi jo delili naročnikom in interesentom? A imajo na svoji spletni strani FAQ, kjer bi pojasnili vzroke za kockanje in svetovali uporabnikom, kaj naj pričakujejo. Jaz ga nisem opazil, sem pa opazil precej hvaljenja o hitrosti in kvaliteti. Laik potem misli, da bo vse delalo bp in ko ne, začne p...
T2 pač ne more domnevati, da so vsi uporabniki poučeni o značilnostih interneta in iptv ter da cele dneve brskajo po neuradnem forumu. Ljudje v povprečju niso pametni, ampak neumni.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Dec 2009 ob 11:58

A tebe, ko kupuješ avto, tudi informirajo da moraš imeti izpit za avto in da se prestavlja med brzinami z desno roko? Če kupuješ hitrejši in močnejši avto, se tudi pizdiš, da te niso opozorili, da več pije. Vso dokumentacijo se da dobiti na internetu, enako velja za VDSL in ADSL! Ampak z boljšim avtom tudi tič zraste, zato se tam splača potruditi, drugje bi te moral pa operater, ki parice ne daje v najem, ker ni v njegovi domeni!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a nemo » 16. Dec 2009 ob 12:59

Slabe primere si izbral: to da rabim izpit, da se prestavlja z desno itd je splošno znanje, to vedo takorekoč vsi. Sicer pa so mi, ko sem kupil avto, marsikaj pojasnili in pokazali, zraven sem dobil še debelo knjigo z navodili.
Sicer pa ne mislim, da bi t2 moral bolje informirati svoje uporabnike, povedati hočem samo, da bi si najbrž prihranili kakšno teženje po telefonu in morda celo obdržali kakšnega uporabnika, če bi se malo potrudil s tem. Dolžni pa seveda niso, so privatna firma, če komu ni všeč, kako poslujejo, lahko gre vedno drugam.
Jaz občasno tečnarim zato, ker ne bi rad šel drugam - generalno sem zelo zadovoljen -, se pa bojim, da bom moral, če bodo zavozili.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 16. Dec 2009 ob 15:24

Kot uporabnik bom postavil tezo, da za 3 TV ne potrebuješ več kot 15M. Seveda se teoretično lahko zgodi, da boste vsi trije naeknkrat hoteli gledati program, ki potrebuje občasno tudi 7 MB prenosa podatkov in bo kockalo zaradi premajhne pasovne širine, ampak verjetnost za to je ravno taka, kot zato da ti bo kockalo pri 50MB in ti ne bo znal noben razložiti zakaj ti kocka. Z majhnimi kompromisi (naprimer se vsedete pred isti TV če želite gledati isto) se da pomoje v enem gospodinjstvu shajat s tremi TV pri 15M. Sej vsi vemo, da npr Vh1, ki nima niti 5M podatkov kocka in zatika ob 10M sinhronizacije. Pač človek se navadi na kompromise. Naslednji najboljši kompromis je 3*Siol TV.

Še to, tudi iz prve roke izkušnja, občutek kockanja zaradi kr enih napak in zaradi premajhne pasovne širine je popolnoma drugačen in se to takoj loči in seveda ustrezno ukrepa.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a gr » 16. Dec 2009 ob 16:01

Multicast je - če trije gledajo isti program je vseeno ali ga gledajo na isti TV ali vsak na svoji; do modema pride samo enkrat.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 16. Dec 2009 ob 16:38

če imaš "zanič" kable je lahko max še zmeraj 40mb pa lahko tv dela probleme, bolj je tudi pomemben podatek signal/šum ...
podobno kot pri wireless lahko maš ti signal 54Mbps a če prekinja... omejiš na recimo 24 ali 11 pa dela ok

tako kot je RobertM napisal dobro je da je max vsaj 30M ... in se omeji na 3x tv

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 17. Dec 2009 ob 07:52

gr napisal/-a:Multicast je - če trije gledajo isti program je vseeno ali ga gledajo na isti TV ali vsak na svoji; do modema pride samo enkrat.
o, pa res, tega pa še nisem opazu ;)
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

blow
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 14. Mar 2009 ob 15:55
T-2: Že imam
Paket: Trio(internet,TV,telefon)

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a blow » 5. Jan 2010 ob 00:43

Živjo.Vprašau bi administratorje eno vprašanje.Danes je mene poklicau mojster iz t-2 in rekeu,da je treba zamenjat napajalnik za modem ,ker bo crknu.Seveda sm reku ni problema in res crkne danes zvečer-pred 1h.Malo sva se pogovarjala o tem in pravim jaz ,da bi rad malo večji upload meu pa če slučajno ve napamet kolk je npr.10/2 do /4 in pravi da neve napamet in reče na kolk tv maš vklopleno to...pa pravi sej lahko pokličem gor pa da vidimo kolk maš sinhronizacije in slišim njega ja lahko jo malo zmanjšaš.Meni je reku,da zato ,da bom meu bol stabilen internet da so sonhronizacijo malo zmanjšali.Ampak mene zanima če je to res boljše???Mislim,da za net je upload malo bolj na max uploada,ampak iptv na računalniku pa šteka kar fajn,je moteče.Ali naj pokličem pa rečem ,da dajo sinhronizacijo malo več,kot včeraj ko je bila aha pa še to kolk sinhronizacije pa naj bi jaz imel s 3 priklučenimi tv in internet 10/1.Lepo bi vas prosu za odgovor od bilokoga ki se v to razume.Hvala vam in srečno novo leto vsem skupaj.Lp

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Koliko je min sinhronizacija za 3xTV (in ne, 24 ni odgovor)

Odgovor Napisal/-a Cobane » 5. Jan 2010 ob 13:53

Uh, kaj si že napisal!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori