RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
LexLuthor
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 27. Feb 2008 ob 17:54
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika 100/10
Kontakt:

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a LexLuthor » 21. Feb 2010 ob 23:12

No eto, spet SD posnetek hokeja. A tisti je*eni Peking so pa lahko v HD vrteli?!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Mar 2010 ob 18:30

Čemu je TV SLO HD sploh še v shemi, če pa naš priljubljeni operater na njem vrti program SLO 1?
Aja seveda, zaradi števila programov v shemi... kako sem lahko tako neumen! :jao:

Danes smo bili priča skokom iz Planice, ki so se na SLO 2 vrteli v nezadovoljivi kvaliteti. Ni mi jasno, kako jih je ARD lahko prenašal v precej boljši kvaliteti!? Ali so prinesli svoje kamere v Planico? Zgleda da, ker druga opcija sploh ne more obstajati! :grr: :grrpc:

Ne vem, zakaj ima T-2 na RTVju tisto mašinerijo. Ali se je res ne da kaj bolje izkoristiti!? Ali je ni škoda, da se na njej vrti porazna SD slika!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 20. Mar 2010 ob 18:34

kaj jambras, SLO HD ni za doplačilo program
pritoži se se na RTVslo, ne pa tukaj

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Mar 2010 ob 20:54

Vrhunsko izjavo si dal... ne vem, zakaj je na računu postavka za TV... samo za info: na aprilskem računu bo še višja postavka... zato, da mi bo potem nekdo rekel, da ni za doplačilo?

Na T-2 strani lepo piše, najlepša TV, najboljša TV... naj to še pokažejo (na vseh programih), ne da pa na HD programu gledamo zmazek!

Pa čimmanj izpadov vam želim!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a matjazc » 20. Mar 2010 ob 21:12

Cobane, malo potrpi, bodo v kratkem Marijota in še nekaj oddaj iz tistega studia prenašali v HD kvaliteti, vsaj tako je bilo rečeno iz strani RTV SLO. Kdaj pa bo to je nekdo že omenjal v tej temi, malo jo preberi, če še nisi. Če se ne motim že naslednji mesec. Čez nekaj časa pa bo tudi svetovno prvenstvo v JAR, ki bo v HD tehniki. :D

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9110
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 20. Mar 2010 ob 22:45

Cobane; noben te ne sili da si naročnik T-2, zakaj potem ne odjaviš storitve in potem ne bos imel kaj za šimfat :)

HD- RTV slo kanal je bil dodan na shemo brez doplačila, če bi bil ta kanal kot doplačilo (recimo 2 ali 4 eur) potem bi zastopil tvoje šimfanje, tako pa ni utemeljeno !

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a joel » 20. Mar 2010 ob 23:03

Jaz pa bi tu podprl cobana in njegovo šimfanje - Planica, športna prireditev najvišjega ranga, nemška PRVA TV jo prenaša v odlični HD tehniki, mi pa na DRUGEM programu v SD...
Med prenosom si nisem mogel kaj, da ne bi preklopil na ARD in užival v kot britev ostri sliki. Pa še tako prijazno so o Sloveniji govorili... no razen tam, kjer so pleskavice pokazali kot našo originalno jed...

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a kitl » 20. Mar 2010 ob 23:26

In kaj je narobe to? Pleskavice so pa le naša nacionalna jed tako kot kranjske klobase. :D Blagor tebi, da si videl pleskavice v HD samo še vonj je manjkal pa bi mislil, da si tam.
Slika


Lp, Kitl

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 21. Mar 2010 ob 07:54

MrTwelveTrees napisal/-a:Cobane; noben te ne sili da si naročnik T-2, zakaj potem ne odjaviš storitve in potem ne bos imel kaj za šimfat :)
MrTwelveTrees, tudi tebe nihče ne sili, da si na tem forumu. Zakaj ga ne nehaš brat, potem ti ne bo treba prenašat (velikokrat upravičenih) kritik? To ti očitno gre zelo slabo od rok (prenašanje kritike namreč) :).

PS: Kakršen post, takšen odgovor!

DragoG
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Medvode

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a DragoG » 21. Mar 2010 ob 10:47

Vidim,da imate nekateri specialne TV-je,ali pa dobivate signal od nekod drugje kot jaz.Pri meni slika na ARD ali ORF1 ni prav nič boljša od SLO2.(Planica).Je pa precej boljša na Eurosport HD.
In kar se tiče SLO HD,včasih je slika odlična,čeprav ni v HD-ju.Na splošno se je slika na TV Slo izredno popravila,prav nič ne zaostaja za nemškimi in avstrijskimi programi,ampak seveda govorim za moj skromni TV Sony LCD.

alamar
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 2. Jul 2008 ob 13:13
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika
Kraj: Ljubljana

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a alamar » 21. Mar 2010 ob 11:58

MrTwelveTrees napisal/-a:HD- RTV slo kanal je bil dodan na shemo brez doplačila, če bi bil ta kanal kot doplačilo (recimo 2 ali 4 eur) potem bi zastopil tvoje šimfanje, tako pa ni utemeljeno !
Jaz bi pa takole zapisal - če bi dodali kakšen konkreten program ali bog ne daj, odpravili težave z nekaterimi obstoječimi (štekanje, izginjanje podnapisov, napačen EPG..), potem bi bilo vse jamranje neutemeljeno. Tako pa je ob drastični podražitvi TV storitve zelo utemeljeno. :namrec: No, za nekatere , ki so se zadovoljili z 10 cigumigu folkiči, mogoče ne. :blbl:

seth
Nergač
Prispevkov: 634
Pridružen: 15. Apr 2008 ob 17:08
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a seth » 21. Mar 2010 ob 13:55

Planica ni bila posneta v HD.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Mar 2010 ob 21:31

Ni poanta, kako je bila posneta... ARD (tudi Eurosport) jo je prenašal v precej boljši kvaliteti kot SLO2! T-2 ima svojo mašinerijo tam na RTV SLO in niso mogli posredovati isti signal kot so ga posredovali ostalim tujim ponudnikom! :roll:
DragoG napisal/-a:Vidim,da imate nekateri specialne TV-je,ali pa dobivate signal od nekod drugje kot jaz.Pri meni slika na ARD ali ORF1 ni prav nič boljša od SLO2.(Planica).Je pa precej boljša na Eurosport HD.
Na Eurosport HD je bila tudi lepa slika (vmes sem tudi preklopil tja), sicer je nisem primerjal z ARD, da bi lahko sedaj ocenjeval, kateri program je imel najboljšo sliko. Sem pa pogledal razliko med ARD in SLO2 in na SLO2 je bila porazna (oz. na ARD je bila čudovita). Torej, če so jo drugi ponudniki lahko imeli (po vsej verjetnosti posredovana od RTV SLO), bi jo lahko imeli tudi T-2 na TV SLO HD kanalu (ne da pa vrtijo SLO1 kanal, ki ni nič boljši kot tisti na številki 1). To je bila poanta vsega skupaj!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Kosinus
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 2. Avg 2008 ob 01:47
T-2: Že imam
Paket: T-2 UMTS

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a Kosinus » 22. Mar 2010 ob 05:06

Cobane, lajaš na napačno drevo. T-2 ni odgovoren za vsebino SLO HD, tako da kar RTVSLO povprašaj, zakaj na njem kažejo upscale SLO1 in ne dvojke ali karkoli se že tebi zdi primerno.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: RTV bo februarja začela redno oddajati v HD-tehniki

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Mar 2010 ob 06:52

T-2 je odgovoren, ker jih ni poklical in rekel, naj prestavijo vir! Sorry, to je T-2jeva naloga in ne od RTV SLO!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori